zpátky

Víte, co dělá kreditku kreditkou?

Zaplatím to kartou!“ – věta, kterou slýcháme každý den, a tak nikoho z nás nepřekvapí. Kdybyste ovšem chtěli být úplně přesní a řekli “zaplatím to debetní kartou“, je pravděpodobné, že by se nad tím ledaskdo pozastavil. Máme totiž tendenci říkat všem kartám bez rozdílu prostě kreditka. Třeba na dovolené v zahraničí by nás ale někdo mohl špatně pochopit. Tak jsme si řekli, že není od věci připomenout si, čím se od sebe obě karty liší.


Hlavní rozdíl je úplně jednoduchý. S debetní kartou čerpáte vaše vlastní peníze, které máte uložené na osobním nebo třeba spořicím účtu. Pokud platíte kreditní kartou, čerpáte peníze banky, která vám tuto kreditní kartu vydala. Jedná se tedy o vypůjčené peníze.


S kreditní kartou od mBank můžete využívat bezúročného období až 54 dnů ke každé platbě. Lidsky řečeno můžete skoro dva měsíce disponovat s penězi banky úplně zdarma. Před uplynutím bezúročného období uhradíte na úvěrový účet kreditní karty nesplacený zůstatek a je hotovo. Pokud nechcete myslet na to, kdy a kolik peněz máte na úvěrový účet poslat, můžete si splátky nastavit automaticky. Pak vám nehrozí, že byste bezúročné období překročili.


Pokud kreditku využíváte chytře, dost se vám vyplatí. Neplatíte totiž žádné úroky celých 54 dní a máte peníze od banky k dispozici úplně zdarma. Občas je to k nezaplacení. Třeba když se chystáte na prázdniny a chcete mít během dovolené finanční jistotu. Nebo když se vám rozbije počítač, který každý den používáte, a musíte si během krátké chvíle pořídit nový. Kreditní karta je zkrátka možnost, jak mít neustále po ruce finanční zálohu. Díky ní se nikdy nemusíte bát, že se ocitnete ve finanční tísni.


Pokud si chcete vybrat peníze z bankomatu, je zase lepší použít kartu debetní. S ní u nás máte 3 výběry z bankomatů zdarma, zatímco za výběr kreditní kartou se platí.


Obě karty mají společné jedno – máme díky nim a internetovému bankovnictví dokonalý přehled o tom, kam proudí naše finance. Všechny transakce se automaticky řadí do jednotlivých kategorií a zákazník si může kdykoliv prohlédnout, za co například utrácí nejvíce. Hotovost možnost zpětné kontroly výdajů nenabízí a schraňovat od všeho účtenky je zbytečně nepohodlné…
 

Kategorie:

Produkty

Tagy:

mKreditka