zpátky

Na co se vyplatí šetřit v příštích měsících

Kromě krásných barev a zralého ovoce nabízí podzim také zábavné tradice, které stojí za to a stojí peníze. Abyste si je užili naplno, připomeneme vám je a zkusíme i vyčíslit, kolik si na ně dát stranou. Kromě toho nás čekají i ty méně příjemné podzimní povinnosti…


31. 10. Halloween
Ačkoli jde původně o anglosaský svátek, v posledních letech zdomácněl Halloween i u nás. Samozřejmě musíte mít dýni, bez té by to nebylo ono. Jako kostým se výborně hodí zombie. Kostým umrlce je totiž cenově výhodný a přitom velmi působivý. Stačí roztrhat nějaké staré oblečení a v kuchyni uklohnit umělou krev. Kečup není ta nejlepší volba, zkuste kukuřičný sirup, škrob a potravinářské barvivo. Celkový efekt – jak pro vaši peněženku, tak pro kostým – umocní několikadenní hladovka, tu vám ale rozhodně nedoporučujeme.
Dýně: 5kg dýně halloween přibližně 150 Kč
Kukuřičý sirup: 0,5 kg zhruba 35
Bramborový škrob: 250 g do 30 Kč
Potravinářské barvivo: 5 g okolo 10 Kč
Připravte si celkem 225 Kč


1. 11. Nové pneumatiky
Jak praví zákon, mezi 1. 11. a 31. 11. musíme mít na autě zimní pneumatiky, nezapomeňte tedy na jejich přezutí! Jedna nová pneumatika vyjde zhruba na 2 000 Kč, takže za všechny čtyři to je docela balík. Takže vám přejeme gumy málo sjeté a investici pouze do výměny v servisu, pokud to nezvládnete sami v garáži.
Připravte si alespoň 500 Kč


2. 11 Dušičky

Vzpomenout si na zesnulé je krásná česká tradice, díky níž se nejedna rodina sejde u jednoho stolu. Kromě věnce na hrob a svíčky tedy nezapomeňte ani na nějaké to pohoštění (nemusí to být zrovna věnečky a rakvičky, ale ruku na srdce – ty jsou obzvlášť příhodnými zákusky). Pokud pro vás návštěva hřbitova znamená delší výlet, samozřejmě k námi uvedené částce připočtěte ještě peníze na cestu.
Věneček: zhruba 200 Kč
Svíčka: i se skleněným obalem do 80 Kč
Zákusky: 10 kousků se vejde do 250 Kč
Připravte si celkem 550 Kč


11. 11. Svatomartinské hody
Ve dnech okolo svátku Martina propukne to pravé obžerství – asi trénink na Vánoce. Ať už se do pečení husy pustíte sami, nebo navštívíte restauraci, nešetřete na sobě. V listopadu je obvykle sychravo a posvícení pohladí po duši. Není divu, že svatomartinská husa, koláče a víno jsou v poslední době stále oblíbenější.
Husa: 550 Kč (záleží na váze)
Zelí: 1 kg okolo 50 Kč
Knedlík: houskový 25 Kč, bramborový 40 Kč
Koláče: 10 ks zhruba 150 Kč
Svatomartinské víno: raději nějaké v ceně 200 Kč za lahev a vyšší
Připravte si alespoň 1000 Kč


Celý podzim nakupujte vánoční dárky

Když už jsme zmínili ten trénink na Vánoce, nemůžeme si odpustit v závěru připomenout, že Ježíšek klepe na dveře. Je lepší kupovat dárky průběžně než finančně vykrvácet 23. prosince ;)
 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas