zpátky

V čem jsou ty peníze, které může středoškolák ušetřit?

Podle nás existuje minimálně pět naprosto základních výdajů, na nichž může středoškolák ušetřit okolo 12 500 Kč ročně. Za tuhle částku si v pohodě nakoupíte značkové oblečení na všechny čtyři sezóny, pořídíte některý z nejnovějších mobilů nebo 10 nových počítačových her.


1) Nekupujte si svačinu ve škole
Noste si ji z domova. Zaprvé, pokud nejste úplně marní, bude chutnat lépe než ze školní kantýny nebo automatu, zadruhé ji budou platit rodiče – celí šťastní, že mají přehled o tom, co jejich dítě jí.


2) Pijte vodovodu
Ladně přejdeme zmínky o zdravotních dopadech lopaty cukru v litrovce vaší oblíbené limonády a přejdeme rovnou k tomu, že ve 21. století je kohoutková voda dost populární. Navíc ve škole ji máte přímo pod nosem a můžete si ji točit do stylové lahve, třeba i potuněné vlastním designem (tahle počáteční investice se vám vyplatí). Hlavně si ale nejdřív zjistěte, jestli je právě u vás voda z vodovodu pitná!


3) Kupte si zánovní longboard
S úplně novým nablýskaným prknem a neošoupanými kolečky každému hned dojde, že s sebou nosíte longboard jen na okrasu. Jsou zkrátka věci, kterým patina sluší. A navíc vám nebude tak líto, až ho někde rozštípnete na dva „polongboardy“. Longboard samozřejmě uvádíme jako jeden příklad za všechny, podobné srovnání platí i pro jiné předměty.


4) Využijte předplatné
Odebírat časopisy pravidelně má hned tři výhody – je to levnější, dostanou se k vám dřív než na stánek a neriskujete, že v trafice na rohu bude čerstvé číslo vyprodané. Občas vás vydavatel dokonce obohatí nějakým věrnostním bonusem.


5) Zařiďte si výhodný bankovní účet
Co bychom to byli za banku, kdybychom neupozornili na výhodné bankovní služby: u nás si můžete sjednat mKonto #navlastnítriko, u něhož neúčtujeme žádné poplatky ani za vedení účtu, ani za kartu a první 3 výběry z bankomatu jsou zdarma. Nepotřebujeme žádné potvrzení o studiu, stačí nám občanský průkaz jako důkaz, že vám není míň než 15 a víc než 18 let.


Nemluvíme jen tak do větru – vypočítali jsme alespoň přibližně, kolik peněz by vám naše rady mohly ušetřit.

Kategorie:

Volný čas