zpátky

mBank nespí

Čtenářům blogu se omlouvám za delší pauzu, a slibuju, že se polepším a novinek bude víc. Teď jich mám totiž až až - ani nevím, kde začít... Připravované plány? Otevíraná centra? Funkční změny? Nový šéf? Čtěte dál :)

mLidé mi slíbili, že na blog nebudu sám, tak třeba bude příští příspěvek už od někoho jiného. Proto bych teď rád upozornil na pár zajímavostí... Mohli jste v médiích zaznamenat, že máme nového šéfa. Jiří Báča vystřídal Sergiusze Najara, který se zkušenostmi z ČR bude pomáhat otevírat mBank zase v některé z dalších zemí, kam se mBank chystá (Finanční centrum v Londýně je už otevřené, ale ještě nejde o mbank.uk, to teprve přijde - a není to jediná země). Společně byli i na otevření našeho brněnského FC, které najdete v samém centru, jak se říká v Brně - na Čáře.

Joštova 6

Finanční centrum - Joštova 6, Brno

To ovšem není pro leden poslední otevírané místo - nové Finanční centrum bude v Plzni na Sadech 5. května a v Praze na rohu Bělehradské a Anglické ulice. mKiosek bude již v lednu v Liberci, v Praze v Letňanech - a na přelomu ledna a února budou otevřeny hned dva mKiosky v Ostravě. Finanční centrum tam samozřejmě vznikne také - v březnu bude otevřeno skutečně velké, pro celou spádovou oblast. Na Moravu a do Slezska zdravíme s velkou radostí: po Praze se jedná o nejdynamičtější regiony (a to měla Praha výhodu prvních kontaktních míst).

Velké díky patří všem, kdo nás neúnavně podporovali i kritizovali na mFóru. Pomohlo nám to ujasnit si problematická místa a jedním z výsledků také je změna v procesu od podání žádosti až po finální aktivaci účtu. S platností od včerejška se nám povedlo výrazně zkrátit doručování z banky do Mediaservisu a zase zpět. Mediaservis také navolal naprostou většinu čekajících lidí a teď už zbývá vyřešit jen jednotlivé konkrétní případy, kdy došlo k nějakému zádrhelu. Na fóru mě pár lidí pochválilo - ale většina té práce je dílem méně viditelných, ale o to důležitějších kolegů, kteří se snaží nenechat jedinou žádost nedokončenou.

Podobně jsme na základě ohlasů upravili limity u platebních karet: více podrobností najdete na stránce o limitech, jde primárně o to, že nyní jsou již on-line platby možné okamžitě po aktivaci karty (tedy, máte-li peníze na daném účtu!). Stejně tak se u karet vydaných po Vánocích už nebudou objevovat problémy s nastavením limitů. Máme radost, že se delfíni líbí a že je také už téměř všude bez problémů přijímají. Pokud narazíte na místo, kde tomu tak není, napište nám! My si na takové případy posvítíme. Totéž platí pro instituce, programy či firmy, které dosud nevzaly mBank na vědomí a kód 6210 neuznávají.

Mezi takové patří i ČSSZ a Ministerstvo vnitra, ale jednáme s nimi - to je dobrá zpráva pro všechny, kdo by si chtěli nechat posílat na mBank účet důchod (kdo říkal, že tahle věková skupina nemůže používat internetové bankovnictví, moc se plete - mezi našimi Klienty je už skupina 75+). Až to budeme mít vše finálně schválené, dáme vědět.

Konkurence také nespí... A i když třeba říká, že pro ně nejsme žádnou hrozbou, my víme své. A vaše reakce nás v tom utvrzují. Můžou možná zvýšit sazbu, ale model - ten nám vezmou těžko, to se totiž nedá udělat tak jednoduše. V komentářích si můžete zkusit tipnout, jakou sazbu bude mít (už za pár dní) náš spořící účet :) Mimochodem, bude k němu reklama, jakou v ČR ještě žádná banka zcela určitě neměla!

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (102)

Vložit komentář

Všude čtu,jak se otevírají mkiosky a centra.Fajn,ale co také jiné města jako jsou Chomutov,Jirkov,Klášterec nad Ohří jako lázeňské město,nebo třeba královské město Kadaň.Chce se více snažit nebo více myslet na klienty?

Poslat zprávu

2 99 a 100 - v současné době neuvažujeme o zprovoznění obchodních míst v těchto lokalitách. V případě, že by bylo něco nového v této věci, dozvíte se to z našich webových stránek.

S pozdravem

Tomáš_mBank

Dobrý den,neuvažujete otevřit mkiosek také v Třinci?
Chtěl bych u Vaši banky spořit a Ostrava je přece jenom z ruky.

