zpátky

Změny v Sazebníku mBank od 1. 9. 2016

Vážení zákazníci,


připravili jsme několik větších i menších změn v Sazebníku mBank. Jelikož se některé mohou od 1. 9. 2016 týkat i vás, věnujte prosím pozornost následujícím řádkům. Vše důkladně vysvětlíme a nejen že vám pomůžeme dokonale se vyznat v novinkách v Sazebníku, ale hlavně vám povíme co dělat, aby se vás změny dotkly co nejpozitivněji.


1 500 Kč – částka, kterou si, prosíme, dobře zapamatujte. Bude se vám hodit hned ze dvou důvodů, pomůže vám ušetřit a vyhnout se úplně zbytečným poplatkům :) Máte už číslo 1 500 uloženo v paměti? Výborně! Pojďme si tedy říct zmíněné důvody:

 

 

Výběry z bankomatů

Dlouholetí zákazníci jistě vědí, že podmínky pro výběry z bankomatů prošly už několika změnami. Vždy se snažíme přizpůsobit aktuální situaci a možnostem. V současné době všem našim klientům umožňujeme 3 výběry měsíčně z jakéhokoliv bankomatu v České republice v jakékoliv běžné výši zdarma, od čtvrtého výběru už si tuto službu hradí sami. Znamená to, že si musí pamatovat, kolikrát už v daném měsíci vybrali, a pokud jedou do zahraničí, musí mít na paměti podmínku vybrat částku převyšující ekvivalent 2 500 Kč, aby měli výběr zdarma.


Také máte důležitější věci k zapamatování? I my. Proto jsme výběry hlavní kartou k účtu sjednotili a od 1. 9. 2016 můžete vybrat zdarma z jakéhokoliv bankomatu na celém světě tak často, jak budete potřebovat! :) Ano, správně tušíte nějakou malou podmínku. Všechny výběry zdarma budete mít ve chvíli, kdy vyberete částku vyšší než…? Přesně tak! Částku vyšší než 1 500 Kč :)


Snadné, že? Vybíráte z jakéhokoliv bankomatu na světě a ještě se vyhnete zbytečným frontám (a nevytváříte je) :) Váš čas je totiž dražší než výběr z bankomatu s kartou od mBank.
 

 

Vedení karty  

Když už je řeč o kartách, je potřeba připomenout si i současnou podmínku pro jejich bezplatné vedení. Většina našich zákazníků, která nás používá jako svou hlavní banku, může jistě potvrdit, že za vedení karty nikdy nezaplatila. Stačí kartou pravidelně platit nebo mít u nás jakýkoliv úvěrový produkt, který zmíněnou podmínku ruší.


Od 1. 9. 2016 bohužel musíme navýšit nutnou spodní hranici měsíční útraty na částku, kterou už dobře znáte, tedy na 1 500 Kč měsíčně. Úplně vidíme váš výraz v očích a slyšíme, co bychom raději neslyšeli, proto chceme být zcela upřímní, vysvětlit vám důvody změny a hlavně vás poprosit o pochopení.


Od 9. 12. 2015 vstoupila v platnost regulace tzv. interchange fee (mezibankovního poplatku za zpracování transakcí), a jelikož chceme mluvit otevřeně a férově, povíme vám, jak ovlivnila nás.


Při poslední změně Sazebníku jsme zavedli podmínku měsíční útraty kartou v celkovém měsíčním součtu 500 Kč, abychom naše zákazníky nemuseli omezovat zbytečnými poplatky a mohli jim přinášet nová vylepšení, která samozřejmě stojí nemalé peníze. Za každou kartou utracenou „pětistovku“ jsme získali zhruba 6 korun, které jsme mohli využít například na vylepšení mobilní aplikace, na unikátní systém podávání žádostí přes internetové bankovnictví, na nové produkty, jako je třeba velmi oblíbená půjčka s 0% úrokem, a podobně.


Jenže po výše uvedených změnách v zákoně máme z každých utracených 500 Kč pouhou jednu malou a osamocenou korunu. Po změnách v Sazebníku platných od 1. 9. 2016 budeme mít z nově utracených 1 500 korun výdělek 3 koruny. Ano, i z trojnásobně vyšší částky budeme mít poloviční výnos než před nedávnem.


Možná si teď říkáte, proč by vás to mělo zajímat. Odpověď je jednoduchá: my uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám nadále poskytovali ty nejlepší služby bez zbytečných poplatků, abychom vám nadále přinášeli každý kvartál nějaké vylepšení a abychom byli tou ideální bankou pro vaše potřeby. To vše a mnoho dalšího ovšem nedokážeme bez vaší pomoci. Proto vás prosíme: využívejte nás zcela běžným způsobem a nakupujte kartami od mBank. Nežádáme žádný nadstandard, jelikož víme, že z aktivních klientů mBank utratí kartou menší měsíční sumu pouze několik jednotek procent. Průměrná měsíční karetní útrata klienta mBank je skoro 5 000 Kč.


Pokud nechcete mBank podobným způsobem využívat, můžete si kartu zablokovat ve svém internetovém bankovnictví. Ušetříte tak za jakékoli poplatky spojené s debetní kartou a my za zbytečné vydávání a vedení karet, které něco stojí, a poté končí v šuplících :)


S tím souvisí další novinka této oblasti – zákazníci, kteří si u nás zřídí účet po 1. 9. 2016, si budou muset závazně zvolit, zda kartu vydat chtějí, či nikoliv. Pokud si kartu zaslat nechají, nebude záležet na tom, proč ji nevyužívají, poplatky na vydané, ale neaktivované kartě, budou běžně účtovány jako u aktivovaných karet (po 3 měsících od vydání karty). Zvažte prosím dobře, zda kartu opravdu chcete využívat. Pokud zákazník aktivovanou kartu v bankovnictví zablokuje, tím pádem zruší, poplatky za ni nadále samozřejmě platit nebude.


Poslední změnou je snížení poplatku za výběr hotovosti na pobočkách cizích bank z 35 Kč na 29 Kč. U výběru hotovosti dodatkovou kartou bude výběr z bankomatu v České republice i v zahraničí také snížen 29 Kč.


Nyní se pro menší oddychnutí seznámíme se změnami méně náročnými na pozornost, ať vás neunudíme :)

 

 

Změna PINu

Pozitivní změnou je jistě zrušení poplatku za změnu PINu v internetovém bankovnictví. Současný poplatek zcela rušíme, a vy si tak můžete měnit PIN tak často, jak budete potřebovat :)

 

 

Transakce přes mLinku

Transakce přes operátora jsou už dost retro, ale i tak se příležitostně mohou hodit. Všechny transakce si můžete kdykoliv provést sami přes internetové bankovnictví a mobilní aplikaci (koneckonců i to byl jistě důvod k výběru on-line banky, že? :) ), pokud byste ale měli potřebu popovídat si s našimi operátory a uvítali byste, aby transakci provedli za vás, bude vás každá taková transakce stát 40 Kč. Doporučujeme si raději stáhnout naši výbornou mobilní aplikaci a peníze převádět vlastnoručně, rychle a zdarma :)

 

   Vložení peněz na mKonto Business

Jelikož nám zejména klienti mKonta Business občas napíší, že jim chybí možnost vkladu hotovosti na účet, zaměřili jsme se i na jejich přání. Prohlédli jsme si ceník České pošty a podívali se, jakou částku naši zákazníci business účtu posílají nejčastěji. Výsledkem je, že od 1. 9. 2016 nově proplácíme vklad na mKonto Business do částky 50 000 Kč jednou měsíčně. Jak to funguje? Vy na poště zaplatíte obvyklý poplatek za vklad a my vám následně na mKonto Business vrátíme 40 Kč. Vklad zdarma můžete využít jednou měsíčně.

 

 

Transakce ze spořicích účtů

Nově také sjednocujeme pravidla bezplatných převodů ze spořicích účtů (eMax, eMax Business, eMax Plus a mSpoření). Jelikož účel spořicích účtů spočívá ve střádání peněz a ne v jejich časté útratě, od 1. 9. 2016 mají naši zákazníci možnost jednoho bezplatného převodu měsíčně z výše uvedených účtů na mKonto či mKonto Business, případně na jiný spořicí účet od mBank. V případě potřeby je samozřejmě nadále možnost dalších převodů, nicméně za poplatek 29 Kč.


Spořicí účty neslouží k placení, proto jsou i externí převody zpoplatněny 29 Kč. Úspory si tedy můžete převést na běžný účet, který je k jejich utrácení určený :)


Podmínky pro platební karty vydané k eMax účtům zůstávají beze změn.

  

 

SMS balíčky

Současné 3 balíčky SMS nově zjednodušujeme. Podívali jsme se, kolik SMS naši klienti nejčastěji využívají, a nabídku jsme tomu přizpůsobili. Nově tak bude možné objednat pouze jeden balíček, a to po 30 SMS za 39 Kč měsíčně.


Abyste šetřili své finance,  doporučujeme vám mobilní aplikaci od mBank, s níž budete mít přehled o svém účtu kdykoliv a kdekoliv. Do jedné z nejbližších aktualizací navíc plánujeme zavést i notifikace.

 

Automatická 100% splátka u kreditní karty

Tato změna v Sazebníku může být méně komfortní pro některé držitele mKreditek, ale věříme, že pochopí tento logický krok. mBank doposud nabízela zcela zdarma komfort, díky kterému jste nemuseli myslet na splátku kreditní karty. Se změnou Sazebníku vás bohužel musíme požádat, abyste si zvolili ze dvou možností: splácet kreditku tak, jak je to u tohoto produktu běžné všude po světě, tedy zadat příkaz ke splacení před určeným datem splatnosti, nebo to nechat celé na nás – my už pohlídáme, abyste kreditku splatili vždy včas. Tato komfortní varianta, která vyžaduje pouze mít peníze na účtu a umožňuje o nic víc se nestarat, bude stát  25 Kč měsíčně.

Upozorňujeme, že služba 100% automatické splátky se vztahuje na kontrakt, nikoliv fyzicky na kartu. U nevyužívané kreditní karty s nastavenou 100% automatickou splátkou tedy poplatek neruší pouhé zablokovaní dané karty, ale je potřeba vypovědět smlouvu ke kreditní kartě.

 

 

SEPA platby

Poslední změnou jsou SEPA platby. I v tomto směru jsme se museli přiklonit ke standardu na českém bankovním trhu a nově zpoplatnit příchozí i odchozí SEPA platby částkou 25 Kč za transakci. Ke změně jsme přistoupili z důvodů nákladů, i tak se ovšem jedná o jeden z nejnižších poplatků v porovnání s ostatními bankami. A to je vše. Několik změn, z nichž většina může být k lepšímu, pokud je akceptujete a budete mBank využívat standardním způsobem, tedy jako svou banku.  Od 1. 9. 2016 si tedy, prosíme, pamatujte obě pravidla s částkou 1500 Kč a nezapomeňte si ohlídat splátku kreditních karet. Smysl úprav Sazebníku spočívá jak v reakci na vnější změny, které musíme akceptovat, abychom mohli dále investovat do rozvoje a být stále optimální bankou, tak i v tom, že vše, co si uděláte sami on-line v internetovém bankovnictví, budete mít od září zdarma. On-line banku jste si přeci zvolili z jasných důvodů :)


Vaše mBank

 

Sazebník mBank platný od 1. 7. 2016

Sazebník mBank platný od 1. 9. 2016

Sazebník aktuálně nenabízených produktů mBank
 

Tagy:

Sazebník

Komentáře (232)

Vložit komentář

Jak uvedla spousta lidí níže, i já jsem se rozhodl od mBank odejít ke konkurenci po zavedení nesmyslných poplatků, z těch posledních 29 Kč za transfer mezi svými účty. Už se mi jednou stalo, že byla karta zneužita a peníze odcizeny, proto si pravidelně držím nižší částku na účtu karty. Při neustálých poplatcích se mi toto zdá u mBank už nevýhodné. Dále zrušené mvolání bez náhradní nabídky, či oznámení o ukončení samotnou bankou, nesmyslný poplatek za potvrzení zůstatku na účtu... Stačilo mi.

Podobne jako jini uzivatele, svuj sporici ucet jsem primarne pouzival spis jako pridavne "bezpecnostni" opatreni - abych nedrzel prilis moc prostredku na beznem ucte. Co se uroku tyce, sporici ucet jsem jako sporici moc nevnimal. Zavedeni poplatku pro presun mezi vlastnimi ucty se mi nelibi, ale mBance mozna budu nakonec za nej dekovat - totiz urcite bude to pro mne pridavna motivace porozhlidnout se po lepsim zuroceni penez, ktere na beznem uctu nepotrebuj. Pro mBank to znamena, ze docili odlivu mych penez.

Taky mě s tím poplatkem pěkně naštvali. Odkládal jsem si na spořící účet peníze, abych neměl na platebním účtu větší částku, než je nezbytně nutné. A podle potřeby jsem si s tím pohyboval. Ale počítat si 29,-Kč za přesun na vlastním účtu? To to tu za chvíli bude jako u Spořky. Už koukám po jiné bance.

Zdravím bandu nenažranců z mbank. S poplatkem za převod mezi vlastními účty docílíte tak akorát toho, že vaši dlouhodobí klienti od vás odejdou jinam, a to i přesto to, že změna banky přináší komplikace, kterým se chce každý vyhnout.Co naplat, s nenažraností bank musíme aspoň nějakým způsobem bojovat. Dovedu pochopit, že jste zvedli limit z 500,- na 1500,- za platby kartou i přesto, že v čr jsou stále tisíce menších obchodů zvláště na vesnicích, kde kartu nepřijímají a vyžadují platbu v hotovosti. Poplatek za převod mezi vlastními účty vám spolehlivě vyhraje soutěž o nejabsurdnější bankovní poplatek roku.Alespoň můj hlas máte jistý. S pozdravem, váš zanedlouho bývalý klient.
P.S. jen lituji toho, že jsem vás kdysi doporučil svým známým, budu se jim muset omluvit.

Dobrý den,
plně souhlasím s předchozím příspěvkem. NEJSEM SPOKOJEN se znovuzavedením poplatku pro převody mezi vlastními účtu vedenými u mBank, zvláště pak jestliže jsou používaný pouze jako přechodně "parkovací" pro to, aby na těch, k nimž je vydána plat. karta, nemusela z bezpeč. důvodů být umístněna zbytečně vysoká částka. Navíc, uročení na Emaxech, které pro tento účel používám (1x Emax pro standardní karetní transakce v obchodech a 1x Emax pro karetní transakce v e-shopech), je zanedbatelné a tedy o "spořících" účtech nemůže být řeči.

V důsledku zavedené praxe - převod mezi účty = poplatek 29Kč (a v mém případě je přesunů mezi vlastními účty dost) - jsem veškeré transakce přesunul ke konkureci, včetně příchozích plateb, a v krátké budoucnosti převedu ke konkurenci i poměrně vysoké zůstatky (i když si to mbank nechá pomocí zmíněných vysokých poplatků zaplatit).....škoda,jinak jsem byl docela spokojený....

Tak i já jsem si dnes všiml, že mi dnes bylo zaúčtováno 29,- za interní převod, protože jsem byl na eMaxu najednou v mínusu. Z historie jsem pak vyčetl, že jsem platil i minulý měsíc.
Není mi úplně jasné, proč byl tento poplatek zaveden, když dle diskuze dost lidí (včetně mě) používali eMax účet k distribuci peněz. Na mKontě si tak držím jen určitou sumu, což je z bezpečnostních důvodů, protože kartou k němu platím i v zahraničních eshopech.

Jde o poměrně zásadní změnu, která i mě přiměje k omrknutí konkurence. Upřímně mě mrzí, že jsem v minulosti mBank doporučoval. Teď už zde moc výhod nevidím. A eMax účet opravdu není spořící účet (u eMax Plus účtů jsem to celkem chápal a akceptoval to, byly opravdu zamýšlené jako spořící)...

Takže dnes mi zase odečetli dalších 29 Kč za nějakou pí.čo.vi.nu (co jsem netušil) a tak jsem to řešil dnes s paní na mLince, té jsem pak poděkoval za 9 letou spolupráci a má poslední otázka byla, kde a jak mohu co nejrychleji zrušit veškeré produkty u mBanky. Takže pro ostatní - najdete to: SUPERMARKET / SLUŽBY / ŽÁDOST O ZRUŠENÍ NEBO VYPOVĚZENÍ SLUŽBY. Super :-), hotovo :-), skončil jsem :-), ten pocit děckááááá :-) Vlastóóó :-) Fióóóó :-) Sakra já mám radost, že jsem se osvobodil od těchto z.mr.de.č.kůůůůůůůůů :-)

EDIT: V textu jsou sp.ros.tá slova proto, že banka je sprostá vůči klientům. SPROSTOTA ZA SPROSTOTU. S bohem.

F.U.C.K. ALL MBANK MANAGERS TO THEIRS A.S.S. :-)

Ufff, jsem si ulevil, paráda :-) Hned je mi líp a jdu si dát toho svařáčka, na kterýho se těším, jo a je bez poplatků :-)

Dobrý den,

když si zruším kartu, abych nemusela platit poplatky, protože každý měsíc za 1500 Kč kartou nenakoupím, jak si budu moct vybrat peníze?

Děkuji za odpověď
Eliška

Dobrý den,
chtěla bych zde upozornit na SPROSTOTU ...HYENISMUS... této banky.
Jsem u banky asi 8 let. Na hlavní stránce slibuje převody po ČR zdarma....ZDRMA? A už neřekne, že převod na vlastním účtě jak na spořící (přesně ... úrok 00nic) tak ze spořícího ZA POUHÝCH 29 Kč.
Můj příhěh:
Čistě náhodou jsem zahlédla mezi 3-mi posledními položkami 29 Kč,- za interní převod. Rozkliknu historii a nikde nic....AHA???? Tak filtr-poplatky-fíííha-hned asi 4x -29 Kč!!!!! Potom hledám na netu co se to zas děje a už to čtu-sprosté jednání mbank.....ok-znemožnili mi používat emax abych měla pro mne skvělý nástroj jak šetřit a mít peníze oddělené. Převedu tedy celou částku na bú s vědomím, že opět přijdu o 29 kč!!!! Po převodu jsem se rozčilila do nepříčetnosti, protože na spořícím bylo -29 Kč!!!! Výborný-tedy strach, aby člověk ZAS někde nezaplatil penále za nepovolený debet!!!! Tak zase převod 29 kč na spočící účet.....cink - 29,- Kč!!!!! TAK CO, ZÚSTALI BYSTE U TAKOVÉ BANKY? JÁ JÍ SVÉ PENÍZE JIŽ NESVĚŘÍM. SBOHEM zloději!
Nemám čas studovat každou chvíli změny. Pokud mi banka poplatky nevrátí, píšu na finanční arbitr. Tohle už je vrchol sprostoty.

Tak si tak vzpomínám, jak Mbank slibovala, že nebude zavádět žádné nové poplatky a chválila se jednoduchostí sazebníku. Banka by neměla zaměstnávat lidi se sklony k zapomínání. Je na čase zkusit jinou banku.

Tak zrovna u Fio mám druhý účet a nic horšího jsem nezažil. Když chci někomu dát peníze na Fio účet, zaplatím 70Kč! Takže jsem si musel zřídit vlastní, dávat to na svůj, srovna si peníze (když nejsou, platím 70 Kč) a uložit si je na svůj a teprve z něj je poslat na druhý Fio účet. Pokladna má navíc otevřeno vtipně pouze v mé pracovní době (otevírá v 9 a zavírá v 16), takže si musím brát volno.

timto se stal eMax+ s urocenim 00prd NEPOUZITELNYM a okamzite prevadim vsechny penize mimo mBank. Pozdravujte managera, ktery zpoplatneni internich prevodu mezi ucty vymyslel, to musi byt hlava otevrena.
Banka ,ktera neustale meni pravidla hry a nuti klienta byt stale strehu ,ze se ho pokusi zase nekde okrast, NENI DOBRA BANKA!!!

Takto odrovnat dobrou souhru emax a mkonto? Toto neměla mBank dopustit!
Toto byla poslední kapka

Rozhodnuto, Vlasta mě přesvědčila, otvírám testovací účet a během 2 měsíců mě tu neuvidíte, sbohem. Fíííííoo :-)

Jo a ještě - EMAX je stále spořící účet? Se sazbou 0,05 % p.a.? Si děláte srandu ne? To už není spoření, to už je výsměch klientům.

Kdysi byl jediný spořící účet EMAX. Kdysi jste tam nabízeli 3 % p.a. Lákadlo pro lidi jak vyšité. Pak jste zjistili, že dáváte lidem moc. Tak EMAX spadl na 1% a vytvořili jste EMAX PLUS asi se 2%. Tak všichni pozakládali pluska. Pak jste počítali a zjistili, že EMAX PLUS dává moc lidem. Tak jste vytvořili 2 sazby - nižší a vyšší s vyšším ziskem, aby se neřeklo. A s vyšším ziskem jen "za podmínek". Lidi používali EMAX PLUS na časté převody, tak jste zavedli 1x zdarma a další 29,- Kč. Tak všichni zase začli zpětně používat zamrzlé EMAXy. EMAXy měli moc převodu, tak jste dali 1x zdarma a další taky 29,- Kč. Ku.*.va, já už se v tom neorientuju, ty sazebníky jsou psaný de.bi*.ně jak Daňové zákony :-). Nepíše vám je právník, že ne? :-)

Příští sazebník bude vypadat asi takto:
Protože jste nejlepšími klienty a my si Vás vážíme, zavedli jsme Vám 1 převod z mKonta ZCELA ZDARMA a další převod jen za mírný poplatek 29,- Kč. No není to úžasné, líbí se Vám naše exkluzivní nabídka? Věříme, že ano! :-)

Víte co? Jděte si lidi oblbovat zpět do Polska, potažmo Německa a Čechy nechte Čechům! My už si tu bez vás porádíme a to mi věřte.

Tak teď jste mě na.sra.li., pánové a dámy. Převedl jsem si podruhé v tomto měsíci peníze z EMAXu, který snad už ani není uročenej nebo minimálně a bum, 29 Kč se mi ztratilo z EMAXu - poplatke 29 Kč, kterej jsem zjistili, že je účtovanej od 1.9.16. Moje blbost, že jsem nesouhlasil s novými podmínkami a vaše blbost, že jdete proti zákazníkům. Začínáte dělat kiksy (už je jich za posledního půl roku vícero) tak, jak je dlouhodobě dělá Equa bank.

Fííííílo, Vlasta bude koukat, až navštívím pobočku a po 9 letech porovnám současné nabídky bank v ČR. Zvažuji odchod a mám pro to jasné důvody.

- jak pročítám ty příspěvky níže, asi to jde s mBankou do řiti. V těch poplatcích a limitech se začínáme všichni ztrácet, kdy co a jak hlídat, abychom náhodou nepadli do výjimky a platili poplatky... A tak krásná budoucnost se rýsovala v roce 2007, kdy se otvírali první účty a čekalo se ve frontě do "Nebe bez poplatků"....

teda tohle pro mě bylo docela překvápko, že jsem si kvuli tomu až zařídil účet na mforu a teď obětuju pár minut nadávání.

hezky ta opatření shrnujete v článku, někdo si dal práci i s tím zdůvodněním. přesto opravdu nemám pochopení pro jednu věc a to jsou zpoplatněné převody mezi emax účty. docela by mě zajímalo, za jak dlouho bych těch 29 korun dostal na úrocích :))

na jednom místě článku oslavujete jak je fajn, že si člověk nemusí konečně pamatovat, kolikrát za daný měsíc vybral z bankomatu peníze a vzápětí musim řešit to, kolikrát jsem převedl na kterém emaxu peníze? kristova noho, vždyť já u vás mám asi 7 účtů! :)))

osobně je používám pro rozdělelní různých rozpočtů a rezerv, které využívám a přesunuju podle potřeby v průběhu měsíce nebo celého roku. úroky jsem vůbec nebral v potaz, protože jsou absolutně zanedbatelné. emaxy se tak pro mě stávají docela zbytečnými.

vzhledem k tomu, že tohle byla jedna z klíčových věcí, proč jsem byl u mbank, tak mi asi nezbyde nic jiného, než se poohlédnout jinde, protože tohle opatření mi docela komplikuje život. budu si alespoň moct otevřít místo těch emaxů další mkonto?

tímhle jste mě teda fakt "nepotěšili"...

edit: ha, teď jsem projel příspěvky pode mnou a spousta lidí řeší uplně stejnou věc. tak teď se ukáže, jestli jste banka, která svým lidem opravdu naslouchá...

Varovani, ze prevod bude stat 29 kc, jsem dostal presto, ze se jedna o prvni prevod v mesici. Zda se, ze penize ve skutecnosti odecteny nebyly (alespon zatim), ale diletanstvi hrozne. Uz jsem odhlasil kartu, brzo asi presunu do jinych bank i dalsi aktivity ...

Spořící účty E-max jsem využíval především pro přehlednost a možnost rozdělení financí do jednotlivých "přihrádek", určitě ne jako spořící účet se zanedbatelným úrokem. Zpoplatněním převodů z E-max se mi práce s účtem zkomplikovala a znepřehlednila. Uvítal bych do budoucna funkci na možnost rozdělit si takto finance, BEZ ÚROKU, ALE S BEZPLATNÝM PŘEVÁDĚNÍM mezi vlastními účty.

Při pokusu o převod účtu k Airbank se mi po zadání čísla účtu a banky zobrazilo info, že tato banka (mBank) převod k jiné bance nepodporuje... Vlastně se ani nedivím, bylo by tak příliš snadné přijít o spoustu klientů... Ale ono to jde i ručně. Spíš jsem to chtěl vyzkoušet, než že by mi to mělo nějak výrazně ulehčit práci ;-)

Dovoluji si podotknout, že v sazebníku je poněkud odlišná informace ohledně podmínek poplatku u karet mKonto. Je o druhou podmínku k té první s min,. hranicí útraty 1.500,-. Konkrétně z ní vyplývá, že poplatek za kartu by měl platit každý, kdo nemá úvěrový produkt ("nebo držitel debetní karty není vlastník úvěrového produktu u mBank"), tj. bez ohledu na splnění limitu utracené částky. Možná je to zaviněno neznalostí češtiny na straně banky, možná je to záměr, nevím. Ale právnicky by se to klientům asi obhájit nepodařilo...
Celý text ze sazebníku zde:
11.2 Poplatek za vedení karty
a) Vedení hlavní karty (měsíčně) - 29 Kč v případě,
že celkový bezhotovostní objem zaúčtovaných
plateb danou debetní kartou vydanou k mKontu
(do objemu se počítají všechny hlavní debetní karty
vydané na jméno majitele účtu) v daném měsíci
bude nižší než 1 500 Kč nebo držitel debetní karty
není vlastník úvěrového produktu u mBank (půjčka,
hypotéka, kreditní karta nebo povolené přečerpání)

Po prvním nákupu za 3000 tento měsíc už vaši kartu tento měsíc nevyužiju jinak než na výběr z bankomatu. Proč bych ještě nechal mBanku zbytečně vydělávat do doby, než zde zcela zruším všechny účty.

Poplatek za vnitrobankovní převod mezi vlastními eMaxy dostane mé hlasy v anketě o nejabsurdnější poplatek roku 2016. Tak to dopracovala bývalá bezpoplatková banka...

Přístup i politika banky se velmi zhoršily od jejího vstupu do českých vod a na hony se vzdálila svým původním slibům "zdarma navždy".¨
mBank stále vymýšlí a restrukturalizuje položky v ceníku tak, aby klient, který si jich nevšimne a nezmění své chování, začal sypat zlaťáky bance jako hloupý oslík.
Dříve jsem ji doporučoval mnoha svým známým, teď abych se za banku styděl já. Je to série kopanců a tento bude jeden z posledních, který jsem si nechal líbit.
Již nyní nechtěně platím za mKartu, jelikož mnohé internetové platby realizuji eMax kartou a pak jsem pokutován, že jsem je neprohnal přes mKartu.
Nyní mám platit za převody mezi svými účty z eMaxu na mKonto, snažit se hlavní kartou zaplatit minimálně 1.500,-. Už mne to neustálé přizpůsobování se nebaví a ztrácím chuť.
mBanka mi přestala vonět, takže se též rozloučím, jako mnoho dalších. Tentokrát bude přechod rychlejší než při mém přechodu k mBank (tehdy má 1. změna banky).
Možností je mnoho, zatím zvažuji přesun k Airbank či k Fio.
I u mé původní banky (mé úplně první) bych nyní platil již méně, než kam to směřuje u mBank. Je to ostuda!

Nemám čas sledovat všechny změny v bance a tak jsem byl celkem vyděšený, když mi bylo odečteno 29 Kč za převod z eMaxu. Tady jsem se dočetl „Nově také sjednocujeme pravidla bezplatných převodů ze spořicích účtů (eMax, eMax Business, eMax Plus a mSpoření)“. Copak se dá při úroku 0,05% hovořit o spořicím účtu? Ze 100 000 Kč, je měsíční úrok 4,16 Kč před zdaněním. To je spořicí účet? Účet eMax jsem používal jen jako rezervu a z bezpečnostních důvodů jsem převáděl jen potřebné prostředky na běžný účet. Teď to však provádět nemohu, budu tedy muset hledat jinou vhodnou banku. Nemáte někdo nějaký tip? Přitom jsem, například v srpnu, zaplatil kartou asi 37 000 Kč, což by měl být přínos pro banku 74 Kč. Od roku 2008, od kdy jsem klientem, jsem něco podobného nezažil.

" mBank, účet bez poplatků " :-) :-) :-) Novinka - Emax - zpoplatněné převody :-D:-D:-D aaaach jo. :-( a ještě k tomu ta větná "omáčka"...škoda no!

Jsem u mBank taky od pocatku, postupne se vse zhorsovalo, ale budiz , chapu ze je potreba na pocatku nabrat klienty. Ale zpoplatnit prevody z eMaxu je konecna i pro me.

Produktove oddelni zapomina na to , ze do mBank sli klienti hlavne neodporovat ty velke obludne banky - poplatky za nesmysly, ale i presto porad sleduji, kde co a o kolik se zdrazuje.

Alternativy jsou. Pro me konkretne AirBank, i kdyz vyber z bankomatu bude problem.

Ale co, mame tu moznost, sice to stoji trochu casu, ale nic jineho delat klient nemuze.
Produktove oddeleni mBank se tak rozhodlo a necouvne, to by byla vlastni poprava

Tleskám ABSURDNÍMU POPLATKU vnitrobankovního převodu z emaxu za 28,- Kč, mimochodem za stejný peníz si mohu vybrat u každé banky peníze z bankomatu, což asi bude náročnější úkon pro banku než přesun mých peněz uvnitř mých účtů z řádku a) do řádku b). Jsem klientem této banky od jejích úplných začátků u nás a toto byla to ona poslední kapka, abych téměř všechny své aktivity převedl do jiného a komfortnějšího ústavu, kde jsou daleko lepší podmínky. Na mé stížnosti zaměstnanci mnohoslovně a nicneříkajícně vysvětlují, že je to pro mé dobro. Vy určujete mé dobro, úředníci? Tudíž má bývalá SBOHEM ;o)

Jsem klientem od 3/2008, přivedl jsem dalších 13 klientů, mBank dosud byla moje hlavní banka z dalších čtyř za 0 Kč. Dosud to BYLA mBanka, kdo určoval trendy trhu a získával si klienty vstřícnými podmínkami.
To mBank kdysi naučila klienty, aby používali separátní účet (eMax) na online platbu kartou, separátní účet (eMax) na příjem prostředků, separátní účet na různá spoření (eMax)– to vše pro to, aby měli rychlý přehled o svých nebo cizích penězích a měli je bezpečně uloženy.
Každý, kdo si peníze jen střádal, využil eMaxPlus. Jaký bude nyní rozdíl mezi účty eMaxPlus a eMax kromě „vyššího“ úroku? Stojí za tím snaha zrušit účet eMax zcela a zbavit se tak účtu, k němuž si klient může zřídit kartu?
Zavádění poplatku za 2. převod z eMaxu je pro mě výzvou k odchodu jinam, ztráta dosavadní konkurenční výhody a zrada principu, na němž byl účet s vlastním číslem účtu, umožňujícím příjem prostředků z jiných bank, a platební kartou postavený.
MÉ NÁVRHY ŘEŠENÍ:
Je-li pro tebe banko úrok 0,05 % p.a. na eMaxu ztrátový, zruš ÚROK zcela.
Je-li pro tebe banko karta k eMaxu ztrátová, zruš ji (stoupnou ti sice asi náklady na sms pro nastavení limitů karty, ale tvoje volba).

Jen pro informaci, založil jsem účet v mBank také jako jeden z prvních právě proto, že byl bez poplatků a člověk měl k dispozici i debetní kartu.

Používal jsem ho jako zálohu na placení přes internet, když jsem potřeboval rychle převést peníze, takže účet moc nepoužívám.
Nevím jaké náklady se mnou mají, ale řekl bych že skoro žádné.

Takže jakmile začali zavádět poplatky za vedení karet, už nemohu používat kartu, protože platit za vedení je zbytečné, když ji používám jako zálohu
zavedli poplatky za převody z eMax? Člověk aby si furt hlídal, zda už platbu provedl nebo ne. Pokud to přešvihne pak takový účet postrádá smysl a stačí mít mKonto.
Zavedli poplatky za výběry z bankomatů?
Zavedli poplatky za SMS?

z těchto důvodů už účet nepoužívám, protože už se z něho stává vysavač peněz, aniž bych ho používal.

Jsem zvědavý až zavedou i poplatek za vedení, pak budu moct s čistým svědomím účet zrušit.

Milá mBanko, před velkou spoustou let jsem se stal tvým klientem, protože jsi byla symbolem "banky bez poplatků". Do té doby mne klasická banka poplatky zrovna nešetřila. Stal jsem se, myslím, loajálním a dobrým klientem, soudě podle množtví odznaků v mHře, využíval jsem většinu tvých produktů. Nezlobil jsem se dokonce, když jsi mi naúčtovala nemalý poplatek za zrušení hypotéky v souvislosti s prodejem mého domu a sjednal si novou zase u tebe. Ale nedokážu překousnout praktiky z poslední doby. Jakýsi človíček asi z Call centra mi vnutil Povolené přečerpání k mKontu business s tím, že podmínky jsou stejné, jako pro Povolené přečerpání u mKonta. A najednou poplatek za nevyužívání! Tak jsem ho zase zrušil. Teď jsem obdržel informaci, že za 100% automatickou splátku mKreditky mám platit 25 Kč, ale že mohu splácet ručně zdarma. Jaké náklady pro tebe generuje automatická splátka, že je třeba ji zpoplatnit? A tak ruším mKreditku! A jestli mi do třetice přide další překvapení, zruším všechno! A věř, že mi to po těch letech bude hodně líto :-(

Jsem velmi aktivním klientem mBank téměř od začátku, a jedním z důvodů proč jsem se jim stal, byl právě eMax, kde bylo možno mít finance relativně bezpečně (nebyla karta) a podle potřeby je kdykoliv, téměř okamžitě, převést na mKonto. Proto jsem si na eMax nechával posílat výplatu, nyní důchod. Tuto výhodu jste zlikvidovali a pak že vše pro spokojenost klientů. Je to z vaší strany jen obyčejný "business". Když si uvědomím, že na eMaxu (jak se chválíte, jsou online všechny transakce zdarma) mám úrok měsíčně cca 0,20 Kč a provádím v průměru 6 transakcí online měsíčně, tak vám za měsíc přispěji 144,80 a za tento poplatek se dá opravdu vybrat z více bank. Navrhuji, zrušte směšné úročení eMaxu a nechte neomezený počet transakcí, nebo zřiďte navíc "mKonto Max", který by nebyl úročený. Začínám oslovovat konkurenci a budu porovnávat všechny výhody a nevýhody a pak se rozhodnu, zatím to je pro mBank 2:3. Věřím, původní rozhodnutí, ještě přehodnotíte. Uvědomte si, že převážná většina vašich klientů jsou klienti jiných bAnk, takže jsou to aktivní klienti, pro aktivního klienta, když ho někdo zradí to vyřešit rázně.

Synesthesia napsal(a):
> Milá mBank, jak jen bych ti to napsal. Jsme spolu už dost dlouho
> (již víc jak 8let) a víme o sobě hodně věcí. Jenže náš
> vzájemný vztah poslední dobou hodně trpí. Tvoje neustálé
> požadavky a nároky jsem doposud akceptoval, protože jsem tě
> miloval a zkrátka jsem s tebou byl rád. Vysvobodilas mě ze spárů
> madam K.B., za což jsem ti byl nesmírně vděčný. Dokonce jsem tě
> doporučil a částečně půjčil své rodině a známým, aby mi tě
> obratem po vyzkoušení s opovržením zase vrátili zpátky. Byl jsem
> z toho vždycky nešťastný, ale odpustil jsem ti a smířil se s
> tím. Zkrátka jsi jiná a pořád se měníš a to se některým mým
> přátelům nelíbilo. Občas si ze mě dělají srandu, že jsem si
> vybral takovou "rajdu", ale občas to mám rád divoký a hlavně bez
> poplatku. Miloval jsem tě, vždycky jsem se víceméně bez řečí
> smířil se všemi tvými požadavky, protože jsem je chápal. Je mi
> jasné, že ze mě musíš alespoň něco mít, jsi přece jenom ta
> obchodnice. Ale tolerance nelze zneužívat donekonečna. Jsem velice
> trpělivý, vše řeším s klidem a rozvahou, jsem tím ve svém
> okolí pověstný. Bohužel si mi nyní můj klid vzala dočista,
> stejně jako si mi vytrhla z ruky můj drahocenný eMax, hodilas s
> ním o zem a vykřiklas na mě: "Takhle se to nepoužívá, ty pako!".
> Dokáži pochopit a odpustit téměř cokoli, ale tohle?! Poplatek ve
> výši součtu úroků z obou mých obyč. eMaxů za poslední min. 2
> roky! Říkáš, že je to jen na spoření a "na pivo" si s něj mohu
> vzít jen jednou za měsíc? Ale jak mám vědět, kolikrát na něj
> půjdu? A co když se nám něco rozbije? To si od tebe budu muset
> půjčit, i když mám zrovna našetřeno? Kontokorent říkáš? Hmm,
> to se mi nezdá, vždycky mi bylo jaksi proti srsti jít do mínusu na
> běžném účtu, když mám něco bokem a můžu to použít. Jeden z
> eMaxů používám jako operativní rezervu, abych neměl na účtu
> zbytečně velkou částku, kdyby něco. Ale znovu mi cpeš služby,
> který nepotřebuji a zdají se mi zbytečné. Pojištění karty
> proti krádeži a zneužití s poplatkem ve stejné výši jako druhý
> a další převod z eMaxu? Nebo další nepotřebné služby, které
> stejně nekryjí všechna rizika, kterým se snažím vyhnout tím,
> jak mKonto a eMax používám.
> Cítím se naprosto podvedený a celý prodloužený víkend
> přemýšlím, jak se mám s tvojí fackou přímo do obličeje
> srovnat. Rozhodnutí je to těžké a bolestivé. Musím ti s
> nesmírným smutkem v srdci sdělit, že tě od září opouštím.
> Celé prázdniny strávím hledáním jiné partnerky, která si mě
> bude víc hýčkat a která nebude pouze zneužívat moji dobroty. Do
> konce roku si od tebe budu stěhovat svoje věci, kterých nemám
> zrovna málo (a možná i to je důvod našeho rozchodu - mám moc
> věcí a u tebe začalo být těsno). Na konci roku s tebou
> přeruším veškeré styky a moje číslo bude minulostí. Ptáš se,
> jestli je ještě naděje, že bych zůstal? Slaboučká naděje tady
> je, ale nepředpokládám, že by ses kvůli mně, mé rodině a
> přátelům, kteří to ještě s tebou vydrželi a kterým budu radit
> totéž, změnila. Sbohem v lepších časech...

Přijměte mou kondolenci. Je mi moc líto, že to tak dopadlo, cítím s vámi prožívám to podobně. Upřímnou soustrast.

a

4speeder napsal(a):
> Když už si mám pamatovat jen částku 1500,-Kč. Nechtěli byste
> ještě upravit ty zpoplatněné transakce z účtů eMAX (osobně jej
> tedy nepovažuji za spořící účet) tak, aby místo druhého a
> dalšího převodu byly zpoplatněné převody nižší než-li těch
> 1500,-Kč?
> To by trochu logiku mělo a bylo by to i v souladu s Vaším heslem:
> "Také máte důležitější věci k zapamatování? - 1500,-Kč -
> částka, kterou si, prosíme, dobře zapamatujte. Bude se vám hodit
> hned ze dvou důvodů, pomůže vám ušetřit a vyhnout se úplně
> zbytečným poplatkům" ;)

S tím by se dalo souhlasit.

Naprosto s vámi souhlasím. Poplatek za druhý a další převod z účtu eMax, který využívám obdobně jako vy, je pro mě pádným důvodem se podívat na nabídky konkurenčních bank. Dle zdroje, který se v nákladech bank vyzná, převod mezi vnitřními účty nestojí banku nic.
Byl jsem léta spokojený klient, ale zdá se, že je čas udělat bye-bye mBank.

Petr Doležal napsal(a):
> Jsem už řadu let Vaším klientem, i se svojí paní.
> V aktuální poplatkové změně mě velmi zlobí Váš požadavek na
> zcela nesmyslné zpoplatnění převodů z eMax. Jak psalo už více
> lidí níže - eMax nelze považovat za spořící účet.
>
> Resp. pokud ho za něj stále považujete a vidíte jako nutné pohyby
> z něj zpoplatnit, nabídněte tedy jiný typ odděleného účtu, bez
> úročení, pro možnost rozdělení peněz na více hromádek a
> postupné uvolňování na hlavní běžný účet. Protože to je ten
> jediný důvod, proč nejen já eMax používám, a zároveň je tento
> účel pro mě tak důležitý, že by mě byl schopen vyburcovat ke
> změně banky.
>
> Doufám, že je tuto část poplatkových změn ještě možné
> zrušit.
> Váš až dosud spokojený klient.

...

Jsem už řadu let Vaším klientem, i se svojí paní.
V aktuální poplatkové změně mě velmi zlobí Váš požadavek na zcela nesmyslné zpoplatnění převodů z eMax. Jak psalo už více lidí níže - eMax nelze považovat za spořící účet.

Resp. pokud ho za něj stále považujete a vidíte jako nutné pohyby z něj zpoplatnit, nabídněte tedy jiný typ odděleného účtu, bez úročení, pro možnost rozdělení peněz na více hromádek a postupné uvolňování na hlavní běžný účet. Protože to je ten jediný důvod, proč nejen já eMax používám, a zároveň je tento účel pro mě tak důležitý, že by mě byl schopen vyburcovat ke změně banky.

Doufám, že je tuto část poplatkových změn ještě možné zrušit.
Váš až dosud spokojený klient.

Malý update:

- banka AKCEPTOVALA digitálně podepsaný mail jako písemnou formu komunikace

- existuje-li hypotéka, banka odmítá zrušit mKonto s odkazem na podmínky hypotéky (to už tu mHonza psal).
Ve skutečnosti je výpovědní lhůta při výpovědi mKonta ze strany banky dvouměsíční, zatímco splatnosti hypotéky po ukončení smlouvy je 30 dnů od oznámení nesouhlasu. Když shrnu svou situaci a komunikaci s bankou - banka nedělá kroky, které by dělat měla (nezablokovala kartu, konto chce rušit okamžitě bez výpovědi, pak zjistí, že to nejde a informuje mě, že konto zrušit nelze), nicméně je to zatím jen pinkání mailů. Uvidí se, jestli strhnou poplatky za vedení účtu za srpen - to by neměli (neb měli kartu blokovat už v červenci), ale bojím se, že k tomu dojde.

- zajímavé je zpoplatněné vystavení informace o dlužné částce - k tomu se banka ve smlouvě zavázala, nicméně si strhla 1000,- jako kdybych o to žádal já. Uvidíme, jak se nakonec dohodneme, já to považuji za neoprávněné.

Dobrý den,
jsem Vaším klientem od roku 2007 a MBank používám jako svůj hlavní účet, svoji hlavní banku. Tohle je můj první příspěvek, protože zatím jsem neměl žádné zásadní výhrady a s MBank jsem byl spokojen. Je mi jasné, že v dnešní době, kdy jsou úrokové sazby na nule musí banka hledat další zdroj příjmu. S většinou položek v sazebníku nemám žádný problém, ale účtování transakcí z eMax??!!

Tento účet po vzniku eMax Plus již dávno neplní funkci spořícího účtu. Tento poplatek je jen výmysl nějakého bankovního analytika či managera. Navíc převod mezi účty banku nic nestojí. Takže mě tento poplatek přijde jako absurdní.

Pokud nedojde ke zrušení tohoto poplatku tak budu nucen začít aktivně používat jinou banku.

Také jsem eMax používal jako bezpečný odkládací účet, kam mi chodila výplata a z něj jsem potřebné peníze pak dále rozesílal.
Nezbylo mi, než výplatu přesměrovat jinam, protože 1 převod zdarma je v takovém případě úplně na nic a je lepší mít výplatu na jiném účtu bez karty a bez poplatků u konkurence.
U mBank už mě teď drží jen práce která by byla se změnou čísla účtu na straně těch, co mi do mBank posílají nějaké peníze. Bankovnictví a automatické mSpoření jsou opravdu povedené věci, pokud se ale budou šrouby dál utahovat, už to asi nezachrání.

Salem napsal(a):
> Zajímalo by mne, jak je možné vyhnout se novému nesmyslnému
> poplatku za automatické splacení kreditky? Pokud si splatím kartu
> ručně, bude to zpoplatněno? Pokud změním výši splátky na 99%,
> pak z běžně utracených 10000 zůstane k úhradě 100 Kč a z toho
> zaplatím úrok 2,3 Kč, to je akceptovatelné, je možné tedy toto
> nastavení? Díky

Dobré ráno Saleme,

abychom Vám neúčtovali poplatek za nastavení automatické splátky, tak samozřejmě postačí, když si v bankovnictví změníte automatické splácení na hodnotu 99 %, ale abyste měl bezúročné období, bude zapotřebí si provést automatickou splátku ručně v plné výši, abychom Vám zbytečně neúčtovali úroky:)

Zajímalo by mne, jak je možné vyhnout se novému nesmyslnému poplatku za automatické splacení kreditky? Pokud si splatím kartu ručně, bude to zpoplatněno? Pokud změním výši splátky na 99%, pak z běžně utracených 10000 zůstane k úhradě 100 Kč a z toho zaplatím úrok 2,3 Kč, to je akceptovatelné, je možné tedy toto nastavení? Díky

A není lepší si založit ten účet v jiné bance? Spousta z nich to umí na dálku....

dekuji za odpoved.
teda nezbyva nez zalozit eMAx 2, 3, 4 a penize z vyplaty rozeslat tam a jednou za mesic to prevezt na ucet... hmm

mBank, mBank, řežete si pod sebou větev... poplatky za převod mezi eMax a běžným účtem!?
Par poznamek:
- eMAX NELZE považovat za spořící účet s tím úrokem, který na něm nyní mBank nabízí (je snad někdo, kdo by si na něj uložil větší částku, aby díky nabídnutému úroku "vydělal"?),
- eMax používám (a jistě nejsem sám) též jako odkládací účet (ať již z důvodu bezpečnosti nebo přehlednosti),
- zpoplatnění převodů mezi eMax a běžným účtem je naprosto zbytečné... (např. konkurenční banky vám běžně umožňují mít více účtů, převody mezi nimi samozřejmě nejsou zpoplatněny),
- důsledek: převedu svoji (větší) hotovost na můj jiný účet u konkurence (podporovat nehorázné a neodůvodněné poplatky nehodlám).

Když už si mám pamatovat jen částku 1500,-Kč. Nechtěli byste ještě upravit ty zpoplatněné transakce z účtů eMAX (osobně jej tedy nepovažuji za spořící účet) tak, aby místo druhého a dalšího převodu byly zpoplatněné převody nižší než-li těch 1500,-Kč?
To by trochu logiku mělo a bylo by to i v souladu s Vaším heslem:
"Také máte důležitější věci k zapamatování? - 1500,-Kč - částka, kterou si, prosíme, dobře zapamatujte. Bude se vám hodit hned ze dvou důvodů, pomůže vám ušetřit a vyhnout se úplně zbytečným poplatkům" ;)

marekjaros napsal(a):

> obavam se, ze uz je pozde. vyjadrit nesouhlas s novym sazebnikem bylo
> mozne 14 dni od jeho zverejneni. tedy max do 13.7.
>
> nechci navadet k nicim nepodlozenym spekulacim, ale je celkem
> zvlastni, ze ke zverejneni doslo v predvecer (v podstate
> prodlouzeneho) vikendu.


No a já myslel, že to stačí do 31.8. soudě podle zprávy, kterou jsem dostal do IB:

Návrh nového znění můžete písemně odmítnout. Pokud tak do 31. 8. 2016 neučiníte, platí, že navrhované změny přijímáte. Pokud navrhovanou změnu písemně odmítnete, máte rovněž právo písemně vypovědět smlouvu, na jejímž základě byl bankovní produkt či služba poskytnuty, a to bezúplatně a s okamžitou účinností.

Pokud písemně odmítnete návrh na změnu výše uvedených dokumentů ve vztahu k některé ze smluv, které jsme spolu uzavřeli, avšak smlouvu nevypovíte, považujte, prosím, tento dopis za účinnou výpověď takové smlouvy ze strany mBank podle dosavadních obchodních podmínek.

kyros napsal(a):
>
>
> > Dobrý den,
> > při nesouhlasu se změnami máte právo na předčasné splacený
> > úvěru zdarma. Poté je samozřejmě možná výpověď smlouvy u
> > mBank, pokud další jiné závazky nemáte. Rozhodně ale
> doporučuji
> > řešit situaci s vaším bankéřem, abyste získal více
> informací
> > a detailů, které vám takto dát nedokážeme.
>
> Zdravím, mám mHypotéku bez fixace s variabilním úrokem. Protože
> nesouhlasím se změnami Sazebníku, mBanka mi umožní předčasné
> splacení hypotéky ZDARMA. Hotovost samozřejmě nemám, mohu mBance
> splatit hypotéku refinancováním v jiné bance? Proběhne to takhle
> hladce nebo mám očekávat nějaký zádrhel? Ten nesouhlas se
> změnami samozřejmě odešlu doporučeně s ověřeným podpisem. Je
> možno nesouhlas odevzdat přímo na pobočce? Psal už to někdo, je
> na to nějaký vzor?
>

obavam se, ze uz je pozde. vyjadrit nesouhlas s novym sazebnikem bylo mozne 14 dni od jeho zverejneni. tedy max do 13.7.

nechci navadet k nicim nepodlozenym spekulacim, ale je celkem zvlastni, ze ke zverejneni doslo v predvecer (v podstate prodlouzeneho) vikendu.

Nesouhlas jsem posílal, mailem, s ověřeným podpisem. Chvíli jsme si psali s pracovníky mLinky, kteří nějak
a) očekávali výpověď z mojí strany (tu nechci dávat, jen jsem poslal nesouhlas s podmínkami a jak se píše dole, výpověď tedy podává banka)
b) zkoušeli mě přesvědčit, ať jim napíšu papírový dopis. To se nepodařilo - elektronicky podepsaný mail je "písemná forma", kterou současné Podmínky požadují, argment §561 NOZ zjevně zabral, už papír nechtějí (resp. je týden ticho).

Takže teď
a) čekám, až banka zaregistruje nesouhlas a začne konat ty výpovědi (očekávám zablokování karty, ale kde nic tu nic)
b) čekám, jak se postaví k hypotéce, ani z mLinky ani od bankéřky nemám žádnou reakci.> Dobrý den,
> při nesouhlasu se změnami máte právo na předčasné splacený
> úvěru zdarma. Poté je samozřejmě možná výpověď smlouvy u
> mBank, pokud další jiné závazky nemáte. Rozhodně ale doporučuji
> řešit situaci s vaším bankéřem, abyste získal více informací
> a detailů, které vám takto dát nedokážeme.

Zdravím, mám mHypotéku bez fixace s variabilním úrokem. Protože nesouhlasím se změnami Sazebníku, mBanka mi umožní předčasné splacení hypotéky ZDARMA. Hotovost samozřejmě nemám, mohu mBance splatit hypotéku refinancováním v jiné bance? Proběhne to takhle hladce nebo mám očekávat nějaký zádrhel? Ten nesouhlas se změnami samozřejmě odešlu doporučeně s ověřeným podpisem. Je možno nesouhlas odevzdat přímo na pobočce? Psal už to někdo, je na to nějaký vzor?

Jako dlouholetý klient mBank pamatuju, když ještě spořící účet eMax byl spořící.
Když se úroky začali blížit 0%, byl fajn jako odkládací účet, abych na mKontu s kartou neměl moc velký zůstatek (ano, můžu se chránit změnami limitů na kartě, ale je jednodušší si v obchodě převést peníze než měnit limit). Na tento způsob odložení peněz jsem si zvykl tak, že z něho nechci ustoupit, ale platit poplatky samozřejmě nebudu. Takže platit kartou budu dál, jen jinde.
Trocha matematiky:
V průměru zaplatím kartou hodně přes 10 000,- (jak píšete, po novu to bude 1,- z každých 500,- takže 20,- pro mBank). Zavedením poplatku za převod z eMax jistě přijdete o min. 20,- měsíčně pro možných 29,- za další převody z eMaxu, které jistě neudělám.
Ostatní změny v sazebníku se mě nedotknou a dali by se pochopit, ale proč vám vadí převody z eMax, když jej skoro neúročíte? Tak udělejte z eMax běžný účet, když je pro spoření nepoužitelný.

derk napsal(a):
> I když bych to jako klient neřešil, účet je (zatím) zdarma.

Ale tady jde zejmena o to, ze klienti mBank maji nyni zrejme idealni prilezitost se takto zdarma (bez sankce) vyvazat z fixace mHypoteky pouhym vyjadrenim nesouhlasu s novym (horsim) sazebnikem.

Pokud tedy ma nekdo mHypoteku s vyssi urokovou sazbou, nez jaka je nyni na trhu, muze si takovymto refinancovanim usetrit hodne vyznamnou castku!!

Vyse tech poplatku (po zdrazeni) bude v tomto pripade v porovnani s usporou na te refinancovane hypotece zcela zanedbatelna.

Mě se to netýká, ale pro ty co údajně "nemohou vypovědět účet, protože mají hypotéku" cituji z emailu o změně VOB:
"Návrhy nového znění výše uvedených smluvních dokumentů můžete písemně odmítnout. Pokud tak neučiníte, platí, že navrhované změny přijímáte. Pokud navrhovanou změnu písemně odmítnete, máte rovněž právo písemně vypovědět smlouvu, na jejímž základě byl bankovní produkt či služba poskytnuty, a to bezúplatně a s okamžitou účinností.

Pokud písemně odmítnete návrh na změnu výše uvedených dokumentů ve vztahu k některé ze smluv, které jsme spolu uzavřeli, avšak smlouvu nevypovíte, považujte, prosím, tento dopis za účinnou výpověď takové smlouvy ze strany mBank podle dosavadních obchodních podmínek."

Tedy laicky myslím, že stačí odmítnout návrh na změnu podmínek pro vedení účtu a pak tím vypovídajícím je mBank a ne její klient. A ač netuším, jaká je smlouva k hypotéce, snad tam není nic o tom, že ji banka může kdykoliv svévolně vypovědět, ne?
Tedy s právníkem za zády myslím, že by to šlo ustát tak, že mBank jednostranně vypověděla vedení účtu a na hypotéku by to nemělo mít vliv.

I když bych to jako klient neřešil, účet je (zatím) zdarma.

Poslat zprávu

__tv napsal(a):
> Dobrý den,
>
> chtěl bych Vám, Honzo, poděkovat za odpovědi (ač si o
> (ne)možnosti vypovědět účet myslím něco jiného), dál už budu
> situaci řešit s mLinkou a bankéřkou.
>
> Chtěl bych teď také (a přiznávám že jsem už vychladl),
> poděkovat mBank za služby, které mi spolehlivě poskytovala od
> listopadu 2007 a popřát, ať si nově nastavená pravidla najdou
> svou cílovou skupinu.
>
> Byla to léta příjemné spolupráce, nové IB i SmartBanking se mi
> líbí, odznáčky a hvězdičky mi budou trochu chybět, ale to je
> obchod - prostě už jsme se nedohodli na dalším pokračování,
> nevýhody převážily.
>
> Ostatním diskutujícím taktéž přeji vše dobré, ať už jako
> klientům mBank nebo jiné banky (nebo svobodným duším bez
> běžného účtu :-))
>
> Mějte se!
>
> tv

Nemáte vůbec za co :) Přejeme, ať si vyberete banku, která vám bude maximálně vyhovovat :)

Dobrý den,

chtěl bych Vám, Honzo, poděkovat za odpovědi (ač si o (ne)možnosti vypovědět účet myslím něco jiného), dál už budu situaci řešit s mLinkou a bankéřkou.

Chtěl bych teď také (a přiznávám že jsem už vychladl), poděkovat mBank za služby, které mi spolehlivě poskytovala od listopadu 2007 a popřát, ať si nově nastavená pravidla najdou svou cílovou skupinu.

Byla to léta příjemné spolupráce, nové IB i SmartBanking se mi líbí, odznáčky a hvězdičky mi budou trochu chybět, ale to je obchod - prostě už jsme se nedohodli na dalším pokračování, nevýhody převážily.

Ostatním diskutujícím taktéž přeji vše dobré, ať už jako klientům mBank nebo jiné banky (nebo svobodným duším bez běžného účtu :-))

Mějte se!

tv

Děkuji za tak "skvělé" změny v sazebníku. U mBank jsem spoustu let, téměř od jejího vstupu na náš bankovní trh. Všechny dosavadní změny jsem se snažila tak nějak tolerovat. Ale to, co jste vymysleli nyní, je poslední kapka. A tak jsem se rozhodla. Přejdu ke konkurenci i se svými penízky. Ještě jednou děkuji, těšilo mě.

... rychle pryč z potápějící se mLodi...

- eMax i eMax+ - podána on-line žádost o zrušení,
- platební karty budou zablokovány v srpnu 2016,
- běžný účet zůstane s 0,- do doby, než i to bude zpoplatněno,
- penízky již u konkurence, která ví co je to bez-poplatková banka.

Ale i tak děkuji mBank za pěknou plavbu...

> Honza_mBank napsal(a):Dobrý den, emboso, mBank má několik spořicích produktů. Zda jsou pro vás zajímavé či nikoliv už nechám na vás.


Rád bych se tímto Honza_mBank zeptal na jeho osobní názor, zda jsou pro něj tzv. "spořicí účty mBank" zajímavé. Jeho odpověď mě zajímá proto, že pokud já si mohu koupit rohlík za 2 koruny nebo za 20 korun, tak si jako průměrně inteligentní spotřebitel vyberu levnější variantu. Pokud mi "spořící účet" mBank generuje zisk 50 Kč a konkurenční - opravdu spořicí účet 1000 Kč, tak si pro spoření vyberu konkurenční spořicí účet. Jak jste na tom konkrétně vy Honzo_mBank? Hodíte 950 Kč do kanálu, jenom proto že jste zaměstnanec nebo při výběru spořícího účtu používáte vlastní rozum?

Poslat zprávu

__tv napsal(a):
> Honza_mBank napsal(a):
> > __tv napsal(a):
> > > Mohl bych se prosím zeptat, jak by mBank řešila situaci
> > > - nesouhlas s novým Sazebníkem
> > > - mHypotéka Light, fixace do XI/2018
> > > - ve smlouvě je splátka dohodnutá jako inkaso z mKonta
> > > ?
> > >
> > > Na ostatní diskutující - řešil jste někdo pokračování
> > takto
> > > ukončené hypotéky u sousedů (Fio, Equa, ...)?
> >
> > Dobrý den, pokud máte u nás aktivní hypoteční úvěr, není
> > možné podat výpověď. Vše je samozřejmě na individuální
> > dohodě, takže doporučujeme kontaktovat bankéře.
>
> Nezlobte se, Honzo, ale mohl byste formulovat přesně?
> Jsem si jist, že v této situaci hypoteční smlouvu vypovědět
> mohu*, zatímco mBank ne**.
> Máte na mysli "mBank nemůže mKonto vypovědět"?
>
> Díky
>
> *) smlouvu lze vypovědět do 14 dní od oznámění změny
> Sazebníku. Vy teď měníte Sazebník. 1+1.
> **) zrušení účtu, ze kterého chce mBank inkasovat splátky, není
> mezi důvody, pro které může mBank vypovědět hypoteční smlouvu.
>

Dobrý den,
při nesouhlasu se změnami máte právo na předčasné splacený úvěru zdarma. Poté je samozřejmě možná výpověď smlouvy u mBank, pokud další jiné závazky nemáte. Rozhodně ale doporučuji řešit situaci s vaším bankéřem, abyste získal více informací a detailů, které vám takto dát nedokážeme.

Poslat zprávu

enboso napsal(a):
> Honza_mBank napsal(a):
> > Máte pravdu, že přeposílání peněz ze spořicích účtů
> není
> > tolik otázkou nákladů, nicméně spořicí účty mají z
> principu
> > opravdu sloužit k odkládání peněz a ne k jejich útratě.
> Jeden
> > měsíční převod by tak měl být dostatečný pro správu
> vašich
> > úspor.
>
> Ale no tak, Honzo! Nedělejte ze sebe hlupáka.Bavíme se tu o
> spořících účtech.
> mBanka má spořící účet jen jeden a to eMax plus. A tam už toto
> omezení máte nastavené! I když je to spořící nespořící.
> Opět klient musí hlídat aby nepřesáhnul 100 tisíc, jinak tam
> klesne úrok na úrověň nespořícího účtu. To je naprosto
> nesmyslné. Ostatní banky to mají logicky nastavené tak, že se
> úročí to co je do 100 tisíc "lepším" úrokem a to co je nad se
> úročí "malým" resp. nulovým úrokem.
>
> Vy tu pořád dokola mluvíte o účtech (eMax), které nazýváte
> spořící účty, ale tyto účty spořící NEJSOU! Kdy už to
> konečně přiznáte? Ano v době vzniku to opravdu byly spořící
> účty. Ale od zavedení eMax Plus to už spořící účty nejsou.
>
> Nazývejte věci pravýmy jmény. Né každý kdo sám sebe nazývá
> demokraticky zvoleným prezidentem jím skutečně je.
>


Dobrý den, emboso, mBank má několik spořicích produktů. Zda jsou pro vás zajímavé či nikoliv už nechám na vás.

Milá mBank, jak jen bych ti to napsal. Jsme spolu už dost dlouho (již víc jak 8let) a víme o sobě hodně věcí. Jenže náš vzájemný vztah poslední dobou hodně trpí. Tvoje neustálé požadavky a nároky jsem doposud akceptoval, protože jsem tě miloval a zkrátka jsem s tebou byl rád. Vysvobodilas mě ze spárů madam K.B., za což jsem ti byl nesmírně vděčný. Dokonce jsem tě doporučil a částečně půjčil své rodině a známým, aby mi tě obratem po vyzkoušení s opovržením zase vrátili zpátky. Byl jsem z toho vždycky nešťastný, ale odpustil jsem ti a smířil se s tím. Zkrátka jsi jiná a pořád se měníš a to se některým mým přátelům nelíbilo. Občas si ze mě dělají srandu, že jsem si vybral takovou "rajdu", ale občas to mám rád divoký a hlavně bez poplatku. Miloval jsem tě, vždycky jsem se víceméně bez řečí smířil se všemi tvými požadavky, protože jsem je chápal. Je mi jasné, že ze mě musíš alespoň něco mít, jsi přece jenom ta obchodnice. Ale tolerance nelze zneužívat donekonečna. Jsem velice trpělivý, vše řeším s klidem a rozvahou, jsem tím ve svém okolí pověstný. Bohužel si mi nyní můj klid vzala dočista, stejně jako si mi vytrhla z ruky můj drahocenný eMax, hodilas s ním o zem a vykřiklas na mě: "Takhle se to nepoužívá, ty pako!". Dokáži pochopit a odpustit téměř cokoli, ale tohle?! Poplatek ve výši součtu úroků z obou mých obyč. eMaxů za poslední min. 2 roky! Říkáš, že je to jen na spoření a "na pivo" si s něj mohu vzít jen jednou za měsíc? Ale jak mám vědět, kolikrát na něj půjdu? A co když se nám něco rozbije? To si od tebe budu muset půjčit, i když mám zrovna našetřeno? Kontokorent říkáš? Hmm, to se mi nezdá, vždycky mi bylo jaksi proti srsti jít do mínusu na běžném účtu, když mám něco bokem a můžu to použít. Jeden z eMaxů používám jako operativní rezervu, abych neměl na účtu zbytečně velkou částku, kdyby něco. Ale znovu mi cpeš služby, který nepotřebuji a zdají se mi zbytečné. Pojištění karty proti krádeži a zneužití s poplatkem ve stejné výši jako druhý a další převod z eMaxu? Nebo další nepotřebné služby, které stejně nekryjí všechna rizika, kterým se snažím vyhnout tím, jak mKonto a eMax používám.
Cítím se naprosto podvedený a celý prodloužený víkend přemýšlím, jak se mám s tvojí fackou přímo do obličeje srovnat. Rozhodnutí je to těžké a bolestivé. Musím ti s nesmírným smutkem v srdci sdělit, že tě od září opouštím. Celé prázdniny strávím hledáním jiné partnerky, která si mě bude víc hýčkat a která nebude pouze zneužívat moji dobroty. Do konce roku si od tebe budu stěhovat svoje věci, kterých nemám zrovna málo (a možná i to je důvod našeho rozchodu - mám moc věcí a u tebe začalo být těsno). Na konci roku s tebou přeruším veškeré styky a moje číslo bude minulostí. Ptáš se, jestli je ještě naděje, že bych zůstal? Slaboučká naděje tady je, ale nepředpokládám, že by ses kvůli mně, mé rodině a přátelům, kteří to ještě s tebou vydrželi a kterým budu radit totéž, změnila. Sbohem v lepších časech...

Honza_mBank napsal(a):
> Máte pravdu, že přeposílání peněz ze spořicích účtů není
> tolik otázkou nákladů, nicméně spořicí účty mají z principu
> opravdu sloužit k odkládání peněz a ne k jejich útratě. Jeden
> měsíční převod by tak měl být dostatečný pro správu vašich
> úspor.

Ale no tak, Honzo! Nedělejte ze sebe hlupáka.Bavíme se tu o spořících účtech.
mBanka má spořící účet jen jeden a to eMax plus. A tam už toto omezení máte nastavené! I když je to spořící nespořící. Opět klient musí hlídat aby nepřesáhnul 100 tisíc, jinak tam klesne úrok na úrověň nespořícího účtu. To je naprosto nesmyslné. Ostatní banky to mají logicky nastavené tak, že se úročí to co je do 100 tisíc "lepším" úrokem a to co je nad se úročí "malým" resp. nulovým úrokem.

Vy tu pořád dokola mluvíte o účtech (eMax), které nazýváte spořící účty, ale tyto účty spořící NEJSOU! Kdy už to konečně přiznáte? Ano v době vzniku to opravdu byly spořící účty. Ale od zavedení eMax Plus to už spořící účty nejsou.

Nazývejte věci pravýmy jmény. Né každý kdo sám sebe nazývá demokraticky zvoleným prezidentem jím skutečně je.

Zdůvodnění poplatku 25 Kč za nastavení 100% splátky kreditky je typická obchodnická oblbovačka na zákazníky, když z nich chcete vyrazit peníze. Buď poplatek nebo si budete mnout ruce za úroky, když člověk na ruční zadání splátky zapomene. Je to čuňárna.

Já mám mBank od počátku tj.od roku 2007/08, docela mě mrzí, že manžel nedávno také přešel pod mBank, jelikož jsem s bankou byla spokojena a chválila 3 výběry zdarma, kvůli čemu přešel pod mBank...

...nastavení limitu 1500 Kč je teda úděsné, k zpoplatnění převodu z eMax účtu se raději nebudu vyjadřovat...skousla jsem hodně změn i zbytečně komplikovanou změnu internet bankingu, dokonce i zjištění, že moje telefonní číslo je přiřazené ještě k jiného (cizímu) bankovnímu účtu-zjištěno při nevyplacení odměny za doporučení nového zákazníka... je to škoda, že tak razantní změna sazebníku nás bohužel donutí změnit banku..

Honza_mBank napsal(a):
> __tv napsal(a):
> > Mohl bych se prosím zeptat, jak by mBank řešila situaci
> > - nesouhlas s novým Sazebníkem
> > - mHypotéka Light, fixace do XI/2018
> > - ve smlouvě je splátka dohodnutá jako inkaso z mKonta
> > ?
> >
> > Na ostatní diskutující - řešil jste někdo pokračování
> takto
> > ukončené hypotéky u sousedů (Fio, Equa, ...)?
>
> Dobrý den, pokud máte u nás aktivní hypoteční úvěr, není
> možné podat výpověď. Vše je samozřejmě na individuální
> dohodě, takže doporučujeme kontaktovat bankéře.

Nezlobte se, Honzo, ale mohl byste formulovat přesně?
Jsem si jist, že v této situaci hypoteční smlouvu vypovědět mohu*, zatímco mBank ne**.
Máte na mysli "mBank nemůže mKonto vypovědět"?

Díky

*) smlouvu lze vypovědět do 14 dní od oznámění změny Sazebníku. Vy teď měníte Sazebník. 1+1.
**) zrušení účtu, ze kterého chce mBank inkasovat splátky, není mezi důvody, pro které může mBank vypovědět hypoteční smlouvu.

Moje debetni karta konci 08/2016. Jak zaridit, aby mi uz neprisla nova? Preci jenom nechci mBank pridelavat naklady s vytistenim a zasilanim nove....

Seznam poplatkovych revoluci mBank:
0) 2007/11 vstup mBank do CR - vse co je nyni zdarma bude zdarma az do konce sveta
1) 2010/08 velka srpnova 2010 - zruseny 3 prevody zdarma, poplatek za 11+ odchozi platbu, ...
2) 2015/03 velka breznova 2015 - zpoplatneni vedeni platebnich karet + dalsi zdrazeni
3) 2016/09 velka zarijova 2016 - zpoplatneni prevodu z eMax, zvyseni limitu plneni/vyberu zdarma, ...

Jak je videt, tak frekvence poplatkovych revoluci mBank se zacina zvysovat ...

Poslat zprávu

__tv napsal(a):
> Mohl bych se prosím zeptat, jak by mBank řešila situaci
> - nesouhlas s novým Sazebníkem
> - mHypotéka Light, fixace do XI/2018
> - ve smlouvě je splátka dohodnutá jako inkaso z mKonta
> ?
>
> Na ostatní diskutující - řešil jste někdo pokračování takto
> ukončené hypotéky u sousedů (Fio, Equa, ...)?

Dobrý den, pokud máte u nás aktivní hypoteční úvěr, není možné podat výpověď. Vše je samozřejmě na individuální dohodě, takže doporučujeme kontaktovat bankéře.

Neznám přímo podmínky banky, ale podle mne banka zesplatní celou svou pohledávku, tedy budete muset k datu výpovědi splatit celou hypotéku.

Ta banka žije úplně z jiných zdrojů, než z výplat, které si lidé do banky posílají..Jsou to poplatky, poplatky platebních karet (to jim zaplatí obchodník), poplatky za pozdě zaplacené dluhy na kreditkách atd. To, že nejde o spořící účet je snad jasné všem. Na druhou stranu, jestli mít spořící účet s jedním procentem nebo s nulou je vlastně skoro jedno. Kdo peníze má, tak je schopen je zúročit výhodněji.

Jestli se "výkřikům" - vždyť vám dávám své peníze - lze jen pousmát, pak se lze stejně pousmát nářkům, že spořící účet nemá prakticky žádný úrok, i snahám najít banku, která mi za - vždyť vám dávám své peníze - poskytne své služby zdarma. Naštěstí i za stávající situace na trhu to všechno pořád ještě dává smysl a proto si stěžujeme a svůj úmysl změnit banku myslíme vážně. Diskuse "zatímještě mKlientů" níže mi dává celkem zapravdu.

Mohl bych se prosím zeptat, jak by mBank řešila situaci
- nesouhlas s novým Sazebníkem
- mHypotéka Light, fixace do XI/2018
- ve smlouvě je splátka dohodnutá jako inkaso z mKonta
?

Na ostatní diskutující - řešil jste někdo pokračování takto ukončené hypotéky u sousedů (Fio, Equa, ...)?

Tímto jste mě donutili změnit banku. Vše bych byl ochotný překousnout, pokud by se neměnil ten princip odkládání peněz na eMax a postupné převádění na mKonto. Škoda. Tímto jste se dostali až za ty největší dravce na trhu a aktuálně už nejste moc výhodná banka. Nicméně chápu, že takový je princip hry - dávat vše zadarmo věčně jednoduše nejde. A výkřikům - vždyť vám dávám své peníze - se lze při dnešním stavu v ekonomice a finančnictví jen pousmát.

Přecházím tedy ke konkurenci, provoz na mBance postupně utlumím a za cca rok až dva účty zruším. Po těch letech mne to mrzí, ale na druhou stranu... je to jen banka :)

Dovolte mi, abych v následujících větách poděkoval mBance. Podotýkám, že vše je myšleno naprosto vážně, na základě skutečnosti. Účet mám od roku 2008, kdy jsem přestoupil od Spořky. U Spořky jsem měl sporožiro od svých 18 let, byl to můj první účet. Tenkrát nebylo mezi bankami moc na výběr. U Spořky jsem celou dobu platil poplatky za vedení, příchozí, odchozí a já už ani nevím za co všechno. Pokud si pamatuji, bylo to měsíčně cca kolem 100 Kč. Jelikož mi letos bude 55, nechal jsem tam poměrně slušnou částku. Objevila se mBank, já tomu ze začátku nevěřil, tak jsem vedl oba účty souběžně asi rok. Výplata do Spořky, jeden převod do mBank a odsud již „rozprach“ zadarmo tam, kam bylo potřeba. Byla to doba počátků internetového bankovnictví, vytáčené telefonické připojení, pamatujete? Nijak jsem nerozlišoval mezi mezi kreditní a debetní kartou, nic mi neříkala roční úroková sazba, SEPA platby, apod. Tohle všechno mě naučila až mBanka. Za tohle patří mBance můj PRVNÍ VELKÝ DÍK, od roku 2008 jsem do dneška na poplatcích ušetřil odhaduji 10.000.
Během těchto let měla mBanka různé promo akce k získání nových klientů. Odměna za získání klienta byla pokaždé něco mezi 300 až 600 korunami. Akcí jsem se pravidelně zúčastňoval, přivedl jsem odhadem něco mezi 20 až 30 klienty. Podotýkám, že to nebylo pouze kvůli odměně – novým klientům jsem vysvětloval výhody účtu. Tak, jak jsem se naučil já, jsem to učil i je. Za tohle patří mBance můj DRUHÝ VELKÝ DÍK, vyřizuji i za získané klienty. Zde mi mBanka vypomohla přibližně dalšími 10.000.
Rozhodně nesmím zapomenout na trošičku opomíjenou oblast – tarify mVolání, které u několika členů mé domácnosti již několik let fungují ke spokojenosti jejich i mé. Za tohle tedy TŘETÍ VELKÝ DÍK. Tady se neodvážím úsporu vyčíslit, ale několik tisíc to určitě bude.
No a ČTVRTÝ OBROVSKÝ DÍK prosím vyřiďte produktovému manažerovi a jeho kolektivu, kteří chystali změny platné od 1.9.2016. Tyhle změny mě totiž dostaly nazpět do roku 2008, neboť jsem se zase začal zajímat, co se děje v oblasti bankovních účtů, vlastností kreditních karet, počtu a rozmístění bankomatů apod. A ejhle – všechno lze řešit v pohodě a v klidu. Účty v mBance rušit nebudeme, tedy alespoň zatím, dokud se nebude snažit nějaký chytrák opět „udělat něco pro klienta k lepšímu“. U účtů se pouze zařídíme tak, aby fungovaly podle našich představ, budeme z nich využívat jen to dobré. Za vynikající např. považuji nastavení vlastního dne počátku mého měsíce v panelu financí s možností hlídání v kalendáři plánovaných operací. Povedla se mobilní aplikace. Jsem spokojený s mým adresářem, umožňuje převody bez potvrzovací SMSky. Líbí se mi vyhledávání v historii, mohu zde filtrovat pohyby podle mnoha kritérií. Možná jsem na něco zapomněl. Pár příbuzných zruší debetky, jinde to bude fungovat jinak. Já si nechám kreditku i debetku, mám od mBank rezervu pro strýčka příhodu, nikdy jsem z ní nečerpal. Takže za jejich vedení stejně platit nebudu. Kreditku ovšem používat nebudu, když už musím hlídat její splatnost, budu ji hlídat u ČEZu. Zde mi při měsíčním čerpání asi 5.000 bude jednou ročně poskytnuta sleva 1.200 korunek. Lepší jak drátem do oka.
Změny chystané od 1.9.2016 nejsou pro mě příjemné. Řeším to ale tak, jak jsem zde popsal. Vyžaduje to trošku práce a vše zase pojede postaru, k mé spokojenosti.

Co mě nejvíc štve,že jsem u Vás od začátku,to jsem přestoupil od ČSOB a všude kde jsem mohl jsem Vás chválil pár lidiček jsem ji přesvědčil na přestup.Teď je mi to líto.Mám kreditní kartu tu splatím a mám i úvěr takže naštěstí se mě poplatky tak moc netýkají ale již jsem udělal změny takže mě již příchozí platby budou chodit k AirBank ty mám taky od počátku jako druhou alternativu.Jen mě mrzí že během pár měsíců příjdete o spoustu klientů a budu hodně přemejšlet zda i já neodejdu ještě před Vánocema.

V druhém bodě jsem si nějak umazal kus věty a tak teď nedává smysl. Správně má být:

Jestli si vedení myslí, že díky tomu donutí bonitní klienty používat kreditku v úvěrovém režimu, tak se plete a jen je donutí odejít jinam, kde takovéto podmínky nejsou.

Když projdu všechny příspěvky, tak jsou dvě věci, kterými mBank nejvíc naštvala své klienty a ani jedna z nich není tak zásadní, aby jí snížila zisk.

1. poplatek za 2. převod z eMAXu kamkoliv. Přitom by stačilo omezení na 1 převod zdarma mimo mBank a klienti by byli spokojení. Takto buď klienti odejdou nebo si založí další účty, aby měli až 8 převodů v měsíci zdarma. Zbytečný šaškec.
Náklady navíc 0
Ušlý výnos 0.

2. nelze splácet kreditku 100% inkasem zdarma. Inkaso z účtu mBank nic nestojí. Jestli si vedení myslí, že díky tomu donutí bonitní klienty odejít jinam, kde takovéto podmínky nejsou.
Náklady navíc - ano, chybějící poplatky za platby kartou.
Ušlý výnos - zpočátku si toho někteří klienti nevšimnou, pak už naštvaně zruší (minimálně) Kreditku nebo méně naštvaní si budou splácet kreditku jednorázovým příkazem.
Časem budou náklady navíc převyšovat ušlý výnos.

Banky hřeší na to, že kreditkou si lidé úvěrují nákupy, jsou ale i klienti, kteří mají dostak financí a kreditku používají kvůli bonusům a delší době, kdy se mohou jejich finance zhodnocovat.
Vy máte smůlu v tom, že vaši klienti jsou již více erudovaní než běžný průměr populace a budete mít více klientů, kteří kreditku používají druhým způsobem.

Oba body dokážou naštvat dostatečný počet klientů k odchodu a zároveň odradit další od příchodu. Nic na tom nezmění možnost založit účet pro mladší 15 let.

4speeder napsal(a):
> Zajímalo by mne, co se stane, když nastavím 99% automatickou
> splátku na mKreditce? Vyjde to levněji než těch 25 Kč? : )

zivan napsal(a):
> Uz to tu nekde dole je, kdyz nezaplatis vse, tak neplati bezurocne obdobi a banka ti
> zpetne nauctuje uroky od platby az do splaceni. Napr. kdyz mesic pred provedenim >splatky nakoupis neco za 10 000Kc, tak ti pri provedeni jen 99% splatky naskoci
>okamzite cca 200Kc na urocich. A 200Kc > 25Kc : )

Takže pokud by to bylo z povinné min. částky 500,- Kč by to bylo 10Kč? :D

A jak je to, prosím, s tou úhradou? Kdy je nejlepší manuálně splatit dlužnou částku na mKreditce? Ve dni zúčtovacího období nebo ještě před ním?

...tak se nám to k tomu 1.9.2016 nějak zhoršuje, a kdo alespoň sleduje blog a mForum tak ví, že na naše "plky" v diskuzích mB moc nedá. Proto je třeba jednat(Patrik to kdysi nazval hlasovat nohama). Pro koho to bude naprosto nepřijatelné, ten opravdu odejde kompletně, kdo nestráví ty eMaxy(např. já) tak je minimálně vynuluje, ale lepší bude je zrušit(popisuje to tu derk). V IB je to otázka několika kliknutí a mBance se trochu pokazí statistika= není účet-není klient. A na to už reagovat může......

4speeder napsal(a):
> Zajímalo by mne, co se stane, když nastavím 99% automatickou
> splátku na mKreditce? Vyjde to levněji než těch 25 Kč? :)

Uz to tu nekde dole je, kdyz nezaplatis vse, tak neplati bezurocne obdobi a banka ti zpetne nauctuje uroky od platby az do splaceni. Napr. kdyz mesic pred provedenim splatky nakoupis neco za 10 000Kc, tak ti pri provedeni jen 99% splatky naskoci okamzite cca 200Kc na urocich. A 200Kc > 25Kc :)

Poslat zprávu

kratinoska napsal(a):
> otazka, kolik si muzu zalozit max Emax uctu?

Dobrý den, eMax účty můžete mít až 4.

Poslat zprávu

Jabberwocky napsal(a):
> Dobrý den, v ceníku platném od 1. 9. se píše:
> „Příchozí platby jsou zdarma, jedna odchozí vnitrobankovní
> platba v měsíci je zdarma, každá další vnitrobankovní a
> všechny mezibankovní platby jsou za 29 Kč (mezibankovní platby
> nelze realizovat z mSpoření).“
>
> Znamená to, že ona bezplatná jedna vnitrobankovní transkace platí
> pro všechny spořicí účty dohromady (jedna jediná bezplatná
> tranksace na všech osm možných emaxů a emaxů+), nebo to znamená,
> že pro každý z těchto účtů je povolena jedna bezplatná
> transkace (tak to bylo kdysi dávno u emax+)?
>
> Děkuji.


Dobrý den, zmíněná transakce je pro každý z těchto účtů zvlášť.

Dobrý den,

patřím mezi klienty mBank od začátku, přežil jsem mlčky řadu změn, dokonce jsem mlčky zkousnul i změnu grafického prostředí, ač se mi nelíbí, přijde mi zbytečně komplikované a přeplácané, stejně využívám jen zlomek toho co nabízí, ale připravované změny mě donutily abych se zaregistroval a mohl do blogu napsat vedení svůj vzkaz, který zní NE!!!

Opravdu NECHCI mít všechny své peníze na běžném účtu a pokud provedete ohlášené změny, donutíte mě otevřít maximum Max účtů a nechat peníze kolovat mezi mKontem a Max účty vždy tak, abych měl v měsíci na každém Max účtu jen jeden výběr. Pokud zpoplatníte druhý a další výběr ze všech Max účtů jako celku, pozbyde pro mě mBank smysl a na to se dá říct jen ... Equabank, Fio, Airbank ... děkují.

Dříve jsem používal občas i debetní a kreditní karty, po změnách podmínek a nastavení min. útraty či zpoplatnění pro mě pozbyly smysl, takže už je nepoužívám vůbec, a zcela chápu ostatní kolegy klienty, že jsou nespokojeni z představovaným ceníkem.

Rád bych poznal toho produktového manažera, který vymýšlí tyto změny, neboť z původní myšlenky sazebníku s pár položkami se stává splácanina hodná starých bank, od kterých povětšinou zdejší klienti utekli, takže brzo pro nás mBank přestane být zajímavá.

Dobrý den, v ceníku platném od 1. 9. se píše:
„Příchozí platby jsou zdarma, jedna odchozí vnitrobankovní platba v měsíci je zdarma, každá další vnitrobankovní a všechny mezibankovní platby jsou za 29 Kč (mezibankovní platby nelze realizovat z mSpoření).“

Znamená to, že ona bezplatná jedna vnitrobankovní transkace platí pro všechny spořicí účty dohromady (jedna jediná bezplatná tranksace na všech osm možných emaxů a emaxů+), nebo to znamená, že pro každý z těchto účtů je povolena jedna bezplatná transkace (tak to bylo kdysi dávno u emax+)?

Děkuji.

Dobrý den,
přidávám se k mnoha dalším věrným klientům mBank níže (jako rodina jsme s vámi od r. 2009, výplaty nám chodí po celou dobu k Vám, hypotéku jsme také absolvovali s vámi, naučili jsme se s vámi používat kreditku) a vyjadřuji svou mrzutost a nespokojenost s některými výše představenými změnami.
Na změny limitů pro výběry a bezpoplatkové vedení karet si asi zvykneme, ale je to zase další otravná věc, kterou si budeme muset hlídat.
Spořící účty sice nevyužíváme (protože nic nespoří), ale plně rozumím těm, kteří je využívají k jinému účelu a jsou naštvaní z omezení bezplatných transakcí na jednu.
Nejvíc mi vadí zavedení poplatku za automatickou splátku kreditky. Vadí mi kvůli samotnému poplatku, mKreditka se tím stává zcela nekonkurenceschopnou. Ještě víc mě však štve logika za touto změnou. Chápu ji totiž tak, že chcete "nachytat" více svých klientům tím, že ji nesplatí včas a budou penalizováni.
Začínám tedy tím, že ruším mKreditku (kterou jste mi nutili cca 5 let, než jste mě nakonec pracně přesvědčili, abych si ji vzal), mKonto zatím sice neruším (musel bych všude měnit čísla účtů), ale z ambasadora značky se stávám jejím rukojmím, což je k odchodu opravdu už jenom kousek.
Stále věřím, že se vedení mBank nad takto negativně přijímanou změnou ze strany zákazníků ještě jednou zamyslí a ty největší přešlapy napraví. Pokud ne, tak si nic jiného než úprk věrných klientů nezaslouží.

Milá mBanko, vybral jsem si tě jako vlajkovou loď, která pochopila, že výsada nakládat s mými penězi a úsporami je přesně tou odměnou, kterou jako jedinou jsem ochoten bankovní instituci za využívané služby poskytnout. Pořád ale měníš kurz plavby směrem, který je pro mě nepřípustný, a jak se to tak obvykle dělává, hlásíš mi to s připitomělým úsměvem a snahou předstírat, že je to snad změna k lepšímu.
Poplatek za automatickou splátku kreditky je přesně to, co kreditce od mBank bere jediný, poslední zbývající benefit, který měla oproti jiným kreditkám. Takže nemám nadále zájem. Nespořící účet eMax sloužící spíš k oddělení jisté části hotovosti přichází o svou jedinou výhodu bezplatných převodů na běžný účet. Takže ten produkt můžete rovnou zrušit, jelikož už není k ničemu.
Pro případ, že by to tu snad někdo z mBank četl, jsem si postěžoval. Jelikož pro management asi bude jediným měřítkem vlastní kvality výsledovka, počet aktivních klientů a objem jejich aktiv, nemám nejmenší chuť jim jakýkoli tento parametr pomáhat vylepšovat a začínám aktivně vybírat z produktů konkurence. Budu vaším exklientem, než řeknete "Nový sazebník".

Zajímalo by mne, co se stane, když nastavím 99% automatickou splátku na mKreditce? Vyjde to levněji než těch 25 Kč? :)
BTW: Kdy je nejlepší manuálně splatit dlužnou částku na mKreditce? Ve dni zúčtovacího období nebo ještě před ním?

otazka, kolik si muzu zalozit max Emax uctu?

Mám více účtů : do mBank mi chodí výplata ( nebo spíš podpora v zaměstnanosti ), do equa bank si posílám peníze co mi zbydou a eru vedu kvůli hypotéce. Era jednoznačně nejhorší, skryté platby atd, příští měsíc ji ruším. Equa nepřehledné internetové a prakticky nulové mobilní bankovnictví, jinak super, a teď mBank tohle. Takže se asi chtě nechtě budeme muset rozloučit, nejde o těch pár korun za poplatky, vždycky podmínky bez problémů splním, ale jde mi o princip.

Mám podnikatelskou debetku (kdyby byla náhodou potřeba), debetku k účtu na výběry z bankomatu a kreditku na běžné placení. Obrat s kreditkou udělám, ale nelíbí se mi poplatek za automatickou splátku. Chci tedy všechny karty zrušit, účty si zatím nechám. Můžete prosím poradit, jak postupovat při rušení karet?

Díky
m23

Má váš management povědomí o tom, že kvůli vaším poplatkovým změnám vás opustí minimálně tísíce klientů? Nejvíce klientům vadí poplatky za převody ze "spořících" účtů na mKonto.
Nebylo by tedy lepší rovnou zavést např. 100 Kč poplatek za vedení účtu, zpoplatnit všechny příchozí a odchozí platby ať vašich 600 tis. klientů mohou přivítat konkurenční banky, které mají proklientsky vstřícnější management?
Děkuji

jkuceral napsal(a):

> Účty zatím
> ale rušit nebudu, protože je to práce - bohužel to nejde v IB.
> Doufám ale, že až se zpoplatní i samotné vedení, tak se to včas
> dovím.

emaxy lze zrušit přes internetové bankovnictví Samoobsluha-služby-zrušení produktu či tak nějak. Včera jsem to přesně z vámi vyjádřené obavy absolvoval, podle emailu je tam jednoměsíční lhůta a pak by měly zmizet.

Zdenek1 napsal(a):
> Od zavedení slavného nového IB mám v mBank jen 4 mrtvé účty a
> jednu kartu. Teď vidím, že jsem udělal dobře, že jsem odešel k
> AIR. Po této změně bych odešel určitě.

Být vámi, tak to raději zruším. Minimálně emaxy jdou přes internetové bankovnictví.

Jednak Polák koukne na počet emaxů a svůj průměrný(!) výnos z nich a zdá se mu to málo, že je většina mrtvá neřeší.
To vám může být fuk, ale nedivil bych se, že jednou bude poplatek za nevyužívaný emax, podobně jako to postupně narostlo na karty. A to snadno přehlédnete.

Bezpoplatků napsal(a):

> Ptám se: Stačí k onomu písemnému odmítnutí (a tím i výpovědi
> a zrušení celého účtu) zaslat mBank doporučený dopis s
> úředně neověřeným podpisem???
>
> Protože na klasickou výpověd a zrušení celého účtu ti
> žebráci vyžadují úředně ověřený podpis.

Zcela jistě ne, pokud nejste připraven to obhajovat u soudu. Tohle je jednání z pozice silnějšího, kdy na uzavření smlouvy stačí i souhlas do telefonu nebo sms kód (prostředky na dálku), ale na pro banku negativní kroky je třeba buzerační úředně ověřený podpis.

Pokud odcházíte, doporučuji přes samoobsluhu zrušit vše (emaxy atd) kromě základního mkonta a to nechat pasivní, dokud nepojedete někdy kolem kiosku.

Nový ceník je jednoznačně dobrá zpráva! Konečně ruším všechny účty a odcházím k Equa. Normálně bych se k tomuto kroku nedokopal, omalovánkové dětské IB jsem ještě skousnul, neustálé pokusy o zavádění nových poplatků nikoliv. Do budoucna mi odpadne monitorování dalších podrazáckých podmínek mBank na což nemám čas a hlavně náladu. Doufám, že se přidá co nejvíce klientů a poplatkové banky brzy zmizí z trhu.

Kde jsou ty časy, kdy byla mBank štika v líné české bankovní tůni. V té době mě šokovala možností vlastnit účet i bez platby několika set korun měsíčně, za někdy až ujeté poplatky. Proto mi v dnešní době přijde velmi zpátečnické zavádět ujetý poplatek za převod peněz mezi vlastními účty, když náklady na tyto převody jsou dle mě zanedbatelné. Ze štiky je rázem kapr, který se ale nemůže spoléhat na to, že se klientům nebude chtít změnit banku, přeci jen dost klientů banku měnilo již přechodem k mBank a dost jich bylo se změnou spokojených.

Bohužel se také musím přidat k lidem, kteří zpoplatnění eMaxu považují za velkou chybu. U mBank jsem od roku 2008, takže nyní již začínám 9. rok, a celou tu dobu všude uvádím jako můj účet pro příchozí platby číslo účtu eMax. Pokud z něj nebudu moci finance nyní převádět kdykoliv je budu potřebovat a bez poplatku, tak to pro mě znamená, že budu muset na desítkách míst postupně změnit své číslo účtu. To už je tolik práce, že pokud se k tomu odhodlám, tak si nejdříve projdu nabídky ostatních bank, jestli některá nenabízí lepší služby. U mBank jsem přes 8 let spokojen a tato změna může způsobit, že od vás odejdu. Stojí vám to za to?

>>tak od srpna budou všechny platby probíhat z Airbank konta ; ) )
>>za převod Emax ->mkonto poplatek? nikdy hoši..

Dobrý den,
zatím sonduji možnosti a došel jsem k dvojici EquaBank a FioBank. Jak jste vyřešil u AirBank funkci emaxu jako bezpečnostního depositu? Je možné tam mít dva účty s kartou, tj. jeden běžný a druhý pro internetové platby?

Musím říct, že mě ze všeho nejvíc štve to, že budu muset zase měnit číslo účtu. A také to, jak se změny snažíte omlouvat - nejvyšší zisky totiž máte z toho, že s našimi penězi disponujete, že u vás prostě jsou.
takže se přidávám ke klientům, kteří u vás k 1.9. skončí :)
Doufám, že vás to těší.

cmelacek napsal(a):
> čím dál horší číslo účtu zbytečně dlouhé,dále my vadí
> ten poplatek za automatickou platbu u kreditní karty(dnes my v
> mbankovnictví došla zpráva využívejte kartu a u toho ješte
> psáno že 100% platba zdarma proč to tam píšou když už to bude
> minulostí).váš nespokojený zakazník

Dobrý večer,

je nám líto, že se Vám naše změny nelíbí, ale samozřejmě zatím máme automatickou splátku bez poplatku, takže zpráva poskytuje správné údaje. Samozřejmě v budoucnu již tyto zprávy psát nebudeme, jelikož jak sám zmiňujete, již tuto službu zdarma mít nebudeme. Děkujeme za pochopení.

čím dál horší číslo účtu zbytečně dlouhé,dále my vadí ten poplatek za automatickou platbu u kreditní karty(dnes my v mbankovnictví došla zpráva využívejte kartu a u toho ješte psáno že 100% platba zdarma proč to tam píšou když už to bude minulostí).váš nespokojený zakazník

Oni jen nesouhlasi se zmenami, rusit ucty chce mBank

Bezpoplatků napsal(a):
> Opakuji dotaz: Takže, účet u mBank již roky nevyužívám...mám
> několik skutečně bezpoplatkových účtů a vkladů i s nejméně
> 2% úroků.
>
> mBank píše v mailu cituji:
> Pokud písemně odmítnete návrh na změnu výše uvedených
> dokumentů ve vztahu k některé ze smluv, které jsme spolu
> uzavřeli, avšak smlouvu nevypovíte, považujte, prosím, tento
> dopis za účinnou výpověď takové smlouvy ze strany mBank podle
> dosavadních obchodních podmínek.
>
> Ptám se: Stačí k onomu písemnému odmítnutí (a tím i výpovědi
> a zrušení celého účtu) zaslat mBank doporučený dopis s
> úředně neověřeným podpisem???
>
> Protože na klasickou výpověd a zrušení celého účtu ti
> žebráci vyžadují úředně ověřený podpis.
>
> Děkuji.

Dobrý den,

v případě, že nesouhlasíte s naším sazebníkem a přejete si účet zrušit, tak platí stále stejné podmínky jako u klasické výpovědi, což znamená, že bude zapotřebí nechat si ověřit podpis. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den, u nás můžete mít také kreditní kartu, která vrací až 2% z každého nákupu :-)

Dobrý den,
ano z každého účtu emax, emax plus a mspoření máte jeden převod měsíčně na mkonto zdarma.

martanek23 napsal(a):
> Dobrý den,
>
> mám 2 emax, 1 emax plus, 1 mspoření. Mohu z každého z těchto
> účtů provést v měsici jednu platbu zdarma? Nebo je skutečně
> zdarma jen 1 platba a další, i když z jiného spořícího účtu,
> je již zpoplatněna?
>
> Děkuji
> m23

Hospodářský výsledek 1.9.2017 u jednoho z účtů:
Milá mBanko, vzhledem k novým podmínkám, které jsi stanovila od 1. 9. 2016, tě seznámím s ekonomickými výsledky, se kterými se u jednoho z klientů 1.9.2017 setkáš :
Parametry uživatele: trvalé bydliště v jednom z krajských měst (bankomaty mBank/Fio: 0/3), přechodné bydliště po dobu 10 měsíců v jiném krajském městě (0/4).
Počet výběrů za posledních 12 měsíců u mBank: 17 x 35 Kč = 595 Kč, z toho výběr hotovosti nad 1.500 Kč = 0 ks. Následující rok budou hotovostní výběry realizovány ve Fio bankomatech. Tzn., že až budeš 1. 9. 2017 dělat uzávěrku, tak skutečných 17 x 29 (slevnila jsi o 6 Kč, děkujeme) = 493 Kč nebudeš mít. Dále nebudeš mít tvou kalkulovanou částku: 12 x 29 = 348 Kč za vedení karty. Možná bych jednou zapomněl na omezení převodu z eMaxu+, počítejme tedy 29 Kč.
Takže to sečteme: 493 + 348 + 29 = 870 Kč. Ještě malinkou poznámku: kdysi jsem od jednoho chytrého člověka slyšel, že mít a nemít stovku, je rozdíl dvě stovky. Takže mít a nemít 870 Kč je rozdíl kolik? … Kdo chce kam, pomozme mu tam.

Dobrý den,

mám 2 emax, 1 emax plus, 1 mspoření. Mohu z každého z těchto účtů provést v měsici jednu platbu zdarma? Nebo je skutečně zdarma jen 1 platba a další, i když z jiného spořícího účtu, je již zpoplatněna?

Děkuji
m23

Opakuji dotaz: Takže, účet u mBank již roky nevyužívám...mám několik skutečně bezpoplatkových účtů a vkladů i s nejméně 2% úroků.

mBank píše v mailu cituji:
Pokud písemně odmítnete návrh na změnu výše uvedených dokumentů ve vztahu k některé ze smluv, které jsme spolu uzavřeli, avšak smlouvu nevypovíte, považujte, prosím, tento dopis za účinnou výpověď takové smlouvy ze strany mBank podle dosavadních obchodních podmínek.

Ptám se: Stačí k onomu písemnému odmítnutí (a tím i výpovědi a zrušení celého účtu) zaslat mBank doporučený dopis s úředně neověřeným podpisem???

Protože na klasickou výpověd a zrušení celého účtu ti žebráci vyžadují úředně ověřený podpis.

Děkuji.

Co se mi více vyplatí. Platit Vaší kartou a nic z toho nemít nebo mít kartu od ČEZu kde dostanu 2% z utracené částky zpět ?? Také zvažuji odchod. Už je dost účtů ktré jsou opravdu bez poplatku.

Na úvodním obrázku je nějaký pán s paní a jsou hrozně vysmátí. Jsou pod vlivem drog nebo jim zatím nedošlo, že se z bezpoplatkové mBank stala banka poplatková? Pochopitelně navzdory prohlášení superlháře - bývalého generálního ředitele Najara, který sliboval bezpoplatkovou mBank do konce světa. Jaký přesný význam mají prohlášení generálních ředitelů mBank? Nebo byl i Najar pod vlivem nějakých drog?

Dobrý den, mohli byste prosím napsat, jestli ten druhý zpoplatněný převod z eMaxu na mKonto je nápad z Polska, a nebo jde o aktivitu u vás z Čech. Jen tak pro zajímavost.

Ano, spořící účet má opravdu sloužit primárně k odkládání volných peněz, ke spoření. To ale musí mít tyto peníze alespoň minimální logické zhodnocení, pokud mají někde ležet, být spořeny. V případě, že tato podmínka ze strany banky splněna není, tak účty s názvem spořící jednoduše spořícími nejsou, jejich existence ztrácí smysl. Pouze se tak jmenují. Jde potom o zbytečný produkt. Ale protože je mBank přesto má, tak si lidé vymysleli jejich využití jako alternativního "podúčtu" pro takové nebo makové příležitosti. No a vy se teď snažíte tento stav lidem znepříjemnit tím, že se budete z nich pokoušet za tuto činnost vytáhnout korunky. Takže namísto abyste situaci řešili tím, že ke spořícím účtům přidáte alespoň trošičku logické zhodnocení, čímž by se ze "spořícího" účtu zase stal spořící účet, zvolili jste z pohledu klienta velice problematické řešení.

Dobrý den, musím říci, že zpoplatněný převod z eMax na mKonto se nás velmi dotkne. Oba s manželkou máme ve zvyku pravidelně několikrát měsíčně z tohoto účtu převádět a zpátky. Prostě ho používámí jako odkládací účet, aby byl větší přehled. Tuto výhodu rušíte.., přitom úročení 0,05% je směšně. Dejte mi nulu a zrušte poplatek!
PS: ještě mimo sazebník, kdo vymyslel bezpečnostní opatření, že po 50tém špatně zadaném hesle do internet bankingu se mi zablokuje??!!! Naprosto chápu 3x za sebou, že se blokne, ale tohle? To snad každý člověk od té doby co si založí účet ho po těch letech prostě 50x špatně zadá... nemá to žádné opodstatnění, žádný bezpečnostní užitek, docela mě to vyděsilo a nutilo ztrácet čas na voláním na mLinku....

Děkuji.

Dobrý den, poplatek se týká pouze karet vydaných po 1.9.2016. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den!

Ondrej_mBank napsal(a):
> Ano, to se týká jen karet vydaných po 1. 9. 2016
>
> zdec napsal(a):
> > Opakuji dodaz:
> >
> > Poplatek za vydanou, ale ještě neaktivovanou kartu (jak je uvedeno
> v
> > blogu) se týká jen karet vydaných po 1.9.2016 novým
> zákazníkům
> > nebo se to bude týkat všech neaktivovaných karet? Kde je to
> > napsané v sazebníku?
>

Na tu samou otázku mě emailem přišla opačná odpověď.

"Dobrý den,
pokud karta je zablokována, pak se za ní žádný poplatek netýká. A to ani po 1.9.2016. Pokud je pouze neaktivovaná, pak poplatek po 1.9.2016 účtovaný bude."

Tak co tedy platí pro současnou neaktivovanou kartu?

P.P. napsal(a):
>V textu je lživé tvrzení:
> Jsme jediná banka na českém trhu, která v současnosti podobnou službu nabízí zcela >zdarma. Se změnou Sazebníku vás bohužel musíme požádat, abyste si zvolili ze dvou >možností: splácet kreditku tak

Jeje, ono to už zmizelo. On to asi někdo dokonce čte :-)

Poslat zprávu

MildaX napsal(a):
> Možná jsem něco u nového sazebníku přehlédl, tak mě kdyžtak
> prosím opravte:
> Pokud někdo používá spořící eMax účet s platební kartou
> jako "zabezpečený účet", tak pokud platí jen kartou a ne
> převodním příkazem, tak se pro něj nic nemění a stále to bude
> mít zdarma? (pochopitelně za předpokladu, že na mKontu s hlavní
> kartou protočí těch 1500)
> Je to tak?

Dobrý den. Ano, podmínky eMax karet se nijak nemění a zůstávají stejné jako doposud.

Poslat zprávu

Děkujeme všem za názory a zpětnou vazbu. Všechny připomínky jsme předali zodpovědným osobám a vedení.
Drobné nejasnosti v textu jsme na vaše připomínky upravili.
Máte pravdu, že přeposílání peněz ze spořicích účtů není tolik otázkou nákladů, nicméně spořicí účty mají z principu opravdu sloužit k odkládání peněz a ne k jejich útratě. Jeden měsíční převod by tak měl být dostatečný pro správu vašich úspor.

Jediné, co se mě dotýká je zpoplatnění stoprocentního inkasa kreditní karty. Shrnu si fakta, jak to vidím já.
1. Nic to mBank nestojí a poskytuje jí to konkurenční výhodu.
2. mBank není jediná banka, která 100% inkaso nabízí
3. Jestli chcete zavádět poplatek, protože to tak dělají jiné banky, tak byste možná taky mohli chtít zkrachovat, protože to některé banky taky udělaly.
4. Ještě větší nehoráznost to je v okamžiku, kdy mi dvakrát do měsíce voláte a nabízíte novou kartu. Nejste sami.
5. Kartu velmi brzo zruším. V tu chvíli pro mě nebude výhodné používat ani váš spořící účet a peníze převedu jinam. A uvidím, jestli se mi pak vyplatí používat normální účet.
6. Zákazníkem jsem od roku 2008. Ano, vaším zákazníkem, což také znamená, že mohu být velmi rychle zákazníkem jiného dodavatele, který si mě bude víc vážit.
7. Nejsem si jistý, co mám u mBank používat, když mi dává takto najevo, že spořící účet ne a kreditní kartu taky ne ....

tak od srpna budou všechny platby probíhat z Airbank konta;))

za převod Emax ->mkonto poplatek? nikdy hoši..

Jako dlouholetý klient MBank Vám vážení musím oznámit, že jste u mě překročili pomyslnou bariéru, kdy jsem toleroval Vaše neustálé změny sazebníku.
Postupné zavádění poplatků a změny sazebníku "salámovou" metodou mě už opravdu nebaví a začínám mít pocit, že další soužití s Vámi by bylo spíše o neustálém hlídání, kde zase budete chtít vytáhnout z klientů peníze. Nápadem zavedení limitu 1500 CZK jste mě dostali...

Vaši vlastníci v Polsku a lidé zodpovědní za sales by měli dostat náležité školení, jak přistupovat ke klientům v CZ. Zatím to vypadá, že jediné, co umíte výborně, je poštvat si proti sobě co nejvíce stávajících klientů. Napadá mě velmi trefné porovnání s "povedeným" trhákem jiné polské společnosti na dopravu kuřecího "zdarma".. Taky skvěle marketingově zvládnuto.. Jak chcete tímto způsobem pokračovat, to opravdu nechápu.

Velká škoda, kdysi jste bývali jedničky, ale nyní Vám ujíždí (nebo už ujel ?) vlak.

14.12.2007. našel jsem to. to je datum, kdy jsem k vám přišel a necelých 9let byl spokojený a užíval vaše služby. a rozhodně jsem nebyl jen zátěž, protože jsem přes vás měsíčně protočil okolo 20tis. No ale změny které ted navrhujete jsou i pro mě už moc. Proč mám platit za převod mezi učty to fakt nechápu. Jaké náklady na tuhle operaci máte? tohle už jste se dostali za hranu, takže jak už tady psali jiní..tenhle účet jsem si zřídil jen pro to, abych se s vámi rozloučil. pohár přetekl. škoda. dostali jste se za hranu, na úroveň bank, kterým jste se posmívali..

Zpoplatněné převody z eMaxu? Opravdu?
Kartou platím hodně, tam mě poplatek nebolí. Poplatek za automatickou splátku kreditky bych jeste zkousnul, stejně splácím průběžně sám. Ale tohle?
Vaše služby nějak používám (jeden eMax s většinou peněz a průbežné převody na mKonto když je třeba) a očividně je takhle dále moct používat nebudu. A opravdu to nebudu měnit, protože si u vás někdo myslí "jak by se to správně používat mělo".
Takže sbohem...

Tenhle diskuzní účet jsem založil jen proto, abych mohl napsat:

Jděte do háje.

Ještě dodatek. Milá mBaňko, líbí se mi, že žádost o zrušení účtu lze už nyní podat přes IB a nemusím s tím běhat na pobočku, jak když jsem kdysi rušil 2 eMax+ (poté co jste na nich pohřbili úroky). Takže žádost o zrušení eMax podána (líbilo se mi mít jedno oddělené záložní konto bez karty), zůstává pouze mKonto a záleží pouze na vašem zavádění poplatků, jak dlouho tu zůstane.

Prostě nás, dlouhodobé klienty co jsme tu od začátku, mBanka už nechce. Sama nás naučila bránit se poplatkům. A teď nám je sama zavedla. Opravdu je mi to líto, měl jsem to tu rád. Evidentně žádná revize rozhodnutí neproběhne, protože v Polsku si to spočítali a asi přesně tohle chtějí. Takže ano, odcházím. Alternativy jsou.

Jsem u mbank od začátku. Díky mbank jsem pochopil, že změnit banku není tak těžké a ČS tenkrát bez výčitek opustil. Stejně tak bez výčitek budu opouštět mbank.
Změny mi nevadí, pokud se ovšem dlouhodobě nejedná o změny k horšímu. Na nové internetové bankovnictví jsem si jakžtakž zvykl, i když se mi ty omalovánky vůbec nelíbí a to staré bylo mnohem přehlednější a funkčnější.
Ale to, co jste si vymysleli teď, se vám vůbec nepovedlo. Abych byl konkrétní, osobně mi vadí:
1) nutnost utratit 1500 kartou, abych se vyhnul poplatku,
2) zpoplatnění druhého a každého dalšího převodu z emaxu na mkonto a
3) poplatek za automatickou splátku kreditky.

Chápu, že banka potřebuje vydělávat a proto věřím, že si vzájemně chybět nebudeme.

mBanko, mBanko, ty to teda vedeš od desíti k pěti. Právě elektronicky založeny 2 účty pro dcery u Fia, doba založení vč. focení 2 osobních dokladů a jednoho výpisu z mKonce cca 10 minut. Zítra, v pracovní den bude zaktivováno a okamžitě požádáno o výdej MC Debit karty (vystavení a vedení samozřejmě zdarma, zdarma 10 výběrů/měsíc z bankomatů s logem Fio). Pro méně chápavé, ještě jednou: ZDARMA, ne až splníte podmínky typu a)b)c), každou bratru za 29 korunek. V lednu bude mít 18. narozeniny další člen mojí rodiny, i on bude potřebovat zřídit běžný účet. A nyní malý kvíz pro manažery mKonce : 1. bude u vaší banky? nebo 2. bude u jiné banky? A teď dělejte brainstormingy, manažéři. Bylo dla pana vszystko srozumitelnego?

Vážení, po 8 letech s mBank končím. Asi si vedení neuvědomuje, že máme kam odejít a za lepších podmínek. Škoda, ale musím myslet na své výdaje...
Pokud si mBank myslí, že klienty retenčně zachytí, těžko. Zřizuji nový účet a účty u mBank bude rušit nová banka. Pokud budu muset absolvovat založení nového účtu u jiné banky, už necouvnu...

Milá mBanko, jsem tvým klientem od roku 2008. AKTIVNĚ využívám Konto, Max, Max+, Spoření, Debetku, Kreditku, Volání, Termínovaný vklad, IB, mobilní IB – snad jsem na něco nezapomněl (pokud ano, není to podstatné). Přivedl jsem ti, odhaduji, něco mezi 20-30 klienty. Překousnul jsem změnu IB, patřím k těm několika jedincům kteří tvrdí, že při správném využívání může zvýšit klientovi jeho finanční gramotnost.
Od mojí banky si SLIBUJI to, že bude hospodařit s mými penězi a z nich si bude produkovat svůj zisk. Od mojí banky si NESLIBUJI to, že se bude svůj zisk snažit produkovat na mě. Se změnami od 1.9. se o to ale budeš pokoušet. Budeš se snažit zkasírovat mou dceru (vysokoškolačka) za každý výběr o 29 korun, zrovna tak jako za to, že kartu vůbec drží. Zatím si ještě nikdy nevybrala víc jak 1.500, snaží se totiž s penězi hospodařit. A já? Ze mě se budeš snažit vytáhnout po 29 korunách za automatické splácení Kreditky, které mám nastavené na 100 % ? Ze mě se budeš snažit vytáhnout po 29 korunách za druhý a každý další převod mezi mými účty ? Milá mBanko, tohle na mě už pár let neplatí, BYLA JSI TO PRÁVĚ TY, KTERÁ JSI MĚ TO NAUČILA. Já se začínám cítit tvými změnami OHROŽENÝ, začínáš mi šahat na MOJE peníze. Takhle NEEE, tohle si dělej mezi Tatrami a Baltem, pokud ti to tam bude někdo trpět. Pokud mi jednou jedinkrát po 1.9. sebereš 29 korun, oživím plán B. Tento mám již nějakou dobu, co sleduji tvoje změny, přichystaný. Budeš takhle spokojena ? Uvidíme …

Poslat zprávu

Hokron napsal(a):
> Evidentně máme smůlu a vedení mBanky z nás klientů chce dělat
> blbce. Z příspěvku na blogu to vypadá, že stačí využívat
> služeb mBanky a žádné poplatky se nás netýkají. Pak se
> podívám do PDF a hned v třetím bodě zpoplatnění převodů mezi
> účty v rámci jedné banky?? Proč tato „drobnost“ není na
> blogu? Kde to jsme? Opravdu je tohle ta stará mBank? Pravděpodobně
> ne.

Dobrý den, jaký bod myslíte? 3. bod v Sazebníku se týká spořicích účtů, které ve článku samozřejmě uvedeny jsou.

I internetovem bankovnictvi jde zrusit emax a emax+. Supermarket - sluzby - vypoved.
Nejde zrusit msporeni, to jedine pres infolinku.

Možná jsem něco u nového sazebníku přehlédl, tak mě kdyžtak prosím opravte:
Pokud někdo používá spořící eMax účet s platební kartou jako "zabezpečený účet", tak pokud platí jen kartou a ne převodním příkazem, tak se pro něj nic nemění a stále to bude mít zdarma? (pochopitelně za předpokladu, že na mKontu s hlavní kartou protočí těch 1500)
Je to tak?

jkuceral napsal(a):
> Účty zatím ale rušit nebudu, protože je to práce - bohužel to nejde v IB.

Pres mLinku jde zrusit vsechny ucty, krome posledniho. Takze neni problem zrusit vsechny eMaxy i eMaxy plus a nechat si jen vynulovane mKonto. I takhle jde dat najevo mBank, co si o tech zmenach myslis.

Reakce na příspěvek z 01.07.2016 23:56

>>>No já třeba zkusím nastavit od září splátku 99%. Pokud náhodou zapomenu zaplatit nebo třeba budu v nemocnici a nebudu moct zaplatit, tak při mé průměrné útratě na mě můžete (než si toho všimnu) vydělat na úrocích třeba i 23 haléřů. Nebo i celou jednu korunu. No prostě terno. To se vyplatí.<<<

Pozor - pokud nesplatíš kreditku celou, naúčtují ti úroky z celé částky, ne jen z toho nezaplaceného rozdílu - to je častý omyl, kdy si člověk řekne, že tech pár haléřů mu za to nestojí, a pak se nestačí divit.

Takže, účet u mBank již roky nevyužívám...mám několik skutečně bezpoplatkových účtů a vkladů i s nejméně 2% úroků.

mBank píše v mailu cituji:
Pokud písemně odmítnete návrh na změnu výše uvedených dokumentů ve vztahu k některé ze smluv, které jsme spolu uzavřeli, avšak smlouvu nevypovíte, považujte, prosím, tento dopis za účinnou výpověď takové smlouvy ze strany mBank podle dosavadních obchodních podmínek.

Ptám se: Stačí k onomu písemnému odmítnutí (a tím i výpovědi a zrušení celého účtu) zaslat mBank doporučený dopis s úředně neověřeným podpisem???

Protože na klasickou výpověd a zrušení celého účtu ti žebráci vyžadují úředně ověřený podpis.

Děkuji.

Když jsem po zavedení hnusného (pardon, jinak to nejde popsat) IB odešel z mBank (=přestal je prakticky využívat, účty jsem nezrušil), spousta známých, co tam má účty, se se mnou hádala, že komplikace v podobě nepřehledného bankovnictví není problém.
Nyní mBanka přichystala novinku - zpoplatnění výběrů z emaxů, kam jsme si dřív všichni nechávali posílat peníze místo na běžný účet, už kvůli bezpečnosti na běžném, kdy banka sama dřív radila, že máme mít peníze jen v disponibilní výši.
Jinými slovy - když už musíme hlásit spoustě lidí a firem nové číslo účtu (protože z emaxu se dá vybrat zdarma jen jednou měsíčně), tak to rovnou uděláme do jiné banky. Účty zatím ale rušit nebudu, protože je to práce - bohužel to nejde v IB. Doufám ale, že až se zpoplatní i samotné vedení, tak se to včas dovím.

Mimochodem, kompletní bezpoplatkové účty má i Česká spořitelna (Moje zdravé finance), ČSOB, RB a další velké banky - jsou tam sice také podmínky, ale ne tak komplikované. Proč by nyní měl klient zůstávat u mBank? I já jsem měl v mBank hypotéku, ale dnes bych si ji nezval, i kdyby byla nejlevnější v nabídce, protože to, co jsem s ní musel postoupit při jejím doplacení (kdy nebyla schopna mi dát správný návrh na výmaz zástavy do katastru a ještě mi tvrdila, že člověk, který byl uveden jako majitel mého bytu, je ta správně, i když jsem ho nikdy neviděl), mě definitivně přesvědčilo, že tato banka je fakt možná na hraní si s IB, nikoliv na seriozní finance. A to jsem byl jeden z prvních klientů a dokonce jsem jim testoval kreditky v pilotním provozu!

Platba za vedení karty - rozpor mezi článkem a ceníkem.

V článku se píše (parafrázuji) "stačí měsíčně zaplatit 1500 Kč nebo mít sjednaný úvěrový produkt", kdežto v ceníku stojí, cituji:

Vedení hlavní karty (měsíčně) - 29 Kč v případě, že celkový bezhotovostní objem zaúčtovaných plateb danou debetní kartou vydanou k mKontu ... v daném měsíci bude nižší než 1 500 Kč nebo držitel debetní karty není vlastník úvěrového produktu u mBank

Ceník tedy říká, že pokud nemám úvěr, pak platím 29 Kč za vedení karty – bez ohledu na to, kolik jsem kartou utratil... Můžete si to prosím opravit? :-)

>mBank doposud nabízela zcela zdarma komfort, díky kterému jste nemuseli myslet na >splátku kreditní karty. Jsme jediná banka na českém trhu, která v současnosti podobnou >službu nabízí zcela zdarma.

No vážení m..., než něco vypustíte do světa, měli byste se trošku podívat ke konkurenci. Třeba v ZUNO mám automatickou splátku kreditky zadarmo celkem běžně a podle komentářů níže je to tak i leckde jinde.

Přátelé, kdo lže, ten i krade...

Docela mě baví ta úporná snaha mBank 2.0, aby to zdálky vypadalo bez poplatku a výhodně, ale přesto klienty co nejvíc natáhli. Vítejte v mSpořce.

svopex@gmail.com napsal(a):
> Zpoplatneny prevod z E-MAX? Hahahaha, nashle...
Přesně tak! Spořících kont nabízí banky přehršel a dokonce tam dávají úrok ne jak tu pidi almužnu u eMax to byla vždy parodie na spoření člověk to využíval jen proto že to bylo "pod jenou střechou"... Možná pak člověk přejde i s běžným ůčtem jinam!!!

-

Poplatky u karet chápu máte s tím náklady za transakce s jinými bankama, ikdyž mne mrzí to stálé omezování na měsíční interval MĚL BY BÝT ROČNÍ !!! (klidně ten průměr 1500,-/m), já sice podmínky splním asi vždy a nebudu nic platit, stejně platím kartou všude, ale složenky kartou nezaplatím třeba a když někdo kartou utratí jeden měsíc 30000,- a druhej jen 1400,- zaplatí poplatek, PROČ PROBOHA???? PROČ NUTÍTE KLIENTY SI TAKOVÉ VĚCI HLÍDAT Chápu že chcete aby klienti kartu používali ale přece je nemusíte nutit každej měsíc počítat a špekulovat zda zaplatit kartoui 1. nebo 31.

A Jakej má tedy teď smyls eMax ??? To můžu rovnou používat eMax+ byl bych debil spořit si na eMax s nižším (prakticky žádným) úrokem když z něho nemohu kdykoliv vybírat a musím hlídat výběry jak u lépe úročeného eMax+

Zpoplatneny prevod z E-MAX? Hahahaha, nashle...

Ta uvodni fotka na zacatku tohoto clanku/blogu je opravdu povedena :-)
http://www.mbank.cz/image...

Zrejme se jedna o dva klienty mBank, kteri se prave divaji na novy sazebnik mBank a proto se tak radostne usmivaji :-)

Chtel bych videt, kolik klientu mBank se tak jako ti dva na te fotce takto uprimne radostne smalo po precteni tohoto blogu a noveho sazebniku ...

[ano] :-) [ano]

PS: Ty palce nahoru davam mBance za pobaveni, ne za novy sazebnik ;-)

Prekvapuje mne, kolik lidi zde jeste marne a naivne doufa, ze mBank tyto chystane zmeny (vetsina zhorseni) po vlne kritiky prehodnoti a alespon nektere odvola

Tak jako jiz v minulosti pri nekolika obdobnych poplatkovych revolucich (srpen 2010, brezen 2015), i nyni je jasne, ze mBank to mysli naprosto vazne a nehodla ustupovat, coz potvrzuje i vyjadreni pracovnika mBank v diskuzi pod timto Blogem vysvetlujicim zmeny sazebniku od 1.9.2016:

enboso napsal(a):
> Chce to něco dělat.
> Zavolat na mlinku a podat žádost o zlepšení služeb nebo
> připomínku. Já to už udělal. Čím víc jich bude tím větší
> je šance na změnu. Čím více žádostí na zrušení poplatku z převodů emaxu tím lépe.
> Bohužel komentáře na fóru, nebo na blogu, mbanka nijak v potaz nebere.

Honza_mBank:
Dobrý den, oznámení nového Sazebníku není návrh na změny, ale již finální změny platné od 1. 9. 2016. Měnit je nebudeme ani po telefonátech na mLinku. Děkujeme za pochopení.

----------

Z toho naprosto jasne vyplyva, ze nazor a kritika ani mnoha zakazniku nema na chovani mBanky zadny vliv, mBank proste svoje zakazniky bude ignorovat a valcovat.

V takove situaci je mozne pouze jedine reseni:
Bud dane podminky klient akceptuje nebo odejde do jine konkurencni banky.

Ja jsem od mBank odesel ke konkurenci jiz v roce 2014, pro mne bylo neakcovatelne nasazeni noveho (pro mne sileneho) IB mBank v unoru 2014, coz bylo zhruba po roce jeste korunovano velkou breznovou poplatkovou revoluci 2015 (zdrazenim).

Konkurence na poli nizkonakladovych/bezpoplatkovych bank je uz nastesti dost velka:
FIO,Equa,Air jsou podle mne dustojnou zcela bezplatnou alternativou pro mBank, pripadne i jine vysokonakladove/vysokopoplatkove banky, ktere mnohdy nabizi ucty bez poplatku za jistych podminek.

Vhodne je take pouzivat kombinaci nekolika bank, ja v soucasnosti pouzivam kombinaci FIO+Equa, ale fantazii a potrebam klientu se meze nekladou ...

Z komentářů zde a hlavně z reakcí zaměstnanců mBank pro mne vyplynulo jediné. Kecy nemaj cenu, pohár přetekl. Založit si účet u konkurence (v mém případě zatím Equa), je tak jednoduché. Díky, že jste mě donutili začít po letech zjišťovat, jestli by to jinde nešlo lépe. Já jsem sice v zásadě líný člověk, ale co je moc....

mBank se začíná jevit stále více a více jako velmi neseriózní peněžní ústav. Stále zavádíte další a další poplatky,zvyšujete nějaké limity a ke svým klientům se chováte "mírně řečeno" již velmi přezíravě. Kašlete na ně. Dokonce již delší dobu inkasujete poplatek 29,- Kč. za to, když klient nepouživá základní kartu k platbám u obchodníků. Napsali jste mi, že tedy mohu kartu zrušit. Toto by ale znamenalo velmi podstatné omezení mých práv k manipiulaci s mými, mBank svěřenými, finančními prostředky. Občas si potřebuji vybrat z bankomatu hotovost. Můj osobní názor se již blíží k tomu, abych označil mBank jako subjekt, který se snaží okrádat své klienty (bohužel asi v souladu se zákony, nebo tedy možná spíše na hranici platných zákonů). V pondělí si založím BÚ u jiné banky (snad Fio) a pomalu své, často i šesticiferné, transakce převedu tam. Zdá se tedy, že mBank příjde o dalšího bonitního klienta... V Polsku možná neznají staré přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá"...

po mnoha letech u mBank k 1.9.2016 omezim vetsinu aktivit v bance a prechazim jinam... zmeny vetsinou zkousnu, ale platba za automaticke splaceni kreditky a za prevod ze "sporiciho" uctu na bezny je na me uz moc... par milionu mi uz pres ucet proslo, mBank je obhospodarovat nechce a asi potrebuje zmenu... nashledanou

Honza_mBank napsal(a):
> jakoubek napsal(a):
> > Mám dotaz na kompetentní pracovníky.
> > Polplatek za 100% inkaso za KK se bude platit každý měsíc i
> když
> > kartou neproběhne žádná transakce?
> > Nebo bude poplatek účtován pouze v případě skutečně
> > provedeného inkasa ?
> >
> > Děkuji za odpověď.
>
> Dobrý den, 25 Kč je poplatek za službu. Bude tedy účtován i v
> měsících, ve kterých splátka neproběhne.


Fakt už se těším na další hlasování o absurdním poplatku. Jak už zde někdo psal, to by bylo, aby tenhle poplatek od mMolocha nevyhrál...

No nevím. Tyto změny jsou na internetovou banku bez poboček poněkud drsné.

Přešel jsem k vám jakožto k nízkonákladové bance která hlásala, jak je a bude bez poplatků.
Myslím si, že účet i karty využívám poměrně aktivně. Už skoro ani nevím, jak vypadá hotovost a všude platím vaší kreditní kartou. Většina "živých" peněz teče přes vaše účty. Vše mám nastavené tak, abych nic neplatil, ale současně měl minimum starostí. Na vaše nové mProdukty, mDárky, mPojištění a mVýmysly docela kašlu. Klidně si něco vymýšlejte každý týden, pokud se tedy v práci tak moc nudíte, ale nevymlouvejte se na to, že proto musíte zavádět poplatky - nemusíte nic, co nechcete.

Vzhledem k tomu, že můj roční průměr převodu peněz z e-maxu je 0,4 převodu/měsíc, tak je mi zpoplatnění převodů, které vás nic nestojí, osobně jedno. Z principu je to horší, ale ať se rozčilují jiní.

Zajímá mě, který inteligent vymyslel zpoplatnění 100% splátky kreditky? Co od toho dotyčný očekává? Hromady peněz z absurdního poplatku? CO udělá ten, kdo má všech pět pohromadě?
No já třeba zkusím nastavit od září splátku 99%. Pokud náhodou zapomenu zaplatit nebo třeba budu v nemocnici a nebudu moct zaplatit, tak při mé průměrné útratě na mě můžete (než si toho všimnu) vydělat na úrocích třeba i 23 haléřů. Nebo i celou jednu korunu. No prostě terno. To se vyplatí. Kvůli tomu bych se taky rád zbavil konkurenčních výhod. No a kdybych zapomínal platit často nebo zpoplatníte jakoukoliv automatickou splátku, tak se podívám kolem sebe. Sice mám rád vše na jednom místě, ale v okamžiku, kdy řeknu, že chci jinou kreditku, tak se o mě konkurence s mojí měsíční útratou porve. A co mBank? Místo zisku z plateb u obchodníků bude jen jedno inkaso z účtu - a to se vám jistě vyplatí...

P.S.: Nebylo by fér stáhnout z webovek tu tučnou informaci, že je 100% splátka zdarma? Nebo tam alespoň připsat, že jen do září.

Zpoplatnit platby z eMaxu? To si děláte legraci? Pokud ne (Zkouším být konstruktivní, slyšel jsem, že prý je to lepší), nešlo by současná eMax konta změnit na eKasicka konta a nechat jim stávající podmínky?
No, zkusil jsem to a mám poměrně jasnou představu jak to vezmete, takže jdu hledat jinou banku.

ps: Akce na získání nových klientů byla příliš úspěšná, tak redukujete stavy? Nešlo by eMax nechat bez poplatku a výpadek očekávaných příjmů sebrat z rozpočtu marketingu? Nechcete to prostě nechat jak to je? Šachy s kartami chápu, ale tohle?

Evidentně máme smůlu a vedení mBanky z nás klientů chce dělat blbce. Z příspěvku na blogu to vypadá, že stačí využívat služeb mBanky a žádné poplatky se nás netýkají. Pak se podívám do PDF a hned v třetím bodě zpoplatnění převodů mezi účty v rámci jedné banky?? Proč tato „drobnost“ není na blogu? Kde to jsme? Opravdu je tohle ta stará mBank? Pravděpodobně ne. Odpověď na emailový dotaz, že si můžu založit 4 emaxy a z každého mít jeden převod zdarma se zdá jako nějaký nepovedený vtip. Jsem zvyklý používat emaxy. Teď rozhodlo vedení mBanky, že je používat nemám, protože jsou spořící, vlastně jsou? Když je úrok tak nízký?
Jediné co mi zbývá je holt jít jinam. Opravdu to za těch 29,-Kč stálo?

Jsem u mBank od prvních měsíců vzniku, ale změny u karet se mi také přestávají líbit. Ještě útrata kartou 1500,-Kč - o.k., ale podmínka výberu vždy 1500,-Kč či více i když tolik vybrat nepotřebuji?/jinak poplatek se mi opravdu nelíbí. V současnosti pracuji u konkurenční banky a i když jako zaměstnanec mám vše zdarma, tak jsem si účet nechával u vás. Nicméně musím říct, že mám, tak u vás pro klienty argumenty proč vás NE.

> Dobrý den, zejména v situacích jako je tato, vedení mBank tyto
> reakce nejen čte, ale dostává i aktualizované reporty. Takže jsou
> všichni obeznámeni a opravdu není nutné využít všechny kanály
> k předání zpětné vazby :) Děkuji mockrát za pochopení.

V tom případě je velká škoda že na připomínky svých klientů nereagují.

Jeden příklad za všechny. Za celou dobu od uvedení nového IB, nepřidali v seznamu účtů zobrazení jména účtů! Všude jinde se zobrazuje, jen v seznamu účtů ne. A klienti na to upozorňovali už při beta testování!
Přitom je to naprosto jednoduchá záležitost místa na obrazovce tam je dost, je to jen pár řádků kódu programu.

Navíc když tu dokonce i někdo od vás psal že je úplně strašně super že se dají ty emaxy pojmenovat jako třeba "dovolená", "nová televize " atd. A k čemu to je když v seznamu uctu ty názvy nejsou vidět a člověk si musí pamatovat čísla účtů!

Evidentně nejsem typickým bankovním uživatelem, protože změny v sazebnicich mbank jsou pro mě vždy změny k horšímu, zatímco mbank vzdy říká, že provedla změny k lepšímu.

Jako dlouholetý celkem spokojený klient můžu slavnému vedení naplno říct, že jste to teď totálně podělali. Bohužel nemíním zakládat 4 Emaxy a převádět z každého pouze jednou měsíčně bez poplatku. Jak již bylo tady v diskuzi řečeno Emax s tak nízkým úrokem není spořící účet. Děkuji za pořádné nakopnutí k mému rozhodnutí si zredukovat účty, TP, atd. a odejít během prázdnin k jiné bance. Bohužel ještě rok vydržím s hypotékou a budu refinancovat jinam.

Od zavedení slavného nového IB mám v mBank jen 4 mrtvé účty a jednu kartu. Teď vidím, že jsem udělal dobře, že jsem odešel k AIR. Po této změně bych odešel určitě.

Hlídat si počty převodů ze "spořícího" účtu s úrokem 00nic, to fakt ne. To je jen další pokus, jak vytáhnout peníze z lidí, kteří nečtou změny sazebníku. Stejně jako u nedávného zpoplatnění karet.
A taky mi dost vadí lhaní - viz. poplatky za inkaso z kreditky.

Druhý nesmysl je eMAX s poplatkem 29 Kč za 2. a každou další transakci.
Vždyť stále existuje účet eMAX, kde je aktivní TRVALÝ PŘÍKAZ.

Mně na eMAX chodí přeplatky a jiné platby, které jsou nad rámec běžných plateb, takže převodů eMAX <-> mKONTO mám několik do měsíce.

Já zase naopak nepovažuji za spořící účet takový, který má úrok 0,05 % p.a.

Kvůli "udržení" peněz byl již dávno založen účet eMAX PLUS, který má lepší úročení (ono 0,15% taky není žádná výhra) a je omezen na jeden výběr za měsíc, tak proč do toho zase drbete a to hodně nevhodným způsobem. Převody z eMAX v rámci mBank byly vždy zdarma.

V textu je lživé tvrzení:
Jsme jediná banka na českém trhu, která v současnosti podobnou službu nabízí zcela zdarma. Se změnou Sazebníku vás bohužel musíme požádat, abyste si zvolili ze dvou možností: splácet kreditku tak, jak je to u tohoto produktu běžné všude po světě, tedy zadat příkaz ke splacení před určeným datem splatnosti, nebo to nechat celé na nás – my už pohlídáme, abyste kreditku splatili vždy včas.

Není tomu tak, nejste jediná banka a ani jste nebyla.
Kreditka od Citibank (dnes v převodu na Raiffeisenbank) má kreditku, která za inkaso ve výši 100% neúčtuje žádný poplatek. Navíc tato kreditka vrací 2% z útraty (max 1000 měsíčně) zpět. Vedení karty sice stojí 50 Kč / měsíc, ale dá se (i z bonusů) zaplatit celý rok za 500. Váš průměrný klient, co utratí 5000 Kč měsíčně kartou tak má za 5 měsíců "vyděláno" na poplatek, který se účtuje až po 1. roce a dalších 7 měsíců si šetří pro sebe. Za rok je tak "těžší" o 700 Kč.

Tentokrát to banka bohužel přepískla. Musím oznámit její ukončení. Na různé spořící účty mi chodí platby a teď bych měl platit za každou transakci? Největší výhoda mBanky právě ztroskotala. Tvrdit klientům, že spořící účty nejsou k vybírání, ale ke spoření s úrokem 0,05% p.a. je při nejmenším blbost! Využíval jsem účty každý den, bohužel jsem je právě pohřbil díky mBank a všechy své platby přesunul k Fio, kde můžu mít stejný počet účtů ZCELA ZDARMA! Nevím na co mi teď budou, každopádně si buď jistá mBanko, že na ně již nepošlu ani korunu. mBank byla vždy nejlepší banka, která něměla poplatky z blbosti. To už bohužel neplatí. Také je to naposledy co jsem vás volil ve Zlaté koruně. Poslední hřebíček se zatlouk. Fíoo.

Poslat zprávu

enboso napsal(a):
> Honza_mBank napsal(a):
> > Dobrý den, oznámení nového Sazebníku není návrh na změny,
> ale
> > již finální změny platné od 1. 9. 2016. Měnit je nebudeme ani
> po
> > telefonátech na mLinku. Děkujeme za pochopení.
>
> Dobrý den pane Honzo, to je mi jasné, že to jsou finální změny.
>
> Ale to nic nemění na tom, že žádost o podání připomínky, či
> žádost o zlepšení služeb nemůžeme podat.
>
> A věřte mi, že když to bude dostatečný počet klientů, tak se o
> tom minimálně vedení mbanky dozví a jedině majitel, to klidně i
> ty vaše finální zmeny může sklidem schodit ze stolu. Když mu
> tím utečou peníze, tak to budete koukat jak jde rychle měnit i
> finální změny, které se "měnit" nebudou :-)))
> Zatímco výlevy na fóru, nebo komentářích mbanka vesele ignoruje
> od jejich založení a rozhodně se do vedení nedestane to kolik
> klientů si na to stěžuje.
>
> Je to jediná správná možnost jak zůstat u banky, u které jsem od
> začátku a nechci ji kvůli jednomu blbému špatnému rozhodnutí
> nějakého managera, měnit.


Dobrý den, zejména v situacích jako je tato, vedení mBank tyto reakce nejen čte, ale dostává i aktualizované reporty. Takže jsou všichni obeznámeni a opravdu není nutné využít všechny kanály k předání zpětné vazby :) Děkuji mockrát za pochopení.

Poslat zprávu

jakoubek napsal(a):
> Mám dotaz na kompetentní pracovníky.
> Polplatek za 100% inkaso za KK se bude platit každý měsíc i když
> kartou neproběhne žádná transakce?
> Nebo bude poplatek účtován pouze v případě skutečně
> provedeného inkasa ?
>
> Děkuji za odpověď.

Dobrý den, 25 Kč je poplatek za službu. Bude tedy účtován i v měsících, ve kterých splátka neproběhne.

Mám dotaz na kompetentní pracovníky.
Polplatek za 100% inkaso za KK se bude platit každý měsíc i když kartou neproběhne žádná transakce?
Nebo bude poplatek účtován pouze v případě skutečně provedeného inkasa ?

Děkuji za odpověď.

jerry1513 napsal(a):
> Nevím co tady kdo mele o zaplacených poplatcích. Já jsem za ty
> roky nezaplatil skoro nic. Na nové IB jsem si musel zvyknout, ale dá
> se.

Asi jste vubec nečetl komentáře. Protože o nějaké zaplacené poplatky tady nikdo nepíše.

Jde vpodstatě pouze o jeden kontroverzní poplatek, který chce mbanka zavést. A to je zpoplatnění 2. a každého dalšího převodu z obyčejného emaxu. KDy každý tento emax použíá na odložení penez z výplaty, nebo ty, které potřebuje používat častěji než jednou za měsíc z emax plusu, kde byl do ted bez poplatku jen jeden příkaz mesíčně. A tam také jakš tak nikomu nevadil.

Honza_mBank napsal(a):
> Dobrý den, oznámení nového Sazebníku není návrh na změny, ale
> již finální změny platné od 1. 9. 2016. Měnit je nebudeme ani po
> telefonátech na mLinku. Děkujeme za pochopení.

Dobrý den pane Honzo, to je mi jasné, že to jsou finální změny.

Ale to nic nemění na tom, že žádost o podání připomínky, či žádost o zlepšení služeb nemůžeme podat.

A věřte mi, že když to bude dostatečný počet klientů, tak se o tom minimálně vedení mbanky dozví a jedině majitel, to klidně i ty vaše finální zmeny může sklidem schodit ze stolu. Když mu tím utečou peníze, tak to budete koukat jak jde rychle měnit i finální změny, které se "měnit" nebudou :-)))
Zatímco výlevy na fóru, nebo komentářích mbanka vesele ignoruje od jejich založení a rozhodně se do vedení nedestane to kolik klientů si na to stěžuje.

Je to jediná správná možnost jak zůstat u banky, u které jsem od začátku a nechci ji kvůli jednomu blbému špatnému rozhodnutí nějakého managera, měnit.

Nevím co tady kdo mele o zaplacených poplatcích. Já jsem za ty roky nezaplatil skoro nic. Na nové IB jsem si musel zvyknout, ale dá se.

Sleduji mBank od 2008, kdy jsem se stal jejím klientem. Nebudu se dlouze rozepisovat, zakládám si další tři fantastické účty e-max a ke každému si nechám vydat kartu, která je zdarma. Někdy v budoucnu se chystám karty použít - třeba jako škrabku na led atp. A rozhodně tím nebudu sledovat nárůst nákladů na vedení nulových spořících účtů s nepoužívanými kartami. Doufám, že mně bude následovat spousta dobře motivovaných klientů. Je to o tom ne? Každý si může vybrat službu, která mu vyhovuje - nebo se pletu?

Honza_mBank napsal(a):
> Dobrý den, oznámení nového Sazebníku není návrh na změny, ale
> již finální změny platné od 1. 9. 2016. Měnit je nebudeme ani po
> telefonátech na mLinku. Děkujeme za pochopení.

Citácia z blogu hore:
"...Odpověď je jednoduchá: my uděláme vše, co je v našich silách, abychom vám nadále poskytovali ty nejlepší služby bez zbytečných poplatků, abychom vám nadále přinášeli každý kvartál nějaké vylepšení a abychom byli tou ideální bankou pro vaše potřeby..."

Pekne, Honza,...v tom blogu píšete samé kecy. Napíšte nám na rovinu, čo si o nás myslíte, len do toho. My budeme len radi, že nám uľahčíte odchod.

Poslat zprávu

enboso napsal(a):
> Chce to něco dělat.
> Zavolat na mlinku a podat žádost o zlepšení služeb nebo
> připomínku. Já to už udělal. Čím víc jich bude tím větší
> je šance na změnu. Čím více žádostí na zrušení poplatku z
> převodů emaxu tím lépe.
> Bohužel komentáře na fóru, nebo na blogu, mbanka nijak v potaz
> nebere.

Dobrý den, oznámení nového Sazebníku není návrh na změny, ale již finální změny platné od 1. 9. 2016. Měnit je nebudeme ani po telefonátech na mLinku. Děkujeme za pochopení.

Poslat zprávu

tlapy napsal(a):
> Citace:
> "Jelikož nám zejména klienti mKonta Business občas napíší, že
> jim chybí možnost vkladu hotovosti na účet, zaměřili jsme se i
> na jejich přání. Prohlédli jsme si ceník České pošty a
> podívali se, jakou částku naši zákazníci business účtu
> posílají nejčastěji. Výsledkem je, že od 1. 9. 2016 nově
> proplácíme vklad na mKonto do částky 50 000 Kč jednou
> měsíčně. Jak to funguje? Vy na poště zaplatíte obvyklý
> poplatek za vklad a my vám následně na mKonto vrátíme 40 Kč.
> Vklad zdarma můžete využít jednou měsíčně."
>
> Opravdu vklad tímto způsobem proplatíte u každého klienta? Nebo
> je podmínka vlastnictví mBusiness účtu?

Dobrý den, tato služba je pro mKonto Business.

Citace:
"Jelikož nám zejména klienti mKonta Business občas napíší, že jim chybí možnost vkladu hotovosti na účet, zaměřili jsme se i na jejich přání. Prohlédli jsme si ceník České pošty a podívali se, jakou částku naši zákazníci business účtu posílají nejčastěji. Výsledkem je, že od 1. 9. 2016 nově proplácíme vklad na mKonto do částky 50 000 Kč jednou měsíčně. Jak to funguje? Vy na poště zaplatíte obvyklý poplatek za vklad a my vám následně na mKonto vrátíme 40 Kč. Vklad zdarma můžete využít jednou měsíčně."

Opravdu vklad tímto způsobem proplatíte u každého klienta? Nebo je podmínka vlastnictví mBusiness účtu?

Chce to něco dělat.
Zavolat na mlinku a podat žádost o zlepšení služeb nebo připomínku. Já to už udělal. Čím víc jich bude tím větší je šance na změnu. Čím více žádostí na zrušení poplatku z převodů emaxu tím lépe.
Bohužel komentáře na fóru, nebo na blogu, mbanka nijak v potaz nebere.

To, ze pri uverovom produkte nebude nutne zaplatit mesacne 1500 Kc, v clanku nezmienujete, pochopil som, ze to sa rusi, a bude uz len tych 1500 Kc.

Druha otazka. Ak mam 2 eMax a 1 mSporeni. Jeden prevod je zdarma celkovo,
alebo mozme v mesiaci spravit zdarma 3 prevody, z kazdeho uctu jeden?

Jsem vašim klientem od roku 2008 a vypadá to, že pohár trpělivosti přeteče. To, že jste změnili limit na platbu kartou na 1500,-- kvůli bezplatnému vedení karty bych ještě pochopil, ale s tím jedním převodem měsíčně z eMaxu nebo eMaxu-plus na mKonto, tak to mi fakt hlava nebere. Změňte tedy úročení těchto účtu na nulu a neomezujte počet převodů na mKonto a nebo je pro vaše byrokratické vedení jednodušší, aby si vaši klienti založili třeba 20 účtů eMax a 1x měsíčně z nich převedli peníze na mKonto? !!!!

Přidávám se k těm co velmi naštvalo zpoplatnění eMax převodů. Ještě mám rok fixace u mHypotéky, takže s mBankou zatím skončit nemůžu, ale už nevidím jako přínosné si sem posílat výplatu. Osobně to vnímám jako jednu z nejhorších změn od roku 2008, kdy jsem u přešel k mBank.

3. Nový sazebník reaguje na podmínky na trhu a také jsme se
> snažili podmínky zjednodušit. Už si třeba nemusíte počítat
> výběry z bankomatu zdarma. Staší vybrat nad 1500 Kč. Případný
> poplatek za výběr jsme navíc snížili na 29 Kč.

Uprava poplatku za výběr z bankomatu, asi tolika lidem nevadí.
Nejvíc lidem ty NEspořící účty a poplatky na nich.
To vyškrtněte z tech plánovaných změn a bude opět většina spokojena.

Stačila by změnit toto:
- zrušit emax, emax plus
- vytvořit nový SKUTEČNÝ spořící účet, kde by byl úrok dáný podle situace na trhu, kde by nebylo omezování převodů na vlastní účty, ven z banky ano, to je jasné.
- maximálně omezení úroku na například prvních 200 tisíc většímúrokem zbytek nad tento limit menším úrokem, tak jak je to v jiných bankách
- vytvořit nové účty, kde by byly odloženy peníze nad limit ze spořícího účtu a kam by chodila výplata a účty, ze kterých by se dalo platit na internetu. Prostě to jak se dnes používá emax, který již dávno není spořící účet.
- co nejvíc zrušit veškerá omezení hlavně převody v rámci vlastních účtů!

Což o to, chápou to, mají to prozkoumané a spočítané. Tak si to nemohou připustit.

Kolik může být průměrný zůstatek na eMaxu a jak se často mění, kolik je celkem v depositech. 29 vypadá jako rozumné stavidlo. 1x ber, pak nech ležet, jinak konstantní "záporný úrok". A když zpět něco vložíš, raději méně. Proč taky víc, nic víc totiž nečekej....

Jak patrno z odpovědí, pán z mbank mele o voze, ale všichni ostatní o koze.
Nemám mu to za zlé, proč by nemlel. Má to placené, a přeci se nebude o teplou židli snažit přijít. Nedej bože by měl na mysli dobro pro zákazníky.

VŠAK TI JSOU pro mbank JEN OBTÍŽNÝ HMYZ.

Pokud nenastane změna u zpoplatnění té šaškárny převodu z emax na mkonto, mají konkurenční banky o dalšího bonitního klienta více. A rozhodně bude těch klientů více na odchodu.

eMAX spořící účet ??? Asi jedí v mBank příliš vtipnou kaši.

Po přečtení článku, jsem to pochopil takto:

mBanka udělala průzkum, zjistili, že mají určité výhody od konkurence, že konkurence používá něcojiného. Tak zrušíme naše výhody ať jsme stejní nebo horší jako konkurence. Proč bychom měli být lepší, že? Vždyť klienty můžeme škubat jako slepice oni se nechají....

Ondrej_mBank napsal(a):
> Spořicí účty pak skutečně bereme jako spořicí - chceme
> motivovat lidi, aby si zde odkládali peníze. Naší filosofií je,
> že většina plateb se má provádět z mKonta.

To že je berete jako spořící, ještě neznamená, že jsou spořící. Klidně si je nazývejte jak chcete třeba super, exstra plus minus spořící, ale pokud na nich moje peníze nepřibývají, tak nejsou spořící ani náhodou.

Jak můžete brát účet jako spořící, když je na něm úrok nula nula nula nula nic. Ten úrok 0.05 se jako úrok nedá vůbec nazývat. ten patří na běžný účet a ne na spořící.

Nechápu kdo u Vás přišel na nějakou motivaci. Vždyť ta motivace tamje od začátku. Na emax si lidi nechávají posílat výplatu, tj. tam se ty peníze ukládají a zůstávají, tj. spoří, a když potřebují tak se převede konkrátní malá částka na mkonto a z ní se to zaplatí. To byl od začátku smysl a účel emaxu, zatímco emax plus byl na "delší" spoření. Teď rušíte i tohle pitomé rozdělování a vpodstatě i rušíte vaše spořící účty.

Pochopte to, vy ŽÁDNÉ spořící účty nemáte. emax NENÍ spořící účet ne s úrokem 0,05.
emax plus se dá jen s odřenýma ušima nazývat tak maximálně poloviční spořící účet, protože omezení do 100 tisíc ten účet degraduje na nulu. Proč nemáte u emaxp plusu stejně jako ostatní banky, vše do limitu vyšší úrok, vše nad limit za nižší úrok. Takhle musím hlídat aby mi to náhodou nepřesáhlo limit protože jinak přijdu o úroky. To je fakt zjednodušení, ne je to naprd. Přesně jak píšou jiní, nechci hlídat omezení, nechci počítat jestli jsem vybral 1500, nechci hlídat jestli mám na spořícím účtu 100 tisíc atd. ..

Nedělejte vaše průzkumy, ale normálně se podívejte co nabízí ostatní banky a udělejte tak aby jste měli výhody, ne nevýhody.

Tak během léta popřemýšlejte, jestli vám to za to stojí. Pokud postoj nezměníte, nepotěšíte mě a já vás potom také nepotěším.

Dnes je i přes obtíže trhu stále z čeho vybírat v porovnáním s dobou před cca deseti lety.

Ale možná je jiná doba a je to účel. Čím méně klientů neplatících poplatky, tím lépe. :-\

Přesně tak. Měl jsem mbanku rád, jsem u ní skoro od začátku, ale tohle je fakt moc.
Prostě u mě už pohár přetáká a nejsou to jen kapky, ale záplava.
A je co říct, když se naštve i kolega, kterého většinou změny vůbec nezajímají. Ten už hledá kam převede peníze.

Jak to jen říci slušně hmmm.......... ,nic mě nenapadá tak zbohem kreditko a jdeme hledat něco bez poplatků a stále se zhoršujících podmínek !!!!!!!!
Nejdřív jste znepřehlednili web,pak zavedli poplatky a nyní je rozšiřujete a zvedáte limity. S takovou brzy " Polska zgyně".

1) výběr z bankomatu - Ale já nechci vybírat vždy 1500 já chci jednou vybrat 10 000 a pak 800. V ročním průměru více než 1500.
2) cena převodu mezi účty - spořil jsem na rekonstrukci bytu a nevím, zda budu platit zedníkům jednou měsíčně nebo dvakrát, protože jejich docházka je příšerná a opravdu preventivně převádět peníze, co kdyby náhodou přišli nehodlám.

To je ten komfort, který očekávám.
P.S. poplatek za automatickou splátku kreditní karty bych nominoval na cenu "nejabsurdnější poplatek."

mily Ondreji,

1, ne, dekuji. nestojim o sluzby ktere nepotrebuji, respektive potrebuji jen proto abych musel nastudovat jejich podminky a pak sledovat jestli se v tech podminkach neco v pristich mesicich zmeni.
2, gratuluju, ale me vyhovoval system pred 2014 a rozhodne nejsem jediny Vas konzervativni zakaznik.
3, menzelka utrati mesicne vice nez 5kKc platbou kartou u pokladny, nakupuje pro celou rodinu, ja ne. ja vybiram cca 2x mesicne vyssi castku v bankomatu, manzelka naopak dava prednost vybrat prave takovou castku
kterou potrebuje a nelakat pozornost nenechavych nechtencu.

je mi lito Ondreji, nepresvedcil jste me. ale snad mi muzete pomoci. jaka je lhuta na podani nesouhlasu a vypovedi smlouvy? doufam ze to nebyly ty tri hodiny a padesat dva minut od Vaseho oznameni po nabyti platn
osti zmen.

Ondrej_mBank napsal(a):
> Marku,
>
> 1. pokud si nejste jistí, zda splníte podmínky, aktivujte si
> některý z úvěrových produktů. Stačí mRezerva (kontokorent),
> který ani nemusíte čerpat. Pak máte vedení kary bez dalších
> podmínek zdarma.
> 2. Mrzí nás, že vám IB nevyhovuje. Dostalo ale několik
> nezávislých cen. Neustále zdokonalujeme i naši aplikaci (QR
> platby, přímé volání na mLinku apod.)
> 3. Nový sazebník reaguje na podmínky na trhu a také jsme se
> snažili podmínky zjednodušit. Už si třeba nemusíte počítat
> výběry z bankomatu zdarma. Staší vybrat nad 1500 Kč. Případný
> poplatek za výběr jsme navíc snížili na 29 Kč.

Zpoplatnění více převodů u eMaxu spořením dle mého neobhájíte. Je to operativní rezerva, tzn. odkládání z transakčního mKonta, je to svázané jako podúčty.

Neberu to jako spoření, motivace pro odkládání spotřeby zde nehraje vůbec žádnou roli. Není pro to žádný důvod... co je smyslem zpoplatnění, to mi opravdu nějak uniká.

Držet na eMaxu peníze na dovolenou, to nezní jako dobrý příklad. Jasně, nejčastěji Češi šetří na dovolenou, ale rozhodně osobně bych k tomu eMax nepoužil...

Ano, to se týká jen karet vydaných po 1. 9. 2016

zdec napsal(a):
> Opakuji dodaz:
>
> Poplatek za vydanou, ale ještě neaktivovanou kartu (jak je uvedeno v
> blogu) se týká jen karet vydaných po 1.9.2016 novým zákazníkům
> nebo se to bude týkat všech neaktivovaných karet? Kde je to
> napsané v sazebníku?

Opakuji dodaz:

Poplatek za vydanou, ale ještě neaktivovanou kartu (jak je uvedeno v blogu) se týká jen karet vydaných po 1.9.2016 novým zákazníkům nebo se to bude týkat všech neaktivovaných karet? Kde je to napsané v sazebníku?

Jasne, ze ten nesmysl videj, ale tak co maj delat, ze jo... Bud to napisou po lopate, nebo budou z lidi delat blbce. mBank jiz drahnou dobu voli druhou moznost :D

Ondrej_mBank napsal(a):
> pokud si nejste jistí, zda splníte podmínky, aktivujte si některý z úvěrových produktů.
> Stačí mRezerva (kontokorent), který ani nemusíte čerpat.

...a my vam ho za pul roku zpoplatnime, pokud ho nebudete pravidelne vyuzivat, protoze k cemu byste ho jinak meli, ne?

To ten nesmysl nevidite? Sporici ucty se skoro nulovym urokem jsou sporici a nemaji slouzit k pravidelnym platbam, takze zavadime poplatky za prevod...ale zridte si uverovy produkt a nemusite ho pouzivat...

Marku,

1. pokud si nejste jistí, zda splníte podmínky, aktivujte si některý z úvěrových produktů. Stačí mRezerva (kontokorent), který ani nemusíte čerpat. Pak máte vedení kary bez dalších podmínek zdarma.
2. Mrzí nás, že vám IB nevyhovuje. Dostalo ale několik nezávislých cen. Neustále zdokonalujeme i naši aplikaci (QR platby, přímé volání na mLinku apod.)
3. Nový sazebník reaguje na podmínky na trhu a také jsme se snažili podmínky zjednodušit. Už si třeba nemusíte počítat výběry z bankomatu zdarma. Staší vybrat nad 1500 Kč. Případný poplatek za výběr jsme navíc snížili na 29 Kč.

marekjaros napsal(a):
> jen heslovite, komentar pisi podruhe a ani ted nevim zda bude
> odeslan.
> 1, jako rodina splnime 3-4x obe podminky pro pouziti platebnich karet
> zdarma, ale jako jeji clenove je nesplnime ani jeden a vsichni budeme
> platit mnohonasobne vic nez jaky uvadite teoreticky usli zisk.
> 2, internet banking je po rozvoji v roce 2014 naprosto neprehledny a v
> nekterych prohlizecich i nefunkcni - asi to chce mene penez do
> rozvoje!
> 3, veskere vyhody Vasi banky utrpeli znacnou ranu jiz zmenou podminek
> v roce 2014, touto zmenou defnitivne padaji.
>
> prozradte mi prosim co me ma u Vas drzet a nebo se prosim vratte ke
> korenum a stante se znovu nasi bankou.
>
> dekuji

No musim rict, ze jiz jako byvaly klient mBank se bavim. Kolega, co jeste mBank stale ma me informoval o dalsim vyvoji a ja tu proste placu smichy. U mBank jsem byl uplne od zacatku, ale rychlo to slo porad dolu a dolu. Ze zacatku jasna a strucna pravidla a podminky i cenik. Casem se vse komplikuje na "bude to zdarma, ale jenom pokud splnite A, B a C". I po letech koukam stale stejny smer. Porad se to komplikuje a aby clovek mel pomalu navod na pouzivani uctu u mBank, pokud se chce vyhnout poplatkum. Proc? Proc, kdyz v dnesni dobe jsou nastesti moznosti, kde takove veci sledovat nemusim a muzu svuj cas venovat necemu prijemnejsimu a sve penize nekomu, kdo o to ma zajem a nehazi mi klacky pod nohy? No mKlienti, uzijte si to, ale doporucuji bic a pryc ;)

kdo chce kam, pomozme mu tam... nebaví mě pořád sledovat změny sazebníků a počítat kolik mohu provést ještě výběrů abych se vešel do limitů. Dorazilo mě zpoplatnění převodu mezi účty - nerozumím tomu... Je mi to jako dlouholetému klientovi líto, ale nedá se jinak. Jsou to mé peníze a proč bych je měl dávat někam, kde si toho neváží... A argumenty/zdůvodnění banky je výsměch klientům... Je mi to líto, ale sbohem. Je čas jít o dům dál.

"od 1. 9. 2016 budeme mít z nově utracených 1 500 korun výdělek 3 koruny"
- a nechcete se na ty karty radeji vyprdnout? :) Nektere banky za utracenych 1500Kc dokonce vraci klientum 30Kc

Ondrej_mBank napsal(a):
> Nevlastníme síť bankomatů, a tak s výběry máme reálné náklady.
- tohle naprosto chapu, sit bankomatu funguje automaticky a zadarmo :)

> Spořicí účty pak skutečně bereme jako spořicí
- to jste ale bohuzel u "sporicich" eMaxu jediní :)

jen heslovite, komentar pisi podruhe a ani ted nevim zda bude odeslan.
1, jako rodina splnime 3-4x obe podminky pro pouziti platebnich karet zdarma, ale jako jeji clenove je nesplnime ani jeden a vsichni budeme platit mnohonasobne vic nez jaky uvadite teoreticky usli zisk.
2, internet banking je po rozvoji v roce 2014 naprosto neprehledny a v nekterych prohlizecich i nefunkcni - asi to chce mene penez do rozvoje!
3, veskere vyhody Vasi banky utrpeli znacnou ranu jiz zmenou podminek v roce 2014, touto zmenou defnitivne padaji.

prozradte mi prosim co me ma u Vas drzet a nebo se prosim vratte ke korenum a stante se znovu nasi bankou.

dekuji

Nemohu nereagovat:

- výmluva na scházející vlastní síť bankomatů je chabá - VŽDYŤ NEMÁTE TÍM PÁDEM ŽÁDNÉ NÁKLADY NA JEJICH PROVOZ!!! - doporučuji Vám zjistit si co stojí provoz největších sítí bankomatů u nás - ČS nebo RB, než bude opět takto někde argumentovat (v roce 2011 cca 600 tis za provoz jednoho ATM + pořizovací náklady - zdroj ČS, a.s.)

- eMax - tak umožněte zřízení vedlejšího účtu s nulovým úrokem a nulovým poplatkem - spousta klientů se již naučila s penězi hospodařit a chtějí mít finance rozděleny v chtějí je vidět i v internetovém bankovnicrví a ne aby měli vše na jednom účtu a dělali si poznámy někde do poznámkového bloku na stole......

Honza_mBank napsal(a):
> Vážení zákazníci, spořicí účty slouží převážně ke
> spoření. V případě eMaxů, kterých můžete mít mít více a
> každý z nich si pojmenovat, je myšlenka taková, že si jeden
> pojmenujete například "Dovolená" a odkládáte si tam své úspory.
> Ve chvíli, kdy na dovolenou našetříte, převede si finance
> jednorázově zdarma na běžný účet a z něho je poté utratíte.
> Transakce z mKonta jsou samozřejmě zdarma všechny. V tomto smyslu
> je jeden převod měsíčně plně dostačující.

To je síce fajn, ale doteraz to tak celkom nefungovalo. Načo by vám bola potom k takémuto účtu karta? Aký podstatný a použiteľný rozdiel teraz zostane medzi eMax a eMaxPlus (okrem mizerného úroku vs. ešte mizernejšieho)? Ak neponúknete možnosť zkonvertovať eMax na mKonto a bude nutné zmeniť číslo účtu... tak holt Vám všetci utečieme.

Spořicí účty pak skutečně bereme jako spořicí - chceme motivovat lidi, aby si zde odkládali peníze.

Jak přesně ty klienty chcete motivovat ke spoření na e-max - čím konkrétně??? Úrokem 0,05% p.a. a poplatkem za druhý a další převod v měsíci? To je jako ta motivace??? Jste normální?

Poslat zprávu

Vážení zákazníci, spořicí účty slouží převážně ke spoření. V případě eMaxů, kterých můžete mít mít více a každý z nich si pojmenovat, je myšlenka taková, že si jeden pojmenujete například "Dovolená" a odkládáte si tam své úspory. Ve chvíli, kdy na dovolenou našetříte, převede si finance jednorázově zdarma na běžný účet a z něho je poté utratíte. Transakce z mKonta jsou samozřejmě zdarma všechny. V tomto smyslu je jeden převod měsíčně plně dostačující.

Dobrý den, při tvorbě nového sazebníku jsme se snažili podmínky naopak zjednodušit. Naši klienti si nyní nemusí počítat, kolikrát za měsíc vybrali peníze, jednoduše každý výběr nad 1500 Kč je zdarma. Nevlastníme síť bankomatů, a tak s výběry máme reálné náklady.
Většiny klientů by se nemělo dotknout ani zvýšení limitu plateb pro vedení karty zdarma. Průměrně náš klient kartou zaplatí přes 4 000 Kč měsíčně. Stále platí, že při sjednání úvěrového produktu je vedení karty zdarma bez podmínek. Úvěrovým produktem je i mRezerva (kontokorent), kterou ani nemusíte čerpat.
Spořicí účty pak skutečně bereme jako spořicí - chceme motivovat lidi, aby si zde odkládali peníze. Naší filosofií je, že většina plateb se má provádět z mKonta.

Dobrý den všem. Tak se koukám, že mBank pomalu, ale jistě, nastupuje cestu největší "dojičky poplatků" - České spořitelny, od které po nástupu její agresivní poplatkové politiky právě k mBank uteklo veké množství klientů. Myslím, že po zveřejnění nového sazebníku třeba ve FIU už slaví nebo oslavy chystají, protože se blíží další vlna nových zákazníků :-)

Názory svých klientů mBank absolutně ignoruje, což se projevilo při změně do té doby přehledného internetového bankovnictví na současné omalovánky. Takže nepředpokládám, že banka dá na nějaký hlas lidu. Opět se dozvíme, že to většině vlastně vyhovuje......

Tak nashledanou u konkurence - s---át na hlavu jsme si museli nechat u monopolních bank, dnes už ne!

Ondrej_mBank napsal(a):
> Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. Obecně bereme spořicí
> účty skutečně jako spořicí, proto motivujeme lidi, aby běžné
> transakce prováděli z mKonta.

Dobrý deň,
nie, doteraz ste ich úplne tak nebrali. To je len Váš nový marketingový blábol, ktorý máte nariadené donekonečna opakovať. Neberte to prosím osobne, Ondrej.

Ta změna s kreditkou mi připomněla jednu píseň. :
Pod dubem, za dubem,
tam si na tě počíháme,
Pod dubem, za dubem,
tam tě oškubem.


Účet tu mám už od roku 2008. Vždy jsem s napětím očekával nové produkty a byl jedním z prvních kdo si je pořídil.

Za tu dobu se banka hodně změnila a podmínky jsou čím dál více svazující a vejít se do mantinelů vyžaduje větší a větší pozornost. Navíc se podmínky často mění. Takže se nemůžu zbavit dojmu že to všechno přesně v duchu:

my si na tvou chybu počíháme a pak tě voškubem. :(


To je přesně to, co od své banky nechci. To byl důvod, přoč jsem mBank před lety volil. Nechci řešit, jestli jsem v tom měsíci vybral pouze jednou a měl bych si vybrat peníze do zásoby. Nechci řešit jestli už jsem splatil kreditku. Nechci řešit, že už jsem jeden převod z odkládacího účtu udělat. Nechci u bankomatu v zahraničí přepočítávat jestli to dá těch 1500, zvlášť, když bankomat má hranici pro max částu. NIC z TOHO FAKT NECHCI!!!!

CHCI na svůj účet poslat celou svou výplatu a pak účet bez obav používat. Z ročního pohledu musím být pro banku výhodný - posílám výplatu, účet aktivně využívám, platím kartou, z bankomatů nevybírám, peníze mezi účty převádím párkrát do měsíce.

Tohle je další kapka do již hodně plného poháru nespokojenosti. A jestli se v okolí nebude chodit po špičkách, tak přeteče.

Radši budu meditovat ;)

Zpoplatnění automatického inkasa kreditky: "věříme, že pochopí tento logický krok"

Tak jediný způsob, jak tento "logický" krok chápu je, že mBank zahájila boj proti zákazníkům. Protože je to přesně ten druh poplatku, který nedává jiný smysl. Provedení inkasa v rámci stejné banky nestojí banku nic, programy, které to provedou, už roky fungují a žádné nové náklady bance jejich prováděním nevznikají. Banka zpoplatňuje službu, která jí nic nestojí - pokud nechce zákazníky jen tak naštvat, tak buď si myslí, že na tom poplatku něco trhne, nebo doufá, že zákazníky donutí zrušit kreditku.

Vzhledem k tomu, že stále beru mBank jako banku bez poplatků, pravděpodobně se rozhodnu pro variantu zrušení kreditky. Uvidím, jestli kombinace účet bez kreditky se zpoplatněním převodů ze spořícího účtu bude fungovat, ale nejspíš to nebude moc pohodlné - bude to vyžadovat vysokou rezervu na běžném účtu. Takže se začnu rozhlížet jinde. Škoda.

Mnoho lidí to už řeklo přede mnou, jen jsem se chtěl přidat, tato změna se mne taky hodně týká. Učili jste nás, jak si máme snadno odkládat peníze z mKonta na eMax. A teď nám tuto možnost berete. Neříkejte prosím kontu s úrokem 0.05% spořící. Změňte tento spořící úrok na nulu a nechte možnost odkládání jako doposud. Děkuji.

Jaké náklady má banka s převody mezi účty jednoho zákazníka?
A jaké při platbě kreditky inkasem?
Jaký je důvod změn splácení kreditky a převodů ze spořících účtů?
Důvodem asi nemůže být, že konkurence něco nenabízí, zvláště když lžete. Ve skutečnosti Citi/Raifka automatickou splátku inkasem dokonce z účtu cizí banky poskytuje.

Ne placenému eMaxu , výplatu tedy radši do jiné banky :(

Tak toto nie, vážení.

Tiež som u mBank veľmi dlhú dobu a nemal som dôvod prejsť niekam inam. Ale spoplatnenie odchádzajúcich platieb z eMax-u je príliš.

Jeden eMax mám s kartou ako bezpečný kanál na platby na internete, na druhý mi chodia všetky príjmy (z viacerých zdrojov) a potrebujem ich mať operatívne prístupné. Nebudem si ich presúvať na mKonto (z bezpečnostných dôvodov), ku ktorému mám kartu, už dosť, že tam mám kontokorent. Ak ma prinútite zmeniť číslo účtu vo všetkých inštitúciách, dám si záležať, a zmením pod jedným i číselný kód banky, úver refinancujem a nazdar. A podníkateľský účet k Vám presúvať nebudem, i keď som to mal v pláne.

Čo je moc, to je príliš. Vymyslite iné riešenie, máte na to dva mesiace. Tento Váš krok mi neskutočne zkomplikuje spravovanie financií, takže vedzte, že ste ma nahnevali ozaj kvalitne. Bude mi to ľúto, banking máte super, ale takúto mieru neúcty si nenechám.

S pozdravom, J.G.

Změny pravidel se mne také nejspíš dotknou, minimálně budu muset myslet na to, kterou kartou kdy platit.
Mbank jsem měl převážně na online transakce a převody.

Jedné věci nerozumím - sáhodlouze je tu objasněno, jak z 1500,- Kč transakcí kartou vydělají teď jen 3 Kč. Nechápu potom výši poplatku za nepoužívanou kartu 29,- tak ať prostě ten kdo měsíčně neutratí kartou tolik, hradí bance jen ušlý zisk ne?

Takto má banka místo 3,- Kč třeba 25,- - a bez práce

Začnu se poohlížet po jiné bance.

Nepatřím k lidem, kteří potřebují změnu za každou cenu, ale mBank změním zcela jistě. Tváří se naoko přátelsky, ale z nekamenných bank začíná být nezajímavá. Úrokové sazby vkladů dnes nikoho nezajímají, rezidentní úvěry má průměrné, v průtokovém bankovnictví kostnatí. Odkazy na facebook v bankovní aplikaci považuji za lehkovážné a nevkusné, žoviální úroveň blogu zkousnu, zkreslená fakta o korunovém zisku z uskutečněných bezhotovostních plateb neakceptuji. O změně ceníku k 1.7.2016 jsem byl informován 5 hodin před jeho vstupem v platnost. Mějte se tu báječně, čekám na vás u konkurence. Brutfana

Jak uz tady padlo, omezeni prevodu z uctu eMax je naprosty nesmysl.
1.) Banku prevody mezi vlastnimi ucty nic nestoji, proc by mely byt zpoplatneny?
2.) Pokud si lide budou drzet vetsi sumu na beznem uctu, snizuje se bezpecnost - penize jsou na nem dostupne napr. pres kartu a ani s limity a autorizaci je rizikovejsi tam mit vetsi sumu.

Musim rict, ze po snad 10 letech se zacinam divat po jinem uctu u konkurence - da se poridit pri splneni beznych podminek taky zdarma, namaji tam takove trapne omezeni a o EUR kurzu pri platbe v zahranici ani nemluve - v jakekoliv smenarne dostanu na papirove penize lepsi kurz nez u mBank. A mBank je tim uz povestna = tercem vtipu vsech kolem.

Také se přidávám ke skupině klientů, kterým se to nelíbí.

Ze začátku blogu to bylo OK. A když došlo na spořící účty, tak jsem se těšil, že by je konečně zrušili a nechali jeden spořící účet a emax zmenili na "normální". Ale jak je u mbanky poslední dobou zvykem, jednu pozitivní změnu převálcují 2 negativními.

Všichni vědí, i mbanka ví, že emax NENÍ spořící účet!!!

Tak to proboha tak nenazývejte. On i ten emax plus už také nějakou dobu není spořící ůčet, protože na účet, na který když si dáte víc jak 100 tisíc, tak se úrok zmenší na "NULU", se opět nedá nazývat spořící účet.

mbank si plete pojmy a dojmy.

Spořící ůčet je takový, na který když si "spořím", tj. odkládám peníze co nepotřebuji, tak se mi stálé zvětšují, protože si tam ty peníze stále přidávám a protože to má dobrý úrok. Ještě se dá snést omezení výběru z takového účtu, aby byla motivace tam ty peníze nechávat.
Bohužel tohle pro žádný účet u mbanky už neplatí. Co to je za spoření, když musím hlídat, abych nepřesáhnul částku 100 tísíc a když mám víc tak je musím nechat ležet ladem na jejich extra spořícím účtu "emaxu", který teď navíc budu muset přestat používat uplně a výplatu si nechat posílat na mkonto!

Blbost na entou. Sama mbanka nam to takto radila a ted zavedene zvyky chce u klientu menit? Pro mbanku presuny mezi vlastnimi ucty neni zadny naklad. Aplikaci uz maji naprogramovanou.

Fakt mě točí čím dál víc.

Jediný účel mbanky je ten že prachy od klientů nechce a naopak chce aby si je přeunuly do jiných bank. Tam potom vyzkouší jejich služby a většinou časem zjistí, že mají podobné neli lepší služby a pak je z těch jejich emaxu, emaxu plus a mkont jen ZOMBIE účty.

Tohle je pravý účel změn v mbance, jestli to pozorujete přesně k tomu to spěje.

Všecko ostatní zkousnu, ale ten poplatek za 100% splátku kreditky je čuňačina. Nevím co je běžné, ale u konkurenční banky mi kreditka funguje úplně stejně a žádný poplatek za automatickou 100% splátku neplatím. Takže zvážím, zda se mi chce dávat si do kalendáře upomínku na splátku kreditky, nebo se kreditky od mBank zbavit.
Mimochodem horší než pamatovat si podmínky vedení je několikrát do roka se učit že je to zas jinak.

U mBank jsem skoro od začátku. Jak už psali jiní, všechny změny jsem tak nějak ustál. Ale minimálně dvě nové věci mi vadí natolik, že opravdu zvážím změnu.
1) transakce eMax->mKonto - popírá smysl současného eMaxu, které slouží třeba na bezpečné odložení výplaty (prakticky bezúročně, nelze hovořit o spořícím účtu) a pak postupné převody na mKonto, když je potřeba něco platit.
2) zpoplatnění 100% splátky mKreditky - konkurenční výhoda
Ani jedno nepředstavuje pro banku náklady, které by si musela nějak kompenzovat.

Vyčkám, zda se banka chytí za nos a do září znovu upraví sazebník tak, abych si jí mohl opět vážit jaké své hlavní nízkonákladové banky. Pokud ne, tak asi po mnoha letech provedu změnu. Škoda, myslel jsem, že jsem po banku zajímavý klient, platím skoro výhradně jejími kartami. Výběry a další pro banku nákladové položky používám v minimální míře. Chovám se jako zodpovědný klient, jako bych "kopal za banku". A ona na mě tohle.

Jak uz se ptali mnozí předemnou, k čemu teď teda emax je? Vyhoda oproti plusu nulova.
My máme emax společný se ženou, protože každý máme mkonto a společné už mít nemůžeme, teď se ten účet stane nepoužitelným.
Jedná se o interní bankovní převody, náklady minimální.

Abych měl vedeni debetky i mKreditky Plus zdarma, musím první kartou utratit 1500 a kreditkou 4000? To abych si pořídil deníček a zapisoval všechny platby.
A k tomu zpoplatnění 100% splátky, kvůli které jsem si mKreditku pořídil. To tu mKreditku zase raději zruším. :( Nebo, že by rovnou komplet přesun do FIO?

Mám návrh. Aby mBank nepopírala sama sebe, kdy léta učí klienty, ať mají na mKontu jen to nejnutnější a peníze bezpečně na jiných účtech, bylo by dobré mít možnost ten "jiný" účet, klidně bez jakéhokoliv spoření, vytvořit. Hlavně ať je možné převádět peníze bez omezení sem tam, jak tomu bylo dosud u eMaxu. Jinak opravdu hrozí, že si najdeme ten jiný účet v jiné bance.

Druhá, ještě lepší možnost je, aby eMax přestal být spořící (stejně je to směšné) a zůstala pravidla, jako dosud. Věřím, že tento nápad by podpořilo 99% klientů, na rozdíl od toho, jak jste to vymysleli v mBank.

Bude někdo z mBank na tyto, zcela pravdivé komentáře, reagovat?

1500??? Každé změny (až na malé výjimky) vedly vždy k horšímu, nyní již džbán přetekl. Po několika letech odcházím. Čím dříve, tím lépe, kdoví, jaké další poplatky a znevýhodnění klientů mBanka nastaví příště. Zajímavé, že si neuvědomuje, že je zde plno jiných bank, ke kterým lidi rádi přejdou.

A nebyla to právě mBanka, která nám v začátcích radila odkládat peníze na eMax a postupně je převádět na mKonto právě kvůli bezpečnosti. A teď aby člověk za ten pocit bezpečí platil 29 Kč za převod. A že ji do měsíce je. Pro mě je volba jasná. Mám u mBank hypotéku tedy vedení karty zdarma. Přesun peněz do AirBank a platit bezpečně jejich kartou tak jako kdysi u mBank. A pokud budu chtít zdarma vybrat z bankomatu převedu nějaký ten peníz z AirBank na mKonto a použiju hlavní kartu k mKontu. Dnes převod trvá cca pár hodin tak že OK.

Hezká prasárnička, ty převody z emax na mkonto.
Je to v rámci banky, čili náklady nula. Od 01.09.2016 jen jedenkrát. A pak za 29,- Kč každý
další. Jaký s tím má banka náklad a práci ????

Nu dobrá, neváží si klientů. Další postup je celkem jasný.

Můžete mi říct, jakou od 1.9. pro mě bude mít výhodu eMax oproti eMax Plusu?

Tohle mě ale fakt štve, měl jsem na mBank rád to, že i když mi kdokoliv kartu ukradne a použije ji jakýmkoliv způsobem, dostane se jen na mKonto, kam jsem dával jen 1500,- a veškerý zbytek příjmů jsem během měsíce postupně čerpal z eMaxu převody na mKonto. Někdy i dvakrát denně. Takhle rovnou můžu oba eMaxy zrušit a používat místo nich eMax Plus, kde bude alespoň trošku vyšší úrok. Nebo peníze z eMaxů nechat na mKontu a riskovat, že mi tu kartu někdo fakt šlohne. Jo, jasně, limity, ale já nechci před každým nákupem nastavovat limity nové.

Bud 3D secure, nebo prevody emax-mkonto bezplatne. Navrhovanym stavem mbank ohrozuje moje penize, protoze opsat/vyfotit si 3 cisla zezadu karty dokaze kazdej trouba, kterymu kartu podam v obchode.

citace z blogu
"zákazníci, kteří si u nás zřídí účet po 1. 9. 2016, si budou muset závazně zvolit, zda kartu vydat chtějí, či nikoliv. Pokud si kartu zaslat nechají, nebude záležet na tom, proč ji nevyužívají, poplatky na vydané, ale neaktivované kartě, budou běžně účtovány jako u aktivovaných karet (po 3 měsících od vydání karty)."

Poplatek za vydanou ale ještě neaktivovanou kartu se týká jen karet vydaných po 1.9.2016 novým zákazníkům nebo se to bude týkat všech neaktivovaných karet? Kde je to napsané v sazebníku?

Sice se mi příčí neustálé změny v poplatcích a podmínkách, ale alespoň jedna věc je pozitivní, že zjednodušují poplatky, ikdyž čím jsem četl dál, tím víc jsem koulel očima a už to pozitivní nevidím... Klienti asi platí kreditky včas 100 % inkasem a to se nedělá! Zrušit automatickou splátku, tak na ně, klienty nevyvedený. Fuj. Jsme jediná banka, která toto nabízí? Není to náhodou konkurenční výhoda, kvůli které někteří klienti tu kartu mají? Hlavní nemít výhodu oproti konkurenci... :( :( :(

mBank si udělala analýzu a zjistila, že eMax mnozí používají jako bezpečné úložiště stranou od hlavního účtu a aktivně přesouvají peníze. "A tak klienty oškubeme!"
Mě chodí na eMax výplata a nemám nejmenší chuť ji přesouvat naráz. Asi ji i s kartami přesunu někam jinam ...
Takzvané "spořicí účty" jsou už vůbec dlouhou dobu výsměchem a zpoplatnění jejich převodů je výsměch na n-tou :-(

A počítají se do těch všech bankomatů na světě, kde bude výběr zdarma i ty, se kterými prostě karty mBank nemluví? Třeba půlka bankomatů ve Vídni? A v bance tvrdí na infolince totální nesmysly, že to není možné?

Vysvětlete klientům smysl "spořicího účtu e-max" s úrokovou sazbou 0,05% p.a. s omezením jednoho bezplatného převodu v měsíci od 1.9.2016??? Jaký má tenhle účet hlubší smysl? Pobavte klienty svou odpovědí!

LOL tak mBank už jde do kopru úplně. Poláci na co sáhnou tomu dají pokouřit. Ještě uvalit záporný úrok ze zůstatku a budeme to mít komplet. Ostatně i to si mysllím je jen otázka času.

No ono u jiných bank to není o moc lepší. Spíš mě irituje ten účet eMax nebo eMax Plus. Já bych je sloučil nebo nechal eMax Plus.

Zase změna podmínek? Už mě nebaví to každou chvíli studovat. mBank by si měla uvědomit s čím sem kdysi přišla a proč lidé tehdy odešli od klasických molochů do neznámé polské banky (a co mělo platit do konce světa). A titíž lidé jsou dostatečně pružní, aby zase zvedli kotvy a šli ke konkurenci, která se tu za ty roky vytvořila. Já zatím zůstanu, protože podmínky pro víceméně nulové poplatky jsem schopen splnit, ale čeho se tímto tempem dočkáme za 2 roky? Budeme muset kartou platit 10000 měsíčně a nechat si posílat výplatu aspoň 30000? A co za to nabízí mBank? Stále těžce partyzánské služby, kdy je cokoliv nadstandardního zpoplatněno, na těch pár pobočkách si můžete akorát podat žádost a řešení problémů je na dlouhé lokte jen přes mLinku. Vkladomaty se už už chystají 5. rokemy, výpisy chodí až po týdnu a push emaily po 3 dnech. Hlavně že nabízíte 350 druhů pojištění, úvěrů a půjček.