zpátky

3 zdánlivě nejlepší letní brigády, které jsou ve skutečnosti ty nejhorší

Pokud si v létě chcete přivydělat brigádou, máte nejvyšší čas se po nějaké poohlédnout. V posledních letech je totiž v této oblasti poměrně velká konkurence. Podle údajů personálních agentur si kromě studentů stále častěji přivydělávají také maminky na mateřské, nezaměstnaní a živnostníci. Jak vypadají nejlepší a nejhorší letní brigády? To je poměrně ošidná otázka. Práce, která svým názvem evokuje zajímavou nebo přinejmenším pohodovou pracovní náplň, může být v praxi peklo.


Hosteska/promotér
Vzkaz pro dámy: Představujete si, jak ve slušivém kostýmku uvádíte hosty do luxusní restaurace nebo se slunečníkem v ruce chráníte drsné motocyklové závodníky před ostrými paprsky? Zapomeňte. Nejspíš budete rozdávat reklamní letáky v metru, uklidňovat plačící ratolesti v dětských koutcích nebo obcházet lidi s dotazníkem a zjišťovat, jaký typ zubního kartáčku používají a proč. A běda vám, když nasbíráte málo odpovědí!


Vzkaz pro pány: Myslíte si, že budete slečnám na koupališti rozdávat energetické nápoje? Sněte dál. Náplň vaší práce se bude s největší pravděpodobností dost podobat tomu, co dělají hostesky. Protože se ale automaticky předpokládá, že máte sílu a technické nadání, občas se po vás bude chtít, abyste něco těžkého odnesli, přinesli, smontovali nebo rozmontovali. A běda vám, jestli při tom něco rozbijete!


Barmanka/barman

Máte v hlavě obraz sama sebe v plavkách za barem na pláži nebo u bazénu? Ve frontě samí milí a usměvaví lidé, vy jim mícháte koktejly a příjemně s nimi konverzujete? Ano, i tak to může vypadat, ale často se stává, že od rána do večera točíte teplé pivo, ulepenou zmrzlinu, smažíte mastné klobásy a na konverzaci vám nezbyde čas. Věřte tomu, že když už bude vedro na plavky, lidé nebudou příjemní, ale protivní. Vy budete ten, kvůli komu museli dlouho čekat v horku ve frontě, kdo zdržuje, pracuje pomalu, špatně, nebo prostě jenom stojí za barem, před kterým půl hodiny stepují. A běda vám, jestli ta zmrzlina dojde!


Plavčík/plavčice
Čekáte den plný vzrušení a zachráněných životů jako v seriálu Pobřežní hlídka? Nečekejte. Je téměř jisté, že budete jen sedět a koukat. Možná se spálíte na sluníčku. A pak si uvědomíte, že si vůbec nejste jistí svými záchranářskými schopnostmi. A že byste možná ani nikoho zachránit neuměli. Takže zbytek prázdnin se budete modlit, aby se nikomu nic nestalo. A běda vám, jestli nezabráníte puberťákům skákat do vody tam, kde se to nesmí!
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

brigády, léto

Komentáře (3)

Vložit komentář

Z toho clanku negativni emoce primo srsi.

Negativní? Chtěli jsme spíš upozornit mladé lidi, aby si dávali pozor, na jaké podmínky přistoupí.

Proc tak brutalne negativni clanek?!?
Co takhle poradit nejakou uzasnou brigadu se samymi pozitivy, treba na callcentru mBank :-)