zpátky

První týden cesty po Slovensku: Projížďka na wakeboardu i koupel v pivě

 

Cíl je jasný – odvézt si během čtrnácti dnů ze Slovenska nejen krásné vzpomínky, ale taktéž zážitky. Je tu ale jedna podmínka. Za veškeré aktivity budu platit pouze skrze mobilní aplikaci od mBank. Jaká místa jsem navštívila a co zažila? První týden cesty je za mnou, tak si ho pojďme shrnout.

 

 

 

Halušky
Jídlo se u mě řadí jednoznačně na seznam zážitků. Během cest je zapotřebí objevovat zemi i skrze kuchyni. Po příjezdu do Bratislavy jsem tedy okamžitě z vlakového nádraží zamířila na HALUŠKY! Slovak Pub splnil má očekávání nejen pokud jde o chuť, ale i cenu

 

 

Biofarma Stupava
Kousek za Bratislavou se nachází Biofarma Stupava, kde jsem si zamilovala divočáka Šaňa, koně a vlastně všechnu zvěř, která na farmě přebývá. Zavítat můžete i do staré pekárny, odkud si rovnou odnesete voňavý pecen chleba a nebo skočit na slovenskou kuchyni do místní koliby. Mimo jiné tam jsem si stejně jako v Pubu v Bratislavě na haluškách pochutnala. Od té doby to už bohužel nebylo v jiných restauracích ono.

 

 

Poprvé na wakeboardu
Prvním akčním zážitkem byla návštěva Wakelake a moje první jízda na wakeboardu. No, i když jízda bych tomu úplně neříkala. Spíš jsem víc plavala, než jezdila. Tři hodiny mi pro začátek stačily. Následoval odpočinek, během kterého jsem si užívala pohled na ty zkušenější.

 

 

Thermalpark Dunajská Streda
Koupaliště s léčivou termální vodou bylo po namáhavém ježdění na wakeboardu skvělou volbou. Areál nabízí deset interiérových a venkovních bazénů, pro menší děti brouzdaliště a pro ty větší třeba skluzavky a tobogány. Vnitřní restaurace, ano, už zase mluvím o jídle, není žádná hitparáda, ale kavárna to zachránila.

 

 

Rychle a zběsile aneb motokáry
Městečko Nové Zámky nabízí jednu skvělou aktivitu, která na mém seznamu nesměla chybět - motokáry. Na tenhle zážitek jsme byli dva, takže nechyběla sázka o to, kdo prohraje, tak platí pivo. Hádejte co, prohrála jsem. Takže appka mBank opět našla využití. Odnesla jsem si ale super zážitek a kuklu, kterou dostanete, nemáte-li vlastní. Bylo mi doporučeno s ní nechodit do banky, haha. :D

 

 

Návštěva Slovenského krasu
Konečně došlo na přírodu. Noc jsem strávila v městečku Turňa nad Bodvou, kde jsem si upřímně zpočátku nebyla jistá, zda bezhotovostně vůbec platit půjde. Byla jsem mile překvapená nejen z možnosti platit appkou, ale ráno i z výhledu na zříceninu hradu přímo vedle penzionu. Den jsem strávila procházením a došla až do Háje, odkud je možnost vydat se na Hájské vodopády nebo Zádielskou dolinu.

 

 

Pivní koupel v minipivovaru
Ze Slovenského krasu jsem se přesunula do Popradu, kde jsem po dlouhé cestě vlakem toužila po relaxu. Toho se mi dostalo – a ne ledajakého. Hodinku válení jsem si užila ve vaně plné piva s pípou po mé levici. Čepovat piva si můžete podle libosti. K dispozici je také sauna a pokud vás honí mlsná, tak si po skončení procedury můžete skočit dolů do restaurace.

 

 

Za romantikou na hrad
Spišský hrad je z Popradu hodinku cesty a já si jeho návštěvu tedy nemohla nechat ujít. Jedná se o jeden z největších hradních komplexů v Evropě, a ne nadarmo je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Máte možnost normální prohlídky či nasadit sluchátka s audio průvodcem. Doporučuju se na hradu zdržet do západu slunce. Výhled na Spišské Podhradie je odtamtud fenomenální a o romantiku není nouze.

 

 

Až na vrcholky hor
Vysoké Tatry toho nabízí hodně. Já si vybrala cestu lanovkou na Lomnický štít. Je to docela mise získat místo až nahoru. Rezervační systém hlásil plno. Rozhodla jsem se to risknout a až na místě zkusit štěstí. Zadařilo se! Ostatní lanovky jezdí bez problému. Část cesty na Skalnaté pleso, které se nachází pod Lomnickým štítem jsem vyjela lanovkou a tu druhou si vyšlápla, ať jsou ty výhledy alespoň z části zasloužené.

 

 

Za vše výše uvedené jsem bez problému zaplatila bezhotovostně skrze mobilní aplikaci mBank, která je propojená s Google Pay. Takže nejen, že mobilem fotím, natáčím, hledám skrze něj cestu, serfuju online, ale i platím.

 

Těším se, jaké zážitky přinese druhý týden.

- Weef -

www.minveciviczazitku.cz