zpátky

Jak zjistím svůj IBAN?

Hledáte svůj IBAN a nevíte, kde ho najít? Nebojte se, nejste sami. „Kde najdu IBAN?“ totiž patří mezi nejčastěji kladené otázky. V tomto článku vám jasně a stručně ukážeme, jak ho získat v několika jednoduchých krocích. Tentokrát budeme o něco méně psát, ale o to více ukazovat, ať přesně víte, kam se podívat nebo kliknout.

 

 

Co je IBAN?

Pro platby v rámci Evropské unie i do dalších zemí potřebujete znát číslo svého účtu ve formátu IBAN. Co je to IBAN a kde ho najít? IBAN je vlastně přepis čísla vašeho účtu ve standardizovaném mezinárodním formátu. Umožňuje snadnou a bezchybnou identifikaci bankovního účtu pro mezinárodní platby. Skládá se z 24 znaků, včetně kódu země, kontrolních číslic, kódu banky a čísla bankovního účtu. Formát IBAN se liší v závislosti na zemi, je nezbytný pro všechny mezinárodní platby zejména v rámci EU (pro mezinárodní platby mimo EU se využívá tzv. SWIFT kód).

 

Možností, jak zjistit IBAN, je několik:

  • výpis z bankovního účtu,
  • online IBAN kalkulačka,
  • mobilní aplikace,
  • internet banking.

 

 

Kde najdu IBAN v mobilní aplikaci

Po přihlášení klikněte na tři tečky v pravé horní části obrazovky. Číslo vašeho účtu ve formátu IBAN naleznete v řádku s označením sdílet číslo účtu IBAN.
 

      

 

 

Kde najdu IBAN v internetovém bankovnictví

Po přihlášení do internetového bankovnictví klikněte na položku Produkty, poté zvolte Účty. Zvolte účet, jehož IBAN chcete zjistit. V Detailech účtu pak naleznete číslo ve formátu IBAN.
 


 

 

Pokud si nevíte rady nebo nemůžete IBAN nalézt, využijte chat v mobilní aplikaci nebo v internetovém bankovnictví mBank. Raději chcete hovořit s našimi operátory? Volejte buď přes mobilní aplikaci mBank, nebo kontaktujte mLinku na čísle (+420) 222 111 999 (po–pá: 8.00–20.00, víkendy a svátky: 8.00–18.00).

 

Tým mBank