Zablokování platební karty

 

Trvalé blokování: V případě ztráty či odcizení blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky na čísle +420 222 111 999. Změna je aktualizována okamžitě po provedení a kartu nelze obnovit. Je potřeba si zažádat o novou v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky.


Dočasné blokování: Chcete-li kartu zablokovat dočasně, postupujte podle návodu uvedeného zde.

 

 

 1. Pokud ještě nemáte mobilní aplikaci mBank, stáhněte si ji z Google Play nebo App Store nebo Huawei App Gallery a pak aplikaci spárujte s účtem.

 2. Přihlaste se do mobilní aplikace a přejděte do části „Produkty“. Následně zvolte položku „Karty“ a pak klikněte na kartu, kterou chcete zablokovat.
 3. Zobrazí se detaily o kartě. Klikněte na "Bezpečnost" 4. V dolní části obrazovky označíte "Úplné zablokování karty".
 5. Označte důvod zablokování karty a klikněte na červené tlačítko "Zablokovat kartu" 6.  Pokud opravdu chcete kartu trvale zablokovat, klepněte na tlačítko "OK" 7. Karta zůstane zablokována a nelze s ní dále platit.

 

 

 1. Trvalé zablokovaní karty lze provést jednoduše pomocí internetového bankovnictví. Stačí se přihlásit do internetového bankovnictví, zvolit položku PRODUKTY, pak KARTY a pak Všechny.


 2. Klikněte na kartu, kterou chcete zablokovat. 3. Zobrazí se podrobnosti o zvolené kartě. V řádku „Stav karty“ klikněte na "ZABLOKOVAT KARTU".


 4. Pokud chcete, můžete uvést důvod zrušení karty


 5. Pokud opravdu chcete kartu trvale zablokovat, klepněte na tlačítko "POTVRDIT" 6. Karta zůstane zablokována a nelze s ní dále platit.