zpátky

Zůstaňte s internetem kamarádi – pojistěte se

Všechno má svá pro a proti. Podle nás je holý fakt, že internet je úžasný, ovšem bohužel i on má své mouchy. Sice se vším pomůže, usnadní a urychlí nám práci a není skoupý na informace, je to zkrátka klaďas, ovšem jeho sdílnosti občas využije i nějaký ten záporák. Naštěstí se můžeme bránit.


Pojištění proti škodám, které vám vznikly na internetu, v Česku  zatím není běžné. My ho ale klientům nabízíme, protože chceme, aby se v on-line prostředí cítili co nejlépe. Sjednat si ho můžete při žádosti o mKreditku nebo ve svém internetovém bankovnictví, pokud už některou z mKreditek máte. Pokud nevidíte důvod, proč byste to měli dělat, rádi vám vše vysvětlíme.


Zneužití osobních údajů


Tak zaprvé – všichni lidé nejsou tak hodní jako vy (nebo my).  Podvodníkům se může podařit získat a neoprávněně použít vaše přístupová hesla, osobní údaje a další informace, které mu do rukou nepatří. Téma internetových útoků na bankovní klienty, zejména tzv. phishingu, jsme přehledně rozvedli v článku Pozor na internetové podvodníky. Vřele doporučujeme jeho přečtení, uvedené informace by měl totiž každý, kdo se pohybuje v on-line prostředí, určitě znát. Budete-li pojištění, pomůžeme vám řešit podvod právní cestou.


Nedodání zboží


Občas se může stát, že zásilku obdržíme ve vadném stavu nebo k nám nedorazí vůbec. Na vině nemusí být jen obchodník, váš balíček si může cestou odskočit ven z dopravního prostředku, za regál nebo do díry, nehledě na to, že celá řada lidí dostane příležitost si ho přivlastnit.


Jestliže jste si koupili zcela nové zboží, nechali si ho poslat z obchodu se sídlem na území EU, jeho cena se pohybovala mezi 1 200 – 50 000 Kč  a provozovatel e-shopu vás předem neupozornil, že nestíhá plánovaný termín dodání, postaráme se o vaše právní výlohy do výše 50 000 Kč a uhradíme škodu až do 20 000 Kč.


My za vás právní záležitosti vyřešíme


Pokud se spor kvůli zneužití identity potáhne déle než 5 měsíců, proplatíme právní ochranu až do limitu 50 000 Kč  a utrpěnou škodu do výše 20 000. To znamená, že za vás uhradíme například:


-    podvodnou transakci realizovanou na vrub pojištěného
-    poštovní náklady vynaložené pojištěným, které bezprostředně souvisí s pojistnou událostí
-    telefonní poplatky vynaložené pojištěným, které bezprostředně souvisí s pojistnou událostí
-    náklady na získání nových dokladů totožnosti
-    bankovní poplatky za vydání nové bankovní karty
-    …

Co za to?


I pojištění samozřejmě něco stojí, ovšem ve srovnání s rizikem ztráty financí nebo identity na internetu je měsíční poplatek za náš produkt velmi příjemný.


Z mKreditky a mKreditky Plus se bude po zřízení pojištění automaticky odečítat 58 Kč  měsíčně. Ti z vás, kdo rádi nakupují v e-shopech, a pořídili si proto mKreditku e-shop, od nás mají slevu 50 %. Měsíčně se jim tedy z karty na pojištění odešle jen 29  Kč.Doufáme, že se nikdy, vážně NIKDY! nestanete obětí podvodu a že vás každý nákup on-line jen potěší. I přesto si nemůžeme odpustit upozornění na možná rizika a doporučení na závěr: Chraňte se.
 

Tagy:

Pojištění