zpátky

6 vychytávek, které vám zlevní dovolenou

Líbilo by se vám ubytování úplně zadarmo nebo letenky za poloviční cenu? Nechcete zbytečně utrácet za benzín a platit dálniční známky v zahraničí? Už jsme vám radili, jak ušetřit NA dovolenou, ale není od věci dodat, jak ušetřit ZA dovolenou. V dovolenkové euforii často neváháme rozhazovat jako maniaci a až po návratu do procesu zjišťujeme, že na další kopeček zmrzliny budeme mít peníze až po příští výplatě. Abyste si mohli dopřávat, máme pro vás pár tipů, jak snížit celkové výdaje.


Spolujízda
Ať už jedete vlastním autem a chcete ušetřit za benzín, nebo vlastní nemáte a vlakem ani autobusem se vám nechce, zkuste takzvanou spolujízdu. Na internetu najdete celou řadu serverů, kde lidé nabízí volné sedačky nebo naopak naopak čekají, až jim je nabídnete vy. Zkuste se podívat třeba na jizdomat.cz, spolujizda.cz, autostop.cz nebo waybook.cz. Cestovat jako spolujezdec můžete nejen po České republice, ale i do zahraničí.


Levné letenky
Pokud chcete na prázdniny odletět, určitě se vám vyplatí sledovat akční ceny letenek. Chytrý nákup vám může ušetřit řádově až tisíce korun. Levné akční lety mapuje celá řada internetových serverů, na nichž lze vyhledávat podle cílové destinace nebo ceny. Zapátrejte například na skyscanner.cz, akcniletenky.com, cestujlevne.com nebo akcniletenky.cz.


Couchsurfing
Couchsurfing.cz vám pomůže minimalizovat výdaje za ubytování. Upřednostňujete-li místo anonymity hotelu nějaké osobnější prostředí, rozhodně ho vyzkoušejte. Jednoduše řečeno umožňuje bezplatné přespání u kohokoliv, kdo je do projektu zapojen a s kým se domluvíte přes internet.


Airbnb
Jestli si naopak na dovolené chcete užít trochu soukromí a nemáte náladu družit se během společných večeří s někým, koho znáte jen proto, že vás u sebe nechal přespat, zkuste airbnb.cz. Nocleh sice nebude zadarmo, ale určitě najdete finančně hodně zajímavé nabídky. Navíc se s jejich majiteli můžete snadno spojit přes internet a s trochou štěstí a umu dost možná zvládnete inzerovanou cenu ještě snížit.


Slevy a last minute zájezdy
Vyplatí se projít si na internetu jak sekci nabídek last minute zájezdů cestovních kanceláří, tak nejrůznější slevové portály. Když si s hledáním dovolené dáte trochu práce a nekoupíte hned první zajímavý zájezd, můžete ušetřit až polovinu běžné ceny. Projděte si například slevomat.cz, raketa.cz, skrz.cz, zapakatel.cz nebo slevomol.cz.


Sleva 100 EUR od mBank
Na závěr si neodpustíme připomenout, že od nás můžete velmi lehce získat voucher na ubytování v hodnotě 100 EUR. Opravdu širokou nabídku hotelů a další informace o letní akci si můžete prohlédnout zde.
 

Kategorie:

Volný čas

Tagy:

léto, Dovolená, MGM, akce