zpátky

Nový sazebník platný od prvního července

Nový sazebník 

Vážení klienti,

aktualizovali jsme sazebník poplatků osobních i firemních financí. S platností od prvního července 2013 vás čekají změny především ve formě zrušení nebo snížení poplatků za využití mLinky.

Cílem těchto změn je především zjednodušit sazebník a sjednotit poplatky za využití mLinky s poplatky za využití Internetového bankovnictví. Pro vás to bude znamenat především snížení nebo zrušení některých poplatků. Jedinou výjimkou je zjištění stavu o odchozí nebo příchozí SWIFT platbě, tento poplatek vznikl z toho důvodu, že těchto požadavků je velké množství a transakční banky si za ně účtují částky, které bohužel dále nemůžeme dotovat. Přesnou částku za poplatek není možné určit předem, neboť každá banka si je účtuje odlišně. A teď už seznam změn:

 

Sazebník poplatků osobních financí

2.1  Domácí platební styk, písmeno e), h) a ch) kde byly zrušeny poplatky za zřízení, změnu nebo zrušení trvalého příkazu, souhlasu s inkasem, a příkazu na inkaso prostřednictvím mLinky. Původně byl tento poplatek 20 Kč.

2.2  Zahraniční platební styk – SWIFT platby, písmeno a) a b), kde byl snížen poplatek za realizaci zahraniční platby prostřednictvím mLinky z 0,5 % z částky převodu, původně min. 390 Kč, max. 990 Kč, na 0,5 % z částky převodu, nyní min. 220 Kč, max. 840 Kč.

2.2  Zahranični platební styk – SWIFT platby, byl zaveden nový poplatek, písmeno h) Zjištění stavu odchozí nebo přichozí zahraniční platby - nyní zpoplatněno o celkové náklady na úkon.

Nový sazebník platný od 1. července 2013 (PDF, 271kB)

 


Sazebník poplatků pro podnikatele

2.1          Domácí platební styk, písmeno d) a f) kde byly zrušeny poplatky za zřízení, změnu nebo zrušení trvalého příkazu, souhlasu s inkasem, a příkazu na inkaso prostřednictvím mLinky. Původně byl tento poplatek 20 Kč.

2.2          Zahraniční platební styk – SWIFT platby, písmeno a), kde byl snížen poplatek za realizaci zahraniční platby prostřednictvím mLinky z 0,5 % z částky převodu, původně min. 390 Kč, max. 990 Kč, na 0,5 % z částky převodu, nyní min. 220 Kč, max. 840 Kč.

2.2          Zahraniční platební styk – SWIFT platby, byl zaveden nový poplatek, písmeno g) Zjištění stavu odchozí nebo přichozí zahraniční platby - nyní zpoplatněno o celkové náklady na úkon.

Nový sazebník pro podnikatele platný od 1. července 2013 (PDF, 343kB)

               

          

Doufáme, že jsme vám těmito změnami udělali radost.

 

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality