Jak přidat platební kartu do mobilu nebo hodinek

Čekáte na doručení karty, ale potřebujete s ní platit už teď? Nebo jste kartu ztratili, nová je ještě na cestě k vám ale platby za nákupy nebo služby prostě nepočkají? Žádný problém. Stačí přidat si kartu mBank do některé z platebních služeb a už za pár minut můžete platit mobilem nebo hodinkami.

Co je dobré vědět?

 • Pro využívání některé z uvedených služeb je třeba, abyste měli zařízení s podporou NFC plateb a nainstalovanou a spárovanou mobilní aplikací mBank.
 • Po doručení platební karty na vaši adresu je stále třeba ji aktivovat, abyste mohli kartu využívat naplno (např. platit na terminálu či vybírat z bankomatu, které nepodporují bezkontaktní platby nebo výběry). Můžete tak učinit v mobilní aplikaci nebo prostřednictvím internetového bankovnictví.
 1. Po přihlášení do aplikace klikněte v dolní části obrazovky na "Produkty" následně na záložku "Karty". Klikněte na obrázek karty, kterou chcete platit ale ještě nebyla doručena.


 2. Zobrazí se informace o vaší kartě jako jméno a příjmení, číslo účtu ke kterému byla karta vydána, platnost a její stav. V dolní části obrazovky klikněte na "Přidat do Google Pay" 3. Podívejte se na infografiku se stručným popisem následujících kroků. Klikněte na červené tlačítko "Dále". 4. Kliknutím na "Dále" povolíte mobilní platby. 5. Zvolte si PIN ke kartě 6. Nyní kartu přidáte do Google Pay a potvrdíte souhlas s podmínkami služby. 7. Hotovo. Vaše karta je nyní aktivní a můžete s ní bezkontaktně platit u obchodníků a dokonce i bezkontaktně vybírat hotovost z bankomatů všude tam, kde je to možné. Před prvním použitím si ještě zkontrolujte a případně upravte limity na kartě.
 1. Po přihlášení do aplikace klikněte v dolní části obrazovky na „Produkty“, následně na záložku „Karty“. Klikněte na obrázek karty, kterou chcete platit, ale ještě nebyla doručena.

 2. Uvidíte základní informace o vaší kartě jako jméno a příjmení nebo její stav. Klikněte na „Detaily karty“ v pravém horním rohu zobrazené karty.
  Detaily karty

 3. V dalším kroku klikněte na „Nastavit PIN“.
  Nastavení PIN kódu

 4. Zvolte a potvrďte PIN kód na kartě.
  Volba a potvrzení PIN kódu

 5. Po úspěšném nastavení PIN kódu si můžete zobrazit údaje o kartě. Ty opíšete do jedné z aplikací (Wallet, Garmin Connect, Fitbit, Mi Fit).