zpátky

Změny v sazebníku mBank

Vážení zákazníci,


v mBank se aktivně zajímáme o potřeby vás, našich zákazníků. Na podzim jsme tedy zrealizovali sérii průzkumů, jejichž pomocí jsme zjišťovali preference jak našich zákazníků, tak  celkově obyvatel České republiky týkající nabídky produktů a služeb mBank.  Výsledky jsme důkladně zpracovali a na jejich základě připravili zjednodušení, které se v praxi projeví v novém sazebníku, který bude platný od března příštího roku.

Srovnávací tabulku, která vám lépe ukáže změny v sazebníku, naleznete zde.


Hlavní rozdíl je viditelný už na první pohled – sazebník jsme výrazně zjednodušili a zkrátili více než polovinu na přehledných šest stran pro všech našich 15 produktů. Z ostatních změn jsme pro vás nyní připravili krátké seznámení s těmi nejdůležitějšími.

3 výběry zdarma bez podmínek


Z průzkumu vyplynulo, že kromě správy financí prostřednictvím internet bankingu zákazníci stále potřebují přístup ke svým penězům v hotovosti, ideálně bez poplatku. Z tohoto důvodu od 1. března 2015 máme pro všechny zákazníky, kteří mají debetní kartu, první tři výběry z bankomatu zdarma. Věříme, že vás tato zpráva potěší.

Vedení účtu navždy zdarma


Založení i vedení účtu mKonto je stále zdarma. Na tomto faktu se nic nemění ani v novém sazebníku. mBank se ovšem rozhodla garantovat, že současní i budoucí zákazníci měli, mají a budou mít vedení mKonta zdarma.

Debetní karta zdarma pro ty, kteří je alespoň minimálně využívají.


Velmi zajímavým výsledkem průzkumu byl i fakt, že je naše zákazníky možné rozdělit na dvě velké skupiny – jedna aktivně využívá svůj účet, provádí platby a platí kartou. Zákazníci z druhé skupiny využívají mBank v podstatě pouze jako transakční banku pro online převody, k mKonktu ovšem mají vydanou i debetní kartu. Tu ovšem vůbec nevyužívají, čímž bohužel zvyšují náklady i pro ostatní klienty – banka za ně musí platit odvádět poplatky třetím stranám, např. za výrobu karty apod. Proto jsme se rozhodli dát této skupině klientů možnost zvolit si ze tří možností:


1.    začít kartu alespoň minimálně využívat, což konkrétně znamená znamená zaplatit s ní měsíčně minimálně jednou a nakoupit za nejméně 500 Kč. Zákazníci, kteří takovouto minimální aktivitu provedou a také ti, kteří mají od mBank jakýkoli úvěrový produkt, tzn. mKreditku (aktivně využívanou), mPůjčku, mHypotéku nebo mRezervu, stále nebudou za kartu nic  platit.


2.    Pokud zákazníci vědí, že debetní kartu nepotřebují nebo ji nechtějí využívat a je pro ně důležité pouze internetové bankovnictví, pro ně je řešením kartu zrušit.


3.    Pokud by si někdo chtěl debetní kartu nechat například jako rezervní a nechtěl ji používat, může si samozřejmě kartu ponechat, ale za měsíční poplatek 29 Kč. Tímto krokem chceme umožnit větší komfort a více služeb zdarma pro klienty, kteří produkty mBank používají.


Co je potřeba vědět?


-    Poplatek za debetní kartu nebudeme účtovat, pokud měsíční objem plateb kartou přesáhne alespoň 500 Kč. Zákazník mBank totiž v průměru svou debetní kartu použije do měsíce více než 4x a  průměrná výše jedné jeho platby je 619 Kč. Každý, kdo chce debetní kartu od mBank využívat, tak výše uvedené minimální podmínky splní velmi jednoduše.


-    Poplatek za debetní kartu nebude účtován klientům, kteří využívají některý z našich úvěrových produktů (mPůjčka Plus, mRezerva, mKreditka-aktivně každý měsíc a mHypotéka).


-    Po třech neuhrazených poplatcích za debetní kartu bude karta automaticky zablokována.

 

Tým mBank

Kategorie:

Aktuality

Tagy:

Sazebník

Komentáře (101)

Vložit komentář

Gratuluji mBank tohle se Vám vážně povedlo! Byl jsem Váš jeden z prvních klientů kdy jste byly nejlepší na trhu! Ale rok od roku je to horší a horší z Vašich změn sazebníku už nemůžeme čekat nic pozitivního. Vše se mění k horšímu i když by podle konkurence na trhu by to měl být opak! Dovoluji si tvrdit že nesmyslný poplatek 29Kč byl pro mnoho klientů poslední kapkou, pokud tenhle zbytečný poplatek v brzké době nezrušíte budeme se muset taky rozloučit...

mBank pro mě byla od doby svého vzniku nejvýhodnější bankou. Změny, které však s mKontem provádí, jsou pro mě pokaždé změny k horšímu. Proto nyní už to pro mě není nejvýhodnější banka. Stejně jako spousta ostatních i já nyní odcházím k Equa bank. Kdo jde také a chce získat bonus 150Kč, může zadat můj promo kód: 739550425

Vzhledem k častým změnám u mBank jsem rád ,že již nemám žádné služby u této banky ,k dnešnímu dni už mám v mobilu ty sms s potvrzením o zablokování a potvrzení v mailu z oddělení reklamací i zrušení bylo těžkopádné banka totiž jako jediná neposílá ani sms nebo mail s jedno duch větou ,že bylo vše zrušeno v pořádku k datu apod.

Larry napsal(a):
> Jelikož jsou období kdy kartu nepoužívám, chtěl jsem si zřídit
> mRezervu ve výši 5000 Kč, ale když to po mě chtělo vyplnit
> rozsáhlý dotazník s otázkami kolik mám dětí, kde pracuji,
> telefon zaměstnavatele..., tak jsem si říkal co blbnu kvůli 29
> Kč/měsíc, párkrát jsem klikl do internetu a zjistil, že EQUA
> BANK má:
>
> - výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma
> - výběry z jakéhokoliv bankomatu mimo ČR za 9 Kč (mBanka chce
> nově 5% za konverzi měn, čímž se stává jednou z
> nejdražších)
> - spořící účet s úrokem 1,5%
> - vedení karty, vedení účtu a další základní stužby zdarma
>
> ZKRÁTKA, ŽE JE PRO MĚ VÝHODNĚJŠÍ VE VŠECH SMĚRECH NEŽ
> MBANK.
>
> Promiň mBanko, měl jsem tě rád, ale dala jsi mi příležitost
> podívat se jinde.

Kromě všech výhod popsaných výše Equa bank proplácí vklad na účet složenkou do 40,- Kč / měsíc a navíc můžete získat bonus 150,- Kč za založení účtu, stačí když při vyplňování žádosti uvedete promo kód 728045055 a do měsíce od založení účtu zaplatíte kartou (libovolnou částku).

"3 výběry zdarma bez podmínek".. za podmínky, že se bude platit 500 Kč.

Promiňte, ale to je podle mě na úrovni lhaní.

