zpátky

Nový web a nové fórum

Přesně rok uplynul od spuštění webu www.mBank.cz – a to je důvod nejen k ohlédnutí, ale i k dárku. Jak mnozí ví, oslava bude na dvou místech, v brněnské Flédě a v Praze v O2 žlutých lázních, ale první dárek vidíte již nyní. Nový web, nové fórum a nový blog.

Během uplynulého roku se toho změnilo skutečně hodně – 25. listopadu 2007 jsme během pár hodin měli prvních několik desítek žádostí a slavili, že jsme ve velmi malém týmu skutečně spustili banku. Uplynul rok a počet Klientů překročí dnes číslo 170 tisíc. To neodhadovali ani největší optimisté. Web má obrovskou návštěvnost a jakoukoliv chybu vždy někdo z pozorných návštěvníků odhalí. Oproti verzi z před roku přibylo mnoho stránek, sekce mPŮJČKA, mBUSINESS a mPeníze, mapa obchodní sítě, hodně změn doznala stránka mLidé. Ale za chvíli by nám už stávající struktura nestačila, takže jsme se rozhodli po roce změnit design. Zároveň už jsme přidali další stránky, některé jako reakci na vaše požadavky.

Vyvíjelo se i fórum – tento týden nejspíš dosáhneme na kulatých 5000 vláken a 78 tisíc příspěvků. Nové fórum bude znamenat řadu změn – úpravu hlavní stránky, aby byla přehlednější: tvoří ji seznam popsaných kategorií (doufáme, že tím se aspoň částečně zabrání duplicitním tématům - a popisky ještě dolaďujeme, přidáme je během tohoto týdne). Budete si moci vybrat svého avatara, budou odlišeni nováčci a „experti“, zakladatel tématu si může nechat posílat e-maily s reakcemi, mFóristé si mohou mezi sebou posílat soukromé zprávy a také napsat něco o sobě do svého profilu. Mimochodem, díky vám se naše staré fórum dostalo do nominací na projekt roku v soutěži Křišťálová lupa – a už ve čtvrtek se dozvíme, jak si vedlo ve velmi silné konkurenci. Ale samotná nominace je pro mě velkým překvapením (a potěšením).

Blog doznal také lehkých změn – přesouváme jej (doufám již naposled) na www.mBank.cz/blog. Na příští rok bude mým cílem častěji na něj přispívat a přesvědčit o tom i další z mLidí.

Po mnoha dnech usilovné práce vám tedy předkládáme nový web a doufáme, že se bude líbit. Určitě na něm budeme pilně pracovat a v nejbližších dnech jej chceme ještě doladit – je jisté, že přes testování nám určitě některé chyby mohly utéct, takže budeme rádi i za připomínky a upozornění. Věříme, že i přes větší množství informací není problém vše potřebné najít co nejrychleji – a o to nám jde především.

PS: O kreditkách nic nepíšu, abych nezkazil překvapení – ti z vás, kdo přijdou na oslavu, se dozví více!

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (55)

Vložit komentář

Tak až dnes jsem zjistil, že je nová adresa blogu a nejen blogu, ale i RSS kanálu. Bohužel odkazy v RSS kanálu jsou nefunkční, protože když na ně kliknu, tak se mě místo příslušné stránky záznamu z blogu objeví hlášení, že tato stránka neexistuje!!!
Jinak stále nový kabát webu zatěžuje firefox a celý počítač tak, že jsem na stránky přestal chodit.

A co Ostrava?
Příště?
N

Děkuji za komentáře - většina chyb by měla být minulostí - problém se zobrazováním byl podle mě ve většině případů v starých souborech v cache (stačilo obnovit stránku a "rozsypaný čaj" byl minulostí). Problémy s rychlostí fóra trvaly několik dní, ale od pátku už jede fórum původní rychlostí.

Omlouvám se za flash, který neměl odkaz "přeskočit intro" - to je samozřejmě hloupá chyba. Jistě ponaučení pro příště. Byl tam ovšem jen dva dny.
Aktuality se nyní stěhují na blog, kde budou mít svou speciální sekci.
Pokud by někdo z vás měl ještě jakékoliv nefungující odkazy - napište mi prosím přímo na pod článkem uveřejněný e-mail. Díky moc!

A zkoušel jste někdo taby v Opeře - nějak mi to nechodí - nepřepne se na další tab a zamrzne. (Opera 9.62 Int).

No nevím.. Nejdřív jsem se lekla toho vzhledu, ale v pohodě - všechno mi běží, jak má.
Snad jediné, co bych vytkla, je značné zpomalení.

Zdrawím, regla jsem se asi pred 2 tydny na mForum, ale zadny aktiwacni mejl mi neprisel, newite kde se mohl ztratit?
Diky

Nový web není moc přehedný, odkaz "mise a vize" z úvodní stránky nefunkční, mForum a BLOG téměř nejdou používat, protože jejich načítání je nekonečné. NEPOVEDENÉ!!!! Jestli takto testujete i ostatní produkty před jejich zavedením.....
Na oslave v Brně jsem byl a o kreditkách jsem se víc nedozvěděl. Hledal jsem obrázek, jak vypadají a nenašel jsem ho.
Přesto mBank držím všechny palce - je to i moje banka, ale....!!!!

může mi někdo říct, jaké je to překvapení s kreditkama z té oslavy, nebo zas jen trapnej kec pro upoutání pozornosti od 1. bankovního bloggera???

Na strance http://mbank.cz/osobni/mp...
nefunguje odkaz na blog experta :)

Zažádal jsem si o mpůjčku. Ale nedostal jsem ji. Splnil jsem všechny požadavky. Mám příjem nad 15000,-,na kiosku jsem odevzdal poslední výpis a občanku. Zdělili mi, že mpůjčka není nároková. Je to celé podvod. Nikdo mi nezdělil, proč jsem půjčku nedostal. Nikdy jsem nikomu nic nedlužil, nemám záznam. Nerozumím tomu.

Ze by se tu opravdu dalo posilat bez prihlaseni a ochrany? Takovy pekny darek spambotum? :)

stránky otřesné a o kreditkách ani slovo, 1.velké zklamání, odcházím...

Nevim jak to napsat slusne. Je vecer chce se mi spat. Potrebuju rychle dat neco zaplatit. Otevru mbank a vyskoci na mne celoobrazovkovy flash, ventilator od zdroje zacne vyt a me se stavi vlasy na hlave pri pohledu na celou cernou obrazovku. Rikam si jestli to cele predelali do flashe tak se tam treba ani nedostanu. Ci to byl proboha napad. Flash je uplne k nicemu.
Takze priste jdu do banky rovnou ^L https://cz.mbank.eu/

Snad jen drobný dodatek k předchozímu komentáři. Jakákoliv změna vzhledu na úkor funkčnosti je špatným krokem. V jednoduchosti je síla. Nezapomeňte na uživatele prohlížečů jako je firefox, opera, chrome...

Další určitě hodně vítaným dárkem by mohlo být zavedení čipových karet, různých druhů služeb ke kartám jako např. pojištění. To vše jsou služby po kterých řada klientů volá mnohem více než po hezčím webu..
Petr

Na mně změna webu a úvodní flash působil spíš nedůvěryhodně. Poměrně živě si pamatuju problémy ČS s podvodným emailem. Stejně tak u flashe a nového webu Mbank jsem měl pocit, že se přihlašuji kdoví na jaký server...příjemné či nepříjemné překvapení?
Souhlasím s názorem ohledně opatrnosti při změnách IB. Zde jakékoliv pochybení bude znamenat naprostou ztátu důvěry klientů v bezpečnost IB.
Mám Mbanku rád, proto opatrně a kroky konzultujte a hlavně netestuje na klientech.
Petr

Ten úvodní flash snad brzo zmizí, oslava nebude věčně, pár dní se to dá vydržet. Ale poooooooomalost načítání je HODNĚ nepříjemná. Co máte proti jednoduchosti a rychlosti?

