zpátky

Jak platit mobilem?

Placení mobilem 

 

Platby mobilem nebo chytrými hodinkami jsou čím dál oblíbenější. Přesto vás stále nějak míjejí? Ukážeme vám, jak si je aktivujete snadno a rychle.

 

 

NFC platby

Platby mobilem fungují na principu NFC (Near Field Communication), což je označení pro bezdrátovou komunikaci mezi technologiemi.

NFC pomáhá vytvořit bezdrátové spojení mezi platebním terminálem a kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami. Na základě rádiových vln dojde ke spojení mezi danými zařízeními.

 

 

 

Jak platit telefonem?

V obchodě, kde přijímají platby mobilem, stačí zařízení (telefon nebo chytré hodinky) přiložit k bezkontaktnímu terminálu a je hotovo.

Pokud hodnota nákupu při platbe pomocí Google Pay převýší 500 Kč, bude potřeba odemknout telefon pomocí PINu, hesla, zámku, otisku prstu nebo skenu obličeje. V případě Apple Pay se platba musí potvrdit vždy jedním z uvedených způsobů.

Po přijetí platby se vám na displeji zobrazí potvrzení a do několika sekund přijde notifikace se jménem a číslem příslušného obchodníka. O pohybech na svém běžném účtu tak budete mít neustále přehled.

 

 

Jak nastavit platby mobilem?

Platby mobilem nejsou žádná věda. Začněte s nimi ve třech jednoduchých krocích:

  1. stáhněte si mobilní aplikaci a spárujte ji se svým běžným účtem,
  2. přidejte platební kartu do Google Pay / Apple Pay,
  3. plaťte mobilem nebo chytrými hodinkami.

 

Platba mobilem Android
Pro platby mobilem s operačním systémem Android budete využívat službu Google Pay. Pomocí ní lze platit ve všech kamenných obchodech a v internetových e-shopech, které službu Google Pay podporují. Se staženou aplikací od mBank budete moct navíc vybírat z bankomatů, které mají symbol bezkontaktních plateb.

 

Platby mobilem iPhone
Pro platby pomocí zařízení od Applu, jako je iPhone, Apple Watch, iPad nebo Mac, budete potřebovat službu Apple Pay. Umožní vám bezkontaktní platby v obchodech, v aplikacích a na internetu v prohlížeči Safari u těch obchodníků, kteří přijímají platby prostřednictvím Apple Pay. S aplikací od mBank a aktivovanou službou Apple Pay pak můžete nově vybírat z bankomatů, které mají symbol bezkontaktních plateb.

 

 

 

mBank platba mobilem

Aplikaci pro mobilní bankovnictví stáhnete zdarma v Google Play, App Store. Po jejím spuštění budete vyzváni k zadání rodného čísla (včetně lomítka) a rodného příjmení matky. Dalším postupem vás provede automat, který vám po zadání údajů zavolá. Pro detailnější popis aktivace aplikace si přečtěte: Jak spárovat mobilní aplikaci mBank s účtem.
 

 

 


Proč platit mobilem?

Stále jste se neodhodlali odložit běžné platební karty stranou a začít využívat výhody moderních technologií? Vysvětlíme vám, proč se placení mobilem vyplatí.

 

1. Platby mobilem jsou bezpečné

  • Ve vašem telefonu ani v chytrých hodinkách není uloženo číslo karty. Při placení se využívá vygenerované virtuální číslo, a tak se skutečné údaje o vaší platební kartě k obchodníkovi zaručeně nedostanou.
  • Po zaplacení se vám na displeji zobrazí potvrzení s názvem a číslem obchodníka. Díky tomu budete mít přehled o všech transakcích a snadno odhalíte jakékoli podezřelé pohyby na účtu. S bezpečným mobilem se navíc nemáte čeho bát.

 

2. Platby mobilem jsou jednoduché a praktické

  • Většina lidí si doma zapomene spíš peněženku než telefon, který mají zpravidla stále po ruce. Chytré zařízení navíc dokáže uchovat více věcí a nezabrat přitom ve vaší kapse či kabelce ani centimetr navíc, což ocení hlavně ti, kteří disponují větším množstvím platebních karet.
  • Při placení mobilem si snadno zvolíte, kterou kartu chcete použít. K ověření platby jakoukoli kartou pak stačí jedno heslo / PIN / znak / sken obličeje / otisk prstu, které si sami nastavíte. Nemusíte si tedy pamatovat PIN ke každé své kartě zvlášť.

 

Co je bezpečný mobil?

  • Bezpečný mobil je zabezpečený před fyzickým i vzdáleným násilným přístupem. Při placení bezpečným mobilem budete vyzváni k potvrzení platby heslem, PINen, skenem obličeje nebo otiskem prstu.
  • Obdobně fungují zabezpečené hodinky. Po určitém čase nebo v případě, že hodinky sundáte z ruky, budete muset zadat čtyřmístný bezpečnostní PIN, abyste jimi mohli opět platit.

 

 

Využijte benefity moderních technologií. Od toho tu jsou. Aktivujte si platby mobilem a mějte své peníze stále po ruce.

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Produkty