zpátky

Hezké rande nemusí stát majlant

Hodně lidí se tak nějak zaseklo na stereotypním: ukaž, že máš peníze a vkus. Na první schůzky chodí zásadně do předražených barů nebo restaurací. Utratit spoustu peněz ale není ani podmínkou, ani zárukou příjemného večera. Pokud to ovšem nepatří mezi vaši každodenní rutinu a umíte v tom chodit… Pro ty, kdo si na přehnaný luxus nepotrpí, a speciálně pro „chudé studenty“, máme pár rad, jak randit příjemně a zároveň levně.


1)    vyrazte na piknik
Naprostá klasika – platíte jen za to, co jste se VY rozhodli koupit. Žádná obsluha, která se bude ptát, jestli chcete ještě dolít nebo jestli si dáte dezert (a samozřejmě doporučí ten nejdražší) a nakonec bude očekávat spropitné. Jen radši strhejte cedulky typu „v akci“, „sleva 50 %“ či „druhá jakost“.


2)    spojte jídlo a zábavu do jednoho
Zábava váš protějšek rozptýlí, takže si nebude připadat tak hladový, a jídlo zase zaměstná ve chvíli, kdy se ukáže, že ta zábava vlastně zase tak zábavná není. Pro takové propojení je ideální bowling nebo kino. V obou případech navíc často můžete uplatnit studentskou slevu – doporučujeme zjistit si své možnosti předem.


3)    jděte se projít

V romantických filmech procházky a rychlé občerstvení zabírá pokaždé. Ano, je to jen film, a ano, obvykle jde o americké filmy, tedy s velmi kladným vztahem k fastfoodům, nicméně procházky nepopiratelně mají jisté kouzlo. Navíc budete vypadat jako zadumaný aktivní typ. Jen si předem zjistěte, jestli za tou poslední zatáčkou v parku není třeba zapáchající nonstop herna, aby se váš doprovod nezděsil, kam že se to po večerech chodíte procházet…


4)    události se vstupem zdarma
Ve vašem okolí se jistě každý víkend odehrává nějaká zajímavá veřejná akce s dobrovolným nebo žádným vstupným. Pokud nežijete ve městě, pak platí, že ve vašem okolí se jistě každý den nachází nějaké město a v něm nějaká akce, tak se nevymlouvejte. Projevte zájem o kulturu a zavítejte do muzea, galerie nebo na výstavu na náměstí. Raději se ale vyhýbejte charitativním a benefičním akcím – vypadat švorc je lepší než vypadat jako lakomec.


5)    zůstaňte doma

Uvařte večeři úplně z čehokoli. Snaha se cení, takže ve vašem případě mohou tou snahou být klidně i špagety s kečupem a eidamem. A do zálohy připravte nějaký film. Můžete třeba říct, že jste si ho chtěli pustit před spaním, ale když o tom teď přemýšlíte, moc rádi si poslechnete i názor své návštěvy, protože si myslíte, že její názory jsou velice chytré a působivé.


Na závěr už jen poslední univerzální tip jak ušetřit. Neplýtvejte nápady! Nespojujte do jednoho večera drahou večeři i koncert, rozložte si to pěkně na dvě rande – času dost ;)
 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas