Dočasné blokování platební karty

Nemůžete najít svou kartu a nejste si jisti, jestli jste ji ztratili nebo jen někam odložili? V mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví mBank máte možnost pro tyto případy svou kartu dočasně zablokovat. To vše rychle, bez poplatků a bez nutnosti kontaktovat mLinku nebo jít někam na pobočku. Když kartu najdete, dočasnou blokaci jednoduše vypnete a kartu můžete znovu využívat.

 

Kromě toho lze (také dočasně) blokovat bezkontaktní nebo zahraniční transakce. Při dočasném zablokování zahraničních transakcí zůstanou internetové transakce nadále funkční. S námi tak máte svou kartu plně pod kontrolou.

 

1. Přihlaste se do mobilní aplikace mBank a klikněte na položku "Finance". Následně klikněte na "Karty" a zvolte si kartu, kterou chcete dočasně zablokovat. Zobrazí se detailní informace o kartě. Klikněte na "Zablokovat kartu".

 

 

2. Nyní můžete kartu dočasně zablokovat. Kromě toho můžete (také dočasně) blokovat bezkontaktní i zahraniční transakce. Při dočasném zablokování zahraničních transakcí zůstanou internetové transakce nadále funkční.

 

Pokud svou kartu najdete, můžete ji rychle a pohodlně znovu odblokovat v aplikaci, a opět využívat všechny její výhody.

 

 

 

 

 

  1. Klepněte na "Moje finance".
  2. Následně na položku "Karty".
  3. Najeďte kurzorem myši nad kartu, kde chcete nastavit dočasné blokování.
  4. Zobrazí se tři tlačítka, klepněte na to s textem "Blokování"
  5. Zobrazí se nabídka dočasných blokování, kde si nastavíte kartu přesně tak, jak v dané chvíli potřebujete.
  6. Změnu potvrdíte SMS kódem

 

 

 

 

 

 

Nejčastější otázky