zpátky

Zlatá rybka a novinky na webu mBank

Než přijde ten slavnostní den a budete si moci požádat o kreditní kartu – Zlatou rybku mBank, snad uspokojí vaši zvědavost další detaily, které postupně zveřejňujeme. Od včerejška platí nový sazebník, v němž už kreditní karta je – tak co jste se mohli dovědět? Kolik se vám splní přání? :)

Sazebník samozřejmě neprozradí vše, ale myslím, že dost poznáte i z něj. První informace, které si asi všimne každý: budeme nabízet tři varianty, které se liší cenou za vedení karty. První varianta je podle očekávání s nulou za vydání i vedení. A to platí pro Visu Classic i Visu Gold. Druhá a třetí varianta jsou dražší – ovšem budou nabízet nižší úrok. Dáváme vám tak možnost vybrat si kartu podle toho, jak ji chcete používat. Mnoho z vás dá přednost nulovým poplatkům, protože patří mezi klienty, kterým se v bankovním žargonu říká transaktoři. Ti přesně ví, jak a kdy splácet, aby na úroku nezaplatili ani korunu. Využívají kartu zodpovědně – a my jim v tom pomůžeme. Již v žádosti si budou moci nastavit automatické splácení až do výše 100% dlužné částky, takže budou mít o starost míň. A když včas nezaplatíte, pošleme vám zdarma upozornění smskou. Druhou skupinou jsou kreditoři – čili ti, kteří se dívají na kreditku jako na úvěrový nástroj. Pro ně jsou druhé dvě varianty – protože nabízí lepší úrok. Jaký? To prozradit nemůžeme (mRada – prosím nenapovídat), ale zkuste si tipnout v komentářích. Nejpřesnější tip odměníme :)

Co dalšího se ještě dá ze sazebníku zjistit? Důležitou položkou jsou výběry – často se poplatky za ně účtují v procentech a člověk pak s překvapením zjistí, že ho výběr stál stovky korun. My jsme se rozhodli pro stálý poplatek bez ohledu na výši částky – je to 49 Kč (protože kreditní karta je primárně na placení zboží a služeb, nikoliv na výběr hotovosti), jak v ČR, tak v zahraničí. Další poplatek, na nějž narazíte obvykle až ve chvíli, kdy se vás bolestně dotkne, je poplatek za stoplistaci / blokaci karty. Někdy zaplatíte stovky, ba tisíce korun – u nás přesně 0 Kč. Za vydání duplikátu potom 150 Kč (podobně jako za dodatkovou kartu).

Kreditní karta mBank Visa Classic Kreditní karta mBank Visa Gold

No a neškodí ani zopakovat to, co někteří čtenáři mFóra a blogu už ví delší dobu (a i pokud jste dosud nevěděli, je to vidět na tomto obrázku): mKreditka bude embossovaná, s chipem - Visa Classic (černá) a Visa Gold (zlatá).

Stránky už jsou skoro hotové – ale než je zveřejníme, tak se chci zeptat: co byste na nich uvítali za informace? Kromě těch obvyklých produktovo-podmínkových podrobností bude jedna ze stránek popisovat rozdíl mezi debetní a kreditní kartou, na další bude v animaci vysvětlen systém výpisů a splátek. Co dál? A když už se ptáme: jaké jsou podle vás největší výhody kreditní karty? Jste transaktoři nebo kreditoři?

Abychom nemluvili jen o kreditní kartě (o Supermarketu investičních fondů, který se objevil v Sazebníku také, bude řeč v některém z příštích příspěvku): nedávno jsme doplnili web mHypotéky o stránku popisující bilanční mechanismus a teď máme animaci i na úvodní stránce mHypotéky. Líbí? Je to srozumitelné?

Také jsme chtěli pomoci všem, kdo měli problém s vyhledáním našich mKiosků a Finančních center: nyní si můžete v seznamu obchodních míst rozkliknout kterékoliv z nich, a najdete mapu, popis cesty a obvykle i fotografii. Tak můžete on-line prozkoumávat.

A nakonec zdravím Pavlu – naši novou tiskovou mluvčí! :)

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky