zpátky

Jak úspěšně zdolat finanční nástrahy léta?

Nezapomněli jste ani plavky, ani opalovací krém, ani nabíječku na telefon, ale co je vám to platné, když nemáte peníze? Sepsali jsme pro vás pár rad, které se určitě vyplatí pročíst před odjezdem na prázdniny. Tedy pokud nechcete na vlastní kůži otestovat platnost přísloví „bez peněz do hospody nelez“.


Když s ní nemůžu platit já, tak nikdo!
Ztráta platební karty patří asi k nejčastějším finančním patáliím, které vás na dovolené můžou potkat. Náročné přesuny, spousta nových zážitků a mozek v odpočinkovém módu. To všechno přispívá ke snížení naší ostražitosti a než se nadějeme, platební nebo kreditní karta je fuč. Až bez úspěchu prohledáte všechna místa, kde by mohla být, co nejdříve ji zablokujte! Je to jednoduché. U mBank vyřešíte blokaci na telefonním čísle +420 246 017 777. Případný zloděj si může údaje na kartě opsat a po její opětovné aktivaci vesele utrácet vaše peníze, proto je lepší pořídit si kartu novou. Z toho důvodu mBank odblokování karty ani neumožňuje. Rozhodně zvažte pojištění zneužití karty v důsledku jejího odcizení nebo ztráty. Nahlásíte-li událost do 4 dnů, zaplatí vám mimo jiné i pořízení karty nové.


Platební karty nebereme
Chystáte se na hudební festival, do kempu, na chatu v zapadlé vísce nebo se v zahraničí chcete vyhnout velkým turistickým letoviskům? Pak se vám bohužel může stát, že i když platební kartu neztratíte, stejně s ní nezaplatíte. Proto si před odjezdem do klidu a pohody nezapomeňte zjistit situaci s bankomaty a případně si vyberte dostatek hotovosti. Na místě vám s pátráním po nejbližších bankomatech skvěle pomůže naše mobilní aplikace. Jinak byste totiž v romantickém kempu u řeky mohli místo šplouchání vlnek poslouchat vlastní kručící žaludek. Navíc s mBank máte výběry z bankomatů kdekoli v zahraničí zdarma, takže stačí vybrat na posledním „civilizovaném“ místě, které navštívíte. Vše, co půjde zařídit s předstihem, doporučujeme platit online, jelikož za takové platby žádné poplatky navíc neplatíte.


Peněženku jsem si dal přece sem, tak proč už tady není?
Možná zvládnete dorazit do cíle bez ztráty karty a dokonce si i ani nezapomenete vybrat hotovost. Pak ovšem ze samé radosti necháte peněženku ve stanu, v chatce nebo na pokoji v hotelu a jdete si s kamarády a pár drobnými v kapse dopřát zasloužené občerstvení. Po návratu vás ale může překvapit, že vaše peněženka nepočkala a vyrazila na dovolenou s někým jiným. Zvažte, jestli není bezpečnější nosit ji neustále u sebe, a pokud jste v hotelu, poptejte se po sejfu.


Asi mi uplavala
Zkušené vodáky naše poslední rada nepřekvapí, ale každé léto se na vodu vypraví i řada začátečníků. Právě těm znovu připomínáme, že peněženku by měli mít v nepromokavém obalu a zajištěnou tak, aby v případě převrácení lodi neuplavala. I když si na každém stém metru Vltavy chcete koupit zmrzlinu nebo něco ostřejšího, rozhodně vždycky vraťte peníze zpátky do barelu nebo vaku. A to i tehdy, když vám kamarádi radí, že „cvaknutí“ nehrozí, protože tady to je „volej“, a že támhle stejně zase zastavíte, tak se uklízením věcí nezdržujte. My vám radíme opak – s uklízením peněženky se zdržujte vždycky!
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

léto, Dovolená, MGM, akce