Dočasné blokování platební karty

Nemůžete najít svou kartu a nejste si jisti, jestli jste ji ztratili nebo jen někam odložili? V mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví mBank máte možnost pro tyto případy svou kartu dočasně zablokovat. To vše rychle, bez poplatků a bez nutnosti kontaktovat mLinku nebo jít někam na pobočku. Když kartu najdete, dočasnou blokaci jednoduše vypnete a kartu můžete znovu využívat.

 

Kromě toho lze (také dočasně) blokovat bezkontaktní nebo zahraniční transakce. Při dočasném zablokování zahraničních transakcí zůstanou internetové transakce nadále funkční. S námi tak máte svou kartu plně pod kontrolou.

 

1. Přihlaste se do mobilní aplikace mBank a klikněte na položku "Produkty". Následně klikněte na "Karty" a zvolte si kartu, kterou chcete dočasně zablokovat.


2. Zobrazí se detailní informace o kartě. Klikněte na "Bezpečnost".3. V dolní části obrazovky aktivujete položku "Dočasné zablokování karty". Od této chvíle nelze kartou (dočasně) platit.


4. Když budete chtít svou kartu opět odblokovat, stačí zobrazit detaily karty a pak kliknout na červené tlačítko "Odblokovat kartu".


 

  1. Po přihlášení se do internetového bankovnictví klepněte v horním menu na PRODUKTY a následně v části KARTY zvolte Všechny.  2. Uvidíte vaše platební karty u mBank. Klikněte na tu, kterou chcete dočasně zablokovat.  3. Zobrazí se podrobnosti o zvolené kartě. V pravé části se nachází přepínač Dočasná blokace karty  4. Nastavte přepínač do pozice Zapnout.


  5. mKlíčem nebo pomocí SMS kódu potvrdíte, že kartu skutečně chcete dočasně zablokovat.  6. Od této chvíle nelze kartou dočasně platit. Když budete chtít svou kartu opět odblokovat, stačí zobrazit detaily karty a přepínač Dočasná blokace karty nastavit do pozice Vypnout.

  7. Operaci opět potvrdíte mKlíčem nebo SMS kódem a s kartou můžete platit.

Nejčastější otázky