zpátky

Jak přemýšlí bohatí

Nastavení mysli je klíčem k úspěchu: a v tom, jak přišli bohatí ke svému jmění, můžeme najít spoustu inspirace. Jejich příběhy jsou dost často vzrušující a připomínají akční film o hrdinech, kteří se nebáli jít za svým úspěchem. Odvaha, důvtip a schopnost být ve správný čas na správném místě patří do jejich každodenní výbavy.

Jdou na to po svém

Možná si myslíte, že cestu k bohatství podmiňuje klasické vzdělání: ne vždy je tomu tak. Spousta self-made milionářů jsou naopak středo- a vysokoškolskými odpadlíky. Místo odevzdaného studia se rozhodli cestovat, poznat svět a s tím i příležitosti, které nabízí. Škola života se pro ně stala tou nejlepší investicí! To samozřejmě neznamená, že s titulem jste odepsaní, všechny vaše životní zkušenosti můžou jednoduše posloužit jako superschopnost.


Nebojí se akce


V momentě, kdy se naskytne příležitost, nebojí se ji uchopit a jdou si odhodlaně za svým. Samo se „to“ neudělá. To s sebou nese i vystoupení z komfortní zóny, které jistě není příjemné, ale je každopádně nezbytné. Pokud si i vy v hlavě hýčkáte nápad a otálíte s realizací, směle do toho!


Jsou trpěliví

Vybudovat impérium nelze přes noc. Vyžaduje trpělivou práci a oddanost. Občas vidíte v novinách někoho, kdo si přišel na pěkný balík a rozdává úsměvy na všechny strany. Může se vám zdát, že své bohatství získal z ničeho nic. Nezískal. Nadřel se jako kůň. A očividně to k něčemu bylo, proto ty úsměvy. To samozřejmě neplatí pro podvodníky a lháře všeho druhu – ti by se raději neměli ukazovat vůbec :-)

Dělají to, co milují

Chcete-li zbohatnout, bude to vyžadovat spoustu námahy. A proto je důležité zabývat se něčím, co je vám blízké, čemu věříte a čím se rádi obklopujete, zkrátka co vás neotráví hned na začátku. Úspěšný byznys potřebuje správný náboj. A ten věci, co nás nebaví, postrádají. Ty, co vás baví, by naopak měly dostat zelenou, věnujte se jim víc.

Budoucnost nahlíží optimisticky

Nemá smysl vzdychat nad tím, jak bylo dobře. Ať už bylo, nebo ne, pořád jde o minulý čas, který nic nevrátí. Budoucnost máme před sebou všichni a je milejší k těm, kdo se nebojí udělat si ji co nejpřívětivější. Budoucnost je místo, kde vaše projekty a finance rostou, a přináší nepřeberné množství šancí, jen se jich chopit!

Vymezují si cíle

Pokud cíl není jasný, jak ho chceme dosáhnout? Ke každému cíli vede několik jasných, nevyhnutelných kroků. Stanovte si vlastní cíl a směřujte k němu nutnými kroky i malými krůčky.

Vnímají peníze logicky

…kdežto ostatní je vnímají skrze emoce. Peníze jsou pro bohaté nástrojem k naplnění příležitostí, jež se naskytnou, nikoli zárukou spokojeného důchodu.

Milují výzvy

Ne vše musí dopadnout dobře. Strach z porážky je nezbytná cena za výhru. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Ale ani nezbohatne. Ve finále každý zjistí, že nejtěžší bylo odhodlat se. Tak už se odhodlejte i vy 

Obklopují se podobně smýšlejícími lidmi


Prostředí, ve kterém se pohybujeme, nás utváří víc, než si myslíme. Proto je dobré obklopit se podobně smýšlejícími jedinci plnými energie, optimismu a odvahy. A proč nezačít rovnou u sebe? Věřte si, to zvládnete!


Pracují na sobě

Svět se mění neuvěřitelnou rychlostí. Vyplatí se přizpůsobit mu i své znalosti: neustálým sebevzděláváním. Zatímco 76 % lidí s nižšími příjmy sleduje televizi, z bohatých se takové zábavě věnuje jen 6 %. Raději čtou knihy. Sáhněte po té, která vám otevře nové obzory. Vaše fantazie se postará o zbytek.
 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas

Tagy:

bohatství