zpátky

První dny

Máme za sebou týden od spuštění. Čas na první dojmy, poděkování a výhled na nejbližších pár dní dopředu? Taky fotky z našeho prvního Finančního centra, vize do budoucna a další drobnosti.

Myslím, že přes velká očekávání a spekulace ohledně data startu málokdo odhadl, že se tak stane ze soboty na neděli. Ale když jsme chvíli po půlnoci rozeslali informaci o spuštění mBank odběratelům našeho newsletteru, začala horká informace proudit po internetu. Než se cokoliv dověděli novináři, bylo už na světě jeden z dosud nejrozsáhlejších článků ? shrnutí, které napsal ještě tu noc (nebo spíš ráno) Martin Lér (tady je rozšířená verze na lupa.cz). A ještě než ho poslal, už jsem měl za sebou opravy prvních chyb na webu. V neděli jsme byli zaplavení smrští dotazů, večer se nám povedlo na většinu odpovědět.

Těch přibývalo mnoho každý následující den. Stejně tak žádostí o účty. Dokonce tolik, že nás to skutečně zaskočilo, nečekali jsme takový nápor hned v prvních dnech a části našich systémů (nebo spíše naší partnerské společnosti) to dost zamotalo hlavu. Omlouváme se za zpoždění všem nedočkavým Klientům, kteří by si už rádi vyzkoušeli náš účet. Děláme maximum pro to, abychom se co nejrychleji dostali do normálního provozu. Pokud jste dostali potvrzující e-mail o tom, že vaše žádost byla přijata, nemusíte se bát: vaše žádost se zpracovává a určitě se vám ozveme. Už zítra posíláme dalších 1500 uvítacích balíčků. Máme radost, že podle prvních ohlasů jsou naši kurýři profesionální, a věříme, že se podaří co nejdříve aktivovat účty všem, co už svoji žádost podali.

Děkujeme za spoustu skvělých ohlasů - je vidět, že český trh už naši nabídku netrpělivě očekával a děkujeme i za ohlasy kritické, které jsou pro nás inspirací do budoucna. Na tiskové konferenci měl prezentaci duchovní otec mBank Sławomir Lachowski. Elita českých novinářů trochu nevěřícně poslouchala výroky jako ?Bankovnictví je nezbytné. Banky ne,? (to mimochodem řekl Bill Gates) nebo ?Banky jsou dinosauři.?

Banky jsou dinosauři.

Tiskovka se konala v našem prvním Finančním centru na Vinohradské 37 v Praze. Musím říct, že interiér vypadá velmi zajímavě ? a jinak, než byste čekali od banky ? ale koneckonců, podívejte se sami: fotky jsou na rajčeti.

1. FC: Praha, Vinohradská 37

Taky jsme premiérově pouštěli naši televizní reklamu. Pro ty, kdo se nedívají na televizi, jsme ji nahráli na Youtube.

Byl to perný týden a nikdo z nás si nedopřával luxusu osmihodinové pracovní doby. Ale přeci jen, desítky testovacích Klientů a reálné tisíce žádostí jsou něco jiného. mBank jako zahraniční pobočka má jen o málo více zaměstnanců, než vidíte na stránce mLidé. Řada věcí (vývoj a úprava internetového bankovnictví, platební karty, ale i mnoho dalších věcí) se řeší na centrále, pak je zde call centrum, které také začíná, kurýrní společnost nebo naši dodavatele a spolupracovníci na Finančních centrech. Do všeho může vždy také se záludnými novými dotazy vstoupit právní oddělení nebo účetnictví a všechno to zvládnout není legrace.

Zároveň už je třeba dívat se dopředu. Proto nás omluvte za víkendové neodpovídání na mFóru: jeli jsme na tajné místo na Slovensku, kde jsme se svými polskými i slovenskými kolegy domlouvali, co všechno na vás chystáme do budoucna. Není to jednoduché, protože chceme, aby i všechny naše další služby byly lepší, než co nabízí ostatní ? a ještě navíc za atraktivní cenu pro vás. PS: A ještě bych si dovolil poděkovat kolegům, kteří nám připravili nejlepší reklamu.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky