zpátky

Pokusy o phishing v České republice narůstají

Vážení zákazníci,


V posledních dnech byl v České republice zaznamenán zvýšený počet pokusů o karetní podvody způsobené tzv. phishingem. Pro vlastní bezpečí prosím věnujte pozornost následujícím popisům zjištěných podvodů Sdružením pro platební karty (SBK):


Scénář Facebook
Uživatel FB je osloven svým „přítelem“ se žádostí o půjčku malého finančního obnosu (důvody jsou různé). Tato „půjčka“ má být poskytnuta prostřednictvím platební karty. V textu je poskytnu link, který uživatele přesměruje na stránky, kde se mají zadat data o platební kartě pro provedení „půjčky“. Jakmile uživatel tyto údaje vyplní, pachatel získává všechna data potřebná k transakcím přes internet a následují podvodné transakce s takto odcizenou PK.

Scénář Hráč
Pachatelé inzerují na stránkách sázkových společností (NAPŘ. SYNOTTIP, FORTUNA, BWIN) možnost získat finanční bonus v případě zaregistrování platební karty. Dále je přiložen link na stránky, kde je možné PK „zaregistrovat“. Pokud držitel PK požadované údaje vyplní, nezískává žádný bonus a jeho PK je ve velmi krátkém čase zneužita na internetu.

Důrazně doporučujeme obezřetnost v podobných situacích.


O podobných případech jsme vás informovali v poslední době i zde

Tým mBank
 

Kategorie:

Bezpečnost

Tagy:

phishing