zpátky

Druhý týden cesty po Slovensku: Létání ve větrném tunelu i virtuální realita

Cíl je jasný – odvézt si během čtrnácti dnů ze Slovenska nejen krásné vzpomínky, ale taktéž zážitky. Je tu ale jedna podmínka. Za veškeré aktivity jsem platila pouze skrze mobilní aplikaci od mBank. Jaká místa jsem navštívila během druhého týdne cesty?

 

 

Naučila jsem se létat
Skok z letadla jsem letos absolvovala poprvé a byl to nezapomenutelný zážitek. Když jsem zjistila, že je možnost zkusit si let ovládat v trenažéru, neváhala jsem. Hurricane Factory je větrný tunel, do kterého mohou děti už od 5 let. Nejde ale jen o zábavu pro mladé, během mé návštěvy si zalétaly i starší dámy. Všechno se má vyzkoušet, no ne? Máte možnost strávit v tunelu 2 a více minut. O začátečníky se vždy stará instruktor, který se vám snaží předat základy a na závěr se s vámi řádně proletět. Jednoznačně můj nejoblíbenější zážitek celého výletu!

 

 

Surfování v Tatralandii
Divoké vlny si můžete užít i na Slovensku. Aquapark Tatralandie nabízí i adrenalinové aktivity a jednou z nich jsou Surf Waves. Vyzkoušet můžete bodyboarding, tedy jízdu na břiše, flowboarding, což je v podstatě něco jako surf a surfovací raft. Já volila celých 60 minut na vlně, během kterých jsem si vyzkoušela jak bodyboarding, tak surfování. Hodina času je až až, opravdu se vyřádíte a možná (stejně jako já) odejdete s pár modřinami.

 

 

Do virtuální reality
Žilina je krásné město, kde jsem si užila mnou oblíbené kavárny a jídlo. Rozhodla jsem se ale navštívit i jednu netradiční aktivitu – VR neboli virtuální realitu. Během třiceti minut jsem plavala v oceánu s velrybou, střílela na šváby, roboty, jezdila na horské dráze, skákala bungee jumping a sekala ovoce. Na horské dráze se mi reálně udělalo zle. Je až neuvěřitelné, co obraz dokáže s naší myslí udělat. Doporučuji si tuto aktivitu zkusit i ve více lidech a zahrát si společně hru dle vlastních preferencí.

 

 

Bojnice
Bojnice nabízí nespočet možností, jak trávit čas. Já se chtěla pokochat a vidět nejen zámek, ale celé město pěkně ze shora. Vyhlídková věž Čajka, ke které se dostanete po žluté trase, tuto možnost nabízí. Je postavena na stejném principu jako většina stezek korunami stromů. K věži vede pěkná cesta lesem do trochu strmějšího kopce, cesta zpátky bude ale za odměnu.

 

 

Trnavský lanáč
Na závěr celého výletu jsem si vyzkoušela lanové centrum v Trnavě. Pád nehrozí, dostanete patřičnou výbavu. I tak jsem se ale bála. Můj strach z výšky se projevil. Najednou mi ferrata v Itálii přišla brnkačka oproti lezení po pár dřevěných šprušlích. Centrum nabízí trasu i pro děti a otevřené je každý den v týdnu, přeje-li počasí. Doporučila bych návštěvu v rámci teambuildingu, protože u takové aktivity se vztahy jednoznačně utuží. :)

 

 

Za vše výše uvedené jsem bez problému zaplatila bezhotovostně skrze mobilní aplikaci mBank. Takže nejen, že mobilem fotím, natáčím, hledám skrze něj cestu, surfuju online. Nově s ním i platím.

Pokud by vás zajímaly zážitky prvního týdne na Slovensku, najdete je zde.

 

 

- Weef -
www.minveciviczazitku.cz