zpátky

mTIP 4: Heslo do mLINKY

mTip 2 

 
Menší průzkum mezi zaměstnanci potvrdil fakt, který řeší mLINKA poměrně často. Téměř nikdo nezná své přihlašovací heslo k mLINCE.Tento díl mTIPů proto bude mít za cíl určitou osvětu, proč je dobré toto heslo vědět.

Většina klientů používá pro všechny operace Internet Banking. mLINKA proto slouží jen jako záchranný prostředek, když se stane něco nestandardního. Typickým příkladem je ztráta telefonu, na který nám chodí autorizační SMS. Z bezpečnostních důvodů není možné si toto číslo změnit v IB (ztratil by se prvek dvojité autorizace). Nejrychlejší řešení je proto zavolat mLINKU. Tady ovšem nastává kámen úrazu. Většina klientů nezná své heslo, a je proto nutné absolvovat složitější cestu na obchodní místo.
Edit: Kromě návštěvy obchodního místa je také možné objednat si přes mLINKU nový aktivační balíček s přístupovými údaji. Podle zkušeností, je tato varianta rychlejší a není nutné nikam chodit.

 

Sám jsem klientem mBank od jejích začátků, ale heslo do mLINKY jsem si změnil až na základě uživatelských problémů, se kterými se setkávám na našich sociálních sítích. O tom, že se to vyplatilo jsem se přesvědčil záhy. O víkendu se mi podařilo při přihlašování do IB Light zablokovat internetové bankovnictví. Stačilo si tedy zavolat na automatickou mLINKU a heslo do IB změnit.

 

Změna hesla do automatické mLINKY je skutečně jednoduchá. Naleznete ji v internetovém bankovnictví v menu Nastavení / Přístupové kanály. Podrobnější informace o mLINCE.

 

 

mTIPy mají pomáhat našim stávajícím i novým klientům získávat zajímavé a užitečné informace o mBank, jejích produktech a službách. Rádi uvítáme i vaše příspěvky, nebo nápady na příští mTip. Posílat je můžete na vit.novak@cz.mbank.eu

 

 

Vítek Novák

Vítek Novák / mBank


web marketing

vit.novak-zavináč-cz.mbank.eu

Kategorie:

Volný čas