zpátky

Novinka: možnost šifrování elektronických výpisů

Nově můžete využít služby zasílání elektronických výpisů v šifrované podobě, díky čemuž informace obsažené ve výpisech k účtům a kreditním kartám budou ještě bezpečnější.


Pokud se rozhodnete využít této služby, na Vašich emailovou adresu registrovanou v bance budeme, podobně jako dosud, posílat emaily obsahující dokument ve vybrané formátu: pdf, csv nebo html, ale v zašifrované formě. K otevření souborů bude potřebné heslo, které si nejdříve nastavíte v Internetovém bankovnictví.


Služba je bezplatná a její používání je dobrovolné
Nová služba vychází z dobré praxe a doporučení v oblasti bezpečnosti a je zároveň velmi užitečná pro všechny, kteří dbají maximální opatrnosti při přístupu ke svým financím.


Jak zapnout službu zasílání elektronických výpisů v šifrované podobě pro účty a kreditní karty?
Aby vám začaly chodit elektronické výpisy v podobě šifrovaných, přihlaste se do svého internetového bankovnictví, vyberte Nastavení a v sekci Zabezpečení zvolte Šifrované výpisy.
Na tomto panelu můžete nejenom službu zapnout, případně vypnout, ale i nastavit nebo změnit heslo, případně ověřit planost aktuálního hesla či hesel předchozích.

 


Formáty souborů s výpisy
Po zapnutí služby se nezmění způsob předávání výpisů – nadále budete dostávat výpisy emailovou zprávou. Stejně jako dosud budete dostávat výpisy v jednom ze třech formátů: pdf, csv nebo html.


Nezmění se ani údaje obsažené ve výpisech, které budou, stejně jako dosud, obsahovat informace o zůstatku a všech transakcích na účtu, nebo uskutečněných danou kartou.


Novinkou je příloha emailu. Ke zprávě bude připojen jeden soubor typu Secure PDF. Ten v sobě bude obsahovat zašifrované samotné soubory s výpisy (jinými slovy, každý výpis bude přílohou zašifrovaného souboru Secure PDF). Soubor PDF bude zabezpečený heslem, který jste si nastavil v Internetovém Bankovnictví.

Možnost otevírání starších výpisů v zašifrované podobě a změna hesla.
Pro otevření zašifrovaného výpisu bude nezbytné heslo nastavené v Internetovém bankovnictví v době zapnutí služby. Protože heslo je možné kdykoliv měnit, a tak často, jak potřebujete, vždy musíte pro otevření zašifrovaného souboru použít takové heslo, které bylo platné v době generování výpisu bankou. Například: pokud je dnes 1.10.2016 a potřebujete otevřít výpis z 1.8.2016, musíte použít heslo, které bylo platné k 1.8.2016.


Připomínáme, že historii hesel si můžete zobrazit po přihlášení do Internetového bankovnictví na panelu Nastavení, pod položkou Šifrované výpisy v sekci Zabezpečení.


Pro přístup k historii hesel bude vyžadována autorizační SMSka.

Více informací naleznete na stránce nejčastějších dotaz (FAQ)