zpátky

S QR čtečkou je placení faktur rychlejší a ještě pohodlnější

Nejnovější mobilní aplikace od mBank neustále získává řadu ocenění od expertů a velké množství pochvalných komentářů od našich zákazníků. Jedna věc vám, uživatelům aplikace, ale chyběla – využití čtečky QR kódů, a tedy rychlejší způsob placení. Díky možnosti mít svou banku vždy po ruce jste si mohli zvyknout například na komfort odesílání plateb i bez znalosti čísla účtu příjemce, a jednou SMS zprávou tak například kamarádovi vrátit půjčené peníze za osvěžující nápoj u vody. Od této chvíle můžete stejně bleskově platit i faktury – stačí na úvodní obrazovce aplikace použít novou čtečku QR kódů a fakturu máte během několika okamžiků zaplacenou. Ušetřený čas určitě zvládnete využít podle vlastní chuti :)

 


QR kódy jistě viděl snad každý z nás – čtverhranný obrázek, který v sobě skrývá nejrůznější informace, se postupně stává samozřejmostí a objevuje se již téměř všude. Jedním z velice častých využití jsou i zmíněné faktury. Až nyní otevřete svou oblíbenou mBank aplikaci a uvidíte nové bílé kolečko s názvem „Skenovat QR kód“, můžete ho hned vyzkoušet.

 


QR kód vám automaticky přepíše platební údaje do příkazu k úhradě. Na vás bude jen odeslat platbu. Rychle, pohodlně a odkudkoliv beze strachu, že jste špatně opsali nějakou číslici. Do konce měsíce dostanou svou QR čtečku i uživatelé systému iOS, takže další moderní technologie placení bude moci využít 90 % našich zákazníků. Také pro milovníky Windows Phone máme dobrou zprávu: do konce roku budete mít mBank v kapse i vy! :)

 


A co dalšího jsme nyní pro Android verzi vylepšili?
- V historii můžete vidět tlačítka pro vrácení či zopakování platby
- Kopírování čísla účtu
- Úprava designu pro Android 5
 


Možné otázky související s QR platbami
- Oscanuji QR kód, ale platba nejde odeslat:
Pravděpodobně chybí název příjemce platby. Některé společnosti název do kódu dávají, jiné ne.
- Poslal jsem platbu, ale neodešla:
Podívejte se do plánovaných operací. Některé společnosti kódují i datum splatnosti, což znamená, že platba se nemusí odeslat okamžitě, ale musí čekat.