zpátky

2. mRada - poděkování a představení

Je mi těžké tomu věřit, ale od příspěvku o vzniku mRady uběhl již téměř rok. Je tady proto druhé období, s tím, že někteří odchází a jiní zůstávají...

Fórum mBank je po více než roce a půl místem soustřeďujícím v českém prostředí nevídanou koncentraci lidí, kteří mají mnoho zkušeností s bankovnictvím u nás i v zahraničí, jsou velmi zvídaví a pozornější než většina novinářů ekonomických rubrik... Příjemným prostředím, kde mnohdy najdete odpovědi na otázky související nejen s mBank.

Dlouhodobě se ukazuje, že otevřená komunikace je přínosem pro mBank i pro její Klienty. Uživatelé na fóru si dokážou mnohdy poradit tak rychle, že na nás, pracovníky, zbývá spíše kontrola správnosti odpovědi. Dostali jsme spousty a spousty tipů, doporučení, kritiky... Fórum se samozřejmě vyvíjí a tak před rokem vznikla mRada. Pro mRadní i pro nás v mBank to byla velká zkušenost: dopisovat a potkávat se s lidmi, kteří nejsou z bankovního sektoru, vysvětlovat proč a jak věci fungují, občas se i pořádně pohádat. Za sebe mohu říci, že si toho velmi cením a myslím, že mi radní mnohdy pomohli víc, než oni sami tuší. Jejich vliv se zvenčí může zdát omezený, ale nutnost myslet na ně, na jejich reakce, ta je zde pořád a v dobrém slova smyslu tak zastupují všechny naše Klienty, v tom nejvíce ty nejnáročnější.

Po roce dochází k částečné výměně v řadách mRady, rozloučili se s námi osobne, JSM, ivok24 a tom.hubalek (všichni zůstávají na fóru ve skupině ex-mRada - což má pouze ten důvod, aby bylo jasné, že to byli mRadní, ale nyní již nejsou), naopak máme zde nováčky: Martin Kot (markot), Patrik Chrz (patrik) a Marek Zerzán (marekzerzan). Kdo zná fórum, tak ví, že zejména Marek si občas nebere servítky a je velmi přísný kritik - ale tak to má být. Nechtěli jsme a nechceme, aby mRada měla funkci klaky - ale aby to byli rovnocenní partneři v diskusi.

Chtěl bych tedy poděkovat všem zúčastněným za jejich pomoc, podporu, rady - a popřát nové mRadě hodně zdaru. Jsme rádi, že se takto i Klienti mohou spolupodílet na revoluci v českém bankovnictví...

A jedna drobná zcela čerstvá novinka: následujeme naše slovenské kolegy a od dnešního dne jsme zprovoznili i účet na mikroblogovací službě Twitter - najdete nás na http://twitter.com/mBank_cz - touto cestou (max. 140 znaků na zprávu) vám chceme přinášet nejen novinky z mBank, ale i odkazy na zajímavá ekonomická témata, ty nejlepší diskuse na mFóru a podobně :) Pokud máte tipy, koho má mBank_cz na Twitteru sledovat nebo co by mělo být obsahem příspěvků, napište nám do komentářů.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu