Virtuální platební karta

Čekáte na doručení karty, ale potřebujete s ní platit už teď? Nebo jste kartu ztratili, nová je ještě na cestě k vám ale platby za nákupy nebo služby prostě nepočkají?

Žádný problém. Pokud máte zařízení s operačním systémem Android, podporou NFC plateb a nainstalovanou mobilní aplikací mBank stačí přidat si kartu mBank v telefonu do služby Google Pay a můžete s ní platit už za pár minut.

 

 

UPOZORNĚNÍ: V této chvíli je možné aktivovat ještě nedoručenou kartu pouze pro debetní karty Mastercard v kombinaci se službou Google Pay.  1. Po přihlášení do aplikace klikněte v dolní části obrazovky na "Produkty" následně na záložku "Karty". Klikněte na obrázek karty, kterou chcete aktivovat.  2. Zobrazí se informace o vaší kartě jako jméno a příjmení, číslo účtu ke kterému byla karta vydána, platnost a její stav. V dolní části obrazovky klikněte na "Přidat do Google Pay"  3. Podívejte se na infografiku se stručným popisem následujících kroků. Klikněte na červené tlačítko "Dále".  4. Kliknutím na "Dále" povolíte mobilní platby.  5. Zvolte si PIN ke kartě  6. Nyní kartu přidáte do Google Pay a potvrdíte souhlas s podmínkami služby.  7. Hotovo. Vaše karta je nyní aktivní a můžete s ní bezkontaktně platit u obchodníků a dokonce i bezkontaktně vybírat hotovost z bankomatů všude tam, kde je to možné. Před prvním použitím si ještě zkontrolujte a případně upravte limity na kartě.

Důležité: Po doručení platební karty na vaši adresu je stále třeba ji aktivovat, abyste mohli kartu využívat naplno (např. platit na terminálu či vybírat z bankomatu, které nepodporují bezkontaktní platby nebo výběry). Můžete tak učinit v mobilní aplikaci nebo prostřednictvím internetového bankovnictví.