Debetní karta k účtu mKonto a mKonto #navlastnitriko

 

Výběry z bankomatů máte zdarma

Je jedno, ve které zemi právě jste, nebo z jakého bankomatu vybíráte. Nejlepší bankomat je vždy ten nejbližší. Pokud s mKartou Svět vybíráte 1 500 Kč (nebo odpovídající částku v cizí měně) nebo více, máte výběr v České republice i v zahraničí zdarma.

 

 

Výhodnější platby v cizí měně

Při každé platbě v cizině nebo na zahraničním e-shopu se zaplacená suma může navýšit i o několik procent. Ty si účtuje banka, u které byla karta vydána. Ročně to může být docela pěkná suma. Na mKartě Svět jsme toto navýšení snížili, jak to jen šlo, abyste vy ušetřili.

 

 

Zapomeňte na směnárny a plaťte kartou

Fronty před směnárnou, tajné kapsy na hotovost nebo prodavač, který nemá nazpět? S mKartou Svět můžete být v klidu. Jednoduše s ní plaťte kdykoli a kdekoli a místo čekání ve směnárně se raději věnujte životu.

mKarta Svět vás zve do pestré nabídky produktů skupiny mBank, které v České republice, na Slovensku i v Polsku důvěřuje již přes 5 milionů spokojených klientů.

mKartu Svět využijete nejen na cestách nebo při online nákupech v cizí měně, ale také doma, při každodenním placení.

S mKartou Svět můžete výhodně platit ve více než 160 světových měnách. Nejlepší na tom je, že si vystačíte s běžným účtem.

Svou mKartu Svět máte vždy pod kontrolou. V aplikaci si jednoduše nastavíte výši limitů pro platby, omezení pro zahraniční a bezkontaktní transakce nebo si rychle můžete, v případe nutnosti zablokovat kartu, ať už dočasně nebo trvale.

Zkontrolujte směnné kurzy karet

Často se nás ptáte

V mé bance za platby kartou neplatím. Ani doma, ani v zahraničí, ani na internetu. Jak na tom tedy mohu ušetřit?

Banky si obvykle za zahraniční karetní transakce neúčtují žádné poplatky, tratit ale můžete na měnové konverzi. Většina bank využívá pro převod měn vlastní kurzovní lístky. To většinou znamená, že si ke středovému kurzu připočítá pár procent navíc: takzvanou kurzovou marži. My jsme tuto marži snížili, jak to jen šlo, abyste vy mohli ušetřit.

Stalo se mi, že se mě bankomat nebo terminál zeptal, zda chci platit v místní měně nebo v korunách. Co mám udělat?

Při výběrech z bankomatů si dejte pozor na službu s názvem Dynamic currency conversion (DCC), kterou nabízí provozovatel bankomatu nebo terminálu. Kurz, který bude použitý pro přepočet do Kč, bude s vysokou pravděpodobností výrazně horší než kurz banky, která kartu vydala.

Pokud se příště ocitnete v takové situaci, naše rada zní - vždy zvolte platbu nebo výběr v místní měně státu, kde se nacházíte.

 

UPOZORNĚNÍ: Provozovatelé bankomatů si mohou za výběr hotovosti naúčtovat vlastní poplatek, jehož výše bývá obvykle avizována na obrazovce bankomatu před potvrzením výběru.

Na dovolenou cestuji pouze s hotovostí. Bojím se, že někdo kartu zneužije a já zůstanu zcela bez peněz.

Mít celý rozpočet na dovolenou pouze v hotovosti rozhodně nedoporučujeme. V případe krádeže nebo ztráty zůstanete zcela bez peněz. Karta je chráněna PIN kódem a ve velké míře ji nemusíte dávat z ruky, protože na velkém počtu míst již můžete platit bezkontaktně. Pokud vám ji někdo ukradne, bude mít přistup díky PIN-u složitější. V případě ztráty nebo krádeže můžete kartu za pár sekund zablokovat v appce mBank nebo kontaktovat mLinku. Je dobré s touto situací počítat a mít s sebou karty dvě. Jednu nosit u sebe a druhou mít bezpečně uloženou například v hotelovém sejfu.

Napsali o mKartě Svět

Kolik klienti českých bank zaplatí v zahraničí za platbu nebo výběr hotovostí ve výši 100 EUR? mKarta Svět zvítězila v obou kategoriích. Více na finparada.cz.

mKarta Svět také uspěla v malém testu kurzů platebních karet, na serveru měšec.cz.

Platba kartou u obchodníků v zahraničí i u výběru z bankomatu vyšla nejlevněji mKartou Svět i ve srovnání na idnes.cz.

"S přehledem nejlepší kurzy na debetní bankovní kartě."
zlatakoruna.info

Přidejte si mKartu Svět do aplikace mBank
a plaťte jednoduše a rychle také mobilem

Související odkazy