zpátky

Kartové Vánoce v mBank

Vánoce jsou za dveřmi. I když se asi s většinou z vás shodnu, že venku to vypadá spíše jako v březnu, stačí si zapnout televizi, vyjít do ulic - a blížícím Vánocím se nedá uniknout. V České republice jsou Vánoce značně konzumním svátkem - jak pro nakupující, tak pro prodejce využít nákupní horečky se snaží každý obchodník. Ale konec konců jde přeci jen pořád o dárky. Jak se to týká mBank?

Přestože naši značku asi neuvidíte tak často, jako jiné červeno-bílé (Mikuláš a kamiony plné osvěžujícího nápoje, jiné dárky než svetr s Jelenem), připravili jsme pro Vás "Kartové Vánoce". Ty ale budou trvat déle, než jen tři Vánočné dny. Máme pro vás několik dárků, na kterých jsme pracovali během končícího roku. Některé jsme vám chtěli dát už dřív (a na fóru i v komentářích jste nám to spočítali i s úroky), jiné byly plánované od začátku tak, abychom vám je mohli nadělit pod stromeček, případně na Nový rok. Na dalších řádcích je rád představím.


1) Kreditní karty Rybičky

Dávám je záměrně na první místo, protože to je hlavní téma posledních měsíců. Omlouvám se, ale nebudu se zde vyjadřovat ke zpoždění (které nás mrzí možná více než vás) a tak jen konstatuji: zlaté rybky konečně opouští naše laboratorní akvárium. Co jsme je před vypuštěním naučili?

V první řadě přichází se třemi tarify, které uspokojí každý typ Klienta (samozřejmě ve verzi Visa Classic a Visa Gold, které se ovšem v současné době liší pouze úvěrovým limitem). V mBank nezáleží na tom, zda chcete svou kreditní kartou platit nákupy a služby, ale na konci bezúročného období splácíte plnou částku, nebo využíváte kreditní kartu jako flexibilní úvěrový produkt a vyčerpanou částku chcete splácet postupně. Věříme, že každý z našich tarifů najde své příznivce:

 

 1. vedení a vydání karty za 0 Kč - úroková sazba 23,8%
 2. vedení a vydání karty za 290 Kč - úroková sazba 19,8%
 3. vedení a vydání karty za 590 Kč - úroková sazba 14,8%

 

Kreditní karta v IB

Co dalšího je důležité?

 1. Požadujeme nejnižší povinnou minimální splátku na trhu - pouhá 3%, min. 50 Kč/měsíčně (platí pro všechny tarify).
 2. Půjčíme vám peníze na jedno z nejdelších bezúročných období - až 54 dní.
 3. Umožníme vám individuální nastavení výšky pravidelné měsíční splátky z mKONTA, v rozmezí od 3% do 100% on-line prostřednictvím Internetového bankovnictví (tuto hodnotu navíc můžete kdykoliv sami bezplatně změnit).
 4. Můžete si objednat pro své blízké až 2 dodatkové karty, které budou napojeny na váš úvěrový limit.
 5. Můžete si sami nastavit začátek a konec zúčtovacího období tak, aby to "sedělo" třeba s termínem vaší výplaty.
 6. Pomocí On-line splátky můžete kdykoliv během několika sekund splatit část nebo celý čerpaný úvěr přímo z mKONTA.

   

Další podrobnosti zjistíte v sekci mKREDITKY, kterou spustíme během pondělí 15. prosince. Aktualizace: správný odkaz - www.mBank.cz/mkreditky :)

Jak získat zlatou rybku? Před Vánoci zatím pouze na obchodních místech mBank, ale již brzy bude možné vyplnit standardní internetovou žádost, jak jste zvyklí. Návštěva Finanční centra či mKiosku kvůli identifikaci Klienta a podpisu souhlasu s náhledem do úvěrového registru bude také doplněna možností návštěvy kurýra (podobně jak je tomu u běžných účtů).


2) Dospělý delfín Delfín s čipem

Zatímco jsme pracovali na přípravě karet kreditních, nezapomněli jsme ani na debetní karty k běžnému účtu.

Náš delfín oslavil první narozeniny, a tak je čas to trochu oslavit. On i vy tak dostanete několik zásadních vylepšení. Hlavní a největší změnou je, že bude embossovaný a s čipem, je tedy hybridní kartou s platností na tři roky, zároveň budeme používat kvalitnější a pevnější plast od nového dodavatele (stejně jeko u kreditky je to Austria Card). Vycházíme tak vstříc vašim požadavkům - nyní již nebude problém platit ani na imprinterech (tzv. žehličky - čili off-line terminály), půjčit si auto v USA či Austrálii, kde je embossovaná karta obvykle požadavkem, zaplatit v automatech, které nechipové karty zamítají a podobně. Bezplatné mKONTO s novým, ale stále bezplatným delfínem, se tak vzdaluje konkurenci o další krok. První čipoví delfíni začnou skákat z našich personalizačních linek 2. ledna 2009.


3) Internetové limity v IB

Limity

Myslím, že náš třetí kartový dárek sice vypadá méně významně, ale ocení jej jistě velké množství z vás v běžném internetovém životě. Už nyní můžete v Internetovém bankovnictví vidět možnost, po níž jste dlouho volali: autorizační limity pro internetové a MO/TO platby. Nemusíte kvůli nim už volat na mLinku – vyzkoušejte si sami, že změny se nastavují velmi jednoduše a s okamžitou platností. Nakupujete-li po internetu, můžete nyní sami velice jednoduše nastavit limit na potřebnou sumu po dobu transakce a hned po jejím provedení snížit limit opět na nulu a tak zcela minimalizovat rizika zneužití čísla karty – ať už by k němu došlo kdekoliv. Není třeba tedy pro podobné řešení vést separátní eMAX, což jsme doporučovali jako podobně fungující, ale méně systémové řešení, nejsou třeba speciální virtuální karty. Věříme, že představené řešení je tou správnou kombinací rychlosti, pohodlí a bezpečí. Je třeba jen připomenout (i když to docela plyne z obrázku výše) jednu technickou poznámku: limity pro on-line a MO/TO operace jsou tzv. pod-limitem hlavního limitu, čili Plateb u obchodníků. Nemohou tedy být vyšší a opačně, Limit pro platby u obchodníků nelze snížit na menší částku, než je vyšší z limitu Internet a MO/TO. 

Pro ty z vás, kdo se setkávají poprvé s termínem MO/TO platby: je to zkratka, která znamená Mail order / Telephone order, čili poštovní a telefonická objednávka. Je to s trochou nadsázky předchůdce internetových plateb – stejně jako u nich není zákazník přítomen osobně, ale objednává na dálku, klasickou poštou, po telefonu nebo faxem. Dříve to bylo zejména v zahraničí relativně běžné např. u teleshoppingu, a i dnes se s tímto typem platby můžete setkat zejména při rezervaci hotelů v zahraničí.


4) On-line blokace karty v IB
Blokace
Jak říkají Angličané: Last but not least – poslední větší změnou v případě karet je možnost jejich blokace on-line. Nezáleží na tom, z jakého důvodu potřebujete blokaci provést (můžete si vybrat ze tří nejčastějších důvodů), můžete tak učinit v IB a změna je jako obvykle v mBank, okamžitě.
Pokud kartu ztratíte, nebo spolu s vaší peněženkou nedobrovolně změní majitele, a vy máte přístup k internetu, není již třeba volat na mLinku. Během 10 sekund je karta zablokovaná a vy můžete být klidnější. U kreditních karet bude také možné při posledním kroku také objednat novou kartu (ke stejné úvěrové smlouvě). Najednou tak budete moci vyřídit oba kroky, ten méně příjemný (blokaci) i ten příjemnější (objednání nové karty). Naší snahou bylo nejen zvýšit váš komfort, ale i bezpečnost a myslíme si, že se nám to podařilo.

Kromě změn týkajících se platebních karet je tu ještě několik drobností – např. už nebudou mít problémy uživatelé s operačním systém Linux, kterým se nezobrazovaly dobře výpisy ve formátu PDF generované v Internetovém bankovnictví.


Tím končí část o novinkách produktových a dostáváme se k tomu, co jsme již avizovali ve výpisu za měsíc listopad: změna sazebníku mBank s platností od 1. ledna 2009.

Nový sazebník bude uveřejněn na stránkách již zítra a já bych rád vysvětlil, jakých se dočkáte změn a co nás k nim vedlo.

První změnou je zpoplatnění vydání duplikátu karty. Důvod je jednoduchý – jsou to reálné náklady, které s touto službou souvisí. Poplatek 100 Kč pro nás není ziskem, ale pouhým pokrytím nákladů (plast, personifikace, poštovné a administrativa). Myslím, že k vám můžeme být upřímní: chceme se také vyhnout tomu, že tisíce z Vás okamžitě po Novém roce požádají o výměnu karty za čipovou a my tak budeme platit za karty „dvakrát“, protože mnoho karet z těch, které jsme dosud vydali, na sebe ještě nevydělalo (nehledě na to, že by to mohlo také vést k jednorázovému zahlcení, kterému bychom se rádi vyhnuli). Vydání nové i všech dodatkových karet k mKONTU zůstává samozřejmě i nadále zdarma.

Rozhodli jsme se ale zpoplatnit vydávání karet k eMAXu a mPŮJČCE. Než se strhne panika: není to poplatek za vedení, ale za vydání karty – takže stávajících karet a jejich majitelů se nedotkne. Poplatek slouží opět k pokrytí nákladů nikoliv ke generování zisku. Proč se domníváme, že je fér a nemusíme se za něj stydět?

eMAX je spořící účet, u nějž se snažíme držet co nejvýhodnější úrokovou sazbu na trhu PLUS získáváte možnost používat na něj navázanou platební kartu, abyste měli z vysokého úroku užitek až do okamžiku nákupu. Vysoký úrok znamená relativně nízkou marži pro banku. Také je pravda, že platební kartu u spořícího účtu žádná jiná banka nenabízí. Pokud tedy můžete mít až 4 eMAXy s nejvyšším úrokem na trhu (porovnáváme-li bankovní produkty), náklady v podobě 4 bezplatných karet jsou neúměrné. Ti z vás, kteří si vytvořili speciální eMAX pro on-line platby, mohou ode dneška nastavovat limity přes Internetové bankovnictví i na kartu k mKONTU – takže tento důvod v podstatě odpadá. Je pak na zvážení každého z vás, zda do budoucna 100 korun za tuto přidanou hodnotu ke spořícímu účtu zaplatit nebo ne. Zároveň platí, že v průběhu první poloviny roku 2009 začneme vydávat i karty k eMAXu čipové (ale nikoliv embossované).

U mPŮJČKY je situace obdobná, ovšem pro mBank ještě o něco nevýhodnější: půl roku jsme sledovali typické chování zákazníků a zjistili, že u většiny případů je karta k mPŮJČCE použita jednou či dvakrát, k plnému výběru hotovosti z účtu, a dále se s ní již nepracuje. My tedy neseme náklad na vydání, ale karta negeneruje žádné zisky. Opět platí, že nabízíme jako jediní k úvěru tohoto typu platební kartu. Nový zákazník zároveň v naprosté většině případů obdrží zdarma kartu k mKONTU, stávající ji téměř vždy má. Pokud se někomu tuleň skutečně líbí nebo chce peníze vybrat okamžitě po schválení půjčky, 100 Kč je adekvátní cenou.

Poslední změna, o níž jsme již dopředu mluvili na mFóru se týká výběru hotovosti na pobočce banky (Cash Advance). V případě mKONTA byla dosud zdarma, což mohlo některé svádět k jejímu zneužívání jako „čtvrtý výběr zdarma“ – pro nás to ovšem znamená mnohem větší náklady než u výběru z bankomatu. Tomu odpovídají i cenové relace této služby v nabídkách konkurence (50 – 200 Kč, často plus poměrná částka z vybírané hotovosti, třeba půl procenta). Takto zůstane tato služba určená skutečně jen pro ty situace, kdy je potřeba výběr hotovosti vyšší, než jakou vám může nabídnout bankomat. Zároveň bude přístup k ní jednodušší, protože řada poboček cizích bank nabízí dosud tuto službu pouze pro embossované karty – a tou nový delfín je. Pokud potřebujete vybírat častěji, doporučujeme službu Cash Back – dodatečný výběr hotovosti při placení v obchodech. Je určena pro drobnější výběry (většinou max. 1500 Kč) a je pro vás bezplatná – uplatnit ji můžete všude, kde narazíte na označení Visa Cashback (např. Globus, Interspar a další).


Začal jsem svůj příspěvek vánočně – a i když v následujících dnech se s vámi na blogu i na mFóru jistě uvidím – rád bych ho ukončil v podobném duchu: přeji vám příjemné a pokojné prožití Vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2009. Kalendář nám letos obzvláště přeje, takže toho využijte a udělejte si povedené vánočně-novoroční prázdniny.

 

PM.

 

PS: Ďakujem Adamovi za expresný preklad do čestiny :) na fóre mi to tolerujete, ale tu som Vás trápiť nechcel...

 

 

Peter Michajlov Peter Michajlov / mBank
vývoj produktů a služeb
peter.michajlov -zavináč- cz.mbank.eu

Komentáře (115)

Vložit komentář

Dobrý den, chtěla bych se informovat od kterého dne se počítá bezúročné období? je to počátkem prvního nákupu, nebo datumem který jsem si mohla vybrat.
Děkuji

Test

Nedávno jsem si zažádal o embasovanou, čipovou kreditku a v pondělí mi přišlo potvrzení že do 14 dnů ji obdrží, akorát si myslím, že poplatek 100 Kč ročně za tu kartu by se měl odečíst až po aktivaci a ne hned při potvrzovací e-mailu. P5ipadá mi to nefér odečíst 100 Kč a nemít ještě kreditku v ruce.

I já se s NEembosovanou embosovanou čipovou kartou připojuji. Dnes mi přišla nová čipová karta, která měla být podle vašich informací embosovaná, ale písmo na kartě je ploché jako u předchozí karty bez čipu. Novou kartu jsem si jako duplikát za poplatek 100 Kč objednal, abych předešel problémům s platbou v zahraničí, které jsem měl s původní nečipovou kartou. Kartu jsem si ještě neaktivoval. V blogu ze dne 14.12.2008 bylo uvedeno , že na karty bude používán kvalitnější a pevnější plast od nového dodavatele (Austria Card), ale nová čipová NEembosovaná karta je mnohem měkčí a ohybnější než původní karta k mKontu nebo jakákoliv karta z jiné banky. Rád bych věděl, jak je možné, že se nová karta liší od karty, o níž jsou informace u mKonta nebo na blogu, a jak mám postupovat při reklamaci.

Nový klient a jája:
Nejedná se o klamavou reklamu, chyba se stala u subdodavatele služby.
Banka o tom ví, podle posledních zpráv zítra dostanete vyrozumění o dalším postupu, karty budou vyměněny (samozřejmě) zdarma za embosy.
V současné době jsou plně funkční a můžete/nemusíte je plně využívat, než vám přijde nová.
Ale pozor, zvážil bych jejich vyhození, prý jich bylo jen asi 90 ks, taková chybová série může časem nabýt na ceně :-)

Ano, ráda bych se přidala k postřehu Nového klienta, také mi nepřišla! Jak to budeme řešit? Těšila jsem se na ni, a těď jsem doopravdy v rozpacích....

Vážený pane Peter,
právě dnes mi přišla ta Vámi zmiňovaná embossovaná karta s čipem k mKontu, resp. měla přijít. Čip sice má, ale embossovaná rozhodně není. Jsem u vás (podpis smlouvy) od 5. 1. 2009 a čekal jsem právě proto, že mi bude poskytnuta právě Vámi zmiňovaná plnohodnotná embossovaná karta, opak je pravdou. Jedná se tedy o klamnou reklamu? Nebo mám nyní zažádat o duplikát a za poplatek 100 Kč jí teprve získám?! Rozhodně se necítím jako Váš spokojený klient.

Dobry den, chtel bych se prosim zeptat k mKreditce.

Jelikoz studuji a pracuji pouze na Dohodu o provedeni praci ( dlouholeta zalezitost, dohoda je rozdela na dve casti, jedna je fixni a druha flexibilni co se tyka mzdy ), tak by me zajimalo, jestli je mozne dostat ,respective vubec zazadat o kreditni kartu, nebo jestli je nejaky minimalni prijem abych to nedelal zbytecne :-)
Predem dekuji za odpoved.
Tomas Riha

váš komentář

jájo, vydrž do zítřka :)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestliže si dnes založím online účet a požádám zároveň o kartu, dostanu již embosovanou? Nebo mám počkat až na nový rok?

prosim poslete mi v emailu oduvodneni proc nemam narok na pujcku se stalim mesicnim primem,proc sem po mesici zadani nedostala kreditni kartu,ktera mela do 10dnu prijit a jak to je s temi pujcky na kartu co mi slecna v liberci tvrdila ze 100%mam narok i kdyz jsem zena na MD.prosim abyste si udelali v nekterych vecech poradek nebo se budu muset s vasi bankou rozloucit,nebot k cemu mi je ucet ke kteremu nemam ani platebni kartu do bankomatu.

mam dotaz,může mít od mBank kreditku občan SR?Jestli ano za jakých podmínek?
děkuji

FC, mKiosky - již nyní.... stránku jsem opravil, stejně tak to bude za chvíli vidět v katalogu produktů :) ale to je pro dnešek už vše, odcházím offline :)

Tak jednu odpověď jsem si našel sám, toto píše IB při pokusu zažádat o KK:
V současné době je možné zažádat o kreditní kartu pouze na obchodních místech mBank. Jejich přehled naleznete zde.

První (pro mne) dárek k Vánocům :-)
Adame, prosím upřesnit info tady a hlavně na uváděném odkazu.
Kreditka je jen vidět v IB nebo lze i požádat přes IB.? http://mbank.cz/mkreditky... stále píše:
IB (připravujeme)
FC (v nejbližších dnech)
Něco z toho už asi bude out date

Abych vánočně něco poznamenal: o kreditku od včerejška může požádat kdokoliv na všech obchodních místech a už je vidět i v IB. Plné info včetně informací, jak o ni požádat je na http://mbank.cz/mkreditky...
Všem, kdo pomáhali s testováním, děkujeme - dostanete po Vánocích ještě další informace mailem.

96: U tech poplatku si dovolim nesouhlasit. Z pohledu klienta jde o zavadeni poplatku za sluzby, ktere byly zdarma (a propagace toho samozrejme vyuzivala), coz je chte nechte negativni. Nerad bych, aby to vyznelo stylem "to se dalo cekat, ja bych vam to rekl, kdybyste se me zeptali", ono to tak stejne vyzni :-) , ale tohle vypada na zbabrany marketingovy pruzkum a/nebo zbabranou uvahu, jak k te ktere nabizene sluzbe pristoupi Cesi. Inu, stane se, snad se z toho nekdo pouci. Sam jsem ty sluzby nevyuzival, takze by se dalo rici, ze me to nepostihne, ale: napr. nabizenou kartu k eMaxu (berte, je zdarma!) jsem pri zrizeni uctu vyslovne odmitl s tim, ze kdyz ji budu potrebovat, tak si prece o ni muzu kdykoliv pozdeji pozadat (hm, to mate pravdu, ale stejne jste blbej, kdyz neberete, kdyz je to zdarma). Ted tedy o ni rychle pozadam, dokud jeji vydani zdarma je, prestoze ji nepotrebuji a predem vim, ze skonci v supliku. Jenze co kdyz se bude casem hodit, ze ... (Krome toho posleze budu mit na vyber, jestli s sebou budu nosit kartu embosovanou od mKonta, nebo neembosovanou od eMaxu.)

Položka "Kreditní karta" v IB tam byla chvíli po spuštění nového release, protože banka nebyla schopna zkoordinovat své kroky.
Během té neděle se odkaz ztratil (byl zrušen).
Řekl bych, že ho teď nemá nikdo, na druhou stranu ve fóru najdeš přímé odkazy (WWW adresy) na menu kreditek, ovšem s nezaručenou funkčností, nakolik to ještě nebylo oficiálně spuštěno.

Třeba vyčkat nebo jít jinam.
Já čekám :-)

Taky jsem ji tam měl a ztratila se. Asi tam bude až po novém roce, až ji budou nabízet všem

Ale četl jsem v jiném vlákně že hodně lidí tam udaje o kreditce v IB mají.

Taky jsem ji tam měl a ztratila se. Asi tam bude až po novém roce, až ji budou nabízet všem.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat proč mi v IB zmizela položka Kreditní karty? Vím na 100% že tam ta položka zhruba začátkem měsíce byla... Co vy ostatní, máte ji v IB nebo nemáte?

A tentokráte na blogu...musím říct, že za tu dobu, co jsem u této banky, tak se skutečně velmi mnoho udělalo a jsem proto velmi spokojen. V podstatě ty novinky, které jste přinesli na IB ve smyslu ovládání KK i PK jsou velmi nadstardandní a užitečné, platby na internetu jsou věcí, které mají jednoznačně budoucnost a sám osobně jsem jejích průkopníkem i zastáncem (pracuji v oboru IT technologií...). Bezpečnost už je tak vysoká, že největším nebezpečím je vlastně už jen klient a uživatel samotný (proto potřebuje vychovávat :-). Prostě ať chceme nebo ne, globální už je nejen trh a obchod, ale i samotné bankovnictví. I zdůvodnění zpoplatnění vydání karet je oprávněné (brání zneužívání), nabízené služby i produkty jsou dostatečné a já musím už teď po roce bilancovat své náklady na "údržbu svých financí" skutečně ve výši 0,-Kč (!!!).(pro srovnání to bylo u ČS okolo 1000,-Kč, a to prakticky bez pohybu peněz)...o výhodách eMax je snad zbytečné hovořit.
Proto, plně stojím na vaší straně, propaguji a podporuji vás....vydržte!
....a taky hezké prožití vánočních svátků, úspěšný celý příští rok 2009.

Dobrý den, jen jsem se chtěl azeptat, kde to vázne:( Karty stále nejsou k dispozici????? To tedy moc kartové vánoce nestihnu o:))))

Vyborne ! O prechodu k mBance delsi dobu premyslim, ale bez embosovane karty to pro mne nebyla plnohodnotna varianta. Jdu k Vam !

KONEČNĚ - Velice vítám novou kartu jak kvůli čipu, ale hlavně že bude embosovaná. Díky! konečně můžu definitivně zrušit mou původní banku, kterou jsem držel jen kvůli embosované kartě, protože docela často cestuji.. Mám radost! :-) pěkný cečer!

VYBORNE! to, ze nebylo mozno mit embosovanou kartu byla jedina vytka, kterou jsem k bance mela.
Ocenuji, ze stale vsechny bezne sluzby zdarma. Doufam, ze pribyde i moznost pojisteni karty proti kradezi a moznost cestovniho pojisteni (coz jediny duvod, proc mam stale zaroven i kartu u konkurence)
Dekuji a preji hezke svatky
Katka Sykorova

mBank gratuluji a děkuji za skvělé shrnutí novinek. O novou čipovou kartu určitě zažádám. Co se týče poplatku 100 Kč za vydání karty, tak je myslím zcela pochopitelný. Držím palce!!!
Michal: jestli to chápu dobře tak určitě ne. Platil by si pouze v případě, že by si chtěl zažádat v lednu o novou čipovou kartu k mKontu... Pokud by si chtěl ještě kartu k eMaxu tak vydání bude za 100Kč (čipová, neembosovaná)

Budu po skončení platnosti své karty k mKontu za 2 roky muset platit za novou? Už ji mám cca měsíc

Díky

smidrkalova: Jestli chceš platební kartu, tak si o ní musíš zažádat, k účtu se nedává automaticky.
:-) :-) :-)

Bez závazků a splátek nabízí systém 4 násobek čistého příjmu, splátky rapidně zhoršují limit.

81: vztahuje, např. u ČSOB nebo jistým způsobem i u GEMB.

ucet sem si zalozila uz pred mesicem mozna je to dele,platebni kartu sem jeste nedostala,na pucku nemam narok i kdyz prijem mam,tak nevidim duvod proc zustavat u vasi banky s pozdravem smidrkalova

Dobrý den, zajímalo by mne jak pravdivá je informace o vydávání čipových karet od 2.ledna 2009 protože dne 18.12 2008 v 15.40 ještě neměli na informační lince k těmto kartám žádné informace a pouze mě pracovnice odkazovala, abych si poslal dotaz oficielnímu zástupci emailem. Také by mne zajímalo na co v tomto případě vúbec linka existuje, zatím mě vychází jen jedinný rozumný důvod VYTÁHNOUT Z KLIENTA PENÍZE ZA NEKONEČNÉ POSLOUCHÁNÍ MELODIE MEZI AUTOMATEM A PŘIHLÁŠENÍM OPERÁTORA. Nic jiného mě nenapadá. Franta

Odpověď na č.12 - na výběry z bankomatu se bezúročné období nevztahuje (AFAIK ani u jiných bank).
Viz též dole na http://mbank.cz/osobni/mk...

Nebyla mi zodpovězena otázka č.12. Vztahuje se bezúročné období též na výběry z kreditky v bankomatu?

Jste super, a to si spousta lidí neuvědomuje, že už máte hotovu i přípravu přechodu na euro ;-)
Jen mi připadá nedomyšlené (když už jste si s tím dali tu spoustu práce), že sice mohu nastavit limit platby kartou, ale už ne limit počtu těchto plateb za den (a navíc ho ani nemám šanci vidět). Nepotřebujete IT analytiky?

Jste super, a to si spousta lidí neuvědomuje, že už máte hotovu i přípravu přechodu na euro ;-)
Jen mi připadá nedomyšlené (když už s tím byla spousta práce), že sice mohu nastavit limit platby kartou, ale už ne limit počtu těchto plateb za den (a navíc ho ani nemám šanci vidět).

ajó, dyť je to jasný - sorry za hloupý dotaz. Příště zkusím nejprve použít hlavu než se zeptám;-).

