zpátky

Jak si usnadnit život pomocí mobilní aplikace mBank

Představte si následující situaci. Jste na chatě v nebo třeba na horolezecké stěně a najednou si vzpomenete, že jste před odjezdem z města zapomněli poslat sestře peníze na společný dárek k tátovým narozeninám. Počítač máte doma, a to ani nemluvě o čísle účtu.
Jiná situace. Projíždíte cizím městem a nutně potřebujete někde vybrat hotovost. Pospícháte, ve městě se vůbec neorientujete a netušíte, jak co nejrychleji najít nejbližší bankomat.
V těchto chvílích vás naštěstí zachrání dvě věci – chytrý telefon a on-line banka.


Aplikace usnadní ledasco
Aktuální verze naší mobilní aplikace usnadní správu vašich financí víc než kdy dřív. Díky ní se ke svému mKontu dostanete bezplatně kdykoliv a kdekoliv. Navíc si i bez přihlášení můžete zobrazit aktuální zůstatek na  účtu nebo vyhledat nejbližší bankomat. Pro přihlášení stačí vyťukat PIN kód a hned můžete vesele platit své účty. K čemuž slouží více možností: nejsnadnější cestou jsou QR platby. K odeslání peněz nemusíte ovšem znát ani číslo účtu – stačí mít v mobilu telefonní číslo toho, komu potřebujete zaplatit.

 


Stažení a instalace
Aplikace mBank je zdarma ke stažení v obchodě Google Play pro mobily se systémem Android a v AppStore pak pro iPhony. Jakmile si aplikaci stáhnete, musíte ji ještě aktivovat prostřednictvím internetového bankovnictví – v něm si v kolonce nastavení jednoduše přidáte mobilní zařízení a ověříte ho pomocí kódu, který vám na zvolený telefon přijde ve zprávě SMS. Nyní už jen nastavíte svůj pěti až osmimístný PIN kód, se kterým se budete do aplikace přihlašovat, a je to.

 

Jak aplikaci jednoduše nainstalovat ukazuje i následující video.


Bez přihlášení
Uspěchanému životnímu stylu se aplikace mBank zcela přizpůsobila. Zůstatek na účtu zjistíte i bez přihlášení. Jedním ťuknutím na ikonu aplikaci otevřete, druhým zvolíte požadovanou službu. Na mapě si bez zadání PINu zobrazíte nejbližší pobočku mBank nebo bankomat, bez ohledu na to, které instituci patří (protože s námi vybíráte ve všech bankomatech bez rozdílu). A pokud vám automat na peníze nebude chtít vydat hotovost, rychle si ověříte, jaké limity máte vlastně nastavené na kartě.


Přihlášení
Přihlášení do mobilní aplikace mBank je jednoduché a rychlé. Nemusíte už zdlouhavě vyplňovat přihlašovací jméno a heslo, stačí pouze PIN kód, který jste si nastavili už při aktivaci vašeho mobilního zařízení v internetovém bankovnictví. Po jeho zadání můžete kompletně spravovat své mKonto přímo z mobilu. Dostanete se k historii a detailům všech transakcí, čerpaných úvěrů  i plánovaných plateb.  A  samozřejmě to nejdůležitější – rychlé platby. Pozor – k autorizaci použijte PIN kód, neočekávejte příchod autorizační SMS!


Rychlá platba bez čísla účtu
Bez zdlouhavého zadávání čísla účtu, na které chcete odeslat své peníze, můžete provádět platby dvojím způsobem. První je pomocí  QR kódu – bývá umístěný například na fakturách. Čtečka v aplikaci ho naskenuje a vezme si všechny potřebné informace, jako je číslo účtu nebo variabilní symbol. Na vás už pak zůstane jen potvrzení platby.
Nemáte QR kód ani číslo účtu? Zvolte možnost Pro osobu nebo firmu. Zobrazí se seznam telefonních kontaktů, vy vyberete příjemce, vyplníte částku, případně zprávu pro příjemce, a je to. Není vám jasné, jak dotyčný své peníze dostane? Jednoduše – přijde mu SMS zpráva s odkazem na webový formulář, kde platbu přijme zadáním svého čísla účtu. Vy už se dál o nic starat nemusíte.

 

Ikony v mobilní aplikaci:

   Skenovat QR kód

         Platba

         Obchodní místo

         Bankomat

        Provést platbu pro osobu nebo firmu

       Provést platbu na vlastní účetShrnutí na závěr


Nová verze mobilní aplikace mBank vám život s bankovním účtem mKonto usnadní po všech stránkách. Pro přihlášení už nemusíte zadávat přihlašovací jméno a heslo, stačí vám pouze PIN kód. Ten postačí i v případě potvrzení platby, už žádné čekání na autorizační SMS! Bez přihlášení si můžete ověřit svůj zůstatek na účtu nebo najít nejbližší pobočku mBank či jakýkoliv bankomat (ať už náš, nebo jiné instituce – protože u nás na tom nezáleží). Po přihlášení už můžete s mobilní aplikací dělat v podstatě vše, na co jste zvyklí z internetového bankovnictví – provádět platby, podívat se do historie transakcí nebo si zobrazit své čerpané úvěry. Platby pak můžete provádět  i bez znalosti čísla účtu příjemce – stačí s pomocí aplikace naskenovat QR kód například z faktury, nebo znát telefonní číslo příjemce. Jednoduché, že?
Nezapomeňte, že další zajímavé informace najdete v našich dalších článcích na blogu mBank.Slovníček pojmů


QR kód – černobílý čtvercový obrázek, často ho najdete například na fakturách. Jsou v něm zakódovány veškeré potřebné informace k platbě – číslo účtu, variabilní a specifický symbol, jméno příjemce apod. Aplikace jej naskenuje a následně si potřebné informace sama vyplní. Přidat obrázek QR kódu.


PIN kód – číselný bezpečnostní kód. Buď si necháte ten námi přidělený, nebo si ho zvolíte sami. V případě aplikace mBank jde o pěti až osmimístný kód, který si sami vymyslíte. Slouží pro přihlášení do aplikace a k autorizaci plateb. Raději si ho nikdy nikam nezapisujte, není to bezpečné! Zvolte si takové číslo, které si zapamatujete.


Autorizační SMS
– tato automatická zpráva, která slouží k zabezpečení vašeho účtu, přijde na váš telefon. Obsahuje vygenerované číselné heslo. To zadáte do příslušného formuláře na webu při aktivaci aplikace.


Google Play
– virtuální obchod s mobilními aplikacemi určenými pro operační systém Android. Naši aplikaci tu najdete snadno – zadáním jejího názvu (mBank) do vyhledávacího políčka.


AppStore – virtuální obchod s mobilními aplikacemi určenými pro iPhony s operačním systémem iOS. Funguje podobně jako Google Play – naši aplikaci najdete pomocí vyhledávacího políčka.