zpátky

3 zdánlivě nejlepší letní brigády, které jsou ve skutečnosti ty nejhorší

Pokud si v létě chcete přivydělat brigádou, máte nejvyšší čas se po nějaké poohlédnout. V posledních letech je totiž v této oblasti poměrně velká konkurence. Podle údajů personálních agentur si kromě studentů stále častěji přivydělávají také maminky na mateřské, nezaměstnaní a živnostníci. Jak vypadají nejlepší a nejhorší letní brigády? To je poměrně ošidná otázka. Práce, která svým názvem evokuje zajímavou nebo přinejmenším pohodovou pracovní náplň, může být v praxi peklo.


Hosteska/promotér
Vzkaz pro dámy: Představujete si, jak ve slušivém kostýmku uvádíte hosty do luxusní restaurace nebo se slunečníkem v ruce chráníte drsné motocyklové závodníky před ostrými paprsky? Zapomeňte. Nejspíš budete rozdávat reklamní letáky v metru, uklidňovat plačící ratolesti v dětských koutcích nebo obcházet lidi s dotazníkem a zjišťovat, jaký typ zubního kartáčku používají a proč. A běda vám, když nasbíráte málo odpovědí!


Vzkaz pro pány: Myslíte si, že budete slečnám na koupališti rozdávat energetické nápoje? Sněte dál. Náplň vaší práce se bude s největší pravděpodobností dost podobat tomu, co dělají hostesky. Protože se ale automaticky předpokládá, že máte sílu a technické nadání, občas se po vás bude chtít, abyste něco těžkého odnesli, přinesli, smontovali nebo rozmontovali. A běda vám, jestli při tom něco rozbijete!


Barmanka/barman

Máte v hlavě obraz sama sebe v plavkách za barem na pláži nebo u bazénu? Ve frontě samí milí a usměvaví lidé, vy jim mícháte koktejly a příjemně s nimi konverzujete? Ano, i tak to může vypadat, ale často se stává, že od rána do večera točíte teplé pivo, ulepenou zmrzlinu, smažíte mastné klobásy a na konverzaci vám nezbyde čas. Věřte tomu, že když už bude vedro na plavky, lidé nebudou příjemní, ale protivní. Vy budete ten, kvůli komu museli dlouho čekat v horku ve frontě, kdo zdržuje, pracuje pomalu, špatně, nebo prostě jenom stojí za barem, před kterým půl hodiny stepují. A běda vám, jestli ta zmrzlina dojde!


Plavčík/plavčice
Čekáte den plný vzrušení a zachráněných životů jako v seriálu Pobřežní hlídka? Nečekejte. Je téměř jisté, že budete jen sedět a koukat. Možná se spálíte na sluníčku. A pak si uvědomíte, že si vůbec nejste jistí svými záchranářskými schopnostmi. A že byste možná ani nikoho zachránit neuměli. Takže zbytek prázdnin se budete modlit, aby se nikomu nic nestalo. A běda vám, jestli nezabráníte puberťákům skákat do vody tam, kde se to nesmí!
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

brigády, léto