zpátky

Jak sehnat letní brigádu na poslední chvíli?

Nebudeme vás zbytečně stresovat výtkou, že brigádu je nejlepší začít shánět už několik týdnů před prázdninami, protože začátkem léta už jsou všechna dobrá místa obsazená. Místo pokárání, které si můžete uštědřit sami, jsme pro vás sepsali pár tipů, jak si práci na léto najít i teď.


Zeptejte se kamarádů, známých a rodinných příslušníků
Jak říká lidové moudro „líná huba, holé neštěstí“. Za jeden dotaz nic nedáte. V nejhorším případě dotazovaný o žádné brigádě vědět nebude a vy na tom budete stejně, jako kdybyste se nezeptali. V lepším případě ale díky jedné otázce najdete práci, kterou byste jinak museli pracně a dlouho hledat na internetu nebo v tištěné inzerci.


Čím víc lidí bude vědět o tom, že hledáte práci, tím větší je pravděpodobnost, že vám ji někdo nabídne. Úplně jednoduchá matematika. Takže šiřte do světa, že hledáte práci a neváhejte při tom pochválit své přednosti. Kromě osobních rozhovorů dejte o svém zájmu vědět taky na sociálních sítích.


Podívejte se na weby letních festivalů, koupališť a restaurací
Pokud nemůžete najít vhodnou nabídku brigády na centrálních webech, které nabízí práci, zkuste se podívat přímo na webové stránky akcí nebo podniků, kde byste rádi pracovali. Organizátoři hudebních festivalů a sportovních akcí často hledají pracovní posily přímo na svých vlastních portálech. Stejně tak restaurace, bary a kavárny mívají nabídku pracovních pozic přímo na svých stránkách.


Při hledání letní brigády na webu se soustřeďte na podniky a akce, které očekávají největší zájem návštěvníků právě v létě. Je totiž logické, že právě jejich majitelé budou v letních měsících potřebovat pracovní posily. Ideální je podívat se na weby hudebních festivalů, letních sportovních akcí, koupališť, kempů, hotelů, restaurací se zahrádkou a podobně.


Slevte ze svých nároků

Řada méně oblíbených brigád jako je třeba práce v call centru nebo shánění respondentů pro reklamní dotazníky nabízí pracovní pozice neustále. Možná jste si představovali nějakou “pohodovější” práci na léto, ale vězte, že podobný typ práce, kdy jste neustále v kontaktu s cizími lidmi, vás hodně zocelí a poskytne vám dobrou zkušenost do budoucna. Pokud tedy sháníte brigádu na poslední chvíli, zkuste trochu slevit ze svých představ a uvidíte, že práci najdete dřív, než byste čekali.
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

brigády, léto