zpátky

8 velmi úspěšných lidí, kteří nejprve zažili odmítnutí, a až pak slávu

Každý pokrok jde ruku v ruce s chybami a často i s neúspěchy. Na světě existuje mnoho inspirativních příběhů jako důkaz. Připravili jsme pro vás seznam úspěšných lidí, od filmových hvězd přes vizionáře až po vědce, kteří zažili nejprve velké selhání, než přišla sláva a bohatství.


1)    Walt Disney

Vyřadili ho z Kansas City Star, protože „mu údajně chyběla představivost a dobré nápady“. Několik z jeho podniků zkrachovalo, než uvedl premiéru Sněhurky. V té době netušil, že se stane mužem, který změnil dětství každého z nás.


2)    Soichiro Honda

Mechanického génia stály unikátní vize místo v japonské podnikatelské komunitě. Jeho idolem byl Edison. Vzpíral se normám a jeho agresivní individualismus se víc hodil do USA než do Japonska. Honda roku 1970 odvážně vstoupil do automobilového průmyslu ve Spojených státech a započal tak japonskou automobilovou revoluci.


3)    Dick Cheney (bývalý viceprezident USA)
Cheneyho vyhodili z univerzity Yale, měl problém adaptovat se na kulturu a přednášky. George W. Bush kdysi zavtipkoval: „Takže teď víme, že když jste absolvent Yale, stanete se prezidentem. Když vás vyhodí, budete viceprezidentem.“


4)    Thomas Edison

Edisonovi jednoho dne jeho učitel řekl, že je „příliš hloupý, aby se něco naučil“. Chvíli to vypadalo zoufale, Edisona vyhodili hned z prvních dvou zaměstnání, protože byl málo produktivní. Ale pak se rozjel a na kontě má víc než 1 000 patentů a vynálezy, které změnili svět: fonograf, elektrické lampy, videokameru…


5)    Harrison Ford
Po jeho první menší roli přišel za Fordem kolega a řekl mu, že ve filmovém byznysu nikdy neuspěje. Fordovu kariéru dnes můžeme rozdělit hned do několika dekád zahrnujících role ve „Star Wars“ nebo „Indiana Jonesovi“.


6)    Theodor Seuss Geisel
Známější jako Dr. Seuss, jehož první knihu odmítlo 27 vydavatelů! Seuss se však i přesto stal legendárním dětským autorem známým po celém světě a prodal přes 600 milionů kopií svých knih.


7)    James Dyson

Britský vynálezce vyrobil přes 5126 špatných prototypů během 15 let, než vynalezl vakuový vysavač. Prototyp číslo 5127 fungoval a značka Dyson se stala nejprodávanější mezi bezsáčkovými vysavači v USA. Forbes uvádí, že momentálně má hodnotu okolo 4,9 miliardy dolarů.


8)    Lady Gaga
Po prvních třech měsících ji vyhodili z nahrávacího studia Island Def Jam. To ji donutilo, aby si začala koncerty v NYC vybavovat sama na vlastní pěst. A tak začala spolupracovat s několika rockovými kapelami a experimentovat v módě. Dnes je popovou ikonou, držitelkou šesti cen Grammy a podle Forbes vlastní majetek v hodnotě 59 milionů amerických dolarů.

 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas