zpátky

Jak se v půjčkách nezamotat

Rozbila se vám pračka a všechny úspory padly minulý měsíc na nové auto? Nebo byste rádi zahájili drobnou rekonstrukci bytu a s penězi navíc by to konečně bylo přesně podle vašich představ? Ať už potřebujete půjčit peníze na cokoliv, výhodná mPůjčka Plus vám bude spolehlivým partnerem. Protože ale nechceme, abyste se v procesu schvalování úvěrů zamotali, provedeme vás jeho jednotlivými kroky. Teď už se v tom neztratíte.


1. Žádost
Na začátku celého procesu je vaše žádost o půjčku. Tu můžete vyplnit sami on-line na webu mBank nebo ve svém internetovém bankovnictví. Pokud si nejste jistí, jestli to zvládnete, na všech pobočkách mBank vám s žádostí rádi pomůžou naši poradci. Nechce se vám chodit na pobočku nebo ve vašem městě žádná není? Pak můžete zavolat na naši mLinku: 222 111 999, i tady mPracovníci čekají, až dostanou možnost vám pomoct.


2. Potvrzení
Abyste měli jistotu, že o vaší žádosti víme, pošleme vám potvrzení o jejím přijetí, a to na e-mail, který jste při podávání žádosti o půjčku zadali. Očekávat ho můžete zpravidla ještě v ten samý den, kdy jste žádost podali.


3. Dodatečné informace

Než o vaší žádosti rozhodneme, kontaktujeme vás kvůli dodatečným informacím. Můžeme se třeba zeptat, kolik lidí žije ve vaší domácnosti nebo zda už nějaký úvěr čerpáte. Pokud od vás budeme takové informace potřebovat, pošleme vám druhý den po potvrzení žádosti e-mail, v němž se na vše potřebné zeptáme.


4. Rozhodnutí
Když od vás získáme všechny dodatečné informace obratem, dostanete od nás rozhodnutí o úvěru. Toto rozhodnutí naleznete ve zprávách ve svém internetovém bankovnictví nebo ve své e-mailové schránce.


5. Podpis smlouvy
Byla vaše žádost o úvěr schválena? Tak teď je to na vás. Od jejího čerpání vás dělí už jen podpis smlouvy. Tu můžete do třiceti dnů podepsat buď na některé z poboček mBank, prostřednictvím kurýra nebo pomocí autorizační SMS, podle toho co jste si vybrali při zadávání žádosti. Těm, kdo si zvoliliSMS, přijde na jejich telefonní číslo zpráva s jedinečným kódem, který se poté zadá do příslušného políčka v IB. A je hotovo.


6. Čerpání úvěru
Vypůjčené peníze naskočí na vaše konto hned po podepsání smlouvy. Nic už vám nic nezabrání získat, po čem toužíte :)


7. Oznámení o čerpání úvěru
To už jen pro jistotu – oznámení o tom, že u nás úvěr čerpáte, vám přijde opět na váš e-mail.Máte-li k našim úvěrům další otázky, na našem webu najdete přehled nejčastějších dotazů a odpovědí. Pokud vám vrtá hlavou něco jiného, neváhejte se obrátit na naše pobočky nebo mLinku (246 017 777, 844 777 000).


Víte, jak poznáte tu nejvýhodnější půjčku? Dobrou radu a další zajímavé informace se dočtete na blogu mBank.


Slovníček pojmů:


Autorizační SMS = automatická SMS zpráva,  která přijde na váš telefon. Obsahuje vygenerovaný číselný kód, který následně zadáte do příslušného formuláře na webu, a tím svou smlouvu o úvěru „podepíšete“.


Internetové bankovnictví = správa vašeho mKonta a ostatních produktů pomocí online účtu na webu mBank. Díky němu nemusíte chodit na pobočku.


Poplatek = nejde o procento z žádné částky, ale o peníze, které zaplatíte za zprostředkování služby,  každá finanční instituce si nastavuje své vlastní (administrativní poplatky, poplatky za správu úvěru, pojištění…)


RPSN = roční procentní sazba nákladů, tedy to, co celkem zaplatíte při své půjčce.


Úrok = procento z částky, které je potřeba zaplatit nad její rámec za půjčení peněz.


Úvěr/půjčka = dočasné zapůjčení finančních prostředků bankou či jiným věřitelem, za které dlužník, tedy ten, který si peníze půjčuje, spolu se splátkami platí také určitý úrok.
 

Tagy:

Půjčka, RPSN