zpátky

6 situací, ve kterých se často necháme finančně napálit

Šetříme, jsme zodpovědní, neutrácíme za zbytečnosti. Pak ale nastanou situace, kdy přijdeme o větší finanční částku, ani nevíme jak. Je vám některá z těchto vět povědomá?


V hospodě – “Kámo, půjč mi pětikilo! Hned zejtra ti to vrátím.”

Pokud se pojmem zítra označuje časové období od týdne až po nikdy, pak je tahle věta pravdivá. Tedy za předpokladu, že je dotyčný skutečně váš kamarád a ne jen náhodný přísedící u stolu, který vám je sice dnes večer sympatický, ale už ho v životě neuvidíte.


V autobazaru – “Tohle je to nejlepší auto, co tady máme. Jezdil s ním jen německý důchodce a většinu času stálo v garáži.”

Ovšem prodejce v bazaru vám mohl zapomenout říct, že kromě německého důchodce mělo auto ještě dalších pět majitelů a možná se mu nějakým nedopatřením sám přetočil tachometr.


V taxíku – “To máte tak maximálně za dvě stovky. To ani nebudu zapínat taxametr.”

Dvě stovky plus minus dalších několik set korun. A že se k vám takovou oklikou nejezdí? Ale nepovídejte, pan řidič už tudy jezdí aspoň deset let, tak ví nejlíp, jak se k vám jede.


V obchodě s obuví nebo oblečením – “To vám hrozně sluší. To užijete celý rok! Že to tlačí? To povolí.”

Nepovolí. Boty se nezvětší a kalhoty se v pase nerozšíří. A pokud si už při nákupu nejste jistí, že vám daná věc sluší, tak vězte, že nesluší a ani nezačne.


V obchodě s obuví nebo oblečením podruhé – “To je poslední kus. Zlevňovat určitě nebudeme, a jestli to nekoupíte, tak jste vážně prohloupili.”

Po takové koupi obvykle do týdne zmiňované zboží zlevní. Aspoň o čtvrtinu. A na skladě se najednou zázračně objeví další kusy. A pak máte stejné tričko jako všichni kolem, ale to vaše stálo o polovinu víc.


Při jednání s opravářem (téměř čehokoliv) – “Jó mladej pane, tak to je asi na větší opravu. To vám vodešel kompresor, ale můžou to bejt i rozvody, nebo kabely. Kolik to bude stát? Těžko říct takhle z hlavy.”

Pokud nejste kutil, může pro vás být oprava jakéhokoliv domácího spotřebiče velká neznámá. I banální závada se může jevit jako katastrofa. A někteří opraváři to vědí.
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

finance