zpátky

Co pro vás chystáme

Co je mBank vlastně zač, kdo za námi stojí a proč věříme, že se vám naše služby budou líbit. Na detaily si budete muset chvíli počkat ? protože to má být překvapení!

Již za několik týdnů si budete moci otevřít účet u mBank, v internetové bance, jejímž většinovým akcionářem je německá Commerzbank, jedna z největších institucí na německém bankovním trhu, se zastoupením ve více než 40 zemích po celém světě. mBank začala v roce 2000 v Polsku a od počátku se snažila fungovat jinak, než bylo pro banky typické. Jejím mottem bylo od počátku přinést klientům maximální výhody a pohodlí. Během těch sedmi let se jí o tom podařilo přesvědčit více než milion a půl klientů - v posledních letech patří také mezi leadery v oblasti kreditních karet, hypoték a také na trhu investičních fondů. Vždy to bylo proto, že přinášela nejen výhodné sazby, ale nové obchodní modely.

Proč vyzkoušet naši nabídku? Protože není nic snazšího. Za založení, ani vedení účtu nic neplatíte. Když na něj pošlete stokorunu, nedopadne tak, jako dosud, postupně okrajovaná poplatky, až z ní nic nezbude. Myslíme si, že pokud nám klienti svěřují peníze, nemůžeme za to chtít po nich poplatky, naopak díky úrokům bude jejich suma růst. A to bez ohledu na to, jestli se bude jednat o stovku nebo sto tisíce. Naše výhody platí pro všechny bez rozdílu. Bezplatná správa účtu není "akce" na přilákání klientů, ale samozřejmý základ služeb.

Vytvoříme konečně tolik potřebné konkurenční prostředí. Ale naši konkurenci nepřevyšujeme pouze čísly. Je pravda, že představíme nejvýhodnější spořící účet (a ten rozdíl nebude jen nějakých papírových 0,01%), ale i kdyby nakrásně druhý den ostatní zareagovali a dorovnali, pořád budeme mít něco, co oni nemají. Nejde totiž primárně o nejlepší sazbu ? ale o nové funkce, které je mnohem těžší zkopírovat, protože to vyžaduje změnu uvažování. Tak si představujeme strategii nejlepších cen, pohodlí a inovace.

Připravujeme se na spuštění 

Také si vážíme otevřenosti. Obrázek nad tímto odstavcem je banner z centrály v Łodzi. Nejsou na něm herci - na reklamách jsou tváře zaměstnanců. V tomto případě konkrétně Magdy, Łukasze a Moniky. V reklamě k pátému výročí mBank v Polsku hráli naši klienti. Jejím heslem bylo: nevěř reklamě, zeptej se svých známých, co si o mBank myslí. Jejich spokojenost je nejlepším doporučením. Aktuálně všichni nahání přesčasy, abychom mohli už za pár týdnů spustit. Těšíme se na vás.

Adam Zbiejczuk Adam Zbiejczuk / mBank
1. bankovní bloger v ČR
adam.zbiejczuk -at- cz.mbank.eu

Kategorie:

Ze života banky

Komentáře (40)

Vložit komentář

prosím ozasílání důchodů na účet číslo 3348751001/5500

Ahoj, kdy budou prosím aktivní služby INKASO a SIPO? Díky

u eMAXu můžete vybírat (kdekoliv) vždy za 19 Kč, a platit kartou (jak on-line, tak v obchodech)...

u spořícího účtu eMAX je možné vybírat peníze z bankomatu bez poplatku tady a v cizině, nebo jen platit kartou v obchodech ?

To dobijeni mobilnich telefonu pouzivam celkem casto, ale spis by meli myslet na jiny sluzby, ktere jsou dulezitejsi nez tohle.

Mladá Boleslav asi není úplně na řadě, ale do budoucna je to možné. Naše konta jsou nezávislé na Vašich příjmech, garantujeme stejné podmínky pro všechny. Ale kontokorent v současné době neumožňujeme.

Dobrý den, uvažujete o mbance také v Mladé Boleslavi? Jaký příjem budu muset mít abych u Vás získala debet na účtu, který bych si u Vás otevřela. Děkuji za odpověd. Zdraví Marie.

Uvažujete o možnosti dobíjení kreditu mobilních operátorů z mkonta?

Renata: Ano, vedení spořícího účtu eMAX je také zdarma a stejně tak karta. Plný sazebník najdete na stránce věnované eMAXu (klikněte si nahoře uprostřed :)

Přeji milý den,

mám dotaz týkající se Vámi nabízeného spořícího účtu a karty k němu. Jeho vedení a karty je také zdarma?

Zdraví Renata

Dobrý den, na Vašich stránkách píšete, že plánujete otevření dalších finančních center a mkiosků. Jsem z developerské společnosti a rádi bychom Vám nabídli prostory k využití v Ostravě. Volal jsem na číslo 844/777000, kde mi ale odmítli dát telefonický kontakt na osobu, která má toto ve Vaší společnosti na starosti. Můžete mi prosím poslat kontakt na můj mail, popř. poraďte jak se s Vámi spojit. (jen prosím nepište, že e-mailem kontakt@mBank.cz) :-)
Děkuji

Dobrý den, ohledně ověřování transakcí pomocí sms: tohle jsem se na vašich stránkách nikde nedozvěděl. Na stránce o zabezpečení se mluví jen o heslu a o tom, jak operátor v případě telefonického vyřizování transakce se vyptá na znaky na určitém místě v hesle apod. Pokud opravdu ověřujete transakce sms, pak je to dobrá zpráva a mělo by se toto rozšířit na celou obsluhu, včetně přihlášení. Díky za odpověď.

Míra: Transakce jsou ověřovány pomocí SMS.
Pavel: V současné době existují tři možnosti - a) převod z účtu b) poštovní poukázka c) vložení na pobočce jiné banky. Do budoucna připravujeme vkladomaty, ale nebude to hned...
Vasek: Tak asi jen Vám. Schválně jsem teď zavolal na jejich infolinku a řekli mi, že to bohužel možné není...

Jen tak pro pořádek ,Adame-číslo účtu na přání samozřejmě konkuremční eBanka nabízí.

Dobrý den,
Mám obchod a proto můj dotaz je jakým způsobem bych měl dát tržbu na účet vedený u Mbanky? Předpokládám že mi odpovíte přes svůj současný účet ale ten budu rušit.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

cenová politika mBanky se mi moc líbí. Mám účet u eBanky a už delši dobu uvažuju o změně. Bohužel jsem ale zatím nenašel banku, u které bych si pomohl, všechny se chovají stejně: člověk platí za to, že jim svěřuje svoje peníze. Vy byste byli dobrá konkurence, ale mám jednu zásadní výhradu, a tou je způsob zabezpečení. V dnešní době je systém jméno/heslo absolutně nevyhovující. Měl jsem už před 5 lety účet ve Španělsku, když jsem tam pracoval, a tam měli alespoň 2 hesla, jedno pro přihlášení, druhé pro platební operace. Ale ani to není ono. Dokud nepřejdete na ověření totožnosti jiným, nezávislým kanálem, jako je sms, tak k sobě mnoho rozumně uvažujících klientů nepřetáhnete. Mně nevyjímaje. Držím palce.

Jana: něco v tomto směru plánujeme, ale zatím si mohou účet založit jen plnoletí - čili 18+...

Já jsem myslela jestli máte účet pro děti, který by se dal založit přes net?

Jana: externisty na úvěry brát budeme. více podrobností najdete již brzy na stránce kariéra. to platí i pro ostatní zájemce, můžete se také podívat na jobs.cz a vyhledávat podle klíčového slova "mbank".

registrace.web: založit účet bude možné i na pobočce, ale pokud nevěříte internetovému bankovnictví, asi nemohu mBank doporučit, protože její nabídka je založená právě na něm.

A ještě drobnost, pokud tedy někdy budete brát exterňáky(jestli) , zajímalo by mě jak ke klientům na úvěr budete přistupovat a kam vidíte, CBCB, Solus? :-)

A co takhle založit účet pro dětičky přes net, něco jako má KB. Prosžě se nějak do té KB nemůžu dostat :-). A jinak budete na úvěry brát exterňáky?? Přeji mnoho úspěchu. J.K

Mohu si nechat posílat na účet důchod? Není-li to možné pak přeposíláním z účtu jiné banky to nemám zadarmo,protože poplatky musím platit jiné bance.

Zdravím, a mám dotaz. Pokud už existuje banka bez poplatků, proč pouze pro osobní účty, je snad firemní účet náročnější? odpovím si sám. Ano je a to počtem obratů které na něm vznikají. Někdo tady skuhral jak platí 300 za vedení účtu a pak udělá dva tři výběry nebo platby a zase zaplatí pár korun řádově promile s obratované částky. A teď si vemte klasicky třeba můj případ případ všech ISP. Máme hodně příchozích plateb v malých částkách z 300,- které vám klient pošle zaplatíte 7,- bance a ta vás ještě oškube za měsíční paušál. modelově 100x7+300 a platíte 1000,- jen za to, že vám na účtě přibude modelových 30000,- ale vy máte náklady 25000 a tak z 5000,- vydělaných dáte 20% bance. Super že za pár databázových operací to stojí? Ebanka je pouze pro ty podnikatele, co obrátí velké peníze. Takže bere chudákům a dává boháčům. Klasický přístup jsi malý, tak zhebni :-)

A teď můj dotaz účet pro drobné podnikatele bez všech poplatků? Bude nebude?Pokud ano, jste zajímavá banka, jinak jak píšete jsme národ kterému trvá dlouho se někam pohnout, taky nás těch x let od revoluce naučilo prověřovat.

Aleš

Mám účet u Poštovní spořitelny, provádím tak 2 příkazy za měsíc, 2 výběry, 1 vklad a skoro 80,- je v háji. Je fakt, že síť pošt je hustá, ale to mi za těch 80,- měsíčně nestojí, stejně tam většinou člověk stojí desítky minut ve frontách. Takže Poštovní spořitelno sbohem.....

Je to super, jen moc nevěřím v bezpečnost internetového bankovnictví. Prolomit se dá úplně všechno, takže internetové bankovnictví rozhodně nechci. Doufám že jde založit si účet bez internetového bankovnictví!

Zdravím Adame.
Mám radost, že se na českém bankovním trhu zase něco děje. Jako bývalý zaměstnanec jedné z bank, která již není, je moje radost dvojnásobná. Mám sice účet u jedné z bank která má služby na velice dobré úrovní, ale její sloučení s eBankou mi velice vadí. Ta se vždy vyvyšovala a diskriminovala nemalou část populace. Všichni si určitě pamatují reklamu na minimálních 15 tisíc měsíčně a jiné nesmysly. A do "Rajfky", jak se hanlivě o Raiffeisenbank, a.s. v jedné reklamě mluví, také chodit nemusím. eBank a mBank bude znít dost podobně při běžném hovoru, ale snad si klienti zvyknou.
Přeji mBance uspěch na českém trhu a hodně spokojených klientů.
P.S. Ještě bych navrhoval ty výpisy čtvrtletní!!!

Vypadá to zajímavě.
Já třeba osobně potřebuji účet na příchozí a odchozí platby, ovládaný internetem (teda ještě aby šel pořádně internet), pár trvalých příkazů, pár inkasních příkazů a kartu na platby, popř. na výběr hotovosti (neb kartu všude neberou). Takže pro mne doslova ideál.
Bude možné mít k účtu i kontokorent?

PS: mám poštovní spořitelnu. Poslední stav:
3 inkasa, 8 trvalých příkazů (z toho 3 do JPÚ), pár dalších plateb
= cca 110 Kč/měsíc.
Výhoda: pošta má pro mne vcelku vyhovující hustotu poboček i pracovní dobu, třeba i v sobotu.

[12] výpis v papírové formě není povinný, ani automatický. kdo ho nechce, tak jej nedostane.

"výpis z účtu v papírové formě, zasílaný na korespondenční adresu klienta 1x ročně (na konci roku) za 25 Kč."

Tento výpis bude poslán vždy bez ohledu na požadavek klienta?

Jestli ano, tak jste to marketingově docela nevyhmátli. Doporučuji to dát na 0,- (jako ING) nebo 12,- (pak můžete říct, že máte účet za korunu měsíčně)

Obávám se, že část klientů bude zklamána a ty co byste měli přetáhnout si jen řeknou, no tak to zase takové terno není.

Dobry den, chtel bych se zeptat zda budete otvirat Financni centrum nebo mKiosek v Hradci Kralove nebo Pardubicich.
Mel bych zajem tam pracovat.
Dekuji
HZ

Chystáte také firemní účty ?

