zpátky

Výměna karet po skončení platnosti

Vážení klienti,

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně obnovy platebních karet si Vás dovolujeme informovat, jak celý proces probíhá.První sady karet bez čipu byly platné dva roky. V současné době dochází k jejich automatické obnově. Nové karty jsou již čipové a mají tříletou platnost.

Obnova platební karty je automatická, klient o ni tedy nemusí žádat. Nová karta přijde poštou cca měsíc před expirací karty stávající. Číslo karty a limity zůstávají totožné, klient nemusí nastavovat ani PIN – je nastaven na původní hodnotu. Číslo CVV (bezpečnostní třímístný kód na zadní straně karty sloužící k platbě na internetu) a datum platnosti jsou odlišné. Klient aktivuje novou kartu v Internetovém bankovnictví podle postupu uvedeném v přiloženém dopise a fyzicky zlikviduje kartu starou (skartací, přestřižením, …). Tímto okamžikem může klient začít používat kartu novou.

Pavla Renčínová Tomáš Veselý / mBank
produkty
tomas.vesely -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (45)

Vložit komentář

Pane Veselý, jak postupovat, když platnost karty skončila 31.3. a nová ještě nedošla? Je to docela mazec. Děkuji. prosím odpověď na dvereokna/zavináč/seznam.cz Děkuji La_da.

Poslat zprávu

@ jana 43 - doporučuji v tomto případě telefonicky kontaktovat mLinku a ověřit situaci s operátorem

vyprsi mi splatnost 30/11/2010 a nova karta este nedorazila, na koho sa obratit?

Jak mám postupovat, když chci aktivovat nově příchozí kartu před skončením platnosti karty předchozí? Chtěl bych to udělat tak, abych nemusel platit poplatek za duplikát nebo něco podobného. Díky

Vážený pane Veselý, uvádíte, že o novou kartu se nemusí žádat, že přijde cca 1 měsíc před expirací stávající karty. Platnost karty mi vyprší koncem dubna a nová stále nepřišla. Prosím o vysvětlení.

Co mám dělat, když platnost karty k Mkontu vypršela 01/2010 a žádná nová karta mi ještě nepřišla?

a plati se za novou k emax nebo ne...nekdo pise ze mu strhli nekdo ze ne tak bud je tu dvoji metr nebo je nekdo tupej..

Jen malá poznámka na uklidnění těch, co neví, jak je to se změnou PINu. Po aktivaci karty se Vám zobrazí upozornění, že PIN si nastavovat nemusíte, že zůstává stejný, jak byl u původní karty. Předpokládám tedy, že návod zaslaný s kartou je obecný pro všechny karty, ale při registraci se už bere v potaz to, že karta je pouze obnovením karty předchozí.

Musíš kliknout na správné tlačítko, ne kreditní, ale debetní karty.

Dobrý den, karty mám doma, ale aktivace nelze provést (nesprávný typ karty). V současné době nemám aktivní žádnou kartu. Jsem bez karty a bez peněz :((

U mě karty k eMax a mKontu s platností k 01/2010 přišly už koncem prosince. Obě bez problému aktivovány, poplatek za obnovu karty nestržen. Z eMaxu platím na internetu bez problému. Mohu tak zůstávat spokojeným klientem jako za celé dva roky.

došla mi nová karta v popise přihlášení se praví/cituji/bod 4.PO AKTIVACI KARTY SI PROSÍM NASTAVTE SVŮJ VLASTNÍ PIN KOD,pokud ho budete později změnit,můžete to udělat pomocí IB v nabídce plat.karty/parametry/nastavit PIN/ ....tak jak je to vlastně,když Tomáš píše,že je Pin nastavený ten starý nebo můžu hned zvolit nový?

Já žilju v tom, že zpoplatněno je pouze vydání karty k Max kontu (tady je pro mě platební karta celkem k ničemu, když si můžu šablonou převést prašule na mKonto)
Někdo tu zmiňoval, že nechce embosovanou kartu, tuším, že legislativa nyní v případě ztráty karty a jejím zablokování ukládá bankám řešit zneužití ve vlastní režii.Embosovanou kartou mohu zaplatit i tam, kds není platební terminál, ale jen "žehlička". U těchto obchodníků jsem se také setkal se zvýšenou opatrností při platbách, chtěli po mě průkaz totožnosti k ověření majitele karty. V tomto připadě kašlu na ochranu osobních údajů, potřebuju zaplatit tak se identifikuji.
Co se týká aktivace nové karty. Původní neembosovaná k mKontu mi končí 01/10 a 30.12 jsem dostal novou, embosovanou bez poplatku, aniž bych o ni musel žádat. Zatím ji však nelze aktivovat,v IB zatím není navedena, předpokládám, že to proběhne v průběhu následujícího týdne, čtrnácti dnů.

to JFMAR: je to bohuzel spoplatneno dnes sem se o tom presvedcil, pritom v navodu na aktivaci te karty o tom nebyla ani zminka postupoval sem podle nej

Pana Veselý, pšete, že na obnovené platební kartě klient nemusí nastavovat ani PIN. Proč je tedy v průvodním dopise "Potvrzení o vydání karty" v bodě 4. uvedeno : "Po aktivaci karty si prosím nastavte svůj vlastní PIN kód....."? Limity jsou nastveny stejně, jako byly nastveny na platnost končící kartě. Předpokládám tedy, že i PIN je nastven stejně a není nutno ho nastavovat znovu pro novou kartu. Pokud by se dle dopisu nastavil znovu, bylo by to zpoplatněno?

Dnes 29.12.2009 jsem na kiosku mBank v ShopingParku Avion dostal informaci , že starou nembosovanou kartu z 8/2008 mohu bezplatně vyměnit / požádat o výměnu / na m lince . Po dvou hodinách jsem se však od operátora m Linky v cca 14.20 dozvěděl pravý opak - pouze za poplatek 100,- Kč ! Něco zde není v pořádku , doufám , že se dozvím , co je správně !?! Prosím o vysvětlení .

27: Protože v případě ztráty je zneužitelná i bez znalosti PINu.

Dobry den
Chtel bych se timto zeptat,jak cela transakse vymeny karty probiha?Pisete zde ,ze Mbank posila novou kartu automaticky 1 mesic pred skoncenim expirace.Ovsem me jiz konci platnost karty 31.12.2009 a zadnou novou kartu jste mi zatim nezaslali.V internetovem bankovnictvi je stale karta ve vyrobe.Jak mam tomu tedy rozumet?Chtel bych dale vedet,kdy mi kartu zaslete.Diky za podani vysvetleni M.

proč?

Dorazila nám nová karta, ale je embosovaná. Proč? Takovou nechci!

funguje je to nadmíru dobře, ničeho se neobávejte

Tak nejprve odpoveď na otázku co se stalo. Trh hypoték je u nás jedno z mála konkurenčních odvětví v rámci bankovnictví. Velmi malým snížením úrokové sazby při výrazném zlevnění peněz se zvýšily marže. Část z toho má na svědomí riziko, část zvýšení pomyslného "vývaru" pro banky. Jak už jsem psal, cena peněz je pouze jedním z faktorů pro cenu hypotéky. Daleko častěji se cena u racionálně uvažujících pracovníků stanovuje podle toho, kolik je ochotný ještě zaplatit zákazník. S cenou hypoték je totiž svázáno x dalších věcí. V minulosti byly sazby bank "na dně" a jen dochází k návratu do normálu.

Na větu "Máš "dar" vytáhnout něco, o čem sice není řeč, protože u variabilní hypo je marže dána natvrdo." můžu říct jenom to, že lze velmi snadno dohledat pohyby jak varianty fix, tak varianty s variabilní úrokovou mírou. Pohyby tam jsou, už jsem jednou řekl, že mnohem menší než změna ceny peněz. Pokud vím, někdo tady ale psal, že má aktuálně úrok snad 3%..

Za tvrzením, že v dnešní době požadovat marži 0,9% může jenom magor si stojím. Buďto totiž nemá pojem o aktuální hospodářské a politické situaci a nebo je to ještě horší v případě, že tuto cifru požaduje s vědomím věcí, které reálně hrozí.

Bojler:
Hovořím pouze o tom, že snižování úročení vkladů je obvykle zdůvodňováno snižováním sazeb ČNB. Se kterým nemá prakticky nic společného. Nebo jinými "objektivními" příčinami - jako například ty. Prý chtít stejnou marži jako před rokem, se pro tebe člověk stává "magorem". Ptám se "jen", co se stalo. Nic více, nic méně, než že si banka zvedla marže.

Stejně tak je prostě fakt, že hypotéky nabízí mBanka za stále stejné procento, kolem 5,5%. Za tuto sazbu 5,5% je mBanka nabízela, když úročila vklady 3,5%. Za tuto sazbu 5,5% je mBanka nabízela, když úročila vklady 3,0%. Za tuto sazbu 5,5% je mBanka nabízela, když úročila vklady 2,8%. A za tuto sazbu 5,5% je mBanka nabízí, když úročí vklady 2,1%.

Máš "dar" vytáhnout něco, o čem sice není řeč, protože u variabilní hypo je marže dána natvrdo. Ale i tak děkuji za připomínku. Ano, i zde zvýšila během 2 let mBanka marži. A to dokonce o cca 200%.


A protože, jak sám píšeš, nic není zadarmo, tak přeci není potřeba lhát a vymlouvat se, či nadávat do magorů?. Copak je to takový problém říci narovinu, jak se věci mají?

mBanka vaří klienty jako žábu. Postupně zvyšuje teplotu.

Na mLince mi telefonicky i mailem potvrdili, že za obnovení karty k eMaxu je poplatek 100 kč.
Takže aby se pak spousta lidí nedivila a nenadávala....

ta karta se meni pred nebo az po skonceni platnosti :))

Prosimvás, uvědomte si laskavě, že cena výrobku jen zřídka závisí na skutečných nákladech. Dokud budou lidi jak tupé ovce kupovat úvěry s úrokem tuším 14% i u částek kolem 200 000Kč, tak proč něco měnit. No a u hypoték pokud vím úroky opravdu klesají i stoupají. Kdo by chtěl v dnešní době marži původních 0,9%, je magor..

Kdyby "za to" mohla (tedy měla vliv) ČNB, tak mBanka zároveň snížila i úroky z úvěrů. Nestalo se tak.
Jedná se tedy o další, kolikáté už ?, zvyšování marží.

petan: ty chytráku, když ČNB snížila sazby na rekordní minimum - http://www.novinky.cz/eko... - tak je banky podle tebe zvednou? až zvedne ČNB, zvednou banky, to je jasné jak facka.
honza: když jste si kartu rozsedl, nemusí vás to stát 100 Kč - kartu zablokujte a místo duplikátu si nechte vydat novou, je to zadarmo.

Chci se zeptat: hodláte do budoucna úroky na spořícím účtu ještě snižovat nebo je někdy i zvýšíte???

"hlavně ten s tý odpovědi č.9"
jj avatare oslovujou nás tady celkem nejméně 3 Tomášové V. mají nicky Tom, Thomas a Tomáš. Jen u toho posledního jsem si jistý funkcí - motyka na údržbu fora.
Jinak k těm poplatkům za nové karty k eMax, vybavuje se mi Adamova informace že vždy dojde ke stržení 100Kč ale poněvadž je to v rozporu se sazebníkem je třeba tuto věc reklamovat a 100Kč je úspěšně vráceno.
Mám 5krát eMax, všechno s kartama, uvidím co bude v lednu (expir)

13: Můžu se zeptat, co v mojí OTÁZCE není pravda?

hlavně ten z tý odpovědi č. 9 o tom nic neví, viď, když tam přímo dělá, co?

5,9: pánové, to, co píšete není pravda, obnova karty k emax je zpoplatněna 100 Kč. Navíc zrušit obnovu je nutné min.60 dní před koncem platnosti původní karty...

hlavně odvážné

9: Jo, myslel sem si to. Pořád tak nějak zapomínám, že mBank je pro samostatné a odvážné zákazníky ;)

thomas: Ze limity jsou na nove karte zachovany, jsem pochopil. Ptam se vsak na pocet limitu, ktere nelze nastavit v IB, ale jen po telefonu /alespon to tak bylo/. To je ten kriticky moment pro Paypal. Ty jsou zachovany take?

Karty k eMaxu budou také obnoveny, a to bez poplatku. Jedná se o obnovu karty, ne vydání.

Limity pro internetové transakce zůstanou zachovány.

V případě znehodnocení karty doporučuji kontaktovat mLinku. Standardní sazba za duplikát karty je 100 Kč.

S pozdravem
TV

bojler: Zkus si projit historii. Tvuj dotaz byl zodpovezen asi pred rokem. eMax karta bude obnovena automaticky a bez poplatku. Zpoplatnene je jen privni vydani karty. Tehdy jsem navrhoval zmenit polozku v sazebniku na "poplatek za zadost o vydani karty", aby se zabranilo zmatkum. mBank to klasicky nechala vyhnit bez reakce.

Prosim, hejba se pri obnove karty s poctem internetovych transakci? Jejich nastaveni je nutne vzhledem napr. k Paypalu a je pro me krkolomne /neslysim/. Dekuji

Dobrý den, vlastním Vaší Mkartu, ale bohužel se mi v peněžence znehodnotila. Mám jí takřka roztrženou, snad by se dala i slepit, ale jen se zeptám, jestli by byla možnost dostat novou a kolik by případně stála. Děkuji

Za sebe se přimlouvám, aby bylo sděleno, jestli bude účtován při obnovení poplatek a nebo ne. Přecejenom, v sazebníku je jenom první rok a pak další roky - jde ale o to, jestli je kartou myšlen plast a nebo karta jako taková..

1: když ju nechceš, můžeš ju v IB jednoduše a bezbolestně zrušit

jinak pane Veselý, kdy si opravíte ten popis k Hromadné autorizaci na předminulém blogu? Vostuda....

postup v přiloženém dopise, no jsem zvědav, nové karty očekávám v lednu

Nová karta je fajn, ale zajímalo by mě, jestli se takhle obnoví automaticky i karty k eMAXu a jestli za to teď zaplatím kilo nebo ne. A co mám dělat, pokud ji už třeba nechci?