Chápu, proč to děláte, aby lidé platili kartami, ale zamysleli jste se někdy PROČ ti lidé vlastně neplatí? Jak tu někdo napsal je to proto, že jste nespolehlivá banka, která neustále mění podmínky a proto Vaši klienti odchází ke konkurenci a Vám tu nechávají jen "pahýly" toho, co používali. Většina lidí opravdu není "šetřílků", co mají více účtů jen tak ze srandy, ale snaží se mít jeden účet a ten využívat, protože v jednoduchosti je síla.

Vy se prezentujete ne jako banka, ale jako nějaká on-line hra. Co chvíli změna podmínek, které pak dále měníte, aby jste je vzápětí zrušili a zavedli podmínky jinde. Je to u Vás jak na tankodromu.

Ale víte co, mě už je to jedno, jsem faaaakktttt znechucený! Od banky čekám stabilitu, aby když se na něčem dohodneme a založím u nich účet ho mohl používat 10, 20 let a MOHL SE VĚNOVAT TOMU CO MĚ BAVÍ - focení, spekulacím, investování a ne, abych každý rok musel číst, co si tu zase vymysleli Vaši pánové z polska a nebo čím si tu zachranujete finanční "prdel"!

Kdyby jste udělali jednoduché podmínky, dobře si to spočítali a ty podmínky pak neměnili minimálně 5-10 let, tak uděláte líp.

Jak jsem napsal, já už jsem fakt znechucený a stejně už používám jinou banku, banku, která po mě nechce poplatky a která nezměnila poplatky za snad 8 let, co jsem u nich...

Ono je to totiž o tom, aby jste člověku pomáhali v životě, ŠETŘILI MU ČAS! A to fakt neděláte. Děláte eskapády typu snižování úroků na eMaxu, zbytečné vytváření eMax plus, pak zavádění podmínek pro zvýhodněné úroky, rušení výběru zdarma, zavádění podmínek z podmínek, aby měl člověk výběry a teď pro změnu rušíte podmínku obratu u výběrů s tím, že zavádíte podmínku obratu, a to vše pod heslem: ""3 výběry zdarma bez podmínek".

Podle mě jste naprosto zoufalí, už fakt nevím, jak to nazvat, nedokážete udržet jediný produkt beze změny směšných 5 let. A je mi jedno, jestli Vás k tomu tlačí Vaše polská matka a nebo daný produkt nesplnil Vaše finanční očekávání. Sakra, jste banka, tak si produkty dopředu spočítejte a pak je neměntě!!! Jak tu někdo psal, nejhorší nejsou ty poplatky, ale vaše naprostá netransparentnost, že věci měníte. Je děs, že seznam změn, si tu musí dělat klienti sami, že o tom neinformujete třeba zvláštním emailem se SOUHRNEM ZMĚN a jasným titulkem (už tohle je důvod pro to od Vás odejít).

Proboha, už jen tenhle thread s asi 50 dotazy lidí je důkaz toho, že věci komplikujete a ne zjednodušujete!

Takže se mějte pěkne, přeji Vám vše nejlepší a ruším účty, které jsem už teď stejně používal spíše jen kosmeticky... Hodně štěstí, kdyby jste podmínky neměnili, měli neustále dobré úroky na eMaxu a aspoň jeden výběr z bankomatu, jste moji hlavní bankou pro osobní účet, takhle si ani nedovedu představit, že bych Vás začal používat k podnikání, kde je třeba stabilita. Stabilita je fakt klíčový pojem u banky!!! Uvědomte si to!!! Rok, dva, tři u banky nic není.

Už se opakuji, takže hodně štěstí! Jdu pryč

Dodatek: A to už ani více nemluvím o Vašich naprosto šílených spreadech na neEUR platbách od začátku. Řekněte mi, kde to vede, když si roky berete 5 procent od klienta na kurzu, další spread má VISA, byť malý, a pak SE JEŠTĚ HOJÍTE NA STRANĚ OBCHODNÍKA kolika procenty 2-3 (samozřejmě se to dělí na vydavatele atd)? Ale brát si dohromady 5+2 = 7 procent z obratu (a tím vy myslím mBank a VISA atd.). To si jakoooo faaaakktttt děláááte sranduuu neeee? A ještě jste to maskovali kolik let za nejasné podmínky a průměrným lidem až teď dojde, o kolik je ten kurz vlastně horší. Sakra, co to je, jste na úrovní obchodníků v Praze, kteří "okrádají" dav turistů, a je jim jasné, že se už nikdy nevrátí. Vy jste bankaaaa!!! Takhle chcete aby lidé kupovali mimo, aby přes Vás platili? Fakt k zblití!!! :( Každý, kdo jen trochu tomu rozumí, tak je mu z Vás špatně! :( Prominte, ale tohle nejde jinak napsat! I 2 procenta "normálních" bank je moc na spreadu, ale 5, sakra 55555!!!!! Nechutné! Právě jím a je mi z Vás vážně na blití!

Jelikož jsou období kdy kartu nepoužívám, chtěl jsem si zřídit mRezervu ve výši 5000 Kč, ale když to po mě chtělo vyplnit rozsáhlý dotazník s otázkami kolik mám dětí, kde pracuji, telefon zaměstnavatele..., tak jsem si říkal co blbnu kvůli 29 Kč/měsíc, párkrát jsem klikl do internetu a zjistil, že EQUA BANK má:

- výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR zdarma
- výběry z jakéhokoliv bankomatu mimo ČR za 9 Kč (mBanka chce nově 5% za konverzi měn, čímž se stává jednou z nejdražších)
- spořící účet s úrokem 1,5%
- vedení karty, vedení účtu a další základní stužby zdarma

ZKRÁTKA, ŽE JE PRO MĚ VÝHODNĚJŠÍ VE VŠECH SMĚRECH NEŽ MBANK.

Promiň mBanko, měl jsem tě rád, ale dala jsi mi příležitost podívat se jinde.

Osobně jsem se dokopal k poslednímu kroku zablokování karty z důvodu zrušení karty a odeslání ověřené výpovědi účtu ,již dlouho jsem tento poslední krok zvažoval ,delší dobu již moc účet nepoužívám jsem u FIO hodně spokojený mám 10 výběrů ,banku FIO kousek od domu ,super služby ,bankovnictví bylo vylepšené a to o dost ,hlavně je super přehledné není v něm nad čím myslet nebo dokonce něco hledat prostě tak to má být .

Pokud nechcete platit 29,- Kč, tak si zařiďte mRezervu (čož je možnost jít na účtu do mínusu) pouze ve výši 5000,- Kč a zajistěte si, aby Vám na účet přišlo min. 1250,- Kč/měsíc. mRezervu využít nemusíte, takže za úrok zaplatíte 0,- Kč a vedení mRezervy je taky za 0,- Kč.

Moje řeč. Já vyberu z bankomatu 1 x za měsíc a platbu kartou neprovádím. Když jsem platil 9 korun, ještě to šlo,ale 29 za jeden výběr je už trochu dost,

Opatření s bankovní kartou zbytečně diskriminuje případy, kdy dva lidé mají společný účet a k němu 2 karty. Jeden ze spolumajitelů dělá většinu nákupů, druhý kartu použije jen občas. Výsledkem je, že jednu z karet zpoplatníte i když druhá dělá vysoký obrat.

I když chápu, že nevyužívaná karta bance nepřináší žádný zisk, bylo by spravedlivé sečíst obrat za všechny karty, které k jednomu účtu existují. Tj. k účtu jsou 2 karty, obrat je větší než 2 x 500 Kč = žádné poplatky, protože jedna z nich vydělává za obě.

to intruder3: Na to bych rád odpověď od mBank...

to randomofamber: Musíte je protočit u obchodníků ;-).

Dobrý den,
musím těch 500,-Kč utratit u obchodníků nebo je stačí vybrat z bankomatu?

Super - potěšili jste mě. Dosáhnout na 1 výběr bylo kolikrát počítání abych zaplatil přes 2 tis. - teď ta pětistovka nebude vůbec problém. Potěšili jste mě a jen škoda, že už to nebylo dřív;-).
Mám, ale jeden dotaz - u jednoho bankomatu - myslím poštovní spořitelny se mi už dvakrát(v jiném měsíci) stalo, že neakceptoval mojí kartu a nešlo vybrat - jinde bez problémů. Je tedy možné, že bankomaty této společnosti vaší/mojí kartu blokují?

Tak jsem si klikl na srovnávací tabulku a odtud se proklikal na finparada.cz a následně klikl na žebříček bankovních účtů a zjistil jsem že na 1. místě je ZUNO a mBank je až na 6. místě http://www.finparada.cz/U...

Každá banka si samozřejmě vybere jiného vzorového zákazníka, tak aby byla nejlevnější http://www.zuno.cz/produk...

Sbohem mBank, osobní účet přenáším do ZUNO a podnikatelský do FIO.

Tak tyto zmeny me moc nepotesily. Jsem nyni v Nemecku a debetni kartu zde nevyuziju. Jelikoz jsou na internacionalni karty vedene vysoke kurzy. To radsi budu platit za kazdy vyber tech 9kc nez kazdy mesic 29. Kartu potrebuju na vyber hotovosti, preci si ji nenecham zrusit. Hroznou hloupost jste zavedli. Nejakych 15-20kc jeste jde, ale skoro 30kc?

Zedna napsal(a):
> Rekapitulace vsech zdrazeni poplatku, ktere jsem dosud objevil:
> - obnoveni karty k eMax z 0 na 100 Kc

Zedno, tento řádek si asi můžeš zrušit (viz nejnovější sazebník z včerejšího odpoledne).
A mohl by jsi dopsat poznámečku, že u společného účtu si každý spolumajitel hraje na svém písečku (hlídá si obrat na svých kartách, obrat na kartách druhého spolumajitele nemá vliv na poplatky za kartu prvého spolumajitele a naopak). Jen nevím, jak je to s hypotékou u společného účtu (možná se o tom někde psalo), případně s mRezervou (u společného účtu asi jen teoretická možnost)

EDIT: o několik příspěvků níže je případ s manželi, kdy má každý své mKonto a oba jsou na hypoteční smlouvě, oba by měli mít hlavní debetku bez poplatku. Možná je to u společného účtu stejné...

Vcerejsi nove podminky uz tedy dnes neplati? Muzete nekde uvadet soupis zmen jak je den za dnem menite a uvadite v platnost a opet rusite - nejakou tabulku nebo soupis co je od kolika do kolika hodin ktery den prave platne?

Poslat zprávu

krwell napsal(a):
> Pokud mají hypotéku manželé (oba jsou tedy ve smlouvě) jsou
> osvobozeni od poplatku za kartu oba?

Pokud oba mají aktivní mKonto s hlavní debetní kartou, pak ji mají oba bez poplatku.

Poslat zprávu

zdec napsal(a):
> Honzo, můžete potvrdit, že včerejší změny v sazebníku jsou v
> tuto chvíli platné nebo to poslední vydání je chybné? Ptám se
> proto, že na facebooku jsem četl odpovědi (ze včerejška a z
> dnešního brzkého rána), které korespondovaly spíše s
> předchozí verzi sazebníku.
> Mám na mysli body:
> 11.1a) za vydání hlavní karty k eMaxu se platí 100Kč, ale za
> obnovu už ne (v předchozí verzi byla i obnova za 100Kč).
>
> 11.2b) Vedení dodatkové karty (ročně) - od druhého roku platnosti
> karty 100Kč (v předchozí verzi to bylo ročně, tzn. 1. rok se
> mělo platit za vydání/obnovu a vedení celkem 200Kč.)

Ano, opravená verze Sazebníku platí.

Pokud mají hypotéku manželé (oba jsou tedy ve smlouvě) jsou osvobozeni od poplatku za kartu oba?

Honzo, můžete potvrdit, že včerejší změny v sazebníku jsou v tuto chvíli platné nebo to poslední vydání je chybné? Ptám se proto, že na facebooku jsem četl odpovědi (ze včerejška a z dnešního brzkého rána), které korespondovaly spíše s předchozí verzi sazebníku.
Mám na mysli body:
11.1a) za vydání hlavní karty k eMaxu se platí 100Kč, ale za obnovu už ne (v předchozí verzi byla i obnova za 100Kč).

11.2b) Vedení dodatkové karty (ročně) - od druhého roku platnosti karty 100Kč (v předchozí verzi to bylo ročně, tzn. 1. rok se mělo platit za vydání/obnovu a vedení celkem 200Kč.)

Poslat zprávu

zdec napsal(a):
> Honza_mBank napsal(a):
> > Dobrý den, ano, kreditní karta ovlivňuje pouze hlavní debetní
> karty.
>
> Raději se ještě jednou zeptám, v případě společného mKonta
> jedna "aktivní" kreditka osvobozuje od poplatku debetky obou
> spolumajitelů?

Kreditka osvobozuje od poplatků za debetku pouze majitele kreditky.

Poslat zprávu

burak.burak napsal(a):
> Konkrétní dotaz:
> mám
> - mKonto s debetní kartou využívanou na výběry
> - mKreditku aktivně používanou na placení
> - mBusiness konto s nevyužívanou debetní kartou
> - mHypotéku
> Budu něco platit za debetní kartu k mBusiness?

Nebudete :)

Honza_mBank napsal(a):
> Dobrý den, ano, kreditní karta ovlivňuje pouze hlavní debetní karty.

Raději se ještě jednou zeptám, v případě společného mKonta jedna "aktivní" kreditka osvobozuje od poplatku debetky obou spolumajitelů?

A v případě, že by na společném mKontu bylo povoleno přečerpání, jsou od poplatku osvobozeny karty obou spolumajitelů? Vím, že tento dotaz je nesmysl, protože u společného konta nelze žádat o mRezervu. Nebo to snad lze?

Konkrétní dotaz:
mám
- mKonto s debetní kartou využívanou na výběry
- mKreditku aktivně používanou na placení
- mBusiness konto s nevyužívanou debetní kartou
- mHypotéku
Budu něco platit za debetní kartu k mBusiness?

Poslat zprávu

zdec napsal(a):
> Honza_mBank napsal(a):
> >.....Ještě jednou stručněji, aby nedocházelo k omylu. Kreditka
> > musí být aktivně využívána, aby nebyl naúčtován poplatek
> za
> > ŽÁDNOU kartu na účtu....
>
> 1. Má tento váš výklad nějakou oporu v sazebníku nebo
> podmínkách pro vydávání
> a používání kreditních karet? Já to stále při prohlížení
> těch dokumentů přehlížím.
> Co jsem našel v sazebníku v bodě 11.2.a) se týká POUZE hlavních
> karet, nikoliv VŠECH, tedy i dodatkových karet zmocněnců nebo
> hlavních karet spolumajitelů.
>
> 2. U jakých debetních karet by tedy nebyl účtován poplatek
> (protože nerozlišujete, tak se neúčtuje ani měsíční u
> hlavních karet , ani roční u dodatkových?) v případě plateb nad
> 500Kč měsíčně mKreditkou?
> - u debetní karty k mKontu majitele mKreditky (to je asi jediné
> trochu jasné)
> - u debetní karty k mKontu spolumajitele společného účtu (tento
> spolumajitel tedy nemusí plnit podmínku obratu?)
> - u debetní dodatkové karty zmocněnce/zmocněnců (to by se
> neplatil roční poplatek??? )?
> Píšete "za ŽÁDNOU kartu na účtu". Neměl jste na mysli za
> ŽÁDNOU HLAVNÍ kartu na účtu?
> pozn. Vím, že existují i debetní karty k Business účtu, to mě
> osobně nezajímá.

Dobrý den, ano, kreditní karta ovlivňuje pouze hlavní debetní karty. To bylo nejasné, za to se omlouvám. Podle ceníku je ovšem vidět, že u dodatkových karet žádný měsíční poplatek není. Dodatkové karty mají roční poplatek, ten nelze ovlivnit ničím.

Milá mBank, jsem jedním z Tvých prvních klientů a několik dalších jsem Ti doporučil. Mám u Tebe soukromý i podnikatelský účet a tím víc mne mrzí, že po tolika letech se musíme rozejít.

Mám několik dalších běžných i spořících účtů v různých bankách (FIO, ZUNO, AirBank, Sberbank, ING Bank). Před několika dny jsem si v ZUNO aktivoval Účet Plus z důvodu vyššího úročení na spořícím účtu - 1,5 % do 300 tis. Vedení účtu Plus je sice zpolatněno částkou 68,- Kč, ale na rozdílu mezi standardním úrokem 1,1 % a zvýhodněným úrokem 1,5 % vydělám po zdanění 85,- Kč. Navíc když měsíčně zaplatím kartou alespoň 3000,- Kč tak mi ZUNO poplatek 68,- Kč vrátí.

Tomuhle říkám motivace klintů! To co děláš Ty milá mBank je vyloženě demotivující a klienty tím pouze naštveš.

Více informací o Účtech v ZUNO najdete zde: http://www.zuno.cz/produk...

Navíc můžete získat 300,- Kč http://www.zuno.cz/myfrie... Když mi pošlete žádost na birkof74(zavináč)gmail.com tak obratem zašlu Promo kód.

> aby nebyl naúčtován poplatek za
> zadnou kartu na UCTU

kde se tedy v teto souvislosti mluvi o VSECH UCTECH - jak osobnim tak podnikatelskem? Jak mhou byt oficialni ceniky a podminky tak nejedno znacne ze je nedokazi interpretovat ani vlastni zamestnanci urceni k jejich prezentaci na verejnost? Je to den za dnem rostouci zmatek a kdo ma cas to stale lustit, aby mu banka pak nenapadne nevyzobavala z uctu nejasne formulovane poplatky.

Honza_mBank napsal(a):
>.....Ještě jednou stručněji, aby nedocházelo k omylu. Kreditka
> musí být aktivně využívána, aby nebyl naúčtován poplatek za
> ŽÁDNOU kartu na účtu....

1. Má tento váš výklad nějakou oporu v sazebníku nebo podmínkách pro vydávání
a používání kreditních karet? Já to stále při prohlížení těch dokumentů přehlížím.
Co jsem našel v sazebníku v bodě 11.2.a) se týká POUZE hlavních karet, nikoliv VŠECH, tedy i dodatkových karet zmocněnců nebo hlavních karet spolumajitelů.

2. U jakých debetních karet by tedy nebyl účtován poplatek (protože nerozlišujete, tak se neúčtuje ani měsíční u hlavních karet , ani roční u dodatkových?) v případě plateb nad 500Kč měsíčně mKreditkou?
- u debetní karty k mKontu majitele mKreditky (to je asi jediné trochu jasné)
- u debetní karty k mKontu spolumajitele společného účtu (tento spolumajitel tedy nemusí plnit podmínku obratu?)
- u debetní dodatkové karty zmocněnce/zmocněnců (to by se neplatil roční poplatek??? )?
Píšete "za ŽÁDNOU kartu na účtu". Neměl jste na mysli za ŽÁDNOU HLAVNÍ kartu na účtu?
pozn. Vím, že existují i debetní karty k Business účtu, to mě osobně nezajímá.

cili jedna platici kreditka k osobnimu uctu zrusi poplatky ke vsem osobnim i podnikatelskym kartam debetnim i kreditnim kartam. snad jsem to pochopil spravne - ze sazebniku se to ale podle mne definivne dolozit neda!

Poslat zprávu

SUM2WIM napsal(a):
> pokud zaplatim jednou kreditkou k osobnimu uctu pres 500kc, budou
> vsechny moje karty (k podnikatelskemu i osobnimu uctu) bez poplatku?

Ano. Ještě jednou stručněji, aby nedocházelo k omylu. Kreditka musí být aktivně využívána, aby nebyl naúčtován poplatek za ŽÁDNOU kartu na účtu. K odstranění poplatku za debetní kartu sice stačí mKreditku jen mít, ale byl by naúčtován poplatek 29 Kč za nevyužívanou mKreditku. Takže pokud máte kreditku, je na ní potřeba měsíčně utratit 500 Kč. Pokud mKreditku nemáte, ale máte jen debetní karty, je potřeba utratit 500 Kč na každé debetní kartě zvlášť.

Tato smršť otázek je dokonalým důkazem toho, jak moc to mBank podělala svým novým, zcela nejasným sazebníkem, a jak hluboko klesla proti svým původním slibům průhledné a nepoplatkové banky.

Honza_mBank pořád uvádí věci, které jsou v rozporu se Sazebníkem. Už se ničemu nedivím. Nejspíš ani nikdo jný v mBank v tom nemá 100% jasno. Ostuda. Hanba. A mám obavu o peníze, které bance svěřuji. Teprve v dubnu na výpise uvidím, za co mi kolik strhli nových poplatků. Pokud teda do té doby tuhle zmatečnost budu snášet.

pokud zaplatim jednou kreditkou k osobnimu uctu pres 500kc, budou vsechny moje karty (k podnikatelskemu i osobnimu uctu) bez poplatku?

Poslat zprávu

muf-rodrigo napsal(a):
> Honzo (nikoli Vítku), chápu, že pro bezplatnou kreditku jí musím
> protočit 500 korun. Ale se svou otázkou jsem tam, kde jsem byl, asi
> jsem tupý, takže hodně polopaticky: abych měl DEBETKU k mKontu (se
> kterou neplatím, tudíž na ní nemám žádný obrat) zdarma, musím
> svojí KREDITKOU utratit 500 korun měsíčně nebo stčí ji prostě
> MÍT (aktivovanou)?

Musíte kreditkou utratit 500Kč měsíčně.

. Jinak též: když
> ani debetkou, ani kreditkou nezaplatím nic, byť obě budou aktivní,
> kolik budu platit měsíčně za tyhle dvě karty?

V tomto případě za každou 29 Kč měsíčně

Honzo (nikoli Vítku), chápu, že pro bezplatnou kreditku jí musím protočit 500 korun. Ale se svou otázkou jsem tam, kde jsem byl, asi jsem tupý, takže hodně polopaticky: abych měl DEBETKU k mKontu (se kterou neplatím, tudíž na ní nemám žádný obrat) zdarma, musím svojí KREDITKOU utratit 500 korun měsíčně nebo stčí ji prostě MÍT (aktivovanou)? Ze Sazebníku nevyplývá, že bych s ní musel platit, mluví se tam jen o "sjednaném úvěrovém produktu" a předpokládám, že Sazebník je věc základní. Jinak též: když ani debetkou, ani kreditkou nezaplatím nic, byť obě budou aktivní, kolik budu platit měsíčně za tyhle dvě karty?

Poslat zprávu

Kanecek napsal(a):
> Karta od účtu eMax bude také zpoplatněna? mKonto též? Chápu to
> dobře, obě karty jdou zrušit? Po zrušení tedy bude vše zase bez
> poplatků?

Dobrý den, vše je napsáno v sazebníku. eMax karta nemá měsíční poplatek, mKonto je zdarma. Pokud karty nevyužíváte, je možné je zrušit v IB, nové aplikaci či přes mLinku. Ovšem stačí zaplatit měsíčně 500 Kč debetní kartou a máte ji také zdarma.

Karta od účtu eMax bude také zpoplatněna? mKonto též? Chápu to dobře, obě karty jdou zrušit? Po zrušení tedy bude vše zase bez poplatků?

Poslat zprávu

SUM2WIM napsal(a):
> Tykaji se ty zmeny nejak debetni karty k podnikatelskemu uctu?

Dobrý den, ano. Změna se týká všech debetních karet.

Poslat zprávu

joy napsal(a):
> Kluci (a holky), týká se ten konverzní poplatek i plateb přes
> Paypal účet navázaný na mKreditku? Co myslíte? 5% přirážka a
> ke všemu i u EUR plateb, to už je smrt. Že bych si začal aktivně
> přednabíjet Paypal převodem z účtu a kartu mBank tak už
> nepotřeboval vůbec na nic?

V současnosti probíhá konverze cizí měny na eura kurzem VISA (dostupném na http://www.visaeurope.com... s připočtením poplatku 2% jako náklad na konverzi měn, jak nyní uvádíme v kurzovním lístku i sazebníku. Dále probíhá převod z EUR do CZK dle platného kurzovního lístku mBank (ke dni zúčtování karetní transakce), dostupném na našich webových stránkách, kde je spread 3 %. Pokud nyní platíte přímo v EUR měně, výsledná suma se řídí pouze aktuálním kurzovním lístkem mBank. Od 1.3.2015 sice měníme způsob převodu, pro zákazníka se ovšem nic nemění. Měna se bude nově převádět pouze jednou kurzem VISA na České koruny s 5 % poplatkem za konverzi měn. Konečná částka je tak naprosto stejná jako doposud a zákazníci ji nepocítí.

Jelikož jsme provedli změnu, jak bylo popsáno výše, musí dojít ke změny účtování při platbě v EUR. V současné době dochází k převodu podle platného kurzovního lístku mBank se spreadem 3 %, bez dalších poplatků, nově od 1.3.2014 bude odcházet k převodu kurzem VISA s poplatkem 3 % za konverzi měn. Konečná částka je tak téměř stejná jako doposud a zákazníci ji nepocítí.

Poslat zprávu

muf-rodrigo napsal(a):
> Vítku, mohl bys tu reagovat na můj dotaz kus zpátky, abych si to
> ujasnil ... co se rozumí tím "mKreditka-aktivně každý měsíc"?
> Ze sazebníku jsem vyčetl jen "sjednaný úvěrový produkt", pokud
> se "aktivním využíváním" myslí, že máš kreditku aktivní a ne
> že s ní musíš protočit nějaký peníz, měli byste to do blogu
> takto napsat a nemlžit.

Dobrý den, Vítek už několik měsíců na mFóru neodpovídá. mKreditkou je potřeba utratit alespoň 500 Kč měsíčně.

Poslat zprávu

mildicek napsal(a):
> Nezlobte se na mně, ale 29Kč /měs. za vedení deb. karty k účtu
> je dost ,to jste mně hluboce zklamali. Tak absurdní polatek žádná
> banka nemá, chápu, že potřebujete mít provizi z každého nákupu
> kartou (z něčeho banka existovat musí, pokud to neumí kompenzovat
> jinými aktivity). Jenže nutit mně k platbě kartou takovým
> způsobem, není to výhodné např. u nás platba kartou je dražší
> než hotovými penězy.

Dobrý den, pokud kartu nevyužíváte, můžete ji zablokovat v IB a nebudete platit nic :)

Kluci (a holky), týká se ten konverzní poplatek i plateb přes Paypal účet navázaný na mKreditku? Co myslíte? 5% přirážka a ke všemu i u EUR plateb, to už je smrt. Že bych si začal aktivně přednabíjet Paypal převodem z účtu a kartu mBank tak už nepotřeboval vůbec na nic?

8.2. Zrušení Karty
8.2.1. Klient může kdykoliv požádat mBank o zrušení Hlavní karty nebo libovolné Dodatkové karty. Zrušení Hlavní karty klientem vyžaduje
písemnou formu a je považováno za výpověď Smlouvy. Držitel Dodatkové karty může zrušit pouze svou Dodatkovou kartu. mBank kartu,
jejíž zrušení je požadováno, zablokuje.

Co se prosím bere jako hlavní karta a vztahují se na ni zmiňované poplatky?

Vítku, mohl bys tu reagovat na můj dotaz kus zpátky, abych si to ujasnil ... co se rozumí tím "mKreditka-aktivně každý měsíc"? Ze sazebníku jsem vyčetl jen "sjednaný úvěrový produkt", pokud se "aktivním využíváním" myslí, že máš kreditku aktivní a ne že s ní musíš protočit nějaký peníz, měli byste to do blogu takto napsat a nemlžit.

Tykaji se ty zmeny nejak debetni karty k podnikatelskemu uctu?

Rekapitulace vsech zdrazeni poplatku, ktere jsem dosud objevil:

- 29Kc/mesicne za debetni kartu kdyz neni obrat 500 Kc nebo uverovy produkt
- 29Kc/mesicne za kreditni kartu kdyz neni obrat 500 Kc
- zjisteni zustatku v bankomatu z 0 na 9 Kc
- notifikacni SMS z 1.40 na 2.00 Kc
- za 2. a dalsi platbu z eMax+ a mSporeni z 19 na 29 Kc
- obnoveni karty k eMax z 0 na 100 Kc
- pojisteni karty z 19 na 29Kc
- papirovy vypis z 30 na 50 Kc
- konverzni poplatek z 2% na 5%
- konverzni poplatek drive jen pro meny <> CZK,EUR, nyni i pro EUR
- SWIFT prichozi platba z 49 na 99 Kc
- SWIFT odchozi platba z min. 220 na min. 250 Kc
- SWIFT vraceni platby 300/450 na 150 Kc + vynalozene naklady (asi zlevneni?)
- mimoradna splatka mHypoteky (prekracujici 20% z nesplacene jistiny) z 3% na 5%

Nezlobte se na mně, ale 29Kč /měs. za vedení deb. karty k účtu je dost ,to jste mně hluboce zklamali. Tak absurdní polatek žádná banka nemá, chápu, že potřebujete mít provizi z každého nákupu kartou (z něčeho banka existovat musí, pokud to neumí kompenzovat jinými aktivity). Jenže nutit mně k platbě kartou takovým způsobem, není to výhodné např. u nás platba kartou je dražší než hotovými penězy.

U mBank jsem od jejího začátku, takže mně velice mrzí, jak to s ní jde neustále z kopce. Opakované zpoplatňování stále dalších a dalších služeb, v minulosti lživě garantovaných jako "bezplatných navždy", je sposťárna, kterou si již nadále nehodlám nechat líbit a definitivně se stěhuju do FIObanky, kterou jsem dosud používal paralelně. Nepřehledný cirkusový internetbanking mi chybět rozhodně nebude!! Tohle je pro mně poslední kapka. Nejsem pasivní klient, ale kartami mBank neplatím (s výjimkou plateb na internetu kartou k eMaxu), protože Citi nabízí bonusy za platby a bezkontaktní kartu, což tady nehrozí, že... Takže sbohem vy polský ..... !!

Ach jo. Tak to na tom budou biti klienti, kteří mají druhou debetní kartu na eMax účtu jako bezpečný kanál pro internetové platby. :-( Bez ohledu na to jestli na primárním účtu protočí dost peněz nebo ne. :-(

Ta nejednoznačnost a neschopnost odpovědět klientům zcela jasně je zkrátka současné mBank vlastní.

Kde jsou ty doby, kdy se na informaci člověk mohl spolehnout.

Teď raději v tichosti přepisují dokumenty, podle toho jak jsou k upřesnění dotlačeni.

Tahle neznalost a neschopnost je pro mne jako pro klienta daleko horší než nějaký poplatek!

Poslat zprávu

Amper77 napsal(a):
> Vzhledem k nelogickému paralelnímu vedení dvou služeb Povoleného
> přečerpání a jejich nejednoznačného pojmenování (i v
> sazebníku jsou rozlišeny datem smlouvy a ne pojmenováním) by bylo
> vhodné jednoznačně říct, zda výluka poplatku platí pro oba
> produkty, resp. pro smlouvy uzavřené před i po 9.2.14. V sazebníku
> je uvedeno pouze " Povolené přečerpání", v doprovodných textech
> jen mRezerva.

Dobrý den, seznam úvěrových produktů je uveden ve FAQ

Vzhledem k nelogickému paralelnímu vedení dvou služeb Povoleného přečerpání a jejich nejednoznačného pojmenování (i v sazebníku jsou rozlišeny datem smlouvy a ne pojmenováním) by bylo vhodné jednoznačně říct, zda výluka poplatku platí pro oba produkty, resp. pro smlouvy uzavřené před i po 9.2.14. V sazebníku je uvedeno pouze " Povolené přečerpání", v doprovodných textech jen mRezerva.

Honza_mBank napsal(a):

> Dobrý den, ke změnám došlo právě na základě průzkumu.

Že by klienti byli nespokojeni, že v zahraničí platí málo na konverzních poplatcích ? :))

Dovol rýpnutí: na základě průzkumu: máš tím na mysli, že lidé v průzkumu napsali, že chtějí výběry zdarma a nevadí jim zvýšení konverzního poplatku, vztažení na všechny platby, navýšení dalších poplatků, zavedení poplatku za vedení karty, snížení úrokové sazby na mSpoření ...

Vítku, můžeš ještě reagovat na nesoulad informací v blogu a v sazebníku? Z něj totiž nevyplývá, že pro odpuštění poplatku musím kreditku "aktivně využívat každý měsíc", podle něj stačí mít "sjednaný úvěrový produkt".

Poslat zprávu

Michal.V napsal(a):
> Tak mě mBank tímto konečně dotlačila k založení dalšího
> paralelního účtu v jiné bance. A to jsem s ní měl tolik
> trpělivosti, rodičům dlouze vysvětloval jak funguje
> katastrofálně nepřehledné bankovnictví. Chci platit kartou v
> zahraničí, ale ne nejhorším kurzem ze všech bank. Kdysi
> přehledný ceník má teď vlastní obsah a je z toho brožura na 11
> stran. Proč? Vedení je asi spokojeno, protože zisk prý bude
> stejný jako minulý rok. Super. A co vaši zákazníci? Jsou taky
> spokojení? Děláte si někdy průzkum mezi klienty?

Dobrý den, ke změnám došlo právě na základě průzkumu.

Poslat zprávu

muf-rodrigo napsal(a):
> Dotaz: když mám kartu k mKontu a eMAXu a kreditku - když začnu
> kreditku "aktivně používat", vynulují se mi poplatky za všechny
> karty?

Když budete kreditku aktivně využívat, vynulují se vám poplatky za debetní kartu. eMax karta žádný měsíční poplatek nemá :)

Spíš byste se měli zamyslet, proč máte tolik lidí v té druhé skupině?
To Vás nenapadlo, že je to právě z těchto důvodů? Po každé změně, většinou vždy k horšímu, kterou dděláte si naštvete pár klientů, takže je donutíte založit si účty u konkurence. A pak se divíte, že máte polovinu klientů, kteří používají účty jen jako průtočné.

Udělejte ještě pár takových změn a ti lidi ty účty zruší úplně, to se pak vedení bude mooooc divit, kam jim zmizeli klienti....

Jestli chcete být tou vstřícnou a transparentní bankou, za kterou jste se kdysi mohli snad považovat, dáte sem místo pochvalného mručení a hloupé teoretické srovnávací tabulky virtuálních klientů prostý odrážkový přehled změn. Například konverzní poplatek vypadá velmi zajímavě, dle poznámky by se měl týkat i EURO transakcí, a je tam řada změn nikde nekomunikovaných (máte rádi tohle slovo, ne?), které pro klienta rozhodně nejsou pozitivní. Podrbete potenciální klienty třemi výběry zdarma, ale zpoplatníte řadu služeb pro ostatní.

Tak mě mBank tímto konečně dotlačila k založení dalšího paralelního účtu v jiné bance. A to jsem s ní měl tolik trpělivosti, rodičům dlouze vysvětloval jak funguje katastrofálně nepřehledné bankovnictví. Chci platit kartou v zahraničí, ale ne nejhorším kurzem ze všech bank. Kdysi přehledný ceník má teď vlastní obsah a je z toho brožura na 11 stran. Proč? Vedení je asi spokojeno, protože zisk prý bude stejný jako minulý rok. Super. A co vaši zákazníci? Jsou taky spokojení? Děláte si někdy průzkum mezi klienty?

Omlouvám se podruhé, za eMAX kartu není poplatek 29 korun. Takže už zbývá jen otázka, co se myslí tím "aktivním užíváním kreditky".

Omlouvám se za překlep, správně je 87 korun ...

@Pavel Marek
Ano. Utrata i poplatek se pocita pro kazdou kartu zvlast. Jedinou vyjimkou je zrejme pripad vyuzivani uveroveho produktu, pak by se zrejme neplatil poplatek u ZADNE debetky, toto ale nevim zcela jiste.

Takže pokud mám s manželkou společný účet a já protočím na své desítky tisíc a manželka jen příležitostně utratí pár korun a nesplní limit, pak ona za svoji bude platit?

Dotaz: když mám kartu k mKontu a eMAXu a kreditku - když začnu kreditku "aktivně používat", vynulují se mi poplatky za všechny karty?

Když už máte takové krásné srovnávací tabulky, dejte si tam i mne: klient, výplata chodí na účet, na eMAX odkládám peníze jako do rezervy, SIPO, několik trvaláků, pár převodů sem a tam, 3 karty - mKonto, jen na výběry 1x za 2 měsíce, jiný eMAX jen na internetové občasné transakce, mKreditka do rezervy. Všechno platím kreditkou konkurence. Do března 2015 měsíční náklady 4,50,-, od března měsíční náklady 117 Kč + cca 33 Kč ročně za kartu k eMAXu.

Poslat zprávu

joy napsal(a):
> Honzo z mBank, to co říkáte, je v rozporu s tím, co mBank píše
> na svých stránkách. Udělal jsem si jejich kopii, ale také to
> cituji v textu. Nemůžete být v rozporu se svým chlebodárcem -
> buďto přiznejte, že kreditka bude nadále zadarmo, nebo si opravte
> web, který to jasně říká, a napište o tom svým klientům
> mailem, protože ti chudáci spoléhají na informace, které na svém
> webu máte.

Děkuji za upozornění, informaci na uvedeném odkazu upravíme, aby byla jasná. Omlouváme se a upřesňuji tedy, že mKreditka musí být aktivně využívána, jak jsem psal. Děkuji.

I já jsem s mBankou prakticky od začátku a moc dobře si pamatuju, jak vyčnívala nad ostatními a slibovala, že bude navždy bez poplatků.
Manželka zde zrušila účet hned po tom, co zavedli jedny z prvních poplatků, protože to prostě považovala za podraz. Já jsem se ji snažil přesvědčit, že rušit účet je zbytečné, ať si ho nechá, měl jsem mBanku rád. Ale po tomto budu manželku s největší pravděpodobností následovat, pro mě je to vrchol zrady a pomalé a jisté zařazování se bok po boku České spořitelny atd.. mBanka jde hodně špatným směrem.

Honzo z mBank, to co říkáte, je v rozporu s tím, co mBank píše na svých stránkách. Udělal jsem si jejich kopii, ale také to cituji v textu. Nemůžete být v rozporu se svým chlebodárcem - buďto přiznejte, že kreditka bude nadále zadarmo, nebo si opravte web, který to jasně říká, a napište o tom svým klientům mailem, protože ti chudáci spoléhají na informace, které na svém webu máte.

Poslat zprávu

joy napsal(a):
> Podle http://www.mbank.cz/promo... nebudu platit za
> kreditku měsíčně nic, pokud mám úvěrový produkt mKreditka:
> "Vedení debetní i kreditní karty je zdarma pro všechny
> zákazníky, kteří kartu používají – tedy zákazníky, kteří
> provedou měsíčně alespoň jednu kartovou operaci v celkové
> hodnotě 500 Kč (zaúčtovaných v daném měsíci) nebo mají
> libovolný úvěrový produkt (mKreditka, mPůjčka, mHypotéka,.. ".
> Díky, to mi stačí, mKreditku mám.

Dobrý den. Jen připomínáme, že kreditní kartu je třeba i používat, nejen ji mít :)

Poslat zprávu

jbohac napsal(a):
> Doteď byla obnova karty k eMAX zdarma, poplatek 100 Kč byl jen za
> vydání.. Chápu to dobře, že od 1.3. je zpoplatněna 100 Kč i
> obnova po skončení platnosti? O tom v textu nikde nemluvíte...

Dobrý den, ano od uvedeného data se sjednotil poplatek za vydání i obnovu a obojí bude za 100 Kč.

Podle http://www.mbank.cz/promo... nebudu platit za kreditku měsíčně nic, pokud mám úvěrový produkt mKreditka: "Vedení debetní i kreditní karty je zdarma pro všechny zákazníky, kteří kartu používají – tedy zákazníky, kteří provedou měsíčně alespoň jednu kartovou operaci v celkové hodnotě 500 Kč (zaúčtovaných v daném měsíci) nebo mají libovolný úvěrový produkt (mKreditka, mPůjčka, mHypotéka,.. ". Díky, to mi stačí, mKreditku mám.

Jestli to psal nějaký hotentot a ve skutečnosti mi chcete něco měsíčně strhávat v rozporu s tím, co píšete na svém webu, napište mi to prosím mailem, ať se můžu včas zařídit.

Doteď byla obnova karty k eMAX zdarma, poplatek 100 Kč byl jen za vydání.. Chápu to dobře, že od 1.3. je zpoplatněna 100 Kč i obnova po skončení platnosti? O tom v textu nikde nemluvíte...

V sazebníku v souvislosti s poplatkem za debetní karty máte chybu v logické spojce:

"... bude nižší než 500 Kč NEBO držitel debetní karty nemá sjednaný úvěrový produkt..."

To znamená, že člověk bez púvěrového produktu by platil poplatek vždy, nehledě na jeho transakce kartou.

Rovněž by ho platil člověk bez transakcí, ale s úvěrovým produktem.

Myslím, že jste tam chtěli mít napsáno "A"

traveller napsal(a):
> Ani nevíte, kolik klientů jste přihráli konkurenci. Šašci.

Jestli to bude jako obvykle, tak lidi budou jen nadávat a stejně většina z nich zůstane ;-) Asi jako lidi nadávají na Spořitelnu, ale stejně tam pořád jsou.

Škoda, že to není důvodem k odstoupení od smlouvy. Doplatil bych hypotéku a zmizel definitivně. Nechápu, jaké náklady má banka s již vydanými kartami (pochopil bych, kdyby řekli, že jsem kartou platil málo, tak mi vydání další zpoplatní), přesto jsem je všechny radši hned zrušil, aby tedy ušetřili (nebudu riskovat, že až doplatím hypotéku, tak zapomenu kartu zrušit a hned se mi objeví poplatky).

Ani nevíte, kolik klientů jste přihráli konkurenci. Šašci.

Poslat zprávu

kab napsal(a):
> Kartu zrušit jak? Od mBank odcházím už tedy definitivně, protože
> toho zklamání je prostě moc poslední dobou, ale ještě mi tam v
> únoru přijdou peníze - ale karty nepotřebuju k mKontu, eMAXu ani
> mKreditku. Jde karty zrušit v IB hned a účty až v březnu bez
> rizika pokuty za vlastnictví karet?
>
> Respektive koukám že mKreditka končí v lednu - je řešením novou
> neaktivovat až přijde a zůstanu tak bez této nebezpečné karty a
> stačí pak už řešit jen ty 2 debetní do konce února, zdá se -
> ale jak se zruší...

Karty zrušíte v IB, aplikaci a přes mLinku kdykoliv.

Poslat zprávu

sabaideemai napsal(a):
> Takže poplatek se mě netýká, když platím výhradně kreditkou a
> debetku používám jen na výběry z bankomatu?
> Půjde kartu případně zrušit v internetovém bankovnictví?

Pokud využíváte kreditku, poplatky se vás netýkají :) Kartu lze případně zrušit v IB, nové aplikaci i na mLince.

Poslat zprávu

peta_cz napsal(a):
> Škoda, tímto od mBank odcházím, protože platit přes 300 ročně
> za kartu je zbytečné. Argument, že utratit kartou 500,- není
> problém neberu, protože stejně jako spousta známých používám
> pro platby cobrandovou kreditku, která přináší spoustu jiných
> výhod.
> Tak sbohem, na začátku vypadala mBank fakt skvěle.

Dobrý den, pokud kartu nevyužíváte, můžete ji zrušit. Jsou to pak zbytečné finance pro obě strany :)

Poslat zprávu

traveller napsal(a):
> A když jsou u účtu dvě karty? Třeba moji rodiče mají? To
> každý musí utratit 500 Kč?

Dobrý den, ano. Útrata 500 Kč měsíčně je potřeba na každou kartu individuálně.

Toto považuji za nejhorší a nejtroufalejší plánovanou změnu mBanky vůbec ... přiznám se že silně zvažuji odchod k jiné bance ... nutit klienty pod hrozbou poplatku, aby platili kartou, to je fakt moc!

A když jsou u účtu dvě karty? Třeba moji rodiče mají? To každý musí utratit 500 Kč? Protože většinou nakupuje máti.

Jinak to je opravdu síla -zdupané IB, druhá verze mobilního bankovnictví taky na 3,14ču a teď tohle. To asi chcete, aby vám všichni zdrhli, ne?

konrad: Používat v cizině kartu, která bude mít od 1.3.2015 kurzovou přirážku 5%, je naprosté šílenství. To už je lepší Citi Life, která také funguje spolehlivě, má sice přirážku 3%, ale díky bonusu 2% se dostaneš na celkem použitelný kurz. Samozřejmě jen do doby, než Citibank také utáhne šrouby.

Plazební karta se mi osvědčila v cizině. Funguje naprosto bez problémů.
Pokud jste v ČR - kartu zrušte!
Před cestou do zahraničí si nechte zdarma vystavit novou. Po návratu ji opět zrušte. Je to pro Vás určitě pohodlnější, než hlídat, zda jste v aktuálním měsíci zapalatili min. 500 kartou.
Na tuzemské úhrady použijte kartu jiné banky, kde s tím nemají problém.
Nevím, proč si tím dělat těžkou hlavu.

Pro mě nejspíš jasný pokyn k odchodu. Bohužel. Z bankomatu prakticky nevybírám, ale opravdu nemám zapotřebí hlídat útratu na kartách mBank. Podle mě je poplatek za kartu stejná krávovina jako kdysi omezení bezplatných odchozích plateb, a stejně to časem změní, ale tentokrát mě to už bude jedno neb už budu asi pryč. Ještě že jsem do mBank nikoho nezlanařil v poslední "náborové" akci. Dost blbě by se mi jim ten poplatek u "bezpoplatkové" mBank vysvětloval. I takhle bude docela problém vysvětlit to známým, které jsem kdysi k mBank zlanařil :(

Škoda, tímto od mBank odcházím, protože platit přes 300 ročně za kartu je zbytečné. Argument, že utratit kartou 500,- není problém neberu, protože stejně jako spousta známých používám pro platby cobrandovou kreditku, která přináší spoustu jiných výhod.
Tak sbohem, na začátku vypadala mBank fakt skvěle.

samidlo napsal(a):
> To se Vám tedy povedlo, karta za 29Kc mesicne , to je tedy hodne
> draha karta!
> Ty reci o potrebach zakazniku jste si mohli usetrit, to Vam nikdo
> neveri.
> Toto je nehorsi zmena v mbank sazebniku od samotneho zacatku.
> Jsem hrube nespokojen.
>

Plaťte kartou alespoň pětistovku měsíčně a žádný poplatek se vás netýká ;-)

To se Vám tedy povedlo, karta za 29Kc mesicne , to je tedy hodne draha karta!
Ty reci o potrebach zakazniku jste si mohli usetrit, to Vam nikdo neveri.
Toto je nehorsi zmena v mbank sazebniku od samotneho zacatku.
Jsem hrube nespokojen.

tomdim napsal(a):
> Mě by zajímalo, jestli tedy stačí zaplatit např. 3x měsíčně
> po 180 Kč. Tj. v souhrnu 540 Kč, ale ani jedna z plateb není 500
> Kč.
> Podle této formulace:
>
> " Poplatek za debetní kartu nebudeme účtovat, pokud měsíční
> objem plateb kartou přesáhne alespoň 500 Kč."
>
> by to mělo tak být!
>
> Jinak absolutně nechápu emoce, pro běžného klienta by to měl
> být naopak přínos. Zaplatit 500 Kč měsíčně kartou zvládne i
> bezdomovec.
>
V Horni Dolni to sice zvladne, ale nema kde a pro duchodce je 29.-/mes dost.
Jiny, ktery cestuje a je mesic pryc, tak to taky zaplati, protoze venku kartou mBank platit nebude......

Takže poplatek se mě netýká, když platím výhradně kreditkou a debetku používám jen na výběry z bankomatu?
Půjde kartu případně zrušit v internetovém bankovnictví?

nezastávám doktore. Jen konstatuji, co to bude znamenat pro průměrného klienta.

Už zase se mBanky zastáváš? Tak to asi nemáš účet z doby, kdy vyřvávala, že je zadarmo a zadarmo navždy bude..

Mě by zajímalo, jestli tedy stačí zaplatit např. 3x měsíčně po 180 Kč. Tj. v souhrnu 540 Kč, ale ani jedna z plateb není 500 Kč.
Podle této formulace:

" Poplatek za debetní kartu nebudeme účtovat, pokud měsíční objem plateb kartou přesáhne alespoň 500 Kč."

by to mělo tak být!

Jinak absolutně nechápu emoce, pro běžného klienta by to měl být naopak přínos. Zaplatit 500 Kč měsíčně kartou zvládne i bezdomovec.

Tak timto to u me totalne zabili, kde a jak mohu zrusit ucet?
u banky jsem od pocatku, ale toto uz je troufalost

Koukám je na čase zrušit účet !

Kartu zrušit jak? Od mBank odcházím už tedy definitivně, protože toho zklamání je prostě moc poslední dobou, ale ještě mi tam v únoru přijdou peníze - ale karty nepotřebuju k mKontu, eMAXu ani mKreditku. Jde karty zrušit v IB hned a účty až v březnu bez rizika pokuty za vlastnictví karet?

Respektive koukám že mKreditka končí v lednu - je řešením novou neaktivovat až přijde a zůstanu tak bez této nebezpečné karty a stačí pak už řešit jen ty 2 debetní do konce února, zdá se - ale jak se zruší...

A nezapomeňte, že dochází ke zvýšení cross border fee ze 2 % na 5 %, a tudíš vaše nejhorší kurzy budou ještě horší.

Každá slušná banka by okamžitě zveřejnila rozdílovou tabulku, která by pro všechny změněné poplatky obsahovala tři sloupce: typ poplatku, cena nyní, cena od 1.3.2015.

Milá mBanko, strč si kartu dopérdele :-D Sniž ještě úrok na mVkladu a rozloučíme se navždy :-)