Dobrý den,
zajímalo by mne jestli máte v plánu otevřít alespoň mkiosek ve Znojmě. Děkuji za odpověď.

Všechno je dobré, jen se stále odkládá zavedení platebního styku se zahraničím. Kvůli tomu musím udržovat souběžně účet u jiné banky. Myslím, že zákazníci by přijali, že pohyby do a ze zahraničí nebudou zcela zadarmo, stačí, když se nabídnou laciněji. Například ČSp účtuje 100 Kč za příchozí platbu ze zahraničí, i když platba je vystavena v CZK a není tedy třeba konverze měny!
Ing. Vladimír Horák, Ústí nad Labem

Spíš dotaz bych měla. Jestli mBank uvažuje o zřizování účtů v Eurech, Pokud ano, kdy bych se mohla dočkat? Děkuji za odpověď

S vašimi službami jsem velmi spokojen.Chci se zeptat proč trvá uskutečnění přrevodu z Emax déle než 3 dny,ba i více dnů. za sruhé kda bude zprovozněn program SIPO,který jste slibovali na léto 2008?Umožnilo by nám to zrušit účty u jiných peněžních ústavů.Děkuji za odpověď

Dobry den,
zajimalo by me, kdy bude u mBanky mozne zrizeni bezneho uctu v eurech. Je to vubec v planu?

fuj fuj-fuj,,,,,,,,,

Zdarec vsichni!!! tipuju 4% ...a uz se na to moc tesim a hodne na tu reklamu :)

mBank je ideální banka pro důchodce - kdo jiný musí tak počítat každou korunku?
Takže jsem hned založil účet kromě pro sebe i svému 98-letému otci. Možná je to vůbec nejstarší klient? Už se těší, až si pro důchod místo na poštu půjde do blízkého bankomatu.

to Michal: do 1000 EUR 100% do 25000 EUR 90%

Hezký den,
mám jednoduchou otázku související s "neznalostí" této banky...

Jakým způsobem (resp. do jaké výše) budou zabezpečeny (státem ?) finance na mém účtu v mBank pro případ krachu této banky ?

Dobrý den,

není mi jasné, jakým mechanismem jsou u vás v mBance zřizovány účty. Před 14 !!!! dny jsem si u vás založil "spořící" účet eMax, který stále NEFUNGUJE. Na e-mailovou výzvu o podepsání smlouvy ji vaši pracovníci neměli připravenu, načež jsem si s nimi domluvil schůzku, smlouvu podepsal a účet NEBYL AKTIVNÍ !!!!! Za dalších 5 pracovních dnů jsem obdržel z Polska "aktivační" balíček, který mě pustil do internetbankingu, avšak po odeslání platby z Komerční banky do mBanky mě byla platba vrácena, neboť účet stále NENÍ FUNKČNÍ. Chtěl bych se zeptat, zda vaši pracovníci jsou opravdu tak neschopní, že nejsou během 14 dnů schopni vytvořit obyčejný účet + zprovoznit internetbanking. V Komerční bance bylo vše hotovo během 2 pracovních dnů. Vaše ne-poplatková politika, jak je vidět, nefunguje. Protože není nic horšího (alespoň nemělo by být) než nespokojený klient. To ovšem ve vaší bance neplatí. Naprosto lajdácký přístup ke klientovi v kombinaci s nefunkčními službami ve mě evokuje pocit, že by u vás měl být proveden dohled na místě ze strany ČNB, a to co možná nejdříve, protože si nedovedu představit, s jakou "odborností" jsou prováděny složitější operace než je zakládání účtů...

Nemohu si zrušit účet u spořitelny, dokud nebudete mít alespoň inkaso.
Dáte vědět kdy to bude? Bylo by užitečné mít tuto informaci dopředu, před zprovozněním inkasa. - (Nejlépe info na stránky z nichž se obsluhuje konto)

Jinak vše O.K. - děkuji

Zdravím
Úrokové sazby mě třeba nezajímají,to co mě zajímá a čím argumentuje Vaše konkurence jsou služby a to jak dlouho vám to vydrží.Já osobně vám držím palce doufám že za chvíli budete mít i něco pro firmy a podnikatele,inkasní plat.styk zahr.platby(zadarmo???? hehe),atd atd,kontokorent to by bylo něco.Třeba něco taky pro nově začínající podnikatele kteří nemají žááádné dan.přiznání a pokud ano tak určite nejsou v těžkém plusu aby šáhli na nějaký ten úvěr.Doporučuji něco takového připravit,ja osobně jsem si tohle vše užil a trvalo mi roky u(ebanky) než mi postupně něco nabídli.Jak začínali (ebanka) taky neměli pobočky všude,za hot vklad na učet se nic neplatilo ted 10kč,jak převádíte peníze v rámci banky tak to taky stojí 1,9kč kdysi ne.Takže uvidíme čeho se dočkáme od mbank za 5let.

Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, kdy budou aktivní služby INKASO a SIPO. Díky

Do úplné spokojenosti mi schází zjištění zůstatku v bankomatu a gsm bankovnictví, jinak vidím samá pozitiva.Moment....ještě mi schází tlačítko vytisknout pohybby na účtu za celý měsíc :-(....ale to bude určitě dočasné...

Zdravím,

sice přijel pracovník Mediaservisu pozdeji s omluvou ( to nevadilo), ale uz je to tady!! Mám podepsanou smlouvu a už se těším na kreditku atd.
Uvítal bych také SIPO a nějaký příspěvek byl ohledně změni limitu na kreditkách přes internetové bankovnictví. Jak často lze limit měnit cca třeba 2 -3x denně ?? Pouze jednou denně?
Doufám, že půjde přes internetbanking provést všechny případné žádosti v elektronické podobě, tak abych nemusel nejlépe do banky vůbec.

Jinak Vám moc fandím, jen tak dál, držím palce !! :-)

No já jsem nejvíc dychtivý na tu reklamu? TV nesleduji takže se ptám: Kdy poběží nebo už běží v TV ? Jinak jsem zákazníkem mBank třetím dnem a zatím ono problem... Doručení v pořádku, vše funguje bezchybně tak jak má!!

Se zájmem sleduji rozvoj mBank v České republice a těším se na pobočku v Ostravě. Ve výloze bývalé prodejny s potravinami Blažej na Puchmarově ulici sice několik týdnů visí info, že zde brzy bude www.mBank.cz, ale byl bych rád, kdybych se o otevření nové pobočky dozvěděl i něco z oficiálních míst banky. V odkazu tiskových zpráv www.mbank.cz je poslední tisková zpráva z 26. listopadu 2007. Domnívám se, že banka, která prožívá v ČR takový boom by měla zveřejňovat více oficiálních tiskových zpráv a nespoléhat se jen na debaty na blogu. V této oblasti by se mBank spát neměla. Ostatní banky vydaly v roce 2008 již několik tiskových zpráv a mBank zatí nic.

Dobrý den, také se přidávám ke spokojeným klientům mBank - zřízení účtu proběhlo rychle, s kurýrem jsem také byla velmi spokojena. Konečně banka, která si nás, klientů, váží. Peníze lze získávat z půjček, úvěrů, hypoték a ne zpoplatňováním služeb. Věřím, že to i u nás dokážete a moc Vám fandím.

Jo doposud super.. dokonce mě po shlednutí polských reklam napadlo nechat umístit reklamu na mBank hned za tu od nejmenované banky, kde se na konci říká "a poraďte mu, jak neplatit vůbec!"

Tipuji 3,4-3,5.

Přestože se na internetu objevuje dost kritiky ohledně předčasného vstupu, atd. já jsem s vašimi službami velmi spokojen.

Dobrý den,

děkuji za e-mailovou odpověď na mou otázku zda a kdy budete poskytovat i podnikatelské účty. To, že tuto službu připravujete, a že bude k dispozici během letošního roku, mi stále trochu vrtá hlavou, a proto přímo sem píši otázky, které mě v souvislosti s tím napadají:
1. Jaký je rozdíl (z pohledu banky) ve vedení podnikatelského a soukromého účtu? Podle mě žádný.
2. Je tedy problém v tom stanovit jiné podmínky (rsep. ceny jednotl. služeb) pro podnikatelské účty? Jak dlouho se o tom budete mezi sebou dohadovat? Nebo do toho mluví polský management nebo snad i ten německý?

Velmi rád bych byl vaším (a možná i nadšeným) klientem. Nejde o to čekání jako takové, jde o to, že se na to vůbec čeká, trošku mi to s prominutím smrdí, a proto jdu zatím k FIO :-)) Ti jsou také bez poplatků, podnikatelský účet v pohodě založen za pár chvil a teď pánové vymýšlejte argumenty, které by mě měly přesvědčit k přechodu k vám! :-)

A spíte dobře? Tedy jestli vůbec máte čas spát :-D

No kamoska mi rikala ze ceska spořitelna si bere nejaky procento za to ze si ukladas penize, nevim jestli to je pravda, protoze nemam s CS nic spolecnyho. U mbanky je supr ze jde resit dost(spis vsechno) veci pres internet a je to pohodlny nez behat kuli kazdy blbosti do banky a cekat tam nez se uvolni vas poradce. Ja mam ucet u KB , a i kdyz mam studentske konto tak me stve jak me tam zbytecne mizi penize. Jsem rad ze se objevila mbanka, kde se me nebudou ztracet penize zbytecne. Vsem preju hodne dobrych zkusenosti s mbank. preji krasny den.

Kája: Musíš zatelefonovat na mLinku a domluvit se s operátorem mLinky.

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, jak postupovat v případě, že klient zapomene heslo do internetového bankovnictví...sotva jsem si ho nastavila, hned jsem ho omylem zapomněla :)jak dlouho trvá vyřešení problému a jak je zpoplatněno?
Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Dobrý den, už se nemůžu dočkat, až mi dorazí první vklad na účet. Přestanu konečně živit nenasytnou poštu, která si už zase zvýšila poplatky za služby. Končím také s Českou spořitelnou, přestože jsem jejím klientem více než 25 let. Tento bankovní ústav si svých klientů neváží a nechává si platit nehorázné poplatky za všemožné i nemožné úkony. Na mém pracovišti se pro mBank rozhodli nezávisle na sobě už 3 lidé ze 30, což je pěkných 10%. Ostatní buďto nevědí nebo nevěří, že nějaká banka se může chovat ke svým klientům a jejich těžce vydělaným penězům přátelsky. Ale i oni na to jistě brzy přijdou. Držím palce a přeji mnoho štěstí všem klientům i zaměstnancům mBanky !

Dobrý den, přidávám se k pochvalám spokojených klientů mBank. Dlouho jsme čekali a konečně se dočkali elementární slušnosti v bankovnictví. Ptám se na čem vázne souhlas s inkasem? Musím říct, že tohle mi způsobilo problém, platba jednorázovým příkazem se mi vrátila a bylo mi sděleno, že ji Česká pošta přijímá jen výjimečně. Do doby souhlasu musím běhat na poštu a platit v hotovosti, což se mi vůbec nelíbí. Děkuji za odpověď a zdravím.

Jeste oblast zabezpeceni,iniciacni kalkulatory a jine formy,i treba volitelne s doplatkem klienta by mohly zaujmout a dalsi plus pro Vas

Ucty funguji,zrizeni bez problemu,samozrejme,ze nic neni hned ,ale s trochou trpelivosti se dockame i dalsich sluzeb,ktere kazda druha banka nabizi, o tom banky preci jsou nabizet pujcky ,obhospodarovat stradatelum penize ,ale co v Czechlandu u vetsiny financnich instituci chybelo dlouhodobe je obycejna slusnost ke svym klientum.Nabubrelych sloganu a stupidnich reklam, balicku apod tu ma dle me kazdy plne zuby a vsichni take vidi jaka je skutecnost,chceteli smutna realita.Uroceni bank,pri inflaci a reposazbe jaka je se i dnes pohybuje v absurdnich cislech okolo 0.1-2% je nejen obycejna sprostota ,ale nazval bych to skrytou formou organizovaneho zlocinu,kartelu a kradeze,tomu se nerika real bussines.Za tento vicelety pristup bankam a jejich managementu potazmo akcionarum preji tvrde pristani a velice chmurna rana.Snad vice lidi pochopi,ze vlastne ted je jejich sance na malou odplatu a ustedreni lekce temto molochum.Verim,ze vlastne az vstup Mbank tento segment rozhybal ku prospechu vsech a veci se konecne vrati nekam do zapadni Evropy,a bude konec sikanoznim praktikam.Rad bych zde v zajmu objektivity uvedl, ze i zde v bankovnictvi existuji svetle vyjimky a chovaji se ke svym klientum fer,z vlastni zkusenosti treba Fio,MPU,castecne Ing a Citibank,ale to musite byt movitejsi. Je tu jedna oblast ,ktera by se asi mela iniciovat zmenou zakona a to je vyse pojisteni vkladu.Myslim,ze 90% z 25k euro je smesne .Proc ne treba 100% z 100k euro a pod{cti vys}.V bankach sedi preci sami odbornici,co by mohli udelat spatne, proc tak prihloupla vyse zakonneho zajisteni a proc neprijit v podstate jako jedina banka na trhu pro privatni klientelu se silnym zazemim s necim lepsim.Mozna tento aspekt bych Vam doporucil nejak doresit,profilujete se jako banka internetova se sporicim produktem tedy i Vas jako banku jiste zajima vyse zustatku na jednotlivych uctech vasich klientu a rozumny clovek by nemel jenom slepe duverovat ,preci jenom jste tu jen par mesicu...Zkratka v teto oblasti ja vidim moznost zlepseni , dalsi zvyseni konkurenceschopnosti a v neposledni rade zvysovani duvery klientu ve vasi spolecnost. Osobne si myslim,ze Vas rozjezd byl solidni a zvladate praci skvele jen tak dal. Vzdy je toho spoustu ,co by se dalo udelat jinak a lepe,jen to moc neprekombinujte a zustante jaci jste ted a budete mit v Cechach uspech .

-Není mi jasné proč ČSSZ sabotuje činnost mBank.
-Jestliže nedonutíte byrokraty v ČSSZ k alternativě zasílání důchodů na konta v mBank,přidete o velkou skupinu klientů,včetně mě.
-Nastavení osobních limitů pro creditní kartu (po internetu) považuji za výrazné snížení bezpečnostních rizik při pokusu o zneužití.
Díky za to ,že jste konečně tady.Milo

Po zkušenostech s ČS,ŽB,ČS s poplatky od 2700 Kč až po 1800 Kč/rok v současnosti se najednou dostanu na 0.tak na to jsem čekal od r.1996,klientem mBank jsem se stal i s aktivací účtu za necelý měsíc a buďme trpěliví,ty poplatky jejich za to stojí.

Kdybyste se podíval do mFóra, tak byste zjistil, že inkaso bude od začátku dubna, tj. za 2,5 měsíce. A vzhledem k tomu, že chvilku trvá, než se účet zřídí a příjde platební karta, tak bych se zřízením mKonta až na ten duben raději nečekal ;-)

Jediná věc, proč jsem si zatím neotevřel u mbank účet, je chybějící možnost nastavení inkasích plateb.
Doufam, že to co nejdříve vyřešíte ! (Máte alespoň zhruba termín, kdy tato služba bude k dispozici ?).
Jinak vzhledem k inflaci a vaší konkurenci vidím potenciál jít až na úrokovou 4% p.a.

Tady přece vůbec nejde o max. výši úročení! mBank je přece zadarmo, takže pokud bude úrok v relacích konkurence, tak je to pořád bomba. Na to by se nemělo zapomínat a nehnat požadavky do nesmyslných extrémů.

já tipuju že příští změna sazby na spořícím účtu bude ještě vyšší. vycházím z toho že mbanka chce být nejlepší a že taky musí zohlednit svoje dosavadní nekvalitní služby. takže sazba nejméně 25 % p. a.

Pane Josefe, nemůžete srovnávat úrokové sazby z jednotlivých států, protože každá centrální banka má jiné sazby od nichž se odvíjí "cena" peněz.

Tak se netešte moc. Úrok na Slovensku nabízi prý Dexia a to 4% ... Možná jednou i tady mBank nabídne tolik... eBanka /reiffeisen bank) je o ničem !!!

Ano, už je to oficiální a venku - a za chvilku uvidíte změnu i na homepage :)
takže díky všem tipujícím - gratulace těm, kdo uhodli a díky za fajn komentáře :)

Už netipujte, sazba je už zvýšena na 3,5% p.a.

Můj tip je 3,60% .

Zdravím všechny.
Můj tip je 3,5%, myslím, že to reálně odráží situaci na finančních trzích (úrokové sazby) a představy a možnosti mBanky. Připojuji se k dalším : zaveďte co nejdříve inkasní platby (souhlas s inkasem), je to věc, která mi stále brání v definitivním přechodu k vám! Snad to nemůže být tak složitý ( technický) problém!

Velmi bych se primlouval za nastavovani limitu na karte na internetu, z mobilu me to volani na mLinku stoji dost penez a pevnou nemam.

Já jsem si poslal na eMax 20000 a výherci aukcí mi tam posílají peníze, tak ať se zvedají % pěkně nahoru. Zbytek přepošlu, až budu rušit starý účet. Pamatuji doby, kdy byl na poště termínovaný vklad na 12 měsíců s 10% úrokem, ale tam už se asi nikdy nedostaneme.

Zdravim vsechnny kdo se podileji na prevratu ceskeho bankovnictvi. Sice to trvalo nez si konecne nekdo uvedomil, ze banka zije predevsim z penez jejich klientu a ze by se podle toho mel jeji klient taky mit. Ale je to tady a ja drzim palce. Muj tip je 3.5%. Co bych ja uvital v nejblizsi dobe a co by definitivne zavrsilo muj prechod od jedne nejmenovane (CS) banky? V prvni rade vyresene uvery a v rade druhe moznost prichozich plateb ze zahranici IBAN. Potom uz bych nevahal ani minutu a moje milovana, soucasna a nejmenovana banka by sla s prominutim k certu. Verim, ze Mbank vydrzi tempo a nadseni, ktere zrejme leckoho zvedlo ze zidle a preju ji a hlavne nam klientum mnoho dalsich ze zidle zvedajicich zprav i v roce 2008...

Dobrý podvečer. Já si tipuji zvýšení úrokové sazby na 3,75%

Tak na www.finexpert.cz psali, že to bude 3,5 %, gratuluji všem, co si správně tipli ;-)

Chybí mi oznámení změny zůstatku na účtu formou SMS na mobil; možná že to jde nějak nastavit, ale nepřišel jsem na to, jak.

