zpátky

Co je konsolidace půjček a úvěrů?

Konsolidací se myslí sloučení více různých finančních závazků do jednoho. Možná se v duchu ptáte, proč byste něco takového měli dělat.  Kromě toho, že je pohodlnější myslet na jednu půjčku, než nosit jich v hlavě třeba osm, může se vám sloučení i finančně vyplatit – ušetřit můžete na úrocích i na poplatcích, které se nepříjemně nasčítají.

V praxi znamená konsolidace (nebo také refinancování) půjček sloučení stávajících úvěrů do jednoho. V podstatě budete mít jednu půjčku, kterou doplatíte/splatíte všechny současné dluhy.  Pak už jen měsíčně splácíte tuto jedinou půjčku.

Díky tomu vám odpadne povinnost platit veškeré měsíční poplatky, např. za vedení úvěrových nebo osobních účtů. Zároveň můžete získat mnohem nižší úrokovou sazbu, a tak se vám sníží i měsíční splátka. Nový úvěr navíc můžete přizpůsobit své aktuální finanční situaci. V porovnání s těmi předchozími lze třeba prodloužit nebo zkrátit dobu splácení či si novou vypůjčenou sumu navýšit (u nás až o 10 %). Pokud vám naopak štěstí momentálně finančně nepřeje, můžete si u nového úvěru nastavit nižší splátku, než jste měli u předchozích půjček.

Správně zvolenou konsolidací můžete:
ušetřit na úrocích (resp. RPSN)
ušetřit na různých poplatcích za úvěry
ušetřit nervy a čas za posílání spousty splátek :-)
navýšit si půjčenou sumu
zkrátit nebo prodloužit dobu splácení
nastavit nové datum měsíční splátky


Co můžete konsolidovat?
Splácíte půjčku na novou kuchyňskou linku nebo televizi, máte kontokorent a kreditní kartu, uvažujete o koupi nového auta na splátky a navíc vám začal dosluhovat počítač? V dnešní době není neobvyklé půjčovat si peníze z různých zdrojů na víc věcí najednou a následně splácet několik úvěrů naráz. Jestli jste v takové situaci i vy, možná byste se měli zamyslet, jestli by se vám konsolidace půjček nevyplatila.

Konsolidovat tedy můžete:
● půjčky / spotřebitelské úvěry
povolená přečerpání (kontokorenty)
kreditní karty
leasing
splátkové prodeje
Zkonsolidovat můžete účelové i neúčelové půjčky, zajištěné i nezajištěné. Pomocí refinancování úvěrů (konsolidací) všechny tyto závazky zabalíte do jednoho balíčku (půjčky), splatíte původní úvěry a snížíte celkové náklady (vč. všech poplatků a vedlejších nákladů – tedy snížíte RPSN).

 

Jakou konsolidaci vám nabízí mBank?
U mBank můžete konsolidovat až deset závazků do jedné mPůjčky Plus. Refinancování nabízíme pro všechny úvěrové produkty, jako jsou půjčky, leasing, kreditní karty a povolené přečerpání. Pomocí mPůjčky Plus můžete převést a sloučit závazky až do výše 500 000 Kč bez zajištění a s úrokem 9,9 % p.a. (RPSN 10, 36 % p.a.). Za vyřízení, vedení, mimořádné splátky, předčasné doplacení, inkasní splátky z osobního účtu a elektronické výpisy se u nás samozřejmě neplatí. Refinancovat můžete i jen jednu půjčku nebo dva a víc jiných úvěrových produktů (povolené přečerpání, kreditku apod.).

Navíc nepotřebujete žádné papíry – ani smlouvu o úvěru, ani potvrzení o příjmech, dobu splatnosti si můžete prodloužit až na 84 měsíců a při konsolidaci půjček do 31. 12. 2015 vám garantujeme, že pokud obdržíte lepší nabídku půjčky, my ji dorovnáme.

Máme jen dvě podmínky – půjčky musí být starší než půl roku a nesmíte mít negativní záznam v bankovním registru.

Jestli potřebujete refinancovat větší částku, umožníme vám to prostřednictvím Konsolidace hypotékou – tedy pomocí neúčelového hypotéčního úvěru. Ten můžete využít už pro úvěry od 200 000 Kč. Výhodou konsolidací hypotékou je nižší úrok – jen 3,74 % p.a. – v tomto případě se ale úvěr zajistí nemovitostí.
 

Kategorie:

Aktuality, Produkty