zpátky

Tři zvířata, která vydělávají víc, než většina z nás

Spousta celebrit vydělá za rok víc, než my, běžní smrtelníci, za celý život. Sociální sítě a YouTube navíc nahrávají spoustě tzv. influencerů: hráčům počítačových her a shopaholičkám kasírujícím tisíce jen za to, že se pochlubí svým nákupem. A kapitola sama pro sebe jsou pak zvířátka, která strhují internetové davy. Každý na Facebooku přeci miluje koťátka... Taková zvířata si vedle obrovské popularity užívají život v luxusu. A s nimi samozřejmě i jejich páníčkové.

Grumpy Cat

Kdybyste se zeptali Grumpy Cat, co si myslí o své slávě, nejspíš by se vám nedostalo milé odpovědi. Stejně jako na žádnou jinou otázku. Ačkoliv ve skutečnosti jde údajně o velmi hravou kočku plnou života, vrozený předkus jí dodává výraz protivný natolik, že až videa musela prokázat jeho pravost.

Prvních pár fotek svérázné kočky odstartovalo v roce 2012 lavinu sdílení na sociálních sítích. Možná i díky profesionálnímu manažerovi, který se specializuje na slavné kočky, se může Grumpy Cat k dnešnímu dni pochlubit dvěma knihami, 7 miliony fanoušků na Facebooku, půl milionem příznivců na Instagramu a dokonce i vlastním filmem.

Upomínkové předměty s „nevrlou kočkou“ se rovněž prodávají jako o závod. Ačkoliv majitelka, Tabatha Bundesen, tají, kolik její miláček přinesl do rodinného rozpočtu, odhady se pohybují kolem 100 milionů amerických dolarů.

Tuna Dog

Zatímco u lidí se předkus vnímá spíš jako překážka na cestě ke slávě, zdá se, že u zvířat je to naopak – nebo alespoň u těch, která globálně dobyla internet. Po Grumpy Cat se díky předkusu proslavil i Tuna, kříženec jezevčíka, jehož příběh bez nadsázky připomíná americký sen. Ten, kdo jej bezostyšne odhodil u silnice v Los Angeles, si musí rvát vlasy.

Nová psíkova majitelka odstartovala instagramový účet, na němž se Tuna nejprve pyšnil různými převleky. Po obrovském nárůstu „followerů“ nezůstalo jen u nich. Následovaly upomínkové předměty jako trička a hrnky s jeho bizarní tváří. Pochopitelně se chystá i kniha. Nezanedbatelné výdělky jdou sice do kapsy paničce, která se opuštěného jezevčíka ujala, ta ale část z nich věnuje na útulky pro zvířata a na ochranu zvířat.

Boo

Německý trpasličí špic Boo je údajně nejroztomilejší pes na světě. Hrnečky a  trička nejsou zdaleka jediné možnosti, jak si donekončna připomínat jeho legračně chlupatou hlavu. Proč nesáhnout třeba po plavkách nebo gumových botách Crocs? Kromě toho už o tomto psíkovi vyšly tři knihy a chystají se nové.

Lidé za své pejsky a kočičky utrácí větší a větší částky. Dopřávají jim bio krmení, stylové oblečky, diamantové obojky a elektronické boudy. A přitom díky domácím mazlíčkům můžeme to samé dopřát i sobě. Jsou vaše Sárinka nebo Beník příliš rozkošní na to, abyste si jejich krásu nechali pro sebe? Vyfoťte je a nechte internet pracovat za vás. Možná že příští úspěšný TV seriál bude právě o nich ;-)
 

 

zdroj obrázku:
By Rjommabolli (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Kategorie:

Aktuality, Volný čas