Dzien dobry panie Adamie,
wlasnie otrzymalem tego linka od mojego znajomego, od Piotra Piwody (pan go chyba zna) no i musze powiedziec ze Panstwa Bank wyglada naprawde origynalnie. To ide sprawdzic wszystko. pv

Witam Panie Adamie,
To pytanie juz padało we wcześniejszych postach, lecz byc moze przez moją nieuwagę nie zauważyłem odpowiedzi. Jak będzie wyglądac sprawa przelewów pomiędzy PL a CR czy SR, a w istocie wysokość kwot ze ww. przelewy? Uprzejmie prosżę o odpowiedź. Zycżę wielu sukcesów na czeskim i słowackim rynku
sławek

Ahoj, vypada to zatim skvele :) Zajimalo by me jestli bude mBank nabizet neco extra pro studenty? Ono ted ma skoro kazda banka nake special student konto...jenze o vyhodnosti se az tak mluvit neda :-( vedeni sice je vetsinou zdarma...ale...inkaso, vypisy z uctu, prikazy k uhrade, ev. kontokorent....pak se vetsinou stejne min 100 mesicne za "poplatky" bance zaplati....s cim pro studenty prijde mBank?

2MarBer: propojené osobní a firemní účty pod jeden login má i zastaralá ČS, navíc tam mám i hypotéku

Mě by zajímal nějaký demo účet, zda to půjde dobře ovládat. Třeba ČS teoreticky umí skoro vše, v praxi neumí ani pořádně vypsat historii a člověk dostává nesmyslné hlášky. A samozřejmě obligátní "služba je dočasně nedostupná".

Já bych chtěl nulové poplatky. Když to jde v Anglii ... Teď mi ČS sebere cca 300,- měsíčně za nic.

Trošku mi to všechno připomíná jednu akci ... Český sen se to myslím jmenovalo. Vše vypadá až neuvěřitelně lákavě a přitom se vlastně pořádně ještě nic neví :-) Myslím, že tento způsob propagace je velmi zajímavý a doufám, že místo Českého snu se dočkáme českého snu.

to Tomas > Je to samozřejmě otázka preferencí, ale Váš požadavek na stejné číslo se mi jeví, jako zcela nepodstatný, nebál bych se ho označit dokonce za zbytečný. Bez urážky. Smysl by to mělo, pokud byste mohl přejít z celým číslem, tedy v současné době i s kódem banky, tedy v současné době zcela nerealizovatelné.

Ale abych nastínil i já své preference:
- cenová a úroková politika ... zatím je naznačováno, že by to měl být políček současným "českým" bankám
- internetové bankovnictví na úrovni eBanky a výš
- přístup přes zapamatovatelný/volitelný login + zabezpečená sms, autentizační kalkulátor, RSA klíč - nejlépe s možností dohrání aplikace do pda/smartphone, aby nebylo nutné tahat další zařízení
- propojené osobní i firemní účty pod jedním loginem
- rozumný kontokorent
- internetová platební karta (jako je např. u eBanky)
- vyřizování věcí přes internetové bankovnictví - minimum nutností, které se musí vyřídit přímo osobně v pobočce
- pracovní doba i v sobotu, případně alespoň jeden den v týdnu do pozdních hodin

Tak to je zatím vše, na co jsem si v rychlosti vzpomněl :-)

podle myho byste o tom meli premyslet fest. prave proto, ze to nikdo nenabizi. jasne - zadny poplatky za vedeni uctu, prichozi/odchozi platby - super ... pri trose vule a hledani neco podobnyho asi u nejaky banky najdu, ale tohle 100%-ne ne. a hlavne do zacatku - verim tomu, ze na.ranych klientu ebanky je dost (ja taky) - jde vam snad o to, nabidnout neco, o cem se bude mluvit. technicky by to proveditelne byt snad melo (teda jestli se nic nezmenilo - cislo uctu byvalo slozeny z nejakych cislic a na nekterych pozicich bylo neco jako kontrolni soucet, nebo tak nejak, ale to je pro vsechny banky stejny). hele nabidnete tohle - a verim, ze spousta lidi to k vam pujde zkusit prave proto, ze bude mit stejny cislo. no a jestli to neumite - vase skoda, nechte tu vyhodu nekomu jinemu, kdo to umet bude. nerikam, ze je to to nejpodstatnejsi, ale ...

Už se na to ptal jiný ze čtenářů blogu - a odpověď je taková, že to zní jako výborný nápad, ovšem aktuálně (pro start) zcela jistě neproveditelný (nehledě na to, že si nejsem jistý, zda je to obecně možné a nikdo to určitě nenabízí). Ale můžu slíbit, že nad tím budeme přemýšlet :)

... a co moznost vybrat si cislo uctu? to by urcite spousta lidi ocenila a pripadne to usnadnilo prechod treba od ebanky ;-) ?

mBank - GO!
:-)