#74: To není klička. Délka bezúročného období závisí na datumu, kdy byla provedena platba a termínu vyúčování. Když budu mít vyúčtování k 30. dni v měsíci a zaplatím 1., tak využiji maximum. Když zaplatím 30., tak využiji minimum. Resp. není to podle data kdy "zaplatím", ale podle toho, kdy platbu zúčtuje banka (zpoždění 1-2 dny).

V základních informacích je uvedeno "...bezúročné období až 54 dní" - to slůvko "až" vyvolává dojem, že to bude něčím podmíněno, bohužel nikde jinde jsem o bezúročném období nic nenašel - můžete mě prosím navést, kde najdu podmínky tohoto bezúročného období? Dík

Jen jsem se chtěl ujistit, zda chápu správně, že ta položka "Kreditní karty" v menu IB je zatím skrytá a bude viditelná až "časem". Musím přiznat, že mne to trochu znervóznilo, když jsem to hledal v IB po tom releasu - v podstatě s tím ale (zatím) nemám problém.

Kromě toho jsem se chtěl zeptat na ty dodatkové kreditky. Není mi jasné, zda ten "majitel" dodatkové kreditky musí být disponentem mého mKonta, jako je tomu u dodatkových debetek.

Děkuji,
Pavel

Dobry den,
Muze mi prosim nekdo presne vyvetlit jake zaznamy se ukladaji do uveroveho registru a co jsou "spatne" zaznamy ktere mi znemozni ziskat kreditku. nikdy sem nikde zadny uver nemel a kdyz sem pred casem zadal o kreditku u city tak mi to zamitly a kdyz sem se zajimal v csob (mel sem tam hlavni ucet) tak tam mi rekli ze bez problemu mi ji rovou vydaji s limitem 100k (ale to se mi nechce platit poplatky)
predem dekuji za odpoved od kohokoli

jn a tu asi tezko spocitas ... musel bys rict kolik by sis pucil, a jak dlouho to splacel ....

Re: petriq

Česky je to RPSN - roční procentní sazba nákladů.

To Markil:
Mrkni prosím na mFórum, jestli je má domněnka správná= jeden praktický příklad ohledně kreditek...

Protože jsem dosud žádnou kreditku nepoužíval, skutečně jsem zaměnil minim.útratu 50 Kč měsíčně za
"povinnou minimální splátku - 3%, min. 50 Kč/měsíčně".
Díky za reakci, už je mi to jasnější !

Mirus

reakce na 56 (Mirind... ): Protože nikdo neragoval, tak to zkusím já, ale začnu otázkou: Kde jsi našel tu informaci o povinné útratě min. 50 kč každý měsíc? Já na to nikde nenarazil a jako podmínka se mi to přijde podivné, i když ne nemožné. Ale řekl bych, že pokud by taková podmínka byla, tak by částka musela být vyšší - útrata 50Kč banku asi nevytrhne, spíš by to možná mohlo znamenat vyšší náklady než když nezaplatíš nic. Ale to jen hádám.
Protože jsem tu informaci nikde nenašel, jediné co mne napadá je, jestli si to nepleteš s minimální splátkou 3% minimálně 50kč měsíčně. Pokud ano, tak jde o něco jiného. Nikoli o útratu, ale o to, že z dlužné částky (útraty) musíš splácet minimálně 3% a pokud jsou ty 3% menší než 50 Kč, tak těch 50 Kč. (Splatit víc třeba i vše Ti samozřejmě nic nebrání) Tj. např. utratíš 1000 Kč a po vypršení bezúročného období musíš uhradit minimálně těch 50 Kč bance (pokud by dluh byl 10 000 tak minimálně ty 3% tj. 300 Kč). Pokud nic neutratíš, tak samozřejmě nic nesplácíš.
Jestli se pletu, tak prosím poraď, kde jsi k té informaci přišel, i mě by to zajímalo.

Viete mi povedat ake PRMN (rocna percentualna miera nakladov - sorry cesky vyraz na toto nepoznam) maju jednotlive varianty kreditiek?

Z webu je na karty jediný odkaz - z "mapy stránek" - mKarty. Akorát, že to je na neexistující odkaz "http://mbank.cz/osobni/mkarty/" :-)

Škoda...Na kiosku na Chodově mě slečna ujišťovala,že pro vydání kreditky nebude třeba nahlížet do bankovního registru.Příjem mám 26tisíc měsíčně čistá ruka.No a nyní čtu,že čistý registr je podmínkou.Mám tam 3roky starý záznam..Škoda té mystifikace od obsluhy kiosku :-(

Asi proto ze se kreditky jeste oficialne nenabizeji ;-)

Je pravda, že když napíšu ten příkaz do příkazového řádku, tak se tam dostanu, ale z normálních stránek tam cesta nevede.

frasim: ale ano, jsou. podívejte se na http://mbank.cz/osobni/mk... - už jsem to tu jednou psal - ty stránky tam jsou a jsou funkční. od 14.12. večer.

Dotazy:
1. Z diskuze není zcela jasné, zda se bude platit poplatek 100,- Kč při zaslání nové platební karty k účtu eMax po vypršení její doby platnost nebo opravdu jen u nových karet, o které bude požádáno po 1.1.2009 (tedy u nových účtů eMax nebo při rozhodnutí požádat o kartu u staršího eMaxu, pro který nebyla dosud karta vydána)
2. Bude platnost karty k eMaxu po zahájení vydávání karet s čipem rovněž prodloužena na 3 roky ?

V uvodním slovu píšete: "Další podrobnosti zjistíte v sekci mKREDITKY, kterou spustíme během pondělí 15. prosince."
Dnes je úterý 16. prosince - v sekci mKREDITKY žádné podrobnosti nejsou!!!!!!!!!!!!!
Prosím, prosím, prosím...už dost planých slibů!

Kde se muzu prihlasit o odmenu za nejpresnejsi tip, jake uroky budou u mKreditky. Je to neuveritelne, ale ja se trefil uplne presne v blogu od Adama, kdyz poprve kreditky predstavoval nekdy v zari. :-O Lukyn

Kde se muzu prihlasit o odmenu za nejpresnejsi tip, jake uroky budou u mKreditky. Je to neuveritelne, ale ja se trefil uplne presne v blogu od Adama, kdyz poprve kreditky predstavoval nekdy v zari. :-O Lukyn

Ode dneska neni k mani.... nyl jsem na kiosku na Chodove: zeptal jsem se jestli uz jde zazadat o kreditku, tak mi rekli at se posadim a vzapeti mi oznamili ze nejde :-D, ale pry behem tydne

kde si mužu požadat o kreditku od dneška by měla byt k mani?

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně kreditky. Pokud to chápu správně, musím utratit minim. 50 Kč měsíčně, abych dodržel Vaše podmínky u kreditek ? Platby provádím většinou z karty k mKontu, případně e-Maxu, kreditku jsem chtěl používat jen jako zálohu (jsem výhradně transaktor). Vycházím tedy z toho, že kartu musím k platbám použít každý měsíc. Je to tak ?

Díky
Mirek

[54] karta objednaná po 2.1. bude už určitě čipová. dodatková karta není na stejné jméno - to je karta pro všeobecného nebo speciálního disponenta.

Takže pokud si přes mLinku objednám po 2.1.2009 duplikát karty k mKontu, tak mi přijde domů normálně již čipovka? Lze to takto provést? Díky

Nejsem si úplně jist, jak je to vlastně s dodatkovou kartou k mKontu. Můžu si tedy po Novém roce nechat vystavit dodatkovou na vlastní jméno a získat tak vlastně embossku zadarmo? Tou bych platil u obchodníků a původní placatou bych si nechal pro platby na I-netu (a zamykal jí limity). Zatím mám jen jednu. Díky.
BTW, dík za pěkný souhrn.

Gratuluji, KK je bezva. Těšil jsem se ale na zavedení možnosti roční frekvence placení u trvalých příkazů k úhradě, ale zase nic!!

Konečně jsme se dočkali. Už se těším na embossovaného a hlavně hybridního delfína. Myslel jsem, že budu muset žádat kvůli embossované kartě o krediktu a nemusím, díky.
Jediné minus tedy pravděpodobně bude nemožnost volby embossovaná/neembossovaná, ale to mě nemusí trápit do té doby, dokud budu mít i starého delfína.

pan Kartis, ked sa vam nepaci, ze niekto zhadzuje nazor druhych, nerobte to prosim ani vy. dakujem

Nedalo by se něco udělat s tím zkracováním nicků? Kdybych už trochu neznal jména mLidí, tak podle
"zbiejc..." určitě nepoznám, že odpovídá někdo z banky. Navíc by se na ten řádek vešel nick klidně 10x.

us se tesim na dospelyho defina. Z meho pohledu zmeny k lepsimu. Jen tak dal :-)

Nedalo mi, abych nereagovat na příspěvek Mila. Vždy mě nadzvedne, když se někdo ohání demokracií a zároveň shazuje takto hloupým způsobem názory jiných. Těmto lidem se dnes říká pravdaláskovci a uznávají jen ten svůj jedině správný pohled na svět, a kdo má jiný názor jako Franko, ten je označen za „něco“, „negativistu“, „pokritce“ (vrať se do školy), „pisálka“ atd. Zatímco autor si sám bohorovně přisvojuje hodnotit jiné z jakési nadřazené pozice.
Závěrem musím prohlásit, že tento typ lidí se mi hnusí vším, co představují. Hraje si na morální autoritu a přitom je jen ubohý farizej a oportunista.

Bylo to přesně tak jak jste někteří psali (dík), měl jsem přes mlinku nastaveny oba limity počtu transakcí na 0 což jsem netušil, myslel jsem si, že mně nastavili jen nulové limity v Kč (z IB jsem si myslel, že existují jen limity v Kč). Limity počtu transakci se dají nastavit bohužel jen přes mlinku :-(
Na Internetu jsem již bez problému zaplatil ... snad to ježíšek stihne :-)
Škoda, ze v blogu k tomuto tématu autor neudělal odpovídající poznamku, zbytečně jsem strávil část neděle za PC.

Dobré jitro Vážení přátelé Snad jsem se nechtěl do hovoru ani pouštět, protože to co neovlivním, tak pokládám za ztrátu času. Ale vyskytl se jeden příspěvěk, který by snad neměl zůstat bez povšimnutí. Ale než na něj začnu odpovídat, tak bych chtěl říci, že jsem rád klientem mBanky. Je to mladá banka na našem bankovním trhu a myslím si, že během krátké doby bude ta nejlepší. Všechno nejde poskytnou najednou a tak buďme trochu trpěliví. Další novinky jistě budou následovat. Proto mě zaráží, že se může mezi klienty mBanky najít něco, co si říká klient jako pisatel FRANKO. Je až zarážející, že se takoví negativista mohl stát klientem několika bank, jak sám uvádí a velké neštěstí je, že se stal i klientem mBanky, kde všem dělá ostudu. Víte nemám rád takové pokritce, kteří se musí za každou cenu dohadovat, aniž by si ověřili jaká je skutečnost na finančním a bankovním trhu. Je vidět, že mezi námi bohužel takoví pisálkové stále jsou. Osobně bych chtěl FRANKOVI říci, že když se mu něco nelíbí, tak proč to dělá, nebo proč je klientem mBanky. Protože máš možnost demokratické volby, tak jdi někam jinam. Jinak se s Tebou a i se všemi co čtou tyto komentáře s pozdravem loučím a přeji Vám všem zdraví a osobní pohodu v následujícím roce 2009.

a ještě jedna důležitá věc - podívejte se na http://mbank.cz/mkreditky... :)

na některé otázky odpoví spíše Peter - zatím mohu říci, že v blízké době není neembossovaná karta k mKontu v plánu, ale eMAXová karta zůstane neembossovaná. to znamená, že můžete mKONTO kartu (i budoucí embossovanou) nastavit na platby u obchodníků na nula a používat pouze bezplatné výběry z bankomatu a pro platby kartou používat kartu k eMAXu.

Dobry den, mam 2 otazky:
1. online zablokovanie karty sa bude dat aj online odblokovat? niekde som tuto sluzbu videl - zlepsenie bezpecnosti platenim v obchode napr.
2. cital som tu, ze po vyprsani starej karty dostaneme automaticky embosku. nechcem byt paranoik, ale nemam rad embosky ani platenie kartou cez internet kvoli slabej bezpecnosti, preto mi povodna neemboska vyhovovala. nebolo by mozne ziskat NEembosovanu a cipovu kartu? napr. aj za poplatok... (nechcem tu rozprudit diskusiu na bezpecnost - tu poznam, vyvarujte sa toho, prosim vas; staci mi len odpoved ano/nie). dakujem.

@Patrik #39

Limity na počet transkací zůstávají beze změny: http://mbank.cz/osobni/mk...
Dají se nastavit jedině přes mLinku, což se mi moc nelíbí. Další věc, která je udělaná jenom na půl.

Dobrý večer,
zajímalo by mne zda budou všechny karty u mBank VISA, a zda nebude elektronická paltebmní karta s čipem.

Trochu jsem z toho nevyzkoumal, jak je to nyní s počtem plateb, nebo to bylo již zrušeno? V tom novém nastavení IB jsem to neobjevil.
Myslím, že standard byl 3 platby (výběry) za den, takže i když jsem nedosáhl v součtu limitu, další už to ten den "nepustilo". Tohle zůstalo zachováno (a musí se měnit přes mLinku) a nebo to bylo zrušeno a když budu mít např. limit 10 000 Kč, můžu udělat klidně 100 plateb / výběrů po stovce?

Děkuji za přehled novinek - nové poplatky se 99% lidí nedotknou, takže v nich nevidim problém. Kreditky nevyužívám a snad využívat nebudu, takže nabídku ani nehodnotim. Co mě však potěšilo je, že karta k mKontu bude embossovaná a konečně, tak plnohodnotně nahradí mojí původní za kterou u staré banky tvrdě platím. Počkám si na ní rád v klidu až skončí platnost původní neembossky.

Rad bych podekoval za prehledny a vecny prehled novinek (doufam, ze budou funogvat bez vetsich problemu), ktere o neco zprijemni veci kolem karet. A ocenuji i prehled zmen v ceniku vcetne jejich zduvodneni (myslim, ze k nim neni mit treba nejakych velkych vyhrad a vetsinu lidi nijak drasticky nezasahnou). Takze nakonec take preji prijemne proziti Vanoc vsem lidem z mBank a do noveho roku preji at se novinky dari zprovoznovat mnohem rychleji nez letos, zadne velke chyby a alespon jeste jednou tolik klientu ;)

Jeste ke kreditnim kartam. Urokova sazba pro kreditku zdarma je standardni jako jinde, ale dalsi sazby, zvlast ta s pausalem 590,- je dost dobra, musim priznat ze tohle cislo jsem ani neocekaval

>A nebude to náhodou tím že ti na mLince snížili počet možných plateb (denní, měsíční) na internetu na 0 (ne částku!). Mě platba taky neprošla, ale pamatuju si co mi říkal operátor. Tady pomůže opět pouze mLinka, bohužel.

To už je nějaký měsíc, ale pokud si pamatuji chtěl jsem 0 Kč limity nikoliv 0 počet operací. O počtu operací řeč nebyla. Co tam ale nastavil operátor to ví jen on :-(

Musim rict ze me novinky skutecne potesily a pohled na mBank se opet zlepsil ;-)
Nastavovani internetovych limitu a blokace jsou prijemne tresnicky na dortu, stejne jako funkcnost pdf vypisu v Linuxu. ale embosovanou kartu k mKontu asi malokdo cekal, to je celkem overkill ;-)

fascinuje mě, že se i po zveřejnění několika vezkrze pozitivních novinek (KK, hybrid k mKontu, atd.) najde několik lidí (dr_lukes, franko), kteří umějí jen kritizovat a na všem hledají jen to špatné. Jistě, poplatek 100 Kč za vydání duplikátu karty k mKontu či za vydání karty k eMAxu a za použití CA je pro klienty negativní, ale stále lze provozovat mKonto zdarma, včetně všech souvisejících běžných služeb (debetní karta, transakce, atd.) A když někdo zatouží po chipu na kartě, tak je celkem rozumné, že by měl nést náklady spojené s vyrobením karty. Stejně tak dobře chápu zpoplatnění mBankou dotovaného. Novinky v produktech mBank vyhovují přesně mým potřebám a jsem naprosto spokojen (a pokud mBank nabídne kontokorent, budu slintat blahem:-)

Pozor na embosované karty! Dva moji spolupracovnící byli na SC V Brazilii v Riu a zaměstnanci hotelu jim z pokojového zamčeného trezoru zkopírovali karty - každy měl jednu embosovanou a jednu elektronickou čipovou.

Hádejte z kterých karet jim cca po měsici začaly chodit transakce z Ria z obchodů (3 týdny již byli zpět v ČR)?

Osobne: Kromě limitů na výši částky existují i limity na počet transakcí. Ty si musíš změnit přes mLinku. Pravděpodobně máš nastaven limit na počet internetových transakcí na nulu.

Volal jsem na infolinku, nikdo "živý" na ni není (je z technickych důvodů uzavřena) :-(. Mohl by mne někdo z mbanky poradit co s tím? Rád bych ten dárek dnes objednal.

jestli jsem vše pročetl správně, tak poplatek za CA ještě nebyl zveřejněn nebo ano..?? tedy uvidíme až zítra v ceníku? :-)
jinak moc děkuji za nové debetní karty, stovku oželím a sobě i ženě hned požádám o výměnu... ;-)
David

franko: karty k mKontu nespoplatnujeme (poplatok za duplikat je nieco uplne ine), na cenu CA odporucam cenniky inych bank a potom sa mozeme bavit o primeranej cene.

P.

MirekM: Kromě limitů na výši částky existují i limity na počet transakcí. Ty si musíš změnit přes mLinku. Pravděpodobně máš nastaven limit na počet internetových transakcí na nulu.

Pro aleshek:
Nejsem zaměstnanec žádné banky. Krom mbank využívám produkty ING, ČSOB, FIO, LBBW. Nemám rád, když mě někdo tahá za fusekli.

Co to je za blbost? Proč embosovaná? Doufám, že než mi skončí platnost stávající karty tak bude v nabídce čipovka bez reliéfu. To je krok zpátky a ne zlepšení. Natož pak krok směrem k bezpečnosti!!!!!!!

Zadal jsem nejprve limity pro platby na Internetu 2k/10K, nyní 10k/10k, disponibilní na účtu mam 17k a chci zaplatit 1190Kc ...

Platbu jsem opakoval cca 10x a stále stejná hláška.

Kartu jsem měl dodneška zablokovánu pro platby na Internetu přes mLinku.

bourač...: Však si vyhledávání transakční historie zadej do zítřejšího datumu a hned uvidíš, za co tam máš ten dnešní debet.
:-) :-) :-)

Franko, ve které konkurenční bance jsi zaměstnán? :-) To, co si napsal, nemůže napsat normální klient-----

Zpoplatnění karty k mKontu a zpoplatnění CA = zavádění poplatků, to neokecáte. Na režijní náklady si máte vydělat hospodařením s prostředky, které jsou zde uloženy.
Šmahem odmítnout vyjádření k opoždění termínu vydání KK o půl roku, to si děláte srandu? To je ta férová komunikace? HAHA
Nastavování limitů u karet a jejich blokaci v IB vítám.
KK a její podmínky s ohledem na porodní bolesti s ní spojeny nejsou nic moc, šedý podprůměr na trhu.
Snažte se, máte co dohánět, ať Vám neujede vlak.

MirekM: Musíš si také přes mLinku zvýšit limit na počet transakcí (denní a měsíční). Pokud tam máš nula, tak ti ta platba neproběhne.2008-12-14 12:15:00

16

>A nebude to náhodou tím že ti na mLince snížili počet možných plateb (denní, měsíční) na internetu na 0 (ne částku!). Mě platba taky neprošla, ale pamatuju si co mi říkal operátor. Tady pomůže opět pouze mLinka, bohužel.


Potom je řešením možnost povolit nejen nastavení limitů, ale i množství povolených výběrů. Nepříjemné na to je, že je zatím nelze měnit přes IB, ale navíc tam ani není vidět, jaké množství výběrů má člověk povoleno. Primární nastavení všech limitů přišlo s kreditkou, pokud si je někdo změnil, nemá šanci kromě mLinky zjistit, co si vlastně v minulosti nastavil.....
Co na to mBank? Je technicky možné tam přidat další položky, tedy ne jen limity, ale i množství povolených operací. Děkuji.

chybovati je lidské, sypu si popel na hlavu, zůčtovací období pro sms push mám vždy 14 v měsíci!!! :-)
všem se omlouvám, zejména proto, že tato věc mě překvapila již jednou v létě :-) !!

Poslal jsem vám dotaz ohledně novninek na email, prosím o odpověď. Záměrně jsem ho nevložil na toto diskuzní fórum s ohledem na jeho soukromy obsah.

Zdenek1:
Stačí použít google translate. CZ/SK má témětř shodnou gramatiku takže výsledek je velmi dobrý :-)
1) Chcel som povedať klobúk dole pred Petrov češtinou a teraz pozerám, že mal prekladateľov.

2) Bohužiaľ sa mi asi vymstí, že som nehamounil a mám len jednu kartu k eMaxům a to pre platby po internete. S tým, že som si chcel ďalší objednať, až ju budem skutočne potrebovať. Teraz váham, či bude zmysluplné nastavovať limity v IB a používať ju univerzálne, jestli prejdú sitom pre KK alebo či si pre istotu do konca roka požiadam o ďalšiu kartu pre platby u obchodníkov.

A nebude to náhodou tím že ti na mLince snížili počet možných plateb (denní, měsíční) na internetu na 0 (ne částku!). Mě platba taky neprošla, ale pamatuju si co mi říkal operátor. Tady pomůže opět pouze mLinka, bohužel.

Dobrý den Peter
Nedělní dotazy, odpovědi online netřeba!
Debetka tedy nelze objednat nová, v IB? Po blokaci té staré (třeba při ztrátě)?
Pokud se pohybuji v IB, zcela nahoře mi zůstává nadpis poslední navštívené funkce, např prohlížím historii pohybu na mKontě, poté se přesunu do SMS push - ale nahoře stále zůstává nadpis mKonto. Možná že to tak bylo i před tím? a já jen v neděli po dobrém obědě mám odkrvený mozek?
V IB mám konto mPůjčka, u něj vím pozitivně že název byl zcela v pořádku pokud jde o písmena, nyní tam mám asi toto : mPu§?ka ....,je chyba u Vás nebo v mém prohlížeči?
Poslední věc na kterou nechci ani odpověď - zítra použiju mLinku - na mKontě, kde jsem měl ještě včera v sobotu malý + zůstatek, mám nyní debet cca 30Kč pěkně červeně. 100% jsem tento týden nic neplatil, ani nepoužil kartu. Hodně platím za SMS push, takže kdyby to bylo na konci měsíce řekl bych že je to ono, ale zrovna při releasu?
A ještě polemika na internet platby, pro mne je tedy lepší používat spec. eMax, než přepisovat limity! :-)
Ovšem ta možnost nastavování limitů obecně je samozřejmě fajn!

zdravim, ano, je to on-line, zatial som sa s takymto pripadom nestretol... moze tam byt viac dovodov, skuste tu platbu zrealizovat znova.

PM.

Bude možné z kreditní karty vybírat limit v bankomatu nebo si jej převést na mKonto? Bude i zde platit bezúročné období 54 dnů?

Tak jsem "odšpuntoval" delfina na Internetu, chci zaplatit přes Pay MUZO - platební stránku a opakovaně mně vynadaji: "Platba bohužel neproběhla v pořádku. Důvodem je zamítnutí v autorizačním centru - autorizace zamítnuta".
Neni to moje prvni platba na Internetu, s delfinem ano.
V čem je problém? Pracuje změna limitu pro Internet skutečně on-line?

1) Chtěl jsem říci klobouk dolů před Petrovou češtinou a teď koukám, že měl překladatele. :-)

2) Bohužel se mi asi vymstí, že jsem nehamounil a mám jen jednu kartu k eMaxům a to pro platby po internetu. S tím, že jsem si chtěl další objednat, až ji budu skutečně potřebovat. Nyní váhám, jestli bude smysluplné nastavovat limity v IB a používat ji univerzálně, jestli projdu sítem pro KK nebo jestli si pro jistotu do konce roku požádám o další kartu pro platby u obchodníků.

Gratulace k narození kreditky! Porodní bolesti jsou vždycky, ale váýsledek stojí za to. líbí se mi, že jste inovativní v možnosti nastavení ročního poplatku za vedení karty - každej se může najít podle toho, jak využívá bezúročné období. fakt pěkný, jen tak dál:)

Novinky bezvýhradně kvituji, nové poplatky mi nevadí, obzvlášť pokud jsou podpořeny rozumnými argumenty jako v tomto článku.

nie, je to iba poplatok za vydanie novej karty - teda pri prvom vydani karty. poplatok sa teda vztahuje na vsetky karty, o ktorych vydanie bude poziadane po 1.1.2009

To uvidíme zítra v novém sazebníku.
:-) :-) :-)

Mám stejný dotaz jako Tomáš...

Poplatek za vydání karty k eMaxu budu platit také když se mi bude vydávat nová po vypršení platnosti?

Škoda no, doufám, že bude alespoň případná stoplistace zdarma.

presne tak, obnovovane karty po expiracii uz budu embosovane.

P.

Takže debetní karta k mKontu bude od 2.1.2009 už jenom embosovaná? Až mě skončí platnost té mé současné neembosované karty, tak dostanu automaticky embosovanou? Není možnost si vybrat neembosovanou?