zpátky

Spoření pro děti, jak zvolit to nejlepší?

 
 

Jak spořit dětem – otázka, která napadne snad každého novopečeného i ostříleného rodiče. Chcete svým dětem zajistit hladký start do dospělého života? Zapomeňte na střádání drobných v kasičce. Využijte raději některý z oblíbených bankovních produktů. Nejen že vaše finance budou v bezpečí, ale navíc získáte zhodnocení, které nikdy neurazí.

 


Které spoření pro děti vybrat?

Na trhu existuje řada možností, jak odkládat peníze stranou. Přinášíme vám přehled produktů, pomocí kterých budete šetřit nejen jednoduše, ale i efektivně.

 


1. Nejlepší spoření pro děti u mBank je mSpoření

Produkt mSpoření je spořicí účet s nejvyšším úrokem, který mBank nabízí. Ročně vaše finance zhodnotí o 5,5 % p.a..

V rámci mSpoření si můžete nastavit až 8 různých cílů, na které chcete šetřit (například dovolená, nové auto nebo právě spoření pro děti).

Spořicí účet bude šetřit za vás. S každou platbou odvedeme předem stanovenou částku z vašeho mKonta na spořicí účet k předem stanovenému cíli. Šetření ještě nikdy nebylo jednodušší.

Zjistěte víc o mSpoření

 

 

2. Nejlepší spořicí účet pro studenty u mBank je eMax Plus

Dnes už má téměř každý student svůj vlastní účet. Ani v mBank na ně nezapomínáme. Vytvořili jsme běžný účet pro mládež mKonto #navlastnitriko, ke kterému lze vedle jiných produktů připojit i spořicí účet eMax Plus.

eMax Plus našetřené finance ročně zhodnotí o 4 %. Na rozdíl od mSpoření na něj lze zasílat peníze i z jiných účtů mimo mBank. Spořit tak může celá rodina.

Zjistěte víc o eMax Plus

 

 

3. Dětský spořicí účet naučí vaše ratolesti šetrnosti

Nechte děti spořit si na vlastní sny samostatně. K mKontu pro děti jim zdarma zřídíme až 4 spořicí účty, kam si samy mohou odkládat přebytečné finance. Nejen že je tím naučíte šetřit i virtuální peníze, ale zároveň je obeznámíte s jedním z dalších běžných bankovních produktů, které jim v dospělosti určitě přijdou do cesty.

Zjistěte víc o mKontu pro děti

 

 

Jak spořit dětem?

Odkládat peníze na běžný účet nebo snad doma do obálky se už dávno nevyplatí. Vlivem inflace hodnota peněz rychle klesá. To, co je dnes pro vás téměř astronomická částka, by vašemu dítěti za pár let nemuselo stačit ani na pokrytí běžných měsíčních výdajů.

Peníze na spořicích účtech se ale díky vyšším úrokům zhodnocují lépe a jejich hodnota neklesá tak rychle. Na rozdíl od investic navíc se spořicím účtem nenesete téměř žádné riziko.

Na trhu však nenajdete spořicí účet, který by nabízel úrok rovnající se inflaci. Proto je vhodné pomocí těchto produktů spořit spíše krátkodobě.

 

 

Alternativní způsoby dlouhodobého spoření

Lidé, kteří plánují spořit několik let, se často obracejí k alternativním způsobům, jako jsou:

  • investice,
  • doplňkové penzijní spoření,
  • stavební spoření.

Zatímco stavební spoření se vyplatí založit maximálně na 6 let, investice vám poslouží mnohem déle. Mezi oblíbené typy investic patří nákupy vzácných kovů (nejčastěji zlata) nebo podílové fondy. Zde je ale třeba brát v potaz, že s vyšším zhodnocením se zákonitě pojí i vyšší rizika. Zajímají vás investice? Přečtěte si náš článek 4 živly v investování.

 

Chcete-li spořit bez rizika, založte svému dítěti jeden ze spořicích účtů ještě dnes.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorie:

Aktuality, Produkty