zpátky

mBank nespí

Čtenářům blogu se omlouvám za delší pauzu, a slibuju, že se polepším a novinek bude víc. Teď jich mám totiž až až - ani nevím, kde začít... Připravované plány? Otevíraná centra? Funkční změny? Nový šéf? Čtěte dál :)

mLidé mi slíbili, že na blog nebudu sám, tak třeba bude příští příspěvek už od někoho jiného. Proto bych teď rád upozornil na pár zajímavostí... Mohli jste v médiích zaznamenat, že máme nového šéfa. Jiří Báča vystřídal Sergiusze Najara, který se zkušenostmi z ČR bude pomáhat otevírat mBank zase v některé z dalších zemí, kam se mBank chystá (Finanční centrum v Londýně je už otevřené, ale ještě nejde o mbank.uk, to teprve přijde - a není to jediná země). Společně byli i na otevření našeho brněnského FC, které najdete v samém centru, jak se říká v Brně - na Čáře.

Joštova 6

Finanční centrum - Joštova 6, Brno

To ovšem není pro leden poslední otevírané místo - nové Finanční centrum bude v Plzni na Sadech 5. května a v Praze na rohu Bělehradské a Anglické ulice. mKiosek bude již v lednu v Liberci, v Praze v Letňanech - a na přelomu ledna a února budou otevřeny hned dva mKiosky v Ostravě. Finanční centrum tam samozřejmě vznikne také - v březnu bude otevřeno skutečně velké, pro celou spádovou oblast. Na Moravu a do Slezska zdravíme s velkou radostí: po Praze se jedná o nejdynamičtější regiony (a to měla Praha výhodu prvních kontaktních míst).

Velké díky patří všem, kdo nás neúnavně podporovali i kritizovali na mFóru. Pomohlo nám to ujasnit si problematická místa a jedním z výsledků také je změna v procesu od podání žádosti až po finální aktivaci účtu. S platností od včerejška se nám povedlo výrazně zkrátit doručování z banky do Mediaservisu a zase zpět. Mediaservis také navolal naprostou většinu čekajících lidí a teď už zbývá vyřešit jen jednotlivé konkrétní případy, kdy došlo k nějakému zádrhelu. Na fóru mě pár lidí pochválilo - ale většina té práce je dílem méně viditelných, ale o to důležitějších kolegů, kteří se snaží nenechat jedinou žádost nedokončenou.

Podobně jsme na základě ohlasů upravili limity u platebních karet: více podrobností najdete na stránce o limitech, jde primárně o to, že nyní jsou již on-line platby možné okamžitě po aktivaci karty (tedy, máte-li peníze na daném účtu!). Stejně tak se u karet vydaných po Vánocích už nebudou objevovat problémy s nastavením limitů. Máme radost, že se delfíni líbí a že je také už téměř všude bez problémů přijímají. Pokud narazíte na místo, kde tomu tak není, napište nám! My si na takové případy posvítíme. Totéž platí pro instituce, programy či firmy, které dosud nevzaly mBank na vědomí a kód 6210 neuznávají.

Mezi takové patří i ČSSZ a Ministerstvo vnitra, ale jednáme s nimi - to je dobrá zpráva pro všechny, kdo by si chtěli nechat posílat na mBank účet důchod (kdo říkal, že tahle věková skupina nemůže používat internetové bankovnictví, moc se plete - mezi našimi Klienty je už skupina 75+). Až to budeme mít vše finálně schválené, dáme vědět.

Konkurence také nespí... A i když třeba říká, že pro ně nejsme žádnou hrozbou, my víme své. A vaše reakce nás v tom utvrzují. Můžou možná zvýšit sazbu, ale model - ten nám vezmou těžko, to se totiž nedá udělat tak jednoduše. V komentářích si můžete zkusit tipnout, jakou sazbu bude mít (už za pár dní) náš spořící účet :) Mimochodem, bude k němu reklama, jakou v ČR ještě žádná banka zcela určitě neměla!

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -zavináč- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky