zpátky

Závěrečné výpisy za rok 2008 a zrušení bankovního kódu 2400

Dnes přinášíme několik upozornění na aktuální události. Jde zejména o závěrečné výpisy za rok 2008 a připomenutí, že včera přestal existovat bankovní kód 2400 (dříve eBanka).

Výpisy za prosinec 2008 byly rozeslány a všichni byste je již měli mít ve vašich schránkách. V souladu s §712 obchodního zákoníku je banka po skončení kalendářního roku povinna informovat Klienty o zůstatku peněžních prostředků na jejich účtu. Klienti, kteří mají aktivní zasílání elektronických výpisů, obdrží tento bilanční výpis na e-mail. Příjemci papírových výpisů obdrží výpis běžnou poštou (za poplatek 25 Kč ze sazebníku). Pokud nemá někdo vybranou ani jednu možnost, obdrží výpis e-mailem. Nemyslíme si, že by bylo korektní naúčtovat 25 Kč těm z vás, kteří papírový výpis nechtěji.

Druhá část dnešní aktuality se týká zániku bankovního kódu 2400, který patřil eBance. Po sloučení s Raiffeisenbank byl používán pro doběh plateb. Včera jeho platnost definitivně skončila. Automaticky jsme změnili: zadaná inkasa, trvalé příkazy, platby s budoucím datem, šablony. Všude byste tedy měli vidět kód 5500.

Závěrem ještě dobrá zpráva ke kreditním kartám: o kreditní kartu je možné požádat i on-line - zde je Žádost o kreditní karty mBank. Pro dokončení celého procesu je ovšem návštěva obchodního místa stále nutná. Zároveň probíhá vyhodnocení testovacího období - testeři, kteří se účastnili jako přátelští Klienti, obdrží ještě shrnutí celého procesu a také drobný dárek. Většina z nich už (pokud byla jejich žádost schválena) kartu obdržela, ti, kteří ještě čekají na finální rozhodnutí, by se měli dočkat do konce tohoto týdne.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality, Produkty