Ten rozsypanej čaj se objevuje nejenom ve FF, ale taky třeba v IE6! Dnes jsem seděl u jednoho staršího počítače kde mají starý prohlížeč a z nových stránek jsem neviděl vůbec nic. Teď u sebe je konečně vidím jak (snad) mají být - líbí se mi. Ale ta rychlost načítání je OTŘESNÁ, to se v dnešní době málokde na webu vidí, aby někde něco tak dlouho trvalo! Držím palce ať se to povede rychle napravit. Taky se přimlouvám ať radši necháte IB jak je!

Adame, máte svým způsobem štěstí, že jsem nakonec v úterý do Brna nejel. Spuštění tohoto narozeninového nového webu a fóra je poslední hořkou kapkou do poháru ryzí amatérštiny... Kdybychom se potkali osobně, neváhal bych všem mLidem vysvětlit tváří v tvář, že:

1) nový web je tento týden nepřístupný lidem bez aktivního flashového přehrávače. Kdo si nezapsal přímé URL na login do IB, má smůlu. Měli jste víc propagovat to https://cz.mbank.eu, pokud si chcete hrát takovým způsobem s webem na hlavním URL. Myslím, že málokdo si to z hlavy vybaví, a nikde ve smlouvách a dokumentaci to uvedeno není. I ta nenažraná spořitelna má servis24.cz (vedle svého firemního csas.cz), na kterém žádné narozeninové pokusy nedělá. Zvažte to podobně oddělit, např. http://login.mbank.cz/ by přesměrovávalo (v DNS) na ten ne jednoduše odvoditelný cz.mbank.eu.

2) nové fórum je nepoužitelné a neříkejte prosím, že jste to nemohli tušit nebo předem zjistit. Co to tam máte za IT lidi? Webmastery? Jak to, že nedokáží otestovat nový web pod zátěží? Kdo vám nakukal, že to nejde? Je na to hromada programů a je naprosto běžné takto weby ladit. Vy navíc přesně znáte denní návštěvnost... Je to brutální selhání, které navíc nejste schopni ani spravit. Megaostuda, která jen zapadá do série předchozích nezvládnutých věcí. Mrzí mě, že to tak píšu, ale je to pravda. A navíc to vypadá jako nějaká cenzura (když je fórum prakticky nepřístupné).

3) a tohle je opravdu důležité: střezte se změnit podobně nesmyslným způsobem vaše fungující internetové bankovnictví. Je sice spartánské, vypadá možná až příliš jednoduše a nemoderně, ale funguje celkem správně a hlavně rychle. Jede ve všech prohlížečích, nezdržuje zbytečnou grafikou. Prosím nenechte se zblbnout a neměňte ho. Naučili jste lidi, že změnit banku je možné a zas to tolik nebolí, tak opatrně,ať si čerstvě získané klienty zase nevyženete...

proč se stále nemohu přihlásit na forum?

Fakticky jsem přímo rozzuřenej, 4honza na fóru zmínil něco o tom kolik kdo zaplatil mBank na poplatcích, chlubí se že nic. Já tedy platím měsíčně několik stokorun za SMSpush + výběry z bankomatů, o to ale vůbec nejde, rád pracuji a spolupracuji s profesionály. Tady na blog se netřeba přihlašovat? Viz moje dva předchozí zkušební příspěvky!
Včera ráno když jsem se podíval na nové forum byl jsem celkem nadšenej ale už mě to přešlo, to byl pěkný nesmysl implementovat sem polskou verzi fóra, domníval jsem se že půjde už konečně o nějaký vypracovaný ČESKÝ produkt, zajímalo by mne jak jste to testovali že se půlka lidí nemůže normálně přihlásit starým nickem,
dále ten design proč musím mít 70% plochy obrazovky zabrané zbytečnostmi, které pro četbu příspěvků nemůžu nikdy vživotě potřebovat? Někdo možná ano - nový návštěvník kterého chcete získat - ale proč ta tlačítka jsou tak obrovská? Zabírají místo pro slušnou velikost textu který tam je jako příspěvek = moc malé písmo!! A ty avatary jsou také zbytečně veliké. To stále nic není, co ta rychlost?? Pokud se na stránkách pohybuji tlačítky mBank je to hrůza, když použiju šipky z prohlížeče IE běhá to okamžitě - samozřejmě jen zpět.
Udělal jsemsi ráno nový login a několikrát přispěl, když jsem se chtěl teď kolem půlnoci znovu přihlásit zase to vůbec nejde, předpokládám že se v tom zase někdo vrtá - to jste ale mohli před vypnutím fóra napsat!!
K vašemu prvnímu výročí máte fakt pěknou ostudu! Hlavně prosím nedělejte nic s IB = zaručený krach banky!

jsem nespokojen, opravdu velmi

jsem nespokojen - velmi

Mám radost, že je web pěkně udělaný, ale skutečně se to stráááááášně dlouho načítá ve Firefoxu. Pokud budete měnit i IB, tak prosím vyzkoušet i na nějakém mobilu. Já na IB chodím několikrát denně a to většinou přes mobil HTC TyTn2 Kaiser, který má 320*240 a teď zobrazuje dobře (Opera). Když ale projde nějakou změnou, mohlo by se stát, že se to bude zobrazovat hrozně jako v mobilním IE. Díky

váš komentář

Teď je to snad nejpomalejší web co znám. A ve FireFoxu 3.0.4. je to naprostá tragédie. Opravdu hrůza.

Stránky se hodně povedly! Přehlednost o 100% lepší. A intro je taky dobré. Lets go mBank! :)

nejsem žádná konzerva, která hudruje na nové věci, umím se přizpůsobit,obměnu vítám, ale proč je to tak zoufale pomalé.Zkouším to z dvou počítačů různých provozovatelů a je to stejné.Asi to odradí spoustu lidí od návštěvy.O mForu ani nemluvím,tam je to fofr jako v 90tých letech.Snad to není záměr, aby zafungovala samocenzura.Jdu ještě zkusit IB.
Nicméně všechno NEJ do dalších let.

Blahopřeji - a k věci: na úvodní stránce je aktualita v úzkém proužku pod hlavní reklamou. Jsou z ní však viditelné jen sotva první dva řádky a klepnutím na ni se nelze do aktuality dostat. Také chybí odkaz na aktuality dole na úvodní stránce. Je jen na odhlašovacím formuláři IB. Snad by s tím šlo něco udělat, aby byl web mBank dokonalejší. Přeji úspěchy a zdravím, Ivan

To je teda fakt fajn dárek -- taky jste při předělání designu webu nemuseli změnit adresy spousty stránek. Výsledek: přes vyhledávače se nic nenajde (třeba "mbank sazebník" přes Google - je to rychlejší než to hledat v menu na mbank.cz, přestalo fungovat, protože jste hlavou vymysleli, že by bylo príma změnit sazebníku URL a staré nepřesměrovat). Co víc, máte rozbité i vlastní linky (chtěl jsem se podívat na detaily o investičních účtech, ale ouha).

Ten úžasný jásavý flash na úvodní stránce nejde ani ukončit! Klik na zavřít způsobuje jen opětné načtení flashe a nedá se jít dál! Mám stejný názor jako komentář od JOY

vzdyt to fourm nenacita

váš komentář

ta pomalost je strašná!!!!!!!!!!!!!! Před chvílí to bylo 10 minut nedostupné.

díky za názory - co se toho intra týče, spoustě lidí se líbí a myslím, že pro vstup do internet bankingu lze využít prostě adresu https://cz.mbank.eu/ - a jít tam rovnou. ale poprosil jsem kolegy, aby tam dali "přeskočit intro" přímo do html stránky. zároveň se intro objeví jen při prvním příchodu, ne vždy, a bude tam do konce týdne.

pokud se někomu objevuje vše "rozhozené", stačí myslím použít Reload - a pak to bude ok.

chyby s RSS a Operou jsem nahlásil, na změně dema už kolegové pracují.

aktuálně za nejzávažnější problém považuji pomalé načítání blogu a fóra - to je věc, která nešla dost dobře otestovat (je potřeba zátěž tvořená reálnými uživateli, na testech to jelo OK). budeme se samozřejmě snažit o co nejrychlejší změnu k lepšímu.

Rozhodne zmena k lepsimu, nacitani stranek do mobilu me nezajima, a vizuelne rozhodne lepsi nez bylo. Primlouvam se za stejnou upravu IB.

Ještě jedna věc - moc prosím jen nepředělávejte IB - kdyby běhalo stejně pomalu, tak by mě to štvalo, tak, že bych i zvažoval návrat k původní bance bez ohledu na poplatky.

No ve firefoxu me to ukazuje jak tu uz nekdo posilal obrazek a kdyz dam www.mbak.cz v IE tak je tam cernej fles takze muj nazor na stranky zatim bida. Forum je strasne neprehledny :-(

A jeste jedna vec me pobavila: je pekne, ze se povedlo prelozit PL system pro stranky, ale co konecne nejak zaktualizovat i to vykopavkove demo (alespon na uroven toho slovenskeho)? A ted mi dosla jeste jedna vec z te ceske parodie na help v IB: "Pokud nemáte přístup k internetu a potřebujete rychle provést platbu, zjistit nastavení služeb nebo zjistit potřebné informace, můžete využít služeb mLinky." Jaky asi ma smysl tohle mit v napovede v IB - kdyz se dotycny nedostane na net, tak si tezko bude moci precist tuhle chytrou radu :) . (Ale pocitam, ze na to uz nekdo upozornoval uz drive.)

Po prvním prohlédnutí se mi nové stránky líbí - už i ty původní se mi ale líbily :-) Docela mě pobavilo to narozenínové logo vlevo nahoře, to se mi vždycky líbilo u Googlu, že mění logo podle různých událostí :-) Doufám ale, že se v dohledné době provedou i úporavy v IB, teď nemyslím vzhled, ale funkčnost.

Hmmm. Takze ta velka slava spociva v tom, ze se konecne povedlo okopirovat a prelozit PL design. Coz ma to uzasne negativum, ze stranky jsou (alespon zatim) mnohem pomalejsi nez byly drive a forum mi prijde o dost neprehlednjesi (alespon v defaultnim nastaveni - doufam, ze casem snad pribude nejaka moznost si nastavit nektere veci podle sebe).
Jo a abych nezapomnel - bylo by fajn, pokud by se vam podarilo si nastavit presmerovani stranek na jeden tvar domeny - bud s nebo bez "www.", aby fungovaly cookies bez problemu (takhle se muze stat, ze pokud je clovek prihlasen na stranky bez www a navstivi stranku s www ci naopak tak najednou neni prihlaseny).
No nic, doufam, ze bude brzy nasledovat i nejaka opravdu zajimava a pozitivni zmena, ktera bude mit pro vetsinu klientu vetsi smysl.

proboha, koho napadlo nacpat na stanku jake flashove intro? flash je k nicemu a toto je krasny priklad, jen zdrzuje, a jeste chybi moznost ten nesmysl preskocit.
moda flashoveho intra minula pred ctyrmi roky... nemohli byste ten nesmysl zlikvidovat, prosim?

Jinak nevím jestli je to tím, že je to nové a je tu hodně lidí ale je to strašně pomalé. Jinak je to hezké a příjemné. K chybám:
1) v opeře se stále nezobrazujou Vaše Flash bannery (uprostřed stránky bílá plocha)
2) detail: Tady pod tou textareou, když chci komentovat je checkbox (přihlášení (mFórum login)) a ta fajfka je strašně malá

jinak jsem zatím na nic nenarazil.

M.K.

Jen úplný idiot (bez prominutí) dá na hlavní URL banky celoobrazovkovou flashovou animaci.Při prvním i druhém načtení jsem měl jen totálně černou obrazovku. Slyšeli jste někdy u tvorby webu slova jako "přístupnost"? Napadá vás, že kromě pozlátek k oslavě chtějí někteří lidé třeba pracovat se svým účtem přes internet? Děs!

Jo nový sajty vypadájí povedeně - desing se mi líbí víc než původní, ale budu si muset zvyknout a zorientovat se - hlavně na nové mfórum. No jsem holt trochu konzerva, tak mi trochu trvá než si zvyknu, ale jinak mi to přijde povedené. Jen jsem se trochu lekl teho intra - běželo mi dvakrát za sebou nemám ty flashové animace moc rád.

Dobrý den, drobný detail: Po přidání blogu do rss čtečky me nejde otevřít zápisek z blogu. Odkazuje totiž na stránku: http://www.mbank.cz/blog/... a nikoliv na správé url: http://mbank.cz/blog/arti... Předpokládám, že artykul bude polština co? :-D

[9] Je to IMHO problém FF a surfování bez www. tedy mbank.cz (nikoliv www.mbank.cz - též jsem na to civěl :-) )

Ehm, nevím kde je chyba ale ve Firefoxu verze 3.0.4 je stránka totálně rozhozená a to nejen blog ale vše.
obrázek printscreenu (nevím zda se mi to povede) http://img372.imageshack....
Jinak v IE 7 to šlape dobře, ale je to nějaké pomalé .

Opravuju překlep: Domnívám se, že kdokoliv z registrovaných by měl mít možnost odebírat příspěvky z jakéhokoliv tématu, které ho zaujme. Omlouvám se.

Zdravím a gratuluju ke všem úspěchům. Mám ještě námět. Adam píše:"zakladatel tématu si může nechat posílat e-maily s reakcemi". Proč bude mít tuto možnost jen zakladatel tématu? Domnívám se, že kdokoliv z registrovaných by měl mít možnost odebírat příspěvky z jakéhokoliv tématu, které ho zaujdem. Bývá to tak zvykem i na jiných diskuzích. Prosím zvážit.

velice pekny redesign stranek. Konecne dobra navigace menu. gratuluji :-)

ok! jenom nemá být Žluté lázně?? velké Ž ?

OK

Než ulehnu, musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen. Stránky jsou přehlednější, líbivější, profesionálnější, fórum vypadá také dobře. A jestli tu jsou nějaké chybky ... bezpochyby budou prodrbány ze všech stran v následujících dnech na fóru.
[mBank]

Nové stránky vypadají pěkně, díky. Musela s tím být spousta práce. Přestože jsem klientem mBank, na oslavu mě bohužel nepustí, protože nemám žádnou kartu ("Pro vstup do areálu pak budete potřebovat platební kartu mBank, kterou se prokážete u vstupu.") - čekám, až bude karta čipová, takže doufám, že to překvapení ohledně kreditky pak sem rychle napíšete. Ještě jednou díky.

A rovnou si to okomentuji - těch polských nápisů dole na blogu (další a poslední stránka, případně první a předchozí) už jsem si všiml sám - mea culpa, testoval jsem, nahlásil jsem a nedostatečně otestoval opravenou verzi... jinak pokud chcete psát komentáře, zalogujte se (použijte stejný nick jako na mFóru) a budete to mít provázané se svým mFórum profilem (ke kterému si můžete nastavit avatara a napsat něco o sobě).