Jak spárovat mobilní aplikaci mBank s účtem?

 

 1. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci mBank, nainstalujte si ji.
  Mobilní aplikace mBank pro Android Mobilní aplikace mBank pro iOS Mobilní aplikace mBank pro Huawei


 2. Po instalaci a spuštění na úvodní obrazovce klikněte na "Aktivujte si appku".


 3. Do příslušných polí napište své rodné číslo včetně lomítka (nebo číslo a sérii pasu) a rodné příjmení matky včetně diakritiky. Pokud propojujete aplikaci s mKontem pro děti, je třeba uvést údaje dítěte.
  Klikněte "Dále".


 4. Na telefon vám zavolá automat, který vás provede dalším postupem. Pokud párujete aplikaci v telefonu vašeho dítěte s jeho mKontem pro děti, automat zavolá na telefonní číslo rodiče.


 5. Nejprve vám automat nadiktuje třímístný číselný kód, který pro ověření zadáte do svého telefonu (na klávesnici pro zadávání čísel během hovoru). 6. Potom vám nadiktuje čtyřmístný číselný kód, který zadáte už do mobilní aplikace mBank. 7. Po zadání čtyřmístného kódu vás aplikace požádá o dodatečné ověření - může jít o ověření prostřednictvím mobilní autorizace mKlíč na jiném spárovaném zařízení, PIN kódu do nedávno aktivované aplikace, hesla do internetového bankovnictví, kódu z e-mailu který vám zašleme, nebo části čísla karty.
  Důležité: Pokud při tomto způsobu párování nezadáte žádné dodatečné ověření, aplikace nebude možné s účtem propojit.


 8. Zvolte si PIN, který slouží k přihlášení a potvrzování transakcí. V následujícím kroku PIN opakujte a potvrďte. 9. Hotovo. Právě jste úspěšně propojili mobilní aplikaci mBank se svým účtem. 

 

TIP: Pokud zařízení přidáte k důvěryhodným, při dalším párování na stejném zařízení se po zadání údajů vyhnete kroku s automatem a přejdete rovnou k dodatečnému ověření. Pro zařízení s Androidem je třeba povolit přístup k hovorům a multimédiím, k čemuž vás aplikace vyzve na začátku párování. Po úspěšném propojení vás pak aplikace vyzve k přidání zařízení k důvěryhodným.


 1. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci mBank, nainstalujte si ji.
  Mobilní aplikace mBank pro Android Mobilní aplikace mBank pro iOS Mobilní aplikace mBank pro Huawei

 2. Po instalaci a spuštění na úvodní obrazovce klikněte na "Aktivujte si appku", na další obrazovce klikněte na "Pomocí internetového bankovnictví".
 3. Dostanete se k obrazovce kde se zadávají data a následující kroky proběhnou v prostředí internetového bankovnictví. Aplikaci ale nezavírejte.


 4. Nyní se přihlaste do internetového bankovnictví mBank. Propojujete svému potomkovi mobilní aplikaci s mKontem pro děti? Přihlaste se do internetového bankovnictví pomocí jeho ID a hesla. Klikněte na ikonu ozubeného kolečka v pravém horním rohu.
   
  Propojujete svému potomkovi mobilní aplikaci s mKontem pro děti? Přihlaste se do internetového bankovnictví pomocí jeho ID a hesla.


 5. V části "Zabezpečení" vyberte "Přístup do banky". 6. Vyberte "Mobilní zařízení" a klikněte na "Přidat"


 7. Napište název, který charakterizuje vaše zařízení a klikněte na "Další".


 8. Na telefon vám zavolá automat, který vás provede dalším postupem. Pokud párujete aplikaci v telefonu vašeho dítěte s jeho mKontem pro děti, automat zavolá na telefonní číslo rodiče.


 9. Nejprve vám automat nadiktuje třímístný číselný kód, který pro ověření zadáte do svého telefonu (na klávesnici pro zadávání čísel během hovoru). 10. Potom vám nadiktuje šestimístný číselný kód, který zadáte do aplikace mBank. Do aplikace zadejte i své telefonní číslo a klikněte na "Dále".


 11. Po zadání kódu od automatu vás aplikace požádá o dodatečné ověření - může jít o ověření prostřednictvím mobilní autorizace na jiném spárovaném zařízení, PIN kódu do nedávno aktivované aplikace, či části čísla karty.


 12. Zvolte si PIN, kterým se budete do aplikace přihlašovat a kterým také budete potvrzovat transakce. V následujícím kroku PIN zopakujte a potvrďte.


  Důležité: Nezavírejte internetové bankovnictví, dokud nedokončíte proces párování. Po dokončení procesu na mobilním zařízení obnovte stránku v internetovém bankovnictví a objeví se přidané zařízení. 13. Hotovo. Právě jste úspěšně propojili mobilní aplikaci mBank se svým účtem. 

 

TIP: Pokud zařízení přidáte k důvěryhodným, při dalším párování na stejném zařízení se po zadání údajů vyhnete kroku s automatem a přejdete rovnou k dodatečnému ověření. Pro zařízení s Androidem je třeba povolit přístup k hovorům a multimédiím, k čemuž vás aplikace vyzve na začátku párování. Po úspěšném spárování vás pak aplikace vyzve k přidání zařízení k důvěryhodným.