zpátky

Pojištění platebních karet


Vážení klienti,

mBank pro vás dokončila nový produkt.  Očekávané Pojištění platebních karet.Od dubna nabízíme všem držitelům platebních karet VISA CLASSIC, VISSA CLASSIC CREDIT, VISA GOLD CREDIT možnost zabezpečit svoji kartu proti ztrátě či krádeži, zamezit platební neschopnosti v případě nepříjemných událostí, jako je ztráta zaměstnání nebo invalidita III. stupně…  Největší zájem očekáváme o Cestovní pojištění Osobní a Cestovní pojištění Rodinné. Ano, na společné zahraniční cesty můžete pojistit i svou rodinu. 

Jste držitelem kreditní karty nebo karty „s delfínem“ patřící osobnímu účtu mKONTO ? Seznamte se s druhy pojištění, limity, a podmínkami na www.mBank.cz/osobni/pojisteni_karet/.
Uzavřít vybrané pojištění je velice jednoduché, nemusíte nikam chodit. Uzavření a aktivaci vám umožňujeme přes Internetové bankovnictví.

Postup:
Přihlaste se do Internetového bankovnictví
V levém menu klikněte na Karty
Označte kartu, kterou chcete pojistit, v levém menu uvidíte Pojištění karet
Aktivovat

Po seznámení se VPP a Rámcovou smlouvou, vám bude doručena sms.
Zadejte doručené heslo
Tímto je pojištění je uzavřené – nemusíte nikam chodit, nic podepisovat

Vy, kteří svou platební kartu ještě nemáte aktivovanou, ji budete moci pojistit následně po aktivaci karty.

Osobní, Cestovní pojištění Rodinné, Pojištění zneužití karty a / nebo Pojištění schopnosti splácet. Více informací o Pojištění karet naleznete na www.mBank.cz/osobni/pojisteni_karet/.

Budete trávit rodinný víkend třeba na Velikonočních ostrovech? Nezapomeňte na Cestovní pojištění.

Krásné Velikonoce vám přeje kolektiv mBank.

Pavluša Pavluša / mBank
Marketing
pavla.chaurova-zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (36)

Vložit komentář

Dobrý den,
bude cestovní pojištění i u karet z eMAX účtů? Je škoda, to dát jen na nějaké typy účtů!!!!
Díky

Poslat zprávu

Dobrý den,

Mnohé zodpovězené dotazy k pojištění jsou k dispozici na fóru v tomto vlákně: http://www.mbank.cz/forum...

S pozdravem

Tomáš

Poslat zprávu

@ yohji 22 - zde mám odpověď k Vašemu dotazu:

znění Rámcové smlouvy je vždy nadřazeno znění Všeobecných pojistných podmínek, tak jak je uvedeno v čl. 15.1. Rámcové pojistné smlouvy č. MBT 1/2010

S pozdravem

Tomáš

Ještě by mě zajímalo jak je možné pojištění vypovědět. To nikde neuvádíte jen všude aktivaci.

Nerozumím placení při cestovním pojištění. Částka 35.- Kč je na den nebo na měsíc? v Informacích to není uvedeno.

No tak minimálně na body 1 a 3 se odpovědnost banky za škodu nevztahuje. Před novelou zákona, i po ní. S pojištěním, nebo bez. Škodu by banka v každém případě vymáhala po klientovi.
Bod 2: Od toho je to pojištění. Na co jiného by se tak už to pojištění mělo podle tebe vztahovat?
Bod 4 je sporný. Nejsem si jistý, zda by k nějakému plnění došlo.

Nic ve zlem, ale proc by mela banka standardne rucit za zneuziti typu:
1. Uzivatel odpovi na phisingovy mail, ktery se tvari jako z mbank a zada vsechny udaje na karte
2. Uzivatel ztrati/je mu odcizena karta a nez ji zablokuje, nekdo na ni v Tesku koupi zbozi za 3000
3. Uzivatel ztrati/je mu odcizena karta na ktere ma napsan PIN at ho nezapomenne a nekdo mu pak vybere konto pres bankomat
4. Uzivatel je pod pohruzkou nasili donucen vydat nasilnikovi penize z bankomatu

Ve vsech techto bodech nema banka zadnou zodpovednost - je to to same, jako by zakaznik ztratil / byla mu ukradena hotovost, nebo byl prepaden, nebo byl podveden. To jako to ma fungovat takto: Kdyz cloveka prepadne chlap s nozem a pozaduje penize nebo zivot, samo clovek da penize. Tak pak zakaznik zajde do sve banky a pozaduje nahradu a to Vam prijde normalni?

Jestli jsem to pochopil dane pojisteni pokryva vsechna tato rizika, ale jen do maleho limitu 3000-4500 (podle typu zneuziti).

Docela rad bych vedel, jestli se nekde nejaka banka chova jinak.

Pojištění proti zneužití? Co to je. To banka neručí za zneužití? Kde to jsme. Mimochodem momentálně mám na účtu nulu, a kde nic není ani smrt nebere. Zvedněte úroky, a začněte se z hlediska zodpovědnosti (refundy, chargebacky) chovat jako banky v USA, kdy za vše ručí banka/obchodník...

Protože natáhnou bačkoru a neni z koho lámat prašule :)

Je to sice prima,ale proč jsou mBankou diskriminováni klienti starší 70 let?/Stejná diskriminace je u mBanky i u kreditek/.

Bojler: Nefňukej. Nepochopených géniú je spousta.

Ale já ti rozumím. Tebe irituje, že mi tvé příspěvky připadají komické. Ale za to se na mě prosím nezlob, ony opravdu jsou komické. Ale business case z toho asi nebude, zas tak dobrý nejsi.
Kromě toho, nelíbí se mi, jakým způsobem útočíš na své fanoušky. Proč ta agresivita? Vždyť já to myslím v dobrém. Třeba tento tvůj poslední vtip mi připoměl paní, co dětem nekupovala ten kukuřičný polystyren, i když ho chtěli. A když se o tom po letech bavili, tak se divila, a že to prý bylo proto, že to nejedli.
A takový je způsob tvého humoru. Když to nechybí mě, tak to nemůže chybět nikomu jinému. Ty "analytiku".

xf: a mně šlo zase o způsob tvojí reakce - nic nechápeš, zase plácáš nesmysly a ještě podsouváš ostatním nějaké pitomé výplody svojí fantazie. sorry, ale zrovna dneska večer fakt nemám na podobná individua náladu. mně jsou zahraniční platby úplně ukradený a je věcí banky, jestli si na to postaví business case a nebo ne. rozumný člověk má účty ve více ústavech a nebrečí.

bojler: Nikoli. Šlo o způsob tvé reakce. "Když to nechybí mě, tak to nemůže chybět nikomu" (A je pořešeno.)
A na co jsi reagoval potom není podstatné.

s pojištěním karet mBank zkušenosti nemám, s pojišťovnami obecně však ano, proto tvrdím: jakákoliv nejednoznačnost v podmínkách či smlouvě je vždy využita v neprospěch klienta! VŽDY a jakoukoliv pojišťovnou!

Chci se jen zeptat. Ve Všeobecných pojistných podmínkách jsou "rodinní příslušníci definováni šířeji" než máte na webu - včetně rodičů a sourozenců. Chápu to správně, že tato definice je zúžena v Rámcové smlouvě a tedy platí tak, jak je uvedena v Rámcové smlouvě - rodiče a sourozenci jsou tedy z krytí Rodinným cestovním pojištěním vyloučeni? Díky za odpověď.

xf 19: Přečti si ještě několikrát příspěvek číslo 5, zkus se nad ním zamyslet. Pak můžeš vyvolávat boží prostaty. Sorry, ale co je k nepochopení na tom, že jsou zahraniční platby pro drobnou klientelu marginální záležitostí a umí je třeba takové Fio, to netuším.

Dotaz k rodinnému - limit léčebných výloh je také kumulativní, nebo na každou osobu zvlášť. Tedy každý má limit např. 1000.000 na léčebné výlohy, nebo jedou-li čtyři a stane se všem něco, tak každý jen 250.000?

Bojler: "neznám nikoho z okolí, kdo by posílal peníze do zahraničí"

Tak kupříkladu já jsem z mBanky neposlal peníze do zahraničí ani jednou. A neznám nikoho, kdo by peníze z mbanky do zahraničí poslal. Takže problém neexistuje.

Boží prostoto!

Repatriace je dle VP zahrnuta v limitu Léčebných výloh. Je to cestovní pojištění ke kartě, tedy produkt, který úplně nenahrazuje standardní...a dražší...jednorázové CP. Pro opakované, krátkodobé cesty do okolních zemí většinou dostačuje...

Tak oprava, Vánoční je taky jen jeden.

Takový drobný detail: Velikonoční ostrov (narozdíl od Vánočních ostrovů) je jen jeden.

to 12: A nemohl by jste prosim napsat kolik a jake to bylo osetreni u toho zubare v Nemecku? Dost by me to zajimalo kdyz uz jste to zminil, tak bych to rad srovnal s cenou pojisteni, jestli se to vubec vypalti.

Osobne by mi vic vyhovovalo, kdyby to pojisteni slo normalne zrusit a zase zapnout (klidne i s trimesicni vypovedni lhutou, nebo tak). Ale ze si ho nesmim rok aktivovat, kdyz ho zrusim, to je takove nejake divne....

akutně? máš chodit na pravidelný prohlídky!

V cestovním pojištění mě chybí naprosto limit plnění pro repatriační služby.
Četl jsem to jen zběžně, tak jsem to možná přehlédl, ale pokud tam tato položka chybí tak je to pro mě pojištění o které bych nestál.
Pokud to patří ale do toho milionu v rámci léčebných výloh a asistenčních služeb, tak ta částka je směšná (z vlastní zkušenosti v rodině).
A limit plnění na akutní zubní ošetření mě také přijde pro většinu cest do zahraničí spíše směšný. Pro malého čecháčka se to možná zdá dost, ale většina lidí si vůbec neumí představit jaké jsou tyto náklady. Bohužel už jsem měl tu čest nechat se akutně ošetřit u zubaře v Německu :-(

Hele vy amatéři z mbanky, kdy už pochopíte, že cestovní pojištění je k embosované kartě zdarma? Třeba taková komerční banka, a.s. má pojištění zadarmo o kterém se Vám v tomto polském grcu ani nezdá! Táhněte už z republiky :-)

normální lidi si spotřební úvěry povětšinou nekupujou..

samej mkarneval, a.t.d. radči udělejte normální půjčku pro normální lidi

"Cestovní pojištění Rodinné se vztahuje na držitele platební karty a jeho spolucestující rodinné příslušníky, jimiž se v tomto případě rozumí: manžel/manželka, registrovaný partner/registrovaná partnerka, druh/družka žijící ve společné domácnosti a libovolný počet dětí do 18 let, pokud mají trvalé bydliště na území téhož státu. Rodina je pojištěna pouze v případě, že cestuje s držitelem karty."

Právě se chystám na cestu se dvěma dcerami, 23 a 15 let, obě svobodné a žijící se mnou a mým manželem ve společné domácnosti. Pojištění se tedy hodí. Ale ouvej - podle definice mBank, co je to rodina, na mou starší dceru se to už nebude vztahovat - jen proto, že má víc než 18 let ?!? To už jako není moje rodina?!!! Zato kdybych měla pouze druha nebo dokonce družku, tak ta by byla se mnou pojištěná, ale moje dcera ne???!!!

V tom tedy postrádám logiku.

Pojištění proti zneužití tedy žádný zázrak, při ztrátě pouze do výše 3000,- to moc nevím k čemu dobré ... leda že bych ztrácel alespoň jednou ročně...

co další ročník mFesťáku? bude?

Nevim, školy nemám, ale neznám nikoho z okolí, kdo by posílal peníze do zahraničí. Chápu, že to někomu může chybět, ale účet u jedné banky snad nikdo nemá, ne?

No myslím, že to pověst mBank totálně zlikvidovanou úročením Emax+, tato novinka moc nezlepší.
Investiční fondy pořád v nedohlednu a zahraniční platby to stejný...

Nefunguje ani pro byznys kartu - žraloka.

Vzhledem k limitům zřejmě poměrně zásadní otázka - lze plnění pojistné události rozdělit mezi zdravotní pojišťovnu (garantovaná část) a pojišťovnu Cardif (spoluúčasti)? Tzn. mohou dvě pojišťovny plnit parciální části nákladů jedné pojistné události?

Díky za informace. Jednu věc úplně nechápu. V blogu se mluví jen o kartách k mKontu a mKreditce (ne o eMAXových kartách). Naopak na stránkách popisujících pojištění detailně (www.mBank.cz/osobni/pojisteni_karet/) se naopak píše "Pojištění zneužití karty lze zřídit pro všechny debetní i kreditní karty mBank." Jak to tedy je? Co eMAXové karty? V IB u nich nelze sjednat pojištění.