zpátky

Výběr a vklad hotovosti – jak to chodí v mBank?

Mít účet v mBank má jednu velkou výhodu – nemusíte hledat ten správný bankomat, abyste si mohli vybrat hotovost zadarmo. Můžete použít jakýkoli, zkrátka ten, který je zrovna nejblíž. Stačí si z něj vybrat alespoň 1 500 Kč a nezaplatíte vůbec nic.

Vlastní bankomaty nemáme, ale to neznamená, že za výběr z bankomatu jiné banky musíte platit. Když si zapamatujete „pravidlo 1 500“, budete s hlavní kartou ke svému účtu vybírat kdekoli a zadarmo. Pro výběry hotovosti u nás platí následující:

 

Výběr hlavní kartou z jakéhokoli bankomatu v ČR a v zahraničí

 • mKarta
  - výběr hotovosti v hodnotě 1 499,99 Kč a méně: poplatek 29 Kč
  - výběr hotovosti v hodnotě 1 500 Kč a více: ZDARMA
 • Zlatá mKarta umožňuje vybírat hotovost zdarma bez ohledu na výši výběru.


Výběr dodatkovou kartou z jakéhokoli bankomatu v ČR a v zahraničí

 • mKarta
  -  výběr hotovosti je zpoplatněný částkou 29 Kč bez ohledu na výši vybrané hotovosti.
 • Majitelé Zlaté mKarty mají i v tomto případě všechny výběry hotovosti zdarma.
   

Výběr hotovosti na pobočkách jiných bank (cash advance)

 • Pro všechny naše karty platí v tomto případě poplatek 29 Kč za výběr.
   

 

Náš tip: Používejte mobilní aplikaci mBank!

I bez přihlášení do mobilní aplikace totiž rychle zjistíte, kde najdete nejbližší bankomat. Stačí ji otevřít, kliknout na možnost ATM nebo Přejít na mapu a zobrazí se vám všechny bankomaty ve vaší blízkosti. Navíc ihned uvidíte svůj aktuální zůstatek na účtu a nebudete ho muset zjišťovat v bankomatu – za tuto službu byste jinak zaplatili 9 Kč bez ohledu na používanou kartu.

 

 

Nově zavádíme také vkladové bankomaty

Jedná se o vkladové bankomaty Euronet. Postupně je uvádíme do provozu na OK Pointech – pro bližší informace se podívejte na přehled zprovozněných vkladových bankomatů doplněný také o jejich zobrazení na mapě. Vklad hotovosti v české měně můžete provést prostřednictvím debetní karty vedené k libovolnému bankovnímu účtu u mBank, tedy nejen na mKonto, ale i na mKonto #navlastnitriko, mKonto pro děti, mKonto Business, nebo dokonce na spořicí účet eMax. Celá operace je zdarma!

Průběh vkladu zachycuje krok po kroku toto video: