zpátky

Změny v Sazebníku mBank od 1. 9. 2016

Vážení zákazníci,


připravili jsme několik větších i menších změn v Sazebníku mBank. Jelikož se některé mohou od 1. 9. 2016 týkat i vás, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům. Vše důkladně vysvětlíme a nejen že vám pomůžeme dokonale se vyznat v novinkách v Sazebníku, ale hlavně vám povíme co dělat, aby se vás změny dotkly co nejpozitivněji.


1 500 Kč – částka, kterou si, prosíme, dobře zapamatujte. Bude se vám hodit hned ze dvou důvodů, pomůže vám ušetřit a vyhnout se úplně zbytečným poplatkům :) Máte už číslo 1 500 uloženo v paměti? Výborně! Pojďme si tedy říct zmíněné důvody:

 

 

Výběry z bankomatů

Dlouholetí zákazníci jistě vědí, že podmínky pro výběry z bankomatů prošly už několika změnami. Vždy se snažíme přizpůsobit aktuální situaci a možnostem. V současné době všem našim klientům umožňujeme 3 výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu v České republice v jakékoliv běžné výši zdarma, od čtvrtého výběru už si tuto službu hradí sami. Znamená to, že si musí pamatovat, kolikrát už v daném měsíci vybrali, a pokud jedou do zahraničí, musí mít na paměti podmínku vybrat částku převyšující ekvivalent 2 500 Kč, aby měli výběr zdarma.


Také máte důležitější věci k zapamatování? I my. Proto jsme výběry hlavní kartou k účtu sjednotili a od 1. 9. 2016 můžete vybrat zdarma z jakéhokoliv bankomatu na celém světě tak často, jak budete potřebovat! :) Ano, správně tušíte nějakou malou podmínku. Všechny výběry zdarma budete mít ve chvíli, kdy vyberete částku vyšší než…? Přesně tak! Částku vyšší než 1 500 Kč :)


Snadné, že? Vybíráte z jakéhokoliv bankomatu na světě a ještě se vyhnete zbytečným frontám (a nevytváříte je) :) Váš čas je totiž dražší než výběr z bankomatu s kartou od mBank.
 

 

Vedení karty  

Když už je řeč o kartách, je potřeba připomenout si i současnou podmínku pro jejich bezplatné vedení. Většina našich zákazníků, která nás používá jako svou hlavní banku, může jistě potvrdit, že za vedení karty nikdy nezaplatila. Stačí kartou pravidelně platit nebo mít u nás jakýkoliv úvěrový produkt, který zmíněnou podmínku ruší.


Od 1. 9. 2016 bohužel musíme navýšit nutnou spodní hranici měsíční útraty na částku, kterou už dobře znáte, tedy na 1 500 Kč měsíčně. Úplně vidíme váš výraz v očích a slyšíme, co bychom raději neslyšeli, proto chceme být zcela upřímní, vysvětlit vám důvody změny a hlavně vás poprosit o pochopení.


Od 9. 12. 2015 vstoupila v platnost regulace tzv. interchange fee (mezibankovního poplatku za zpracování transakcí), a jelikož chceme mluvit otevřeně a férově, povíme vám, jak ovlivnila nás.


Při poslední změně Sazebníku jsme zavedli podmínku měsíční útraty kartou v celkovém měsíčním součtu 500 Kč, abychom naše zákazníky nemuseli omezovat zbytečnými poplatky a mohli jim přinášet nová vylepšení, která samozřejmě stojí nemalé peníze. Za každou kartou utracenou „pětistovku“ jsme získali zhruba 6 korun, které jsme mohli využít například na vylepšení mobilní aplikace, na unikátní systém podávání žádostí přes internetové bankovnictví, na nové produkty, jako je třeba velmi oblíbená půjčka s 0% úrokem, a podobně.


Jenže po výše uvedených změnách v zákoně máme z každých utracených 500 Kč pouhou jednu malou a osamocenou korunu. Po změnách v Sazebníku platných od 1. 9. 2016 budeme mít z nově utracených 1 500 korun výdělek 3 koruny. Ano, i z trojnásobně vyšší částky budeme mít poloviční výnos než před nedávnem.


Možná si teď říkáte, proč by vás to mělo zajímat. Odpověď je jednoduchá: my uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám nadále poskytovali ty nejlepší služby bez zbytečných poplatků, abychom vám nadále přinášeli každý kvartál nějaké vylepšení a abychom byli tou ideální bankou pro vaše potřeby. To vše a mnoho dalšího ovšem nedokážeme bez vaší pomoci. Proto vás prosíme: využívejte nás zcela běžným způsobem a nakupujte kartami od mBank. Nežádáme žádný nadstandard, jelikož víme, že z aktivních klientů mBank utratí kartou menší měsíční sumu pouze několik jednotek procent. Průměrná měsíční karetní útrata klienta mBank je skoro 5 000 Kč.


Pokud nechcete mBank podobným způsobem využívat, můžete si kartu zablokovat ve svém internetovém bankovnictví. Ušetříte tak za jakékoli poplatky spojené s debetní kartou a my za zbytečné vydávání a vedení karet, které něco stojí, a poté končí v šuplících :)


S tím souvisí další novinka této oblasti – zákazníci, kteří si u nás zřídí účet po 1. 9. 2016, si budou muset závazně zvolit, zda kartu vydat chtějí, či nikoliv. Pokud si kartu zaslat nechají, nebude záležet na tom, proč ji nevyužívají, poplatky na vydané, ale neaktivované kartě, budou běžně účtovány jako u aktivovaných karet (po 3 měsících od vydání karty). Zvažte prosím dobře, zda kartu opravdu chcete využívat. Pokud zákazník aktivovanou kartu v bankovnictví zablokuje, tím pádem zruší, poplatky za ni nadále samozřejmě platit nebude.


Poslední změnou je snížení poplatku za výběr hotovosti na pobočkách cizích bank z 35 Kč na 29 Kč. U výběru hotovosti dodatkovou kartou bude výběr z bankomatu v České republice i v zahraničí také snížen 29 Kč.


Nyní se pro menší oddychnutí seznámíme se změnami méně náročnými na pozornost, ať vás neunudíme :)

 

 

Změna PINu

Pozitivní změnou je jistě zrušení poplatku za změnu PINu v internetovém bankovnictví. Současný poplatek zcela rušíme, a vy si tak můžete měnit PIN tak často, jak budete potřebovat :)

 

 

Transakce přes mLinku

Transakce přes operátora jsou už dost retro, ale i tak se příležitostně mohou hodit. Všechny transakce si můžete kdykoliv provést sami přes internetové bankovnictví a mobilní aplikaci (koneckonců i to byl jistě důvod k výběru on-line banky, že? :) ), pokud byste ale měli potřebu popovídat si s našimi operátory a uvítali byste, aby transakci provedli za vás, bude vás každá taková transakce stát 40 Kč. Doporučujeme si raději stáhnout naši výbornou mobilní aplikaci a peníze převádět vlastnoručně, rychle a zdarma :)

 

   Vložení peněz na mKonto Business

Jelikož nám zejména klienti mKonta Business občas napíší, že jim chybí možnost vkladu hotovosti na účet, zaměřili jsme se i na jejich přání. Prohlédli jsme si ceník České pošty a podívali se, jakou částku naši zákazníci business účtu posílají nejčastěji. Výsledkem je, že od 1. 9. 2016 nově proplácíme vklad na mKonto Business do částky 50 000 Kč jednou měsíčně. Jak to funguje? Vy na poště zaplatíte obvyklý poplatek za vklad a my vám následně na mKonto Business vrátíme 40 Kč. Vklad zdarma můžete využít jednou měsíčně.

 

 

Transakce ze spořicích účtů

Nově také sjednocujeme pravidla bezplatných převodů ze spořicích účtů (eMax, eMax Business, eMax Plus a mSpoření). Jelikož účel spořicích účtů spočívá ve střádání peněz a ne v jejich časté útratě, od 1. 9. 2016 mají naši zákazníci možnost jednoho bezplatného převodu měsíčně z výše uvedených účtů na mKonto či mKonto Business, případně na jiný spořicí účet od mBank. V případě potřeby je samozřejmě nadále možnost dalších převodů, nicméně za poplatek 29 Kč.


Spořicí účty neslouží k placení, proto jsou i externí převody zpoplatněny 29 Kč. Úspory si tedy můžete převést na běžný účet, který je k jejich utrácení určený :)


Podmínky pro platební karty vydané k eMax účtům zůstávají beze změn.

  

 

SMS balíčky

Současné 3 balíčky SMS nově zjednodušujeme. Podívali jsme se, kolik SMS naši klienti nejčastěji využívají, a nabídku jsme tomu přizpůsobili. Nově tak bude možné objednat pouze jeden balíček, a to po 30 SMS za 39 Kč měsíčně.


Abyste šetřili své finance,  doporučujeme vám mobilní aplikaci od mBank, s níž budete mít přehled o svém účtu kdykoliv a kdekoliv. Do jedné z nejbližších aktualizací navíc plánujeme zavést i notifikace.

 

Automatická 100% splátka u kreditní karty

Tato změna v Sazebníku může být méně komfortní pro některé držitele mKreditek, ale věříme, že pochopí tento logický krok. mBank doposud nabízela zcela zdarma komfort, díky kterému jste nemuseli myslet na splátku kreditní karty. Se změnou Sazebníku vás bohužel musíme požádat, abyste si zvolili ze dvou možností: splácet kreditku tak, jak je to u tohoto produktu běžné všude po světě, tedy zadat příkaz ke splacení před určeným datem splatnosti, nebo to nechat celé na nás – my už pohlídáme, abyste kreditku splatili vždy včas. Tato komfortní varianta, která vyžaduje pouze mít peníze na účtu a umožňuje o nic víc se nestarat, bude stát  25 Kč měsíčně.

Upozorňujeme, že služba 100% automatické splátky se vztahuje na kontrakt, nikoliv fyzicky na kartu. U nevyužívané kreditní karty s nastavenou 100% automatickou splátkou tedy poplatek neruší pouhé zablokovaní dané karty, ale je potřeba vypovědět smlouvu ke kreditní kartě.

 

 

SEPA platby

Poslední změnou jsou SEPA platby. I v tomto směru jsme se museli přiklonit ke standardu na českém bankovním trhu a nově zpoplatnit příchozí i odchozí SEPA platby částkou 25 Kč za transakci. Ke změně jsme přistoupili z důvodů nákladů, i tak se ovšem jedná o jeden z nejnižších poplatků v porovnání s ostatními bankami. A to je vše. Několik změn, z nichž většina může být k lepšímu, pokud je akceptujete a budete mBank využívat standardním způsobem, tedy jako svou banku.  Od 1. 9. 2016 si tedy, prosíme, pamatujte obě pravidla s částkou 1500 Kč a nezapomeňte si ohlídat splátku kreditních karet. Smysl úprav Sazebníku spočívá jak v reakci na vnější změny, které musíme akceptovat, abychom mohli dále investovat do rozvoje a být stále optimální bankou, tak i v tom, že vše, co si uděláte sami on-line v internetovém bankovnictví, budete mít od září zdarma. On-line banku jste si přeci zvolili z jasných důvodů :)


Vaše mBank

 

Sazebník mBank platný od 1. 7. 2016

Sazebník mBank platný od 1. 9. 2016

Sazebník aktuálně nenabízených produktů mBank
 

Tagy:

Sazebník