zpátky

Co dělat, aby začátek školního roku nezruinoval rodinný rozpočet

 

Konec prázdnin se nezadržitelně blíží. Smutná zpráva je to hlavně pro školáky a peněženky jejich rodičů. Máme pro vás několik tipů na to, jak ustát nákup školních potřeb, aniž by to zabolelo vaši peněženku.

 

 

Pro to, jak zvládnout každoroční nákup školních potřeb, tak aby vás to tolik finančně nezabolelo, jsme si pro vás připravili pár tipů.

 

 

1. Udělejte si předem menší průzkum

Menší papírnictví sice nabízejí celou škálu školního vybavení, většinou si za něj můžete ale připlatit. Při nákupu obdobných školních pomůcek můžete mnohdy výrazně ušetřit – stačí jen vědět, kam se pro ně vypravit. Předtím, než vyrazíte na nákupy si udělejte seznam pomůcek, které potřebujete a porovnejte ceny v různých řetězcích a obchodech. Na nákupy pak vyrazte najisto tam, kde je nabídka nejvýhodnější.  Pokud nakupujete pro více dětí, navštivte některý z velkoobchodů, kde seženete větší balení za výhodné ceny. Určitě se také mrkněte na e-shopy, zda nenajdete výhodnější „kauf“. U nich ale nezapomínejte připočítat případné dopravné.

 

 

2. Projděte si internetové bazary

Velkou řadu školních pomůcek nebo učebnic lze sehnat i z druhé ruky. Vyměňte e-shopy ze online bazary, kde najdete vše od zánovních aktovek, penálů přes učebnice až po vybavení na výtvarnou výchovu nebo třeba tělocvik. I poměrně nové věci tak můžete nakoupit za zlomek původní ceny. Jen je potřeba si dávat pozor na stále častější podvody na bazarových portálech.

 

3. Bazary využijte i k prodeji

Online bazary můžete využít i opačně. Pokud máte doma školní pomůcky, které už vaši školáci nevyužijí, například z prvního stupně nebo po přechodu na střední školu, prodejte je. Zbavíte se tak přebytečných věcí, pomůžete dalším rodičům a navíc si sami vyděláte na nákup nových pomůcek.

 

 

4. Zvažte, jestli podlehnout módním trendům

Trendy se neustále mění a ze všech stran se na vás i na vaše děti budou v obchodech valit. Zvažte, zda  školní batohy a penály s motivy nejnovějších akčních či animovaných filmů vaše děti po chvilce neomrzí. Ceny za ně jsou mnohdy vyšší, ale také se rychleji okoukají  – při nákupu tak riskujete, že vás po pár měsících budou děti prosit o nové pomůcky s novějšími motivy.

 

 

5. Držte své výdaje pod kontrolou

V aplikaci mBank si můžete zobrazit analýzu historie a zkontrolovat si své výdaje. Aplikace vám sama roztřídí výdaje do kategorií a tak na první pohled budete vědět, kolik jste už za pomůcky pro své ratolesti utratili nebo třeba kde by se dalo příště ušetřit.

 

 

6. Naučte děti zacházet s penězi

Usnadněte školákům cestu k samostatnosti s dětským účtem či účtem pro mladé #navlastnitriko. Mohou si na něj ukládat kapesné či  peníze z prvních brigád a vyzkoušet si tak nákup školních pomůcek s rodiči nebo si nákupy časem obstarat úplně sami.

 

 

 

tým mBank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas