zpátky

5 věcí, za které lidi utrácí majlant, ale vy byste je asi nechtěli

Říkáte si občas, že byste měli méně utrácet za nesmysly a víc šetřit? Možná se vaše svědomí trochu uklidní, když si přečtete následující výčet největších hloupostí a zvláštností, za které jsou lidé ochotni utrácet od desítek tisíc korun po miliony. Vaše výdaje jsou ve srovnání s těmito nákupy určitě zcela racionální nebo aspoň ne úplně nesmyslné.


Stovky plastik, abyste vypadali jako Barbie a Ken

Většina lidí v životě nepodstoupí ani jednu plastickou operaci. Jiní se pod nůž vydají hned několikrát. Američan se slovenskými kořeny Justin Jedlica šel na operaci zhruba 200x. A to proto, aby vypadal jako panáček Ken. Možná se budete divit, ale v téhle snaze není sám. Lidí, kteří chtějí vypadat jako Ken nebo Barbie, jsou na celém světě desítky. Plastičtí chirurgové to určitě vítají.


Face-lift pro psa
Tibetský mastiff, pes, který váží okolo 70 kilogramů, byl v Číně před několika lety jedním ze symbolů bohatství. Protože čínští boháči u těchto psů oceňovali hlavně mohutný vzhled, v době vrcholící popularity plemene (okolo roku 2013) nechávali svým psům vkládat silikonové implantáty. Jeden z majitelů chtěl své fence nechat udělat face-lift, aby vypadala mladší. Operace se ale nepovedla, zvíře během ní zemřelo a Číňan následně požadoval po klinice 3,5 milionu korun jako náhradu.


Žlutý zub
Zkažený a žlutý zub byste si asi za normálních okolností nekoupili. Když ale takový zkažený zub pochází z úst Johna Lenonna, tak se kupec najde hned. Nevzhledný zub Johna Lenonna si v roce 2011 koupil v aukci kanadský zubař Michael Zuk. Zaplatil za něj víc než půl milionu korun. Údajně měl v plánu získat ze zubu Lenonnovu DNA a nechat z ní zesnulého hudebníka naklonovat.


Káva z cibetčího trusu
Cibetková káva neboli Kopi Luwak je jedna z neluxusnějších káv na světě. Za kilo téhle kávy zaplatíte obvykle víc než 10 000 Kč. Proč? Kávová zrna Kopi Luwak musí projít trávicím traktem cibetek, tam zkvasí a získají specifickou chuť. Sběrači nejdřív musí v přírodě nasbírat dostatek trusu a z něj ručně vybrat plody kávovníku. Cibetky pojídající tyto plody se zatím nedaří chovat v zajetí, takže sběr jejich trusu je časově poměrně náročná věc.


A taky ze sloního…
Kanaďan Blake Dinkin šel na výrobu luxusní kávy od lesa. Protože cibetky mají moc malý trus, rozhodl se krmit kávovými boby slony. Založil značku Black Ivory Coffee a prodává jí v přepočtu za 25 000 Kč za kilogram.
 

Kategorie:

Aktuality, Volný čas

Tagy:

zbytečnosti