zpátky

Pojištění vkladů, narozeniny, nový web - a další aktuality

S novým webem se Aktuality přesouvají na blog a tak byste na adrese www.mbank.cz/blog měli najít novinky častěji než dříve.

 Nejprve důležité oznámení o změně, která se týká pojištění vkladů. Jak asi víte, v rámci celé Evropské Unie došlo k rozhodnutí, že vklady budou pojištěny více než dříve. Donedávna byla pro členské státy minimální hodnota 20 tisíc Euro do 90% (na osobu). V ČR i v Polsku to bylo o něco více. Po uplynulých turbulentních měsících začaly všechny státy tyto garance zvyšovat. Vzhledem k tomu, že mBank se týká primárně polské právo, platí pro nás od 28.11.2008 garance ve výši 50 tisíc Euro do 100% výše vkladu (na osobu).

Minulý týden jsme se s vámi setkali na dvou místech - v úterý v brněnském klubu Fléda a v sobotu v O2 Žlutých lázních v Praze. Věřím, že obě akce byly povedené - první měla spíše podobu zábavného večera (s tombolou a DJem) a zúčastnilo se jí přes tisíc našich Klientů. Největší úspěch měla kolegyně Ksenia (obrázek je odkazem na galerii z mPárty).

Ksenia
Ksenia rozdávala ceny (foto: Kombajn)

Více o  průběhu mParty i sobotní veselice (a další fotky) už pro vás připravuje Tomáš. Já mohu říci, že i sobota byla přes studené počasí velmi vydařená (účast přes 5 tisíc lidí, z toho hromada dětí).

Fórum nám ovšem minulý týden moc radosti neudělalo: je sice nové a přibyly některé funkce, ale až do pátku bylo velmi, velmi pomalé. Rozhodně to nebyl záměr - a dnes už jede stejně rychle, jako dříve. Ale stále ještě zbývá některé věci doladit. Snažím se všechny mouchy postupně odchytávat.

V pondělí 1.12. jsme zaznamenali u části z vás (zejména kolem poledne) problémy s přihlášením, v několika případech i s platebními kartami. Od kolegů jsem dnes obdržel oficiální vyjádření - šlo o kombinaci skutečně velmi vysokého počtu přihlášení a probíhajících prácí na části technické infrastruktury, které se trochu paradoxně prováděly právě proto, aby mohlo dojít k celkovému navýšení kapacit. Snažili jsme se o minimalizaci doby, během níž jste mohli podobné problémy zaznamenat a ve večerních hodinách byla kapacita navýšena tak, aby se podobné sitauce neopakovaly. Pokud komukoliv v důsledku problémů vznikla škoda, doporučujeme podat reklamaci - každá bude individuálně vyhodnocena.

No a závěrem pár slov k novým úrokovým sazbám na hypotékách. Rozhodli jsme se ke zvýšení úrokových sazeb (a v případě variabilní sazby ke zvýšení marží) z logických důvodů. Nežijeme v bublině, ale jsme součástí globálního světa a musíme reagovat na to, co teprve přijde. A nechceme to dělat způsobem, že bychom nechali reklamní sazby "hypotéka již od 4,5%" když by přitom realita byla úplně jiná, nebo taktikou "nechat stejné sazby, ale tři čtvrtiny zájemců zamítat na vymyšlená kritéria". Ano, roční fixaci již aktivně nenabízíme (proto ji nenajdete v úrokovém lístku), ale s možností splácet bez sankcí kdykoliv, není mezi jednotlivými fixacemi tak velký rozdíl, jako u jiných hypoték. Říkáme to na rovinu: berte nebo neberte. Úrokové sazby, které zveřejňujeme, nejsou PR, ale fakt - a pokud máte dojem, že jinde budete mít lepší podmínky - radíme si nabídky dobře ověřit. Jisté je, že úrokové sazby se ještě budou hýbat - nejen u nás, ale obecně - a situace na trhu bude ovlivňovat i sazby konkurence.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality