zpátky

Úžasné koníčky za těžké peníze

Co má společného luštění křížovek, sledování televize a hraní Tetris na mobilu? Jsou to volnočasové aktivity, které sice skoro nic nestojí, ale moc zábavy a dobrodružství si při nich neužijete. Pokud chcete zažít víc, je dost pravděpodobné, že to bude i něco stát. Přijde vám, že lyžování a tenis lezou do peněz? V porovnání s jinými koníčky stojí v podstatě pakatel. Zde je výběr z těch nejdražších hobby:
   
Ledové sochařství

Ačkoliv jsou ledové sochy i přes svůj jepičí život skutečně ohromující, jeden by si jejich vytváření při ceně 1 800 Kč za ledový kvádr a dalších tisících za pomůcky rychle rozmyslel a raději se vrátil ke staré dobré keramice.

Potápění

Pokud toužíte vidět podmořské krásy na vlastní oči, výletem k moři nezapomenutelné dobrodružství pro vás i vaši peněženku teprve začíná. Nejlevnější zájezdy pořídíte za 25 000 Kč, ty zajímavější, například na Maledivy, se vyšplhají i na dvojnásobek. O výbavě i vhodném instruktorovi ani nemluvě!

Koňské pólo

Chcete raději zůstat na zemi? Jízda na koni se nákladností vyznačuje obecně. Hraní póla ovšem vyžaduje navíc vlastního, který vás dobře zná, a tudíž s vámi sehraje kvalitní hru, dále pak vybavení a také vlastní tým, případně placené členství v klubu.

Skákání padákem

Extrémní sport logicky nelze provozovat jinak než seskokem z letadla, což je samo o sobě drahá legrace. I padák, jeho zapůjčení a následní složení se umí pěkně prodražit: cena tandemového seskoku začíná na 3 000 Kč.

Sbírání veteránů

Koupí historického miláčka hobby teprve začíná: nákladná je jak údržba, tak pronájem a provoz garáží. A možností, jak si jej užít, je také poskrovnu: nablýskaný veterán se do městské odpolední špičky skutečně nehodí. Starý výstavní Mercedes pořídíte už od 100 000 Kč, pokud jste ovšem milovníky ikonických trabantů, bude vám stačit desetina až pětina podle stavu vozu.

Vláčky

Poměrně drahá hračka umí být velmi náročná i na prostor. Jen základní souprava stojí 2 500 Kč, ale kdo by se s ní spokojil? Toužíte-li po drážním impériu, potřebujete k němu i několik volných místností. Ne každá manželka je nadšená z představy kolejí vedoucích z kuchyně přes obývací pokoj až do ložnice.

Yachting

Realizaci romantických snů o plavbách po světových mořích a postu kapitána by měla zpravidla předcházet výhra ve Sportce. Případně se můžete spokojit s použitou, pokud máte na účtu zbytečných 45 000… EUR.

Karetní hry

Při karbanu si můžete přijít na pěkné peníze, ale také je můžete ztratit. Hraní pokeru, blackjacku a dalších her na vysoké úrovni vyžaduje nejen velikou dávku odvahy, ale také tučný obnos na účtu. Solitaire na počítači je v tomto případě přeci jen lepší variantou.

 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas