Jak spárovat mobilní aplikaci mBank s účtem?

 

Než začnete, budete potřebovat:

 • mobilní zařízení s připojením k internetu,
 • aplikaci mBank
 • papír a tužku – můžou se hodit, až vám náš automat bude diktovat kód během párování.

 

 1. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci mBank, nainstalujte si ji.
  Mobilní aplikace mBank pro Android Mobilní aplikace mBank pro iOS Mobilní aplikace mBank pro Huawei


 2. Spusťte mobilní aplikaci a klikněte na „aktivujte si appku“.


 3. Vyplňte své rodné číslo včetně lomítka (nebo číslo a sérii pasu) a rodné příjmení matky včetně diakritiky. Pokud propojujete aplikaci s mKontem pro děti, je třeba uvést údaje dítěte. Klikněte na „dále“.


 4. Na vaše telefonní číslo zavolá automat a provede vás dalším postupem. Pokud párujete aplikaci v telefonu vašeho dítěte s jeho mKontem pro děti, automat zavolá na telefonní číslo rodiče.
  - Jestli vám místo volání aplikace nabídne možnost poslat SMS, přeskočte v tomto návodu na krok 7.
  - Jestli vám aplikace nabídne možnost přiložením platební karty k telefonu, přeskočte v tomto návodu na krok 11. 5. Automat vám nejprve nadiktuje třímístný číselný kód, který pro ověření zadáte na klávesnici svého telefonu během hovoru.


 6. Potom vám nadiktuje čtyřmístný číselný kód, který zadáte už do mobilní aplikace mBank. Přeskočte v tomto návodu na krok 14.


 7. Klikněte na „poslat zprávu“. Tato zpráva je pro vás zdarma.
  (Jste-li právě v zahraničí nebo máte zaregistrované zahraniční telefonní číslo, klikněte na tlačítko „Jsem v zahraničí“. SMS bude zpoplatněna podle ceníku vašeho operátora.)


 8. Po odeslání SMS se vraťte zpět do aplikace mBank. 9. Počkejte, než ověříme vaši SMS.


 10. Po ověření vaší SMS vám zavolá automat, který vám nadiktuje 4 číslice. Vy už je jen zadáte do aplikace mBank a kliknete na „dále“. Přeskočte v tomto návodu na krok 14.


 11. Připravte si svou aktivní kartu mBank a klikněte na „dále“.


 12. Přiložte svou aktivní kartu mBank k zadní straně telefonu a chvilku počkejte na přečtení údajů 13. V dalším kroku je třeba zadat kód, který vám doručíme pomocí SMS zprávy. Ve většině případů se kód z SMS zprávy automaticky vyplní do aplikace. Pokud ne, přepište kód z SMS a klikněte na „dále“. 14. Po zadání kódu od automatu vás aplikace požádá o dodatečné ověření jedním z následujících způsobů:
  - Pomocí mobilní autorizace mKlíč na jiném spárovaném zařízení,
  - prostřednictvím PIN kódu do nedávno aktivované aplikace,
  - zadáním hesla do internetového bankovnictví,
  - pomocí kódu z e-mailu, který vám zašleme,
  - zadáním části čísla karty.
  Pozor: pokud při tomto způsobu párování nezadáte žádné dodatečné ověření, aplikaci nebude možné s účtem propojit.


 15. Zvolte si PIN pro přihlášení a potvrzování transakcí. V následujícím kroku PIN opakujte a potvrďte. 16. Hotovo. Právě jste úspěšně propojili mobilní aplikaci mBank se svým účtem. Odteď máte celou banku v kapse – podívejte se, jak vám nová appka usnadní život.

Než začnete, budete potřebovat:

 • mobilní zařízení s připojením k internetu,
 • aplikaci mBank
 • papír a tužku – můžou se hodit, až vám náš automat bude diktovat kód během párování.

 

 1. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci mBank, nainstalujte si ji.
  Mobilní aplikace mBank pro Android Mobilní aplikace mBank pro iOS Mobilní aplikace mBank pro Huawei

 2. Po instalaci a spuštění na úvodní obrazovce klikněte na "Aktivujte si appku", na další obrazovce klikněte na "Pomocí internetového bankovnictví".
 3. Dostanete se k obrazovce kde se zadávají data a následující kroky proběhnou v prostředí internetového bankovnictví. Aplikaci ale nezavírejte.


 4. Nyní se přihlaste do internetového bankovnictví mBank. Propojujete svému potomkovi mobilní aplikaci s mKontem pro děti? Přihlaste se do internetového bankovnictví pomocí jeho ID a hesla. Klikněte na ikonu ozubeného kolečka v pravém horním rohu.
   
  Propojujete svému potomkovi mobilní aplikaci s mKontem pro děti? Přihlaste se do internetového bankovnictví pomocí jeho ID a hesla.


 5. V části "Zabezpečení" vyberte "Přístup do banky". 6. Vyberte "Mobilní zařízení" a klikněte na "Přidat"


 7. Napište název, který charakterizuje vaše zařízení a klikněte na "Další".


 8. Na telefon vám zavolá automat, který vás provede dalším postupem. Pokud párujete aplikaci v telefonu vašeho dítěte s jeho mKontem pro děti, automat zavolá na telefonní číslo rodiče.


 9. Nejprve vám automat nadiktuje třímístný číselný kód, který pro ověření zadáte do svého telefonu (na klávesnici pro zadávání čísel během hovoru). 10. Potom vám nadiktuje šestimístný číselný kód, který zadáte do aplikace mBank. Do aplikace zadejte i své telefonní číslo a klikněte na "dále".


 11. Po zadání kódu od automatu vás aplikace požádá o dodatečné ověření - může jít o ověření prostřednictvím mobilní autorizace na jiném spárovaném zařízení, PIN kódu do nedávno aktivované aplikace, či části čísla karty.


 12. Zvolte si PIN, kterým se budete do aplikace přihlašovat a kterým také budete potvrzovat transakce. V následujícím kroku PIN zopakujte a potvrďte.


  Důležité: Nezavírejte internetové bankovnictví, dokud nedokončíte proces párování. Po dokončení procesu na mobilním zařízení obnovte stránku v internetovém bankovnictví a objeví se přidané zařízení. 13. Hotovo. Právě jste úspěšně propojili mobilní aplikaci mBank se svým účtem.