zpátky

Pojištění vkladů, narozeniny, nový web - a další aktuality

S novým webem se Aktuality přesouvají na blog a tak byste na adrese www.mbank.cz/blog měli najít novinky častěji než dříve.

 Nejprve důležité oznámení o změně, která se týká pojištění vkladů. Jak asi víte, v rámci celé Evropské Unie došlo k rozhodnutí, že vklady budou pojištěny více než dříve. Donedávna byla pro členské státy minimální hodnota 20 tisíc Euro do 90% (na osobu). V ČR i v Polsku to bylo o něco více. Po uplynulých turbulentních měsících začaly všechny státy tyto garance zvyšovat. Vzhledem k tomu, že mBank se týká primárně polské právo, platí pro nás od 28.11.2008 garance ve výši 50 tisíc Euro do 100% výše vkladu (na osobu).

Minulý týden jsme se s vámi setkali na dvou místech - v úterý v brněnském klubu Fléda a v sobotu v O2 Žlutých lázních v Praze. Věřím, že obě akce byly povedené - první měla spíše podobu zábavného večera (s tombolou a DJem) a zúčastnilo se jí přes tisíc našich Klientů. Největší úspěch měla kolegyně Ksenia (obrázek je odkazem na galerii z mPárty).

Ksenia
Ksenia rozdávala ceny (foto: Kombajn)

Více o  průběhu mParty i sobotní veselice (a další fotky) už pro vás připravuje Tomáš. Já mohu říci, že i sobota byla přes studené počasí velmi vydařená (účast přes 5 tisíc lidí, z toho hromada dětí).

Fórum nám ovšem minulý týden moc radosti neudělalo: je sice nové a přibyly některé funkce, ale až do pátku bylo velmi, velmi pomalé. Rozhodně to nebyl záměr - a dnes už jede stejně rychle, jako dříve. Ale stále ještě zbývá některé věci doladit. Snažím se všechny mouchy postupně odchytávat.

V pondělí 1.12. jsme zaznamenali u části z vás (zejména kolem poledne) problémy s přihlášením, v několika případech i s platebními kartami. Od kolegů jsem dnes obdržel oficiální vyjádření - šlo o kombinaci skutečně velmi vysokého počtu přihlášení a probíhajících prácí na části technické infrastruktury, které se trochu paradoxně prováděly právě proto, aby mohlo dojít k celkovému navýšení kapacit. Snažili jsme se o minimalizaci doby, během níž jste mohli podobné problémy zaznamenat a ve večerních hodinách byla kapacita navýšena tak, aby se podobné sitauce neopakovaly. Pokud komukoliv v důsledku problémů vznikla škoda, doporučujeme podat reklamaci - každá bude individuálně vyhodnocena.

No a závěrem pár slov k novým úrokovým sazbám na hypotékách. Rozhodli jsme se ke zvýšení úrokových sazeb (a v případě variabilní sazby ke zvýšení marží) z logických důvodů. Nežijeme v bublině, ale jsme součástí globálního světa a musíme reagovat na to, co teprve přijde. A nechceme to dělat způsobem, že bychom nechali reklamní sazby "hypotéka již od 4,5%" když by přitom realita byla úplně jiná, nebo taktikou "nechat stejné sazby, ale tři čtvrtiny zájemců zamítat na vymyšlená kritéria". Ano, roční fixaci již aktivně nenabízíme (proto ji nenajdete v úrokovém lístku), ale s možností splácet bez sankcí kdykoliv, není mezi jednotlivými fixacemi tak velký rozdíl, jako u jiných hypoték. Říkáme to na rovinu: berte nebo neberte. Úrokové sazby, které zveřejňujeme, nejsou PR, ale fakt - a pokud máte dojem, že jinde budete mít lepší podmínky - radíme si nabídky dobře ověřit. Jisté je, že úrokové sazby se ještě budou hýbat - nejen u nás, ale obecně - a situace na trhu bude ovlivňovat i sazby konkurence.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Aktuality

Komentáře (38)

Vložit komentář

váš komentář

váš komentář

je to kokot

váš komentář

váš komentář

Dalo by se říci, že banka u které jsem ted by po otevření blogu čelila několikanásobnému tlaku kritiky.Zároveň ale disponuje mnohem větším množstvím služeb. Mně se ale vaše produkty líbí a v nejbližších dnech se chystám na"přestup do vašeho klubu" :-)

Přeji nahled i moudrost při odpovídání na arogantní a nezdvořilé dotazy. Vaši práci Vám nezávidím. Ale otřít se o Vás může jen ten, který do ní nevidí a ani by ji nezvládl. Nic si z toho nedělejte. Já jsem s mBank spokojená. :-))

MAREK: ono sa na to da pozriet aj z opacneho pohladu... a teda ze existuje firma, v ktorej mate o 17:30 cas pisat na internetove forum :) ono o 17 tej sa v mBank este naplno pracuje... takze do tej vasej firmy by sme asi uplne nezapadali... :) berte to ale samozrejme ako joke...

Musim sa Adama skutocne zastat, pocas minuleho tyzdna toho mal tolko, ze by to v pohode uzivilo 2 ludi... A kritika, povzbudzovana primarne anonymitou internetu a z casu na cas obsahujuca vulgarizmy nam na elane a entuziazme nepridava... O vsetkych veciach, ktore sa na fore a tiez tu diskutuju a ktore nam vycitate, samozrejme vieme a na vacsine z nich sa pracuje, je vsak nutne stravit aspon minimalny cas v akejkolvek bankovej institucii, aby bolo mozne pochopit, co znamena vyvoj a zdokonalovanie bankoveho systemu, ono to totiz nefunguje uplne ako antivir, kde sa Vam kazde rano stiahnu updaty a vsetci su "spoko"... Kazdopadne kazdy, kto mal moznost a zaujem, mohol sa s nami na tuto temu prist osobne pobavit do Fledy alebo O2 Z.L. (v ktorej inej banke mate tu moznost?). No a k predchadzajucemu textu iba doplnim, ze z istych (a myslim, ze vseobecne znamych) dovodov na podobne expresivny slovnik zoci voci nam nikto nenasiel odvahu... a diskusia tak niesla vo vyrazne konstruktivnej rovine.

Peter (produkty mBank)

kdo vám dovolil dát sem foto Alenky???

Přesně tak, jak píše ladis2000. Kéž by si každý zametl před svým prahem, než začne kritizovat. Z mého pohledu jednoznačně pozitiva mBank převládají. Nenechte si kazit náladu od těch, kteří toho zřejmě příliš nedokázali. Také dík za O2 lázně, zvládnout tak dobře akci pro tolik lidí, to chce pořádného fištróna. Jen tak dál!

To: Ladis2 Já jsem taky optimista, bytostně nemám rád pesimistické výlevy a věčné stěžování. Taky přeju mBank všechno nejlepší a poděkoval za neutuchající entuziasmus. Na druhou stranu když svěřuji své peníze bance očekávám maximálně profesionální přístup a s tím související střízlivé odhady. Banka není pionýrský tábor, kde jsou všichni kamarádi a nějaký problém se snadno přehlédne. Domnívám se, že jestliže jsou slibovány konkrétní produkty na přelom jara/léta letošního roku a ani v prosinci po těchto produktech není vidu ani slechu, nesvědčí to o přílišné profesionalitě zaměstnanců banky.

[23] : pěkně napsáno.

Nesplněné sliby jistě zamrzí, ale více zamrzí, když si lidé neváží toho, co mají. Moci komunikovat přímo s odpovědnými lidmi není tak časté. Dopředu vědět na co se těšit (neřeším jak dlouho ale na co) také není takovou samozřejmostí.
Že není vše ideální ví každý. Je toho plné fórum - ale proč s tím "kazit vzduch" i u tohoto blogu, který se týká narozenin a oslav? Tady jsem očekával reakce na dané téma, přání, postřehy z mPárty atd.
Věřím, že lidé v mBank nejsou hluší a o tom, co je zde psáno vědí. A nevěřím, že by věci které kulhají nechtěli napravit. A nevěřím, že by to nedělali s veškerou vervou...

Takže spíše než nářek, rád bych mBank popřál k narozeninám mnoho sil do dalšího rozvoje, poděkoval jim za vynaložené úsilí a vysoké nasazení a společně s nimi se těším na nové služby a produkty, které na nás chystají.
Za uspořádání mPárty děkuji. Osobně jsem se zúčastnil a líbilo se mi tam (Fléda). Co se hudby týče - oldies mi nevadí.

slibovaný článek zde: http://mbank.cz/blog/arti...
moje přítelkyně měla dnes svátek a já ji slíbil pozvat ji v šest na večeři... no, už se ji nechtělo čekat a šla domů.

Kreditky tak kde jsou?Pane Zbieczuk
uz se těším,jestli ale bude az od ledna,tak to radši ani nepište,vysvětlete mi prosím,jak bude probíhat vyřízení předschvalene pujčky na internetu.děkuji.

[22] jestli si myslíte, že nemám co na práci, tak si to s vámi rád vyměním. Samozřejmě řada mých povinností není primárně vidět (reporting, řešení problémů Klientů, které mi chodí e-mailem), každá změna k webu se musí otestovat na testovacím prostředí, než může být nasazena, někdy je nutné pomoci slovenským kolegům (když má jeden z nich nemocného syna a nemůže testovat, protože některé prvky jsou přístupné jen z vnitřní sítě), dělal jsem na formuláři pro výpověď půjčky, který je nově přidaný na web a taky jsem měl školení o detailních procesech u mHypotéky, abych mohl sám odpovídat i na složitější dotazy. Slíbil jsem dnes napsat něco o kreditkách na blog, a tak se také stane.

Alespoň opožděně vše nejlepší k narozeninám. Na batole slušný výkon, i když trochu víc kecá a slibuje než splní, ale to u mrňat bývá.
I když jsem tam nebyl, oceňuji odvahu nést kůži na trh a uspořádat mParty, která logicky jako jiné věci nemůže uspokojit každého. A jak je lidskou přirozeností, jsou pak vidět/slyšet/ke čtení hlavně ti nespokojení.
Oceňuji také to, že se mohu vyjádřit ke všemu co se mi líbí/nelíbí zde na fóru či blogu. Nevídaná věc, kterou spousta lidí neocení.
No a k hlavní činnosti -> bankovnictví -> zatím spokojenost. Hlavní cíl neprodělávat na účtu, kde mi leží dost peněz, byl splněn (mluvím o nominálu), dokonce bylo očekávání překročeno.
IB funguje, karta bez problémů na východě i západě...
No a na těch pár drobností které mi chybí si ještě (ne)klidně) počkám :-)
Kreditku chci ale nepotřebuji, takže to vydržím :-)

Asi začnu přemýšlet o změně zaměstnání, vypadá to, že existuje firma, ve které se jeden článek cca na A4 píše celý den, mezitím člověk může chatovat a sledovat fórum, a kde produkty slíbené na přelom dubna a května nejsou k dispozici ani v prosinci téhož roku. Vážení zaměstnanci mBank vypadá to, že máte opravdu pohodovou práci, závidím!!! Ale možná ani ne, mě pracovat baví, své termíny plním včas, takže bych asi do týmu mBank nezapadal.

[18] mám to rozepsané, přednost mají ti, kterým jsem sliboval e-mail. článek na blogu bude až večer.

Bohužel, mBank se svými mSliby dopouští jen toho, že začíná být v očích svých klientů (alespoň některých) značně neseriozní banka. Riskuje mnoho, zejména když jí roste konkurence (Poštovní spořitelna, Fio, úprava sazebníku řady bank). No, nevím,jak dlouho ještě klientům vydrží trpělivost. Nejhorší je, že i to, co vypustí z úst její šéf, tak neplatí (viz Plnohodnotnou bankou budeme v létě (2008), 18. března 2008, aktualne.cz, odkaz zde: http://aktualne.centrum.c... Trochu začínám být mBank zklamaný :-(.

No jo zitra uz je, ale asi jeste neni dost zitra, asi to bude az pozdeji zitra, pripadne nikdy. :-))

zbiejc...
2008-12-03 10:23:09
[4] o kreditkách více zítra.

?????????????????????????????????????????

No těch posledních pár dní bylo fakt horkých - nejhorší byl pro mě osobně ten pondělek, když nefugovalo IB, kdybych ten den nepotřeboval do něj lézt, tak bych si toho asi ani nevšiml. Na druhou stranu věřím, že aspoň se ukázalo, že posílit jeho kapacitu bylo opravdu potřeba. Mfórum v novém kabátě se mi líbí, ale ta pomalost nejen mfóra, ale celých stránek byla děsná, ale oproti nemožnosti disponovat s penězi to nakonec bylo zanedbatelné. Nicméně byl to jediný větší exces po roce a na to si myslim má právo každý. Navíc oceňuji, že ty problémy byli relativně svižně vyřešeny.

to Zbiejczuk: "honzarei: chovali bychom se nezodpovědně, kdybychom nereagovali na stávající situaci - myslíte, že někdo (u nás nebo u konkurence) před rokem věděl, že situace na trhu bude dnes taková, jaká je? pokud jste to třeba vy věděl, jistě jste na tom mohl nemálo vydělat. PRIBOR 3M dnes nemá takovou vypovídací hodnotu, jakou měl třeba před půl rokem - a není to rozhodně vina našich analytiků."

můžete mi prosím vysvětlit co známená "chovali bychom se nezodpovědně, , kdybychom nereagovali na stávající situaci"? začínáte mluvit jako soudruzi z ČEZU. Poptávka je, tak zdražíme - ostatní to dělají taky. Poptávka není, zdražíme. Bylo by velmi nezodpovědné lidem neříct proč když máte tak dobré krytí/likviditu, tak si syslíte několikanásobně více než potřebujete k pokrytí případného runu na banku. Důvod? O nezodpovědnosti už nemluvte, o reakcích na trh také ne! ČNB snížila sazby záměrně, aby rozpohybovala finanční trh a ústavy jako vy naopak tuto páku brzdí, váš přístup dokonce zařazuje zpátečku. To je myslím teprve nezodpovědné ale na druhou stranu je mi jasné, že český finanční trh vás zajímá jen jako způsob znásobení investic a jejich přemístění mateřské bance. Ostatně jako všechny banky, až na to že ony jsou tu doma a tak hospodářský růst je pro ně dobrý a podpoří ho, vás zajímají jen krátkodobé výhledy. Proč asi? Je tu něco na spadnutí?

bezte do p....e s kreditkama...

Tak k výši úroků hypoték se snad ani nemá cenu vyjadřovat, když klesá úroková míra, tak jejich navýšení je nevysvětlitelné. Co mne však velmi zklamalo je přístup při vyřízování hypotéky. Jakmile jsme chtěli produkt, který není "učebnicový", dostali jsme se k neřešitelného problému, kdy nám na pobočce oznámili, že musí ověřit postup na centrále, a po každodenním 14ti denním uháněním nám suše oznámili, že to nejde...

Nejsmutnější je na kreditkách to, že jsme vám (Přátelští zákazníci) nestali ani za ten blbý mail o průběhu vývoje postupu testování kreditních karet. Poslední mail jsem dostal 14.10. a od té doby hra ze strany banky na mrtvé brouky i když jste v úvodu slibovali, že nás budete pravidelně informovat. Takhle se důvěra klienta určitě nedá získat. Ale co, sto zklamaných "Přátelských zákazníků" sem tam, když jste nabrali za rok to co jste plánovali za 3 roky ...

honzarei: chovali bychom se nezodpovědně, kdybychom nereagovali na stávající situaci - myslíte, že někdo (u nás nebo u konkurence) před rokem věděl, že situace na trhu bude dnes taková, jaká je? pokud jste to třeba vy věděl, jistě jste na tom mohl nemálo vydělat. PRIBOR 3M dnes nemá takovou vypovídací hodnotu, jakou měl třeba před půl rokem - a není to rozhodně vina našich analytiků.

roman: eMAX směrem dolů nešel!

Nový úrokový lístek - to je síla. Tady opatření ČNB na rozčerpání asi moc fungovat nebude. Hypotéky směrem nahoru, eMax směrem dolů. Nějaký divný. V depositech držíte 20 mld. a půjčovat asi nechcete.

Pomalu mi dochází, že vaši analytici, tedy pokud nějaké máte, mněli velký oči a ty keci o jedinečnosti variabilní sazby u mBank byl jenom tah na nalákaní zákazníku, není vám trapně, že to co jste budovali celý rok tak po..rete během jediného dne? Už chápu proč se vás velké banky moc nebrali vážně. Je mi to líto protože jsem věřil že to jde i bez zdíraní klientů, už jenom čekám kdy nam to dáte sežrat s dalšími proklamovanými "benefity"

Info o kreditce už zítra? :D To je dobrý, po 3/4 roku :D:D. Ještě prosím info o čipových kartách a budu spokojený :D.

[3] já už jsem to nahlásil, doufám, že to bude opravené v nejbližších dnech.
[4] o kreditkách více zítra.
[5] musíte brát v úvahu věkové složení - po vyhlášení tomboly se změnila skladba obecenstva a podle toho i hudba (to už rozhodně žádné 80's nebyly).
[6] stávajících zákazníků se to rozhodně netýká - kdo má fixaci, tomu platí jeho sazba do konce fixace. kdo má variabilní sazbu, pro toho platí to procento, které má ve smlouvě. žádná klička v tom není.

Zvýšení marží u HÚ s flexibilní sazbou se doufám týká pouze nově uzavíraných smluv a nikoli již uzavřených ? Ve smlouvě mám 1,2 % "platnou po celou dobu splatnosti HÚ". Nebo je ve smlouvě nějaká klička, kterou jsem přehlédl ?

Byla to ta nejhorší a nejtrapnější párty, na jaké jsem kdy byl. Pecky od Standy Hložka a Michala Davida jsem opravdu nečekal. Navíc bych neříkal DJ někomu, kdo pouští písničky z notebooku a předstírá, že mixuje, protože má na hlavě suchátka

Nezlobte se Pane Zbiejczuk,ale lepe kdyby jste napsal ,kdy uz budou kreditní karty ,v m kioskach o tom mi uz mluvili ze budou v řijnu a je prosinec a o kreditkach ani slyset,to od Vas není pěkne,kdyby jste napsal aspon ze budou v prosinci treba v polovicce,ale vy nenapisete nic,nakonec přece to delate hlavne taky pro banku,vzdyt ona ztoho bude zarabět ńejvíce,tohle bohužel nechapu,kdyby zaleželo na mě tak bych se motivoval jak to delali v polsku oni uz mají kreditní karty od počatku.

Vim ze to uz nekdo psal, ale chtelo by doladit ty RSSka, ktery odkazujou na http://www.mbank.cz/blog/... .. coz prekvapive neexistuje :-)

Spise nez oslavu bych uvital informace o slibovanych produktech, jako je creditni karta, investicni fondy, atd. atd. ...

Diky

hezky fotky /nejlepsi sou ty momentky jak se nekdo vlni v rytmu nebo taha jmeno vyherce :))/, priste uz bude potreba o2 arena ;) jen tak dal..