No mě by nejvíce potěšila sazba vázaná na 14-ti denní repo sazbu ČNB, tedy v součastné době 3,5%. Ale vázaná:)) tedy řekněte co 2T repo to my, tomu bych říkal naprosto férové jednání

Tipuji 3,6 % a vzhledem k rostoucí inflaci (r. 2008 -cca 6 %?) by toto číslo letos rozhodně nemělo být konečné, protože spořící účet by měl slouži aspoň k pokrytí inflace. Těším se a držím palce...

REF #48

Osobního bankéře mám. Ale nikdy jsem ho nevyužil. A k čemu? Já nechci chodit do banky. Já chci mít banku doma. A zkušenosti s tím, že mi systém automaticky nabídl na platebni prikaz datum splatnosti za mesic, cehoz jsem si nevsiml (den souhlasil) a pak jsem se dozvedel, ze to nejde zmenit jen na pobocce. Tam jsem se dozvedel, ze to nejde zmenit, ale jen zrusit a kdyz to udelali, tak si vzali 200 Kc... no pardon... to at jde CSOB nekam...

Zdravím!
Pročítám poprvé fórum, je skvělé, že klienti banky můžou takhle diskutovat a banka dle toho může přizpůsobovat a zlepšovat své služby :-)
Účet jsem si založil hned v prosinci, když sm poprvé uviděl reklamu v TV. Rozhodně velmi konkurenceschopná nabídka! Mám účet v ČSOB (ref Kombajn #44) a taky uvažuju o úplném přechodu k mBank. Co ale internetová banka asi nemůže nabídnout, je osobní bankéř, který v ČSOB za mě vše vyřídí a já přijdu (a to třeba i mimo otevírací dobu) podepsat papíry bez stání u přepážek. Pro dlouhodobého bonitního klienta nabízí také různé půjčky, investice, kontokorent, víc druhů platebních karet apod. Takže sm na vážkách...
Momentálně si vyřizuji hypotéku (i když jinde), úroková sazba mBanky je taky velice zajímavá. Jako finanční poradce OVB doufám, že snad brzo budu moct poskytovat tento výhodný produkt i svým klientům.
Co se týče sazby konta eMax, asi by se z pohledu banky měla pohybovat kolem sazeb vyhlášených ČNB. Ale není to dle mě nutnost, spíš jakési "alibi" - víc ti, kliente, dát nemůžeme. Sazba by měla odrážet to, kolik prostředků takto klienti bance celkově svěří, aby mohla investovat. Dlouhodobý výnos banky je pak jistě mnohem vyšší a o to víc může banka klientům "vrátit" formou vyššího úroku. Pořád je to ale produkt banky, která tím realizuje hlavně svůj zisk. Takže pro třeba ochranu peněz před inflací ano, ale jako forma investice se dá najít i jiné řešení. A nepochybuji, že mBank časem přijde i s fondy, spořícími programy apod.
Byla tu otázka na pojištění vkladů (do bankovních produktů). To je závislé na zákonech v dané zemi, takže třeba na Slovensku nebo jinde můžou mít jiné podmínky než u nás. Ve smlouvě o tom není extra zmínka, ale 100% pojištění by mohlo být další zajímavou třešínkou na dortu nabídky mBank :-)
Držím bance palce!

Zdravím,
já tipuju na 3,5%, ale myslím, že je to hodně optimistická výše, pokud ČNB brzo nechystá zvýšení úrkokových sazeb o dalších 0,25% vzhledem k "překvapující" inflaci.

SEM SPOKOJENA Z RYCHLIM VYRIZENIM ME ZADOSTI O ZALOZENI UCTU EMAX
I S KURYRNI SLUZBOU

Věřím, že zde tento příspěvek dávám zcela zbytečně, protože pracanti z mBank už jistě tento článek četli, analyzovali a pustili se do díla. :)
Pro klienta (i potenciálního) to však může být velmi přínosné čtení.

http://www.mesec.cz/clank...

Velmi zajímavé jsou porovnání rychlosti převodů, uvádění odesílatele ve výpisech či praktické zkušenosti se zahraničními převody.

Můj tip: 3,141592... %. ;)

misa: platby do zahranici nefunguji, coz je jediny duvod, proc sice uz mam mBank, ale stale platim more penez za ucet u CSOB, ktera podporuje jak platby do zahranici, tak SIPO...

typuji 3,5%, jak je to s prevody mezi zahranicnimi konty a mKontem?Dekuji m

Zdravím,
3.5 procenta, míň by bylo malé zklamání, více příjemné překvapení :))

Zdravím a tipuji 3,5 %

tak takova reklama nema chybu. http://www.youtube.com/wa...

tip 3,6%

Tak jsem se přidal ,a tipuji že to bude 3.2%

Bude to rovných 5 %, že?

Blog pekny, jen houst a vetsi kapky. A co se eMax uroku tyce, tak se pridavam k tipum na 3,4% a nemuzu se dokcat uterka :)

Justas:

Zacal jsem s tim ja, tak to vysvetlim.

Ano, PRIBOR ma samozrejme smysl uvazovat, ale jako naprostou horni hranici uroceni sporiciho uctu. Banka by byla "hloupa", zacne-li nabizet vyssi urok nez za ktery si muze penize pujcit od jine banky.

Na druhou stranu pokud opravdu nezacne svym klientum pujcovat penize a ma uz vyssi nez predpokladane mnozstvi klientu (tedy pravdepodobne i penez) ulozene na uctech, zacne na tom vyrazne prodelavat, pokud pujde vyrazne nad 2T repo sazbu. Takove perpetuum mobile nemuze samozrejme dlouhodobe fungovat (i kdyz sazby v letosnim roce urcite pujdou nahoru minimalne o 25bp).

Můj typ...3,43. Jsem velmi spokojen a díky. Připojuji se k názoru Evy - viz. výše a také bych přivítal možnost založit si trvalý příkaz ze spořícího účtu na běžný. Hodně zdaru do další práce...

Proč není možnost otevřít si účet u Mbank také pro právnické osoby? Jelikož téměř všechny naše firemní transakce provádíme elektronicky, opravdu bychom se rádi stali klientem Mbank, poradí někdo?

Tipuji zvýšení úrokové sazby na eMaxu na 3,55 %.
Důvod: 3 %(resp.3,0175 %) čistého.

Tak na slovenském webu jsem četl něco o 100% do 1000€, nad tuto částku 90%. Jestli to tak je i u nás, bude muset potvrdit někdo z banky.

Zajímalo by mě, zda jsou vklady na eMax nějak pojištěny. Děkuji.

zdravim vsetkych,

novy urok na eMax-e bude platit uz od utorka, 15. 1. 2008, jeho vyskou sa nechajte prekvapit :) my sme vsak tiez realisti a musime dodrzovat zakladne principy, ktorymi sa bankovnictvo riadi, cisla 4% a viac preto v ceskej "realite" este dlho nebudu prichadzat do uvahy... :) Zaroven SK a PL urokove sadzby nemaju s ceskymi nic spolocne, vsetky su ovplyvnene situaciou na lokalnych trhoch a medzibankovymi urokovymi sadzbami lokalnych narodnych bank.

Peter (produkty mBank)

Tipuji na 3,6%

3.6210% by byla opravdu skvělá stylová volba.

Předpokládám však, že to bude určitě nad zatím největším úrokem na trhu, který pokud se nepletu je 3,33%. Můj odhad je mezi 3.4 - 3.6 %.

ALE 3,6210% BY OPRAVDU NEMĚLO CHYBU

Nevím, proč se všichni ohánějí 2T repo sazbou - osobně jako relevantnější vidím PRIBOR, vzhledem k principu eMaxu asi 1D (vím, standard je 3M). Ten by teoreticky umožnil jít dost vysoko, ale tomu nevěřím. 3.6210 % by bylo velmi stylových :-)

Držím palce,zatím čekám na kurýra.Jak budu mít aktivní účet končím u GE(byl jsem tam od dob Agrobanky) a to by mohlo stačit. Je třeba udělat změnu. Změna je život!

Tipnul bych to na 3,5%. A uz se tesim na reklamu... doufam ze to bude neco po vzoru tech polskych... terba ta se zednikem;-)

Drzim palce! Postupne odchazim od GE k mBank, jen cekam na SIPO. Tipuji 3,4%.

Připojuji se k názoru mít možnost nastavovat si limity přes internet, zvýší to bezpečnost. Jinak když plynule stoupající trend, tak bych tipovala 3,45 - pro začátek. Jinak jsem velmi spokojená. U mne se žádné vážnější zádrhele při zakládání účtů neobjevily. Jen bych přivítala možnost založit si trvalý příkaz ze spořícího účtu na běžný.

Dobrý den, držím Vám moc palce a přeji Vám, ať jste v naplňování obchodní strategie silní a neústupní, brzy se Vám to vrátí velkým úspěchem a uznáním!

3.44% ;-)

3.33% už na trhu je, věřím, že mBank bude odvážnější. Tipuji na 3,45%.

Pekny clanek.

Srovnavani urokovych sazeb se Slovenskem a jinymi cizimi staty neni fer, tam maji jine repo sazby narodni banky. Muj puvodni tip na novy urok eMaxu byl 3.5%, ale mozna ze to bude 3.33% to by bylo pekne "kulate" :-)

Ted koukam na casy prispevku a vsiml jsem si, ze jsou o hodinu napred....podle jakeho casu mBank jede? :)

eMAX za 20%! To by se chytlo lidí (to už ale známe). Ne. Jenom fór. Ale dobrý překvápko by bylo, kdyby zprovoznili třeba v předstihu inkaso. To bych ocenil hodně a konkurenci by ubyl minimálně jeden klient (fyzicky, srdcem už je dávno v pytli).

Právě jsem viděl spot ve slovenské televizi - eMax za 3,5%. Po pravdě, líbilo by se mi to taky.
Přeju mBank mnoho dalších klientů

tip: 3,5% (pokud jste rozjeli už nějaké hypotéky)
Je předpoklad, že 2T sazba půjde nahoru

"Konkurence také nespí… A i když třeba říká, že pro ně nejsme žádnou hrozbou, my víme své."

Tohle klidně rozveďte. Bylo naznačeno panem Najarem, že nejmenovaná banka použila podpásovku. Jinak naše banky nespí, začínají dolovat poplatky z těch ovcí, co jim ještě zbyly. Žádná z těch, co mají hodně klientů, nezlevnila ani o píď, takže v tomhle mBank nemá žádnou konkurenci :-)

No já mám spořící účet zatím tam kde je úrok největší, ale kdyby to šlo nad 3,6, tak bych hned měnil.

Můj tip je 3,4%, ale už tak je to dobrý jen když to vydrží.

Panove, budte trochu realisticti.

2T reposazba CNB je 3,5% a diskontni sazba je nyni 2,5%. Takze jestli to bude nad 3,5%, tak by to bylo dost prekvapeni, zvlast kdyz mBank zatim poradne nerozjela pujcky a hypoteky.

Tak na tu novou reklamu jsem tedy zvědav. Ne že by mBank nějakou potřebovala, asi by byla přetížena žádostmi i bez reklamy, ale reklama dělá image firmy a tím i jejích zákazníků. Doufám, že bude vtipná, jako jsou ty polské, ta co jsem doposud viděl v českých TV byla suchá.

Tahle je dobrá:
http://www.youtube.com/wa...
http://www.youtube.com/wa...

Navstivil jsem dnes v podvecer FC na Pankraci a odnesl si behem ani ne 10 minut aktivni ucet, stacil jen jeden podpis. Rychle a snadno. Na co cekat na Mediaservis. Doporcuju ;-) a tipuju 4,5% !

Úrok na eMaxu by mohl být něco mezi 3,5 až 4,0%. Tipuji 3,7%.

Já se připojuji za možnost nastavit si limit pro platby na internetu přes internet a ne přes telefonní linku. Je to velmi užitečné (člověk může mít kartu pořád "zavřenou" a změnit limit jen když dělá platbu - další bezpečností opatření ktere by skoro nic nestálo). Každopádně hodně zdaru a spoustu spokojených klientů!

V souvislosti s temi limity na internetove platby - tyka se to i karet jiz aktivnich z drivejska? Nechce se mi volat na mLinku...

Hlavně aby se v reklamě neproducírovali režiséři a ředitelé zoologických zahrad :-D

Btw. úrok, když slováci můžou mít 3,4 a v polsku dokonce 4,5 (eMax plus, podmínky jsem tam ale nestudoval), tak něco mezi tím by bylo fajn :-)

Tipuji také 3,5 %

Zdravím všechny klienty mBank,

tipuji, že úrok na spořícím účtu eMax bude činit 3,5%. Jinak fandím všem pracovníkům Mbank. Jo a ten kontokorent by to chtělo také co nejdříve. Ahoj

Mám karty už z doby před 21. 12. 2007. Kdy si tedy budu moci nastavit limit pro platby u obchodníků (a případně i pro internetové platby) v internetovém bankovnictví? Když jsem se na to již vícekrát ptal, tak jsem byl pořád odkazován na mLinku. Tu si ale aktivovat nechci.

Někde také bylo naznačováno, že "někdy" to v internetovém bankovnictví prý snad půjde. A proto se ptám - kdy?

Prima článek. Když jsem se nenápadně na fóru zmiňoval, že by to chtělo trochu oživit aktuality, protože těch je v mBance opravdu dost, netušil jsem, že to 1. bankovní bloger v ČR známý též jako Adam mBank Zbiejczuk vezme tak hopem. Dokonce si myslím, že článek měl už rozepsaný. Myslím, že nebudu sám, kdo si rád počte novinky, plány a avízo na připravované služby.
A protože nechci rozkecávat, prásknu tip na úročení eMAXu, kterým určitě trumfnou nejmenovanou banku s iniciálami B.A.W.A.G. a házím ... 3,8% (a to jsem teď opravdu, ale opravdu přepísk).
muf