SEPA platby v měně EUR

mBank poskytuje provádění SEPA plateb do zahraničí plateb pouze rámci SEPA v měně EUR.

 

Členské krajiny SEPA:

  • státy Eurozóny – Belgie, Estonsko, Finsko, Francie, Řecko, Nizozemsko, Irsko, Island, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Německo, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Itálie,
  • státy mimo Eurozóny – Bulharsko, Chorvatsko, Česko, Dánsko, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Švédsko,
  • země Evropského sdružení volného obchodu – Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko
  • Andorra, Monako, San Marino, Vatikán a Spojené království Velké Británie a Severního Irska
  • ostatní území a autonomní oblasti – Martinik, Guadalupe, Francouzská Guyana, Réunion, Gibraltar, Azory, Madeira, Kanárské ostrovy, Ceuta a Melilla, Alandy, Mayotte, Sv. Bartoloměj, Sv. Martin, Sv. Pierre a Miquelon.

 

 

 

TIP: Zda banka příjemce provozuje platby SEPA, zjistíte v internetovém bankovnictví po zadání čísla účtu příjemce IBAN do šablony pro „Tuzemskou platbu a do Evropské unie“. V případě, že banka příjemce provádí platby SEPA, zobrazí se vám aktivní dlaždice SEPA.

 

 

SEPA platbu můžete jednoduše provést prostřednictvím:

  • Internetového bankovnictví
  • Call centra mLinka na telefonním čísle 222 111 999 (v případě zadání platby přes mLinku je tento úkon zpoplatněn ve smyslu aktuálně platného sazebníku)

 

 

Zadání SEPA platby do zahraničí je jednoduché:

1) Po přihlášení se do internetového bankovnictví:

a) přímo v hlavním menu klikněte na tlačítko "Provést platbu"

b) nebo se k platebnímu příkazu proklikejte postupně

 

 

2) Do pole "Název příjemce" zadejte jméno nebo název příjemce platby. Pole vyhledává v reálném čase (podobně jako Google) na základě zadaných znaků příjemců z Adresáře, nebo z historie (z provedených plateb v historii účtu). Po výběru příjemce platby se aktivuje automaticky šablona tuzemské platby nebo platby do Evropské unie.

DŮLEŽITÉ: Do zeleného pole zadejte přesné jméno a příjmení, nebo název společnosti příjemce platby. Název příjemce je odesílán do banky příjemce. V případe neshodnosti názvu příjemce může být platba vrácena a částka snížena o poplatky jiných bank, případně o poplatek za vrácení platby.

 

3) Vyplňte minimálně povinné údaje a platbu odešlete.

 

 

4) Po odeslání platby se zobrazí sumarizace platby s oknem pro autorizaci platby SMS kódem. Zadejte autorizační kód a platbu potvrďte.

 

 

